Zetor5340

Miasto vs Wieś

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Kasztanka    1
zresztą każdy kwiat usycha na pustyni.

 

No chyba że jest kaktusem lub sukulentem- to nie uschnie. :wacko:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ml78    1

Urodziłem się i wychowałem na wsi do 5 roku zycia , pózniej to już Suwałki .

Tu mieszkam mam swoje M ułozone życie rodzinkę niezłą pracę ale i tak wyjazd na wieś jest dla mnie czymś specjalnym.

Najchętnie wyjeżdzam z rodzinką do tesciów zrobiłem tam piaskownicę i chuśtawke córce. Żona z córką odpoczywają w ogrodzie a tatuś wraz z teściem i szwagrami w ramach możliwości działa w gospodarstwie .

A jest co robić ,maszyn jest mnóstwo ,HA też nie mało bo ok 100 .

Jak mam możliwość to lece na wieś tam se aktywnie wypoczywam a ze mną moja rodzinka.


Zdrowy rozsądek to rzecz, której każdy potrzebuje, mało kto posiada, a nikt nie wie, że mu brakuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Miki7211    8

Jesli miał bym wybierac to wybrał bym wies ale taka jaką ja mam. Kiedys to było faktycznie jedno wielkie bagno. Ale gdy w roku 1999 został wybrany nowy sołtys wszystko sie zmieniło. Przez 8 lat sprawił ze nasza wies miała nowe drogi, 3 sklepy na 600 mieszkanców, kanalizacje odbudowaną jednostke OSP, 3 nowe boiska do piłki nożnej kosza i siatkówki specjalne pomieszczenia sportowe i wiele innych rzeczy. Po 8 latach nasza wies stała sie jedną z lepszych . Juz od 2003 roku zostają u nas organizowane wielkie imprezy gmine jak i powiatowe i zawsze są one wielkim sukcesem. Sołtys bedzie teraz pełnił swoje obowiązki kolejne 4 lata i sądze ze przez te 4 lata zrobi jeszcze bardzo duzo dla naszej wioski i za to mu bardzo duże dzięki.


Moje Filmiki

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matey    885
(...) Juz od 2003 roku zostają u nas organizowane wielkie imprezy gmine jak i powiatowe i zawsze są one wielkim sukcesem. (...)

 

Chyba o jedno zero zadużo :wacko: Według mnie najlepsze są takie mniejsze wioski, a nie już takie prawie miasteczka :P


KS Falubaz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Miki7211    8

Poprawiłem jeszcze zanim posta napisałes :wacko: No ale takie całkiem małe wioski to tez nie dobrze bo tam sie prawie nic nie dzieje.


Moje Filmiki

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matey    885

Ja większych wiosek nie lubie, jeszcze z głownymi drogami to już wogóle, sie przejść przez drogę nie da :wacko: A na takich "zadupiach" z dala od cywilizacji to fajna rzecz. Ja akurat się na takiej nie nudzę ;p


KS Falubaz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zetor5340    1

i jo tak samo...heh :wacko: jest co robić i na nudę nie narzekam...


"I jak mam ufać pięknym przemówieniom posłów, gdy 3/4 z nich to banda dyplomowanych osłów..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    314
Chyba naprawde powinnismy napic sie wodki:) Ja rowniez swojego czasu mieszkalem w olsztynie i studiowalem na Uniwerku Wiejsko - Miejskim :P Gwarantuje ze kazdy milosnik przyrody zakochalby sie w Kortowie. Piwko ze znajomymi na molo o tej porze to cos pieknego. Mysle, ze wiesz o co chodzi. A z dziewczyna to jakby moja historia. Slyszalem identyczne propozycje...

no toc ba - wiejsko miejski uniwerek ma swe zalety - stolowka w miejscu szpitala psychiatrycznego itp

i ta przyroda na kortowie - w czasie koncertu kazdy krzak się rusza :wacko:

 

a molo jest super - mimo ze juz po studiach to wybieram sie tam zaprowadzic pewną studentkę :P

poza tym te imprezki no i kac rondo ktore zna kazdy kortowianin :P

 

 

No chyba że jest kaktusem lub sukulentem- to nie uschnie. :P

niby tak ale nie chcialbym ich przytulac i nie tylko ja :P

czy moja odp na twe pytanie ma sens??


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kasztanka    1
niby tak ale nie chcialbym ich przytulac i nie tylko ja :wacko:

czy moja odp na twe pytanie ma sens??

 

Nieźle się ubawiłam, czytając Twoją odpowiedź :P. Otóż odpowiedź Twoja pewnie ma sens, o ile dosłownie weźmie się pod uwagę kaktusa. Mnie chodziło o kaktusa- tak w przenośni- że jest pewien rodzaj dziewcząt (z miasta), którym nie odpowiada miejski zgiełk i nie potrafią się w nim odnaleźć-wręcz tym "kaktusom" miasto szkodzi (no może raz na jakiś czas taki kaktusik "chciałaby" zrobić wypad do miasta na zakupy i ażeby z utęsknieniem wrócić w "dzicz" :P , żeby miejskie nieprzydatne "głupstwa" jej nie rozpraszały :P).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

Kasztanko-ja tam w wypowiedzi Nikity wyczułem dużą dozę ironii :wacko:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    314

@ kasztanka - zle zapytalem -> pytanie "czy moja odp na twe pytanie ma sens??" dotyczylo wczesniejszej wypowiedzi a nie kaktusów :wacko:

czasem piszę niezbyt jasno po 23.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zetor5340    1
czasem piszę niezbyt jasno po 23.

była dopiero 23:01...nie gadaj ze az tak szybko ci sie załacza "niejasność pisania postów"hehe :wacko: :P


"I jak mam ufać pięknym przemówieniom posłów, gdy 3/4 z nich to banda dyplomowanych osłów..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adik_ziel    3

Ja nieszkam w mieście (niestety) ale mógł bym jeździć co sobote do wujka na wieś.

 

A dotego mieszkam w centrum to na okrągło jekieś samochody jeżdzą.


«Adik_ziel will do anything for you.»

Jeżeli, ktoś, komuś, coś ewentualnie nikt nikomu nic... To z punktu widzenia masz ode mnie pzdr...... xD

Kocham to co robię, robię to co kocham, choć czasem muszę robić to, co tylko lubię, ale wtedy za to mi płacą. I znowu mogę robić to co kocham...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MECHANIZATOR    159

Oczywiście że wieś górą

ktos pisał ze na wsi nie ma gdzie panny zabrac - a co na spacerek do lasu czy nad rzeke to nie łaska

ktoś pisał że w mieście łatwiej znaleźć ŁADNĄ panne - a skąd one sie w mieście biorą jak nie ze wsi - poprostu jeżdzą dziewczyny do szkół

 

Pozdrawiam wszystkich którzy kochają wieś (szczególnie polską) w mieście to sie człowiek kisi jak obornik na pryzmie hehe


^^^TEGO NAUCZYLI MNIE W^^^... ZST im.M.Drzymały w Poznaniu-Golęcinie www.zstpoznan.pl
Tradycja i Nowoczesność - 65 lat historii zobowiązuje


DRZWI OTWARTE 19-05-2012 - tak było w marcu - http://www.agrofoto....ii-zobowiazuje/
"...w każdym moim zwycięstwie jest pot i krew poświęceń..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
abuk14    1

Rodziców też wożę ale wiem jak to jest gdy mam zrobic 30 km. W miescie tyle nie musze przejechać. Droga w tym roku była bardzo kiepsko odsnieżana - ogolnie jak pada snieg to biorę lopatę do samochodu. Zresztą czas dojechania karetki do mnie a do kogos miescie to roznica rzedu 10-20 minut - oby one nie zaważyły nad czyims życiem

Nom, jeżeli o to chodzi to jest minus. Jeżeli patrząc na '' komfort życia'' to chyba przyznasz, że wugodniej jest jednak na wsi. Przynajmniej takie jest moje zdanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zetor5340    1
Jeżeli patrząc na '' komfort życia'' to chyba przyznasz, że wugodniej jest jednak na wsi. Przynajmniej takie jest moje zdanie.

kurde, no pewno ze tak...miastowi żyją krócej...heh :lol:


"I jak mam ufać pięknym przemówieniom posłów, gdy 3/4 z nich to banda dyplomowanych osłów..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kasztanka    1
ktos pisał ze na wsi nie ma gdzie panny zabrac - a co na spacerek do lasu czy nad rzeke to nie łaska

 

Łaska, łaska- ale ile można chodzić do tego lasu, czy nad rzekę? :lol: Chodzi o to, żeby nie popaść w rutynę. Raz na jakiś czas naprawdę warto wybrać się do miasta zaczerpnąć nowych wrażeń wszystkimi zmysłami- posłuchać muzyki na koncercie, obejrzeć film na wielkim ekranie w kinie, popatrzeć na inne twarze i poczuć się anonimowo, pooglądać ciekawe wystawy, pojeździć na łyżwach, zagrać w kręgle, "bujnąć się" rollcosterem ;) , itp.- co kto lubi i czego ma ochotę spróbować. To naprawdę jest potrzebne i naprawdę warto! A jaka dziewczyna będzie wdzięczna! ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
abuk14    1

Ja swoją dziewczynę też muszę gdzieś zabrac. Czasami fajnie jest gdzieś pójśc we dwoje :lol: ( ale się rozmarzyłem ), a do miasta oczywiście czasem można skoczyc, jednak ja nie chciałbym tam mieszkac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    314
była dopiero 23:01...nie gadaj ze az tak szybko ci sie załacza "niejasność pisania postów"hehe :lol: ;)

 

czasem nawet wczesniej - zalezy co za dnia robię. ostanio o 21 juz do kompa nie dalem rady siąść.

zresztą przelewanie moich przekonań natury "bytu" jakoś mi ostanio nie wychodzi.

 

Nom, jeżeli o to chodzi to jest minus. Jeżeli patrząc na '' komfort życia'' to chyba przyznasz, że wygodniej jest jednak na wsi. Przynajmniej takie jest moje zdanie.

czy ja wiem?

mieszkam na wsi i od ogrodzenia po dach musze o wszystkim myslec sam. kanalizacji nie ma.

mi to niezbyt odpowiada bo jargot jak w miescie - mieszkam we wsi co liczy z 250 mieszkancow. gospodarstwo z jednej strony ma drogę wojewódzką a z drugiej gminną, z trzeciej moje pole a z czwartej sklep.

gdybym mieszkał na wsi takiej z rolnikami a nie emerytami i nauczycielami to moze byloby lepiej.

zresztą najchętniej to zamieszkałbym na uboczu lub pod lasem.

 

kurde, no pewno ze tak...miastowi żyją krócej...heh ;)

a chcesz żyć wiecznie??

ja nie widze na razie potrzeby długiego życia.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zetor5340    1
a chcesz żyć wiecznie??

ja nie widze na razie potrzeby długiego życia.

wiecznie życ to bym nie chciał ale mówie ze, jak całe zycie spedzasz wsród tłumów ludzi,korków samochodowych, spalin, wrzasku i zgiełku to chyba przyznasz mi racje ze zadne z tego zdrowie, a zdrowie jest potrzebne no nie? skoro sie urodziłes to dbaj o zdrowie i zyj jak najdłuzej,no a w miescie , przy takim stanie rzeczy jak powyzej opisałem to za bardzo długo nie pozyjesz.i to własnie miałem na mysli pisząc ze miastowi żyją krócej..bo na wsi (przyjmijmy na wsi ale nie koło autostrady), to wszystko jest o połowę nawet wiecej zmniejszone... :lol:

Wieś sprzyja człowiekowi, łono natury itd... ;)

dobra bo sie rozpisałem...hehe ;)


"I jak mam ufać pięknym przemówieniom posłów, gdy 3/4 z nich to banda dyplomowanych osłów..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adik_ziel    3

Jutro jade do wujka nareszcie odpoczne od miasta

 

Zetor5340 masz racje trzeba dbać o zdrowie bo w mieście to nie zabardzo idziesz se ulicą a nagle ktoś na ciebie kicha albo kaszle !

 

Kicha a nie zdrowie

 

 

pozdro!


«Adik_ziel will do anything for you.»

Jeżeli, ktoś, komuś, coś ewentualnie nikt nikomu nic... To z punktu widzenia masz ode mnie pzdr...... xD

Kocham to co robię, robię to co kocham, choć czasem muszę robić to, co tylko lubię, ale wtedy za to mi płacą. I znowu mogę robić to co kocham...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    314
..............

dobra bo sie rozpisałem...hehe :lol:

 

 

powiem tak - żyj szybko, kochaj mocno ............

;)


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Vektorrr    4
wiecznie życ to bym nie chciał ale mówie ze, jak całe zycie spedzasz wsród tłumów ludzi,korków samochodowych, spalin, wrzasku i zgiełku to chyba przyznasz mi racje ze zadne z tego zdrowie, a zdrowie jest potrzebne no nie? skoro sie urodziłes to dbaj o zdrowie i zyj jak najdłuzej,no a w miescie , przy takim stanie rzeczy jak powyzej opisałem to za bardzo długo nie pozyjesz.i to własnie miałem na mysli pisząc ze miastowi żyją krócej..bo na wsi (przyjmijmy na wsi ale nie koło autostrady), to wszystko jest o połowę nawet wiecej zmniejszone... :lol:

Wieś sprzyja człowiekowi, łono natury itd... ;)

dobra bo sie rozpisałem...hehe ;)

 

... lepiej krótko i intensywnie niż długo a monotonnie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zetor5340    1

jak zacznie pisać krótkie posty to się moderatorzy zbulwersują znowu że za krótkie. :lol:


"I jak mam ufać pięknym przemówieniom posłów, gdy 3/4 z nich to banda dyplomowanych osłów..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    314
jak zacznie pisać krótkie posty to się moderatorzy zbulwersują znowu że za krótkie. :lol:

 

 

Nie zbulwersują - po prostu wycinam tresc i wstawiam kropki bo po co cytowac calosc ;)


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez superfarmer02
      Zapraszam na kolejny rok wstawiania ursusów za 50tys i zetorow za 100tyś+🙈😂
    • Przez konteno
      O pogodzie ,opadach i odnotowanych temperaturach w różnych częściach kraju i nie tylko w rozpoczętym 2024 roku. 
    • Przez Ruslanek
      macie czas na czytanie, lubicie czytać?
      ja przyznam, że czekam z niecierpliwością na kilka pozycji z tego artykułu: http://xiegarnia.pl/artykuly/najciekawsze-ksiazki-2015-roku/
      ostatnio czytałem najnowszą Terakowską, mocna jest
    • Przez ŻakowskiSławomir
      Witam, zainteresował mnie pewien temat. Jakie negatywne skutki ma wywóz,, szamba domowego,, na pole jako gnojowicy? czy poprzez środki chemiczne idzie glebę w jakiś sposób,, zniszczyć,, ? czy działa to po prostu jako zwykła gnojowica? kiedyś stosowano przydomowe ,,oczyszczalnie,, i szło to dalej. Pytam z czystej ciekawości bo wiem że niektórzy tak robią, sam tego nie praktykuje, jest to oczywiście nielegalne 😉
    • Przez TheRolnik1992
      Witam wszystkim. 
      Mam mały problem z budową chodnika przy drodze powiatowej w mojej miejscowości. Mianowicie wzdłuż mojej działki i drogi idzie rów do którego dołącza się rów z mojego bajorka,( pełni on funkcję przelewową). I teraz gdy w końcu zaczęli robić chodnik to wg planu rów ma zostać zasypany. W tym momencie pojawia się problem z nadmiarem wody z bajorka jaka będzie np. przy roztopach, ponieważ zacznie mi zalewać pomieszczenia gospodarcze . Odprowadzenie na mojej działce zostanie ale tylko do drogi potem nie ma jak dalej płynąć.
       Teraz moje pytanie :
      czy mogę jakoś załatwić żeby w miejscu rowu może być wkopana rura by woda mogła dalej spływać pod chodnikiem? 
      czy drogi mają odgórnie w planach żeby odcinać się od napływu wody z działek sąsiadujących? 
      Z góry dziękuję za odpowiedzi i pomoc. 
      Teraz lecę na oddział wody polskie by załatwić jakieś mapki na których ten właśnie rów może być zaznaczony.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj