lukasz12345

przenośnik ślimakowy pionowy

Polecane posty

tomek73    579

Tak mam ją w dole na głębokości 230 cm.Nie wiem czy się grzeje bo nie mam możliwości sprawdzenia. Ale jak dziennie przewali spokojnie z 100 ton i dalej chodzi to znaczy że dobrze jest.Teraz 2 kolegów taki same kupuję.

Kuzyn na swoją narzeka i mówił że moja ma dużo lepsze wykonanie.Tylko że jego ocynkowana, a moja malowana.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Od wrzesnia przenośnik pionowy DOZAMECH Maxi-Duo (z koszem napychającym) jest też dostepny w wersji ocynkowanej. Premiera była na AGROSHOW


Mechanika Maszyn i Urządzeń Rolniczych "DOZAMECH" Donat Zawidzki
63-430 Odolanów ul. Srzelecka 49,
tel: +48 62 733 2322
fax: +48 62 733 2788

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1123

Poszukaj w galerii ktoś ma podajnik z dopychającym poziomym i pisał że jest duża wydajność.


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Ja mam, ale z dozamechu, jest w galeri, kuzyn ma właśnie tą z linku aluhaus, z pod Poznania. Miał problemy z nią spalił się silnik dopychający,przerabiał koła pasowe na 2 paski, dał raz mocniejszy silnik. Popuszczały się paski na głównej żmijce. Silnik 7,5 i miał problemy z paskami bo są 13mm , Wydajność twierdzi że ma 20, ale jego rodzice mówią raczej że mniej i to dużo.

Jak oglądaliśmy żmijkę z Dozamechu na Polagrze to od razu powiedział ze jest lepsza i też dlatego kupiłem ją.

 

Zdziwili się że moja daje ponad 20 t spokojnie i przy 14 metrach.

 

Moja ma 5,5 kw główny silnik i dopychający 2,2 kw. Oba mają po 900 obr/min i po dwa paski 17mm. Przy 14 metrach. Ja koniecznie chciałem 7,5 kw, to powiedzieli że mi nie dadzą, ma być 5,5 a jak będe miał problemy to sami przyjadą i zmienią na 7,5.

Po pwóch sezonach, a stoi przy 2 binach 130 t z załadunek i rozładunek, plus z 100 ton przerzuconej pszenicy i rzepaku, nic się nie stało z żmijką. Żadnej awari, nawet pasków nie naciągałem.

 

Jedyny problem co miałem to w tym roku, to miałem taką burzę że woda nie zdążyła mi uciec w kanał i zalało mi ją, tak a metr, a w dodatku była po rzepaku, i zostało w niej z 2 metry rzepaku, który tak spęczniał że rozkręcałej ją cały dzień i ledwo odbiłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maly00    26

prz 6 metrach silnik 3 kw dawalby rade pewnie? ale pewnie ta z silnikiem napychajacym ma lepsza wydajnosc? a jak z mocowaniem musi byc mocno przykrecone? duzych drgan dostaje? jak myslisz sprawdzilaby sie w kukurydzy? suchej jak i mokrej?

bo mam 3 silosy obok siebie pod dachem do zasypania ziarnem w zniwa i tyle a chcialbym ja wykorzystac do suszarni pozniej zeby przesypywala suszone ziarno i podawala je pozniej na silos obok suszarni. chce kupic cos uniwersalnego mial byc podajnik kubelkowy ale jednak wychodzi za drogo do tego musiaby byc dosc wysoki zeby wszytko obsluzyc....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

W QQ nie mam pojęcia, raczej tak. Wibracji prawie żadnych nie ma. Przykręciłem ją na na 7 metrze licząc od dołu, do belki w dachu, jakimiś płaskownikami, na dole nic, po prostu stoi na betonie. Na górze to rury ją usztywniają.

Bez dopychjącej ma jakieś 12-13 t niby.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tobago    351

Panowie a co ze żmijkami od BINów? Widzę że też mają osobno w sprzedaży jednak cena już troche inna ;)

http://www.bin.agro.pl/index.php?option=com_content&view=section&id=21&Itemid=68

 

Ja się tylko boję czy te żmijki nie mielą zboża. Może nie czy nie mielą a jak dużo mielą ;)

 

Choć jak seryjnie montują je do BINów jako alternatywę kubełkowego to aż tak mielić nie mogą.

 

Ktoś się wypowie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
OKEY    154

Rozmawiałem na targach z pania z M-Rolu , głównie chodziło mi o rzepak to zaczęła cos kręcić że jest jakas tolerancja na ilość pociatego rzepaku że jak kupie to sie dowiem i im powiem bo oni nie sprawdzali i nie wiedzą :unsure: .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Heniekii    2

wszystko zalezy od tego jaki zwoj ma ta zmijka

 

ja posiadam 180 o drobnym zwoju i jak ladowalem na tira to 30t/h a jak mam ja w sypie i podaje pod kontem okolo 70 to wydajnosc spada do 20t/h w tym samym sypie zmijka 140 tez o drobnym zwoju dawala niespelne 10 tak sie wahalo od 8-10

 

 

pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tobago    351

@OKEY: Mam od nich zwykłą żmijkę czerpakową. Nie żeby się z nią coś działo bo przewaliła juz trochę zboża ale dość głośno klekocze zwłaszcza jak nie jest w pełni zasypana. Kolegi który kupował gdzie indziej chodzi cichutko aż przyjemnie się slucha ;) No i ocynk a tutaj wszystko pociągnięte farbą.

Z tego powodu rozważam albo Dozamechu albo BINową.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Dozamech ma od tego roku w ocynku.

Moja żmijka przy zbiorniku ja chodzi na pusto to też bardzo głośna, ona nie ma żadnych łożysk na sekcjach. Tylko na dole przy silniku i na górze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AgroSil    0

Witam

 

Mam w ofercie przenosniki z dopychem polskiego producenta który jako jeden z pierwszych (10 lat) jak nie pierwszy zaczął produkować je i sprzedawać na polskim rynku. Produkuje je do wysokości 16m. Ślimaki sa dopracowane i wykonane porządznie z porządnych materiałów. Tak naprawdę role odgrywaja szczegóły, do których dochodzi sie przez lata doświadczeń. Przy silniku od napędu ślimaka pionowego 7,5kW jest już przekładnia łańcuchowa więc znika problem z paskami. Osobiście zalecam tez wiekszy silnik przy mniejszych wysokościach tak żeby ułatwic start przy zapchaniu ślimaka. Jeżeli chodzi o kukurydzę, a w szczególności mokrą to odradzam takie rozwiązanie.

 

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koszos1    1

witam

chciałbym się zapytać jakie macie żmijki pionowe do silosów BIN! zakupiłem w zeszłym roku 2 silosy zbożowe NBIN60WR i dmuchawę także z firmy BIN, która miała mieć wydajność ok. 8t. jednakże jak sie okazało dmuchawa ciągnęła ledwo 2t/h i "fachowcy" z BIN którzy przyjeżdzali aby sprawić aby osiągnęła zakładaną wydajność nic nie zdziałali. Mam pytanie czy może macie takie dmuchawy i jakoś je można ulepszyć aby miały większą wydajność lub też polecilibyście jakieś żmijki pionowe ( oraz ich koszt jesli to nie problem). Nie chciałem kupować żmijki jednakże przy takiej wydajności to w żniwa kombajn stoi i czeka aż przyczepy będą opróżnione.

Z góry dzięki za pomoc

Tematy połączone

Edytowano przez danielhaker

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
boku27    226

Ja mam podajnik łańcuchowy łopatkowy ( nie myl z podajnikiem kubełkowym) Cicho bez problemów wydajność około 20-25 ton/h Miałem podajnik pionowy ślimakowy ze żmijka poziomą wtłaczająca to oprócz podobnej wydajności same kłopoty po 2 latach się pojawiły.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janusz1977    0

Ja od zeszłego roku posiadam żmijkę pionową z koszem napychającym Odolanów. Wydajność około 6 t na 20 min. Narazie spisuje się dobrze.

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kolego ja posiadam przenośnik ślimakowy czyli potocznie mówiąc ,,żmijka''. Moim zdaniem wystarczające rozwiązanie. Proponuje a zarazem polecam zakup od firmy M-ROL. Żmijka czerpalna Fi-150 silnik 3 kW przy wydajności 16t/h.W zupełności wystarczy gdyż uważam, że to nie małe osiągi. Długość oczywiście zależna od indywidualnego zapotrzebowania oraz usytuowania silosu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koszos1    1

wg danych producenta silos ma wysokość 7,07m od płyty fundamentowej do samej góry, jakiej wysokości żmijkę pionową bym potrzebował bo 8m to będzie chyba za mało??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Do zasypu silosu potrzebujesz 12m żmijke gdyz musi byc zachowany odpowiedni kąt nachylenia żmijki czyli max 45 stopni,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
NHTC56    5

Mam cos takiego: http://www.agrofoto.pl/forum/gallery/image/78952-silosy-i-podajnik/

Podajnik ma 9 metrów wysokosci i wystarczy do zasypania silosa 60 ton i 100 ton, oba silosy stoją obok siebie. A ten Twoj 60WR ma ładowanosc 70 ton o ile sie nie myle wiec ma taką samą wysokosc jak moj 100 ton. Nie przesadzaj z wysokoscia podajnika, 9 metrów spokojnie starczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koszos1    1

myślę że by wystarczył. a ile taki podajnik jak Twój kosztuje i gdzie kupowałeś??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Ja mam coś podobnego, żmijka pionowa 14 metrów do 2x bin 130 t i 2,3 metra w ziemi, wydajność spokojnie 20 t/h.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koszos1    1

dzięki looknąłem, maja jakiś cennik ale chyba nieaktualny bo z 2010r., ale zawsze można zadzwonić

 

a piszcie co macie jeszcze u siebie i jak "to" sie sprawuje podczas żniw i nie tylko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tobago    351

Panowie nie wiem jaki przenośnik pionowy wybrać. Potrzebuje jakiegoś ok 10m ze żmijką dopychającą.

Byłem prawie przekonany do tego z Dozamechu jednak natrafiłem na przenośnik firmy Sobmetal. Nie dość że są tańsze (ta sama wersja różni się o tysiąc zlotych) to jeszcze ślimak pionowy ma większy silnik nie 4kw jak Dozamech tylko 5,5kw. Od razu chciałem powiększony silnik to Dozamech za powiększenie o 1,5kw dopłata 500zł a Sobmetak za powiększenie 2kw - 350zł. Co myślicie? Ma ktoś może tą Sobmetal'u?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez qba333
      jaki system napedzania żmijki(przenosnika slimakowego) jest lepszy??
      na pasy i kola pasowe kiedy silnik jest przykręcony "standardowo" czy moze lepiej na przekładni i gdy jest przykręcony od "czoła" żmijki
      Dodam ze u jednego producenta jak się pytałem to na przekładnie niby jest 5 lat gwarancji ale jest 100zl droższa.
    • Przez booster12
      Koledzy kupiłem Żmijke do zboża czerpakową i mam takie pytanie jak zrobić żeby ładować zboże w worki?? Czy może jest jakiś sortownik do zboża ??
    • Przez charles
      Proszę o opinie na temat przenośników slimakowych firmy dozamech. Konkretnie interesuje mnie żmijka o średnicy 130 mm i długości 6 m, z silnikiem 2,2 kW usytuowanym na górze. Proszę o opinie na temat łączenia na klamry przedłużających elementów środkowych, interesuje mnie, czy łaczniki są dość sztywne.
    • Przez grego
      Witam
       
      Wie ktoś gdzie można kupić żmijke do zboża bez silnika. Ci więksi producenci tak nie sprzedadzą, jestem z opolskiego. Chyba że ktoś ma na zbyciu używaną 6m
       
      a i mam jeszcze jedno pytanie czym się różni konstrukcyjnie przenosnik pionowy (sam ślimak i rura) od ukośnego? i czy można do pionowego wykorzystać taki zwykły?
    • Przez sports2011
      Witam pracuś przewoził u mnie zbiorniki z paliwem i zapomniał spojrzec na żmijkę w binie dopiero jak ja wykrzywił to się kapnął Jest jakaś możliwośc jej naprawy ? podejrzewam że ślimak również jest wygięty...
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj