look19

Ceny robotów udojowych

Polecane posty

jenot60    0

Jeżeli ktoś ma do zaoferowania tylko jeden produkt, to wyjeżdża z Tuwimem :)

 

"Nie wiadomo jak to z tymi Westfalami jest bo nikt ich nie kupił. Musiał by ktoś zaryzykować tylko tu chodzi o miliony a nie o 10 czy 20 tyś. Nikt się nie odważy na taki krok." - powiem Ci, że są w Polsce hodowcy, którzy przez 10 lat współpracy z dealerami Westfalii nabyli pewnej dozy zaufania i odważą się na taki krok. Firma jest gotowa, sądząc po aktywności i postach forumowiczów - hodowcy także, czekajmy więc spokojnie.

 

Nie będę szedł już na utarczki słowne z panem Lely, bo mógłbym napisać idąc za przykładem jego kolegi (andrzeju1) - a co się stanie jak padnie central unit? cały system leży?

 

"przypuszczam że żeby doić 200 krów to i tak 4 boksy Gea są konieczne!!!!" - skąd takie przypuszczenia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jasiupila    1

Nawet bez poganiacza same będą wchodzić. Może nie przez 1 miesiąc ale później może być tylko lepiej.

Karuzela ma być ze ściąganiem aparatów, czyli trzeba tylko podłączać i ewentualnie jak zwali podłączyć.

No dwie grupy można by zrobić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lely    0

Przepraszam bardzo ale przy karuzeli 28 sztuk jedna osoba nie bedzie miała co robić !! A nie słyszałeś o bramce napędzanej silnikiem elektrycznym do popędzania bydła ,która znajduje się na końcu poczekalni a dojarz pociagając za sznurek lub wciskajac przycisk porusza bramke?? Sposób prosty, tani i skóteczny:p A co wymiarów budynku to będzie miało znaczenie czy stado podzielisz na grupy??

 

tak tak kolego elektryczne naganiacze są ale w poczekalni a do poczekalni ???????????


Zespół Lely

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzeju1    0

Zeby zatrzymać dwa A4 w central unit musiała by padnąć pompa podciśnienia, ta sama pompa w A3 ma usterkowość równą zero, jest bezobsługowa - czasami czyszczenie, rozwala ją tylko pomysłowość ludzka. Oczywiście po latach moze spaść jej wydajność ale niepowinno to się stać z dnia na dzień.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Dokładnie tak jak kolega mówi przed dojem poganiasz krówki ,zamykasz i gotowe góra 5 minut no jeśli czyścisz od razu boksy to i 10 min. Nie wspominalem o tym bo chyba wiadomo ,że trzeba to zrobić. To nie jest problem przed dojem sobie pogonisz, albo ktoś inny to zrobi i doisz. Chodziło mi wganianie bezpośrednio na dojarnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aster453    26

Pewnie i każdy z was ma swoje racje ale najdziwniejsze jest to że Wasze posty to jakbym żywcem sciągnął z filmików reklamujących czy to karuzele czy to roboty w wersjach angielskich

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lely    0

Jeżeli ktoś ma do zaoferowania tylko jeden produkt, to wyjeżdża z Tuwimem :D

 

"Nie wiadomo jak to z tymi Westfalami jest bo nikt ich nie kupił. Musiał by ktoś zaryzykować tylko tu chodzi o miliony a nie o 10 czy 20 tyś. Nikt się nie odważy na taki krok." - powiem Ci, że są w Polsce hodowcy, którzy przez 10 lat współpracy z dealerami Westfalii nabyli pewnej dozy zaufania i odważą się na taki krok. Firma jest gotowa, sądząc po aktywności i postach forumowiczów - hodowcy także, czekajmy więc spokojnie.

 

Nie będę szedł już na utarczki słowne z panem Lely, bo mógłbym napisać idąc za przykładem jego kolegi (andrzeju1) - a co się stanie jak padnie central unit? cały system leży?

 

"przypuszczam że żeby doić 200 krów to i tak 4 boksy Gea są konieczne!!!!" - skąd takie przypuszczenia?

 

Nie będziesz szedł a idziesz :)

Jak coś się stanie to mamy serwis ;) u was tego nie ma ???????????????????? Podobno tydzień szkoliliście serwisantów w Niemczech!!!

a maszyna może się popsuć ale w Lely możesz kupić do każdego robota central unit bądz 1 central unit do dwóch robotów - wybór klienta

a jaka jest wydajność robota Gea to nie przypuszczenia taka jest prawda!!

tylko ty wszystko owiewasz tajemnicą. i ciężko z ciebie wyciągnąć jakieś dane!


Zespół Lely

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Pewnie i każdy z was ma swoje racje ale najdziwniejsze jest to że Wasze posty to jakbym żywcem sciągnął z filmików reklamujących czy to karuzele czy to roboty w wersjach angielskich

Kolego o co ci chodzi??? Bo ja żadnych filmików nie ogladałem !! Jak coś wiem czy inny z użytkowników to się wypowiadam ,a jak nie to nic nie pisze i czytam bo zawsze można czegos ciekawego się dowiedzieć!! To co mówie to wiem z doświadczenia i z tego co widziałem na własne oczy. Także daruj sobie te żałosne uwagi bo wcale nic nie wnosisz do tematu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jasiupila    1

A co powiecie ma mój prowizoryczny rysunek?

Ilość stanowisk nie jest ma znaczenia bo są nie policzone i nie równe. Chodzi tylko o wymiary.

post-13009-0-38078800-1289323933_thumb.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jenot60    0

kolego Lely,

 

mogłeś się wysilić trochę bardziej i napisać np., że serwisanci Westfalii to najlepsi absolwenci 3-dniowego kursu operatorów młotka zatrudnieni w ubiegłym tygodniu. No niestety Twoje wypowiedzi wpisują się w nurt pomówień, którymi zasypujecie to forum i opinię publiczną(tak jak z tymi 4 r.obotami Alfy i wiele innych, które wcześniej dementowałem). Mi się jednak wydaje, że im bardziej kogoś pomawiasz i oczerniasz, to znaczy że tym bardziej się go boisz ;)

 

Klient także może kupić 2 r.oboty Westfalii, ale czy to ma racjonalne uzasadnienie? Ekonomiczniej jest kupić jednego z dwoma boksami. A kierunek wspólnych elementów dla kilku jednostek udojowych to chyba jest już znany:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
elemer    20

@Jasiupila Możesz zrobić dłuższą oborę? Jeśli tak to zrób halę za oborą. Do dojenia przegonisz je na ten 3m korytarz. Z niego na hale a z hali na ten przy stole paszowym. Zaoszczędzisz kasę wydawaną na poczekalnie.

@farmers bo układ 3 rzędów legowiskowych ogranicza koszty korytarzy o jakieś 30%


Sprzedam Siarczan wapnia wraz z transportem. Najtańsza forma siarki i wapnia. Zapraszam chętnych do kontaktu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jasiupila    1

Ja chcę zrobić halę z boku tam gdzie jest wnęka w tym rzędzie pod ścianom. Tam miałby być łącznik w którym byłaby poczekalnia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
elemer    20

Czemu akurat tam chcesz? Moim zdaniem to zbędny wydatek.


Sprzedam Siarczan wapnia wraz z transportem. Najtańsza forma siarki i wapnia. Zapraszam chętnych do kontaktu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tadzik22    9

kolego zwierzęta z trzech rzędów boksów nie zmieszczą się przy stole pasz.dlatego w standardowych projektach jest umieszczona hala w rogu i przy niej jeszcz korytarz gnoj.z dostępem dostołu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lely    0

Jasiupila a może taki projekt ci się spodoba???


Zespół Lely

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
elemer    20

A jak wydoi krowy po lewej stronie? Jest w Polsce obora z robotami w której jest bydło innej rasy niż HF? JA sobie nie wyobrażam Sima w robocie.


Sprzedam Siarczan wapnia wraz z transportem. Najtańsza forma siarki i wapnia. Zapraszam chętnych do kontaktu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tadzik22    9

popieram,hf będą wchodziły do robota bo je prod. ciśnie-te co słabo doją nie wchodzą i trzeba je ganiać,podobnie może być z simentalem. byłem za Pasłękiem na fermie-4 roboty de lawal doiły,głowa mała ile trzeba kosztownego zaplecza. hala będzie ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lely    0

A jak wydoi krowy po lewej stronie? Jest w Polsce obora z robotami w której jest bydło innej rasy niż HF? JA sobie nie wyobrażam Sima w robocie.

 

Krowy po lewej stronie doi tak samo jak po prawej. Co za różnica???

Roboty nie są tylko dla HF-ów!

Znam w Niemczech gospodarstwo z simentalami.

A w Polsce sprawdzę czy ktoś ma :)

 

Kolego roboty to też stacje paszowe i to jest główny powód odwiedzania robotów! Groszki ;)


Zespół Lely

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
elemer    20

Może przybliżysz nam tą oborę z Niemiec


Sprzedam Siarczan wapnia wraz z transportem. Najtańsza forma siarki i wapnia. Zapraszam chętnych do kontaktu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez mlodyrolnik21
      Czy ktoś wie jakie są cenyny kosiarek dyskowych 3m firm vicon, krone, pottinger i class
    • Przez rolnikursus
      Zakładam nowy temat o cenach przyczep rolniczych bo chciałem zobaczyć ile kosztuje nowa Pronarka a tu nie ma takiego tematu jest dotyczący Uni, Metal Techu ale pozostałych marek nie ma.
       
      Wiec tak przyczepa Pronar T635/2 6ton z wyposażeniem plandeka, koło zapasowe, podest jest do sprzedania za 33 tyś brutto, moim zdaniem to bardzo tanio
       
      sorki za błąd w tytule ale dopiero teraz zobaczyłem i nie wiem jak to zmienić
    • Przez Morela15
      Czy wyceniał ktoś pługi? Jakie marki polecacie? Których nie polecacie? Chodzi mi głównie o 4 lub 5 skib.
    • Przez danielhaker
      Planujecie zakup nowego ciągnika rolniczego w tym roku? Macie jakieś wyceny nowych ciągników? Odwiedziliście jakiegoś dilera?
      jeżeli znacie ceny nowych ciągników lub zamówiliście nowy ciągnik podzielcie się informacją z innymi użytkownikami, na pewno pomożecie podjąć decyzję.
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez Anioł123
      Witam co myślicie  o tym siewniki?



×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj