Zetor5340

Miasto vs Wieś

Polecane posty

olekzelku2    1

a ja jestem z miasta:P na wiosce mogbym mieszkac ale by mnie wkurzylo wczesne za wczesne stawanie do szkoly zeby na PKSa zdarzyc B) a takk do szkoly mam jakies 1.5 km i w dziesiec minut dojde i jest w szkole rowno z dzwonkiem na lekcje a nie godzinelub nawet wczesniej :) a na wiosce mogbym mieszkac tylko nie an takiejj "zabitej dechami" gdzie wszedzie jest daleko np. do sklepu po zaopatrzenie ;x albo ze jest kilka domow i rzadnego rowiesnika brak joł! bym mogl wymienic jeszcze kilka plusow i minusow ale nie chce nikgo obrazac :0 pozdro ;x zapraszam na moje filmiki ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Famer21    6

Ja jestem pół miastowy pół ze wsi :) Ale mieszkam w mieście. Od małego bardziej wolałem miasto, a teraz od 8 lat wieś :) Kocham żniwa, rolnictwo, gospodarstwo, więc chyba wiadomo czemu już wieś wolę. Dla mnie wieś i miasto różnią się w tym punkcie jedynie tym, że w mieście jest większy ruch i więcej sklepów i większe nudy często. Na wsi zawsze coś się znajdzie do roboty jak się ma swój teren, zwierzęta, pole... No i w mieście cisza noce są długie na wsi krótkie, w mieście wstają ok 9, a Ci wylęgiwacze po 11, a na wsi o 7 wszyscy na nogach - przez żniwa na pewno, a w zimę też, bo szkoła... Ja co jestem na wakacjach 1,5 miesiąca to przestawiam na życie i klimat wiejski, a potem w mieście się muszę znowu przestawić :) No oczywiście dużo mnie ruchu w mieście niż na wsi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Filipoo    14

wies teraz to juz nie jest wieśsad.gif kiedys co druga chata jak nie kazda to było gospodarstwo i na zniwa z kółek rolniczych przyjezdzały kombajny i tak tydz siedzieli na wiosce codziennie ten ryk silników ten zapach zniw wolnosci i była radośc no radośc nawet w trakcie sian człowiek się cieszył z tego co robił a teraz?? w tym roku tylko do nas i do sasiada przyjedzię kombajn i bedzie z pól dniasad.gif to juz nie są te lata te zniwa co kiedyśsad.gif juz w siana człowik się nie cieszył z tego co robił bo ciągle dokładać musisad.gif od przyszłego roku jak jeszcze nie w tym likwidujemy chodowlęsad.gif kiedys było super jak sobie to przypomne to az tęskno ale teraz się nie opłaci na słabych ziemiech coś siać... w tym roku juz po szkole czas do pracy iść zarabiać na siebie na swoją przyszłość, cieszyć się z ukochanej tak jak ona ze mnie pracować na siebie i za parę latek jak będzie dobrze to się wyprowadzić razemsmile.gif

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
binek    374

@Filipoo smutno jakoś się zrobiło po przeczytaniu twego postu :) ale niestety taka jest dzisiejsza rzeczywistość na wsi. Z ludzi uszła jakoś energia i chęć do życia większość robi bo robi ale większego sensu w tym nie widzi. Ale mimo wszystko i tak wole wiejskie życie, dzisiaj nazbierało mi się spraw i po 5,5 godzinie spędzonej w mieście tak mnie łepetyna waliła że 3 tablety kiepsko pomogły, aż strach pomyśleć jak bym musiał tam siedzieć 24h/na dobę:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bizonlove    1

A u mnie we wsi to tylko 5 rodzin nie ma gospodarstwa a tak wszyscy mają a wioska nawet duża około 170 domów.Ja mieszkam we wsi i nigdy nie przeprowadzę się do miasta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Filipoo    14

no ja się do miasta traczej nie przeprowadze chyba ze nie znajdę domu gdzieś na spokojnej wiosce :) to masz fajną wieś ze tyle gospodarstw :) no ale jest tak jak pisałem i potwierdził binek to juz nie jest ta wieś, no i my juz nie jesteśmy tacy sami kiedyś mi zalezało na gospodarstwie ale juz nie teraz teraz chce iśc do pracy i ułozyć sobie zycie z ukochaną (oby się udało) być szczęsliwym i nie mieć zmartwień:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Power    1

Urodziłem sie i mieszkam w zapyzialym i smierdzacym miescie zwanym Łódź. Wolne chwile od malego berbecia pracuje (pomagam) na wsi a nawet jak ich niemam to i tak siedze na wsi na gospod. Choc dostaje w dupe od zycia za to...Ciagnie mnie do pracy na roli jak narkotyk :)

Cóż mogę dopowiedzieć, zycie na wsi jest o niebo lepsze od zycia w miescie. Wkurza mnie darcie mordy w srodku nocy :) ... zapach spalin, glosna muzyka ,auta w te i wewte 24h na dobe. Co z tego ze sklepy sa blisko, rozrywka itd. Do szczescia to nie jest potrzebne !!

Swoja przyszlosc chcialbym zwiazac z praca na roli ,Od pazniernika ide na sggw na rolnictwo wiec mysle na powaznie praca na roli.

trzeba robic to co sie lubi a nawet kocha :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez konteno
      O pogodzie ,opadach i odnotowanych temperaturach w różnych częściach kraju i nie tylko w rozpoczętym 2024 roku. 
    • Przez superfarmer02
      Zapraszam na kolejny rok wstawiania ursusów za 50tys i zetorow za 100tyś+🙈😂
    • Przez Bialy8011
      Siema Panie i Panowie. Macie jakiś sposób na to by się plecy nie pociły no i siedzisko 😁 np. się siedzi cały dzień w kombajnie albo traktorze to jest masakra. Niestety foteli nie mam wentylowanych, myślałem o jakiejś skórze owczej, koraliki mnie jakoś odrzucają.
    • Przez Ruslanek
      macie czas na czytanie, lubicie czytać?
      ja przyznam, że czekam z niecierpliwością na kilka pozycji z tego artykułu: http://xiegarnia.pl/artykuly/najciekawsze-ksiazki-2015-roku/
      ostatnio czytałem najnowszą Terakowską, mocna jest
    • Przez ŻakowskiSławomir
      Witam, zainteresował mnie pewien temat. Jakie negatywne skutki ma wywóz,, szamba domowego,, na pole jako gnojowicy? czy poprzez środki chemiczne idzie glebę w jakiś sposób,, zniszczyć,, ? czy działa to po prostu jako zwykła gnojowica? kiedyś stosowano przydomowe ,,oczyszczalnie,, i szło to dalej. Pytam z czystej ciekawości bo wiem że niektórzy tak robią, sam tego nie praktykuje, jest to oczywiście nielegalne 😉
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj