Raczo

Jaka hala udojowa?

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Raczo    20

Budowa nowej obory (wolnostanowiskowa na głębokiej sciułce na ok. 40 krów mlecznych) dobiega już powoli końca i rodzice podpisali już umowę o zakupie hali udojowej marki DeLaval. Jest to dojarnia tandem 2*3, z automatycznym zdejmowaniem aparatów udojowych i innymi bajerami :rolleyes: koszt to około 110 tyś. zł razem z tą całą połoga żywicową czy jak tam ona sie zwie. Czy dobrze wybraliśmy? Tandem czy rybia ość? W pomieszczeniu weszła by hala rybia ość 2*5. DeLaval to dobra firma? Piszcie o swoich przeżyciach ze swoimi dojarniami :P Pozdrawiam


Park: NH T6.155, NH TL100, Zetor Proxima 8441 + TL 220SL, Zetor 7211, Ursus 3512, Ursus C-330, Manitou MLT 633, Bizon Z056 Super, Bizon Z058 Rekord...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
halun20    2

@Raczo powiem ci ze dokonaliście dobrego wyboru.ja mam westfalie 2x2+1 i powiem ci ze dój odbywa sie o wiele szybciej niż w hali rybia ość o podobnej ilości stanowisk udojowych.a poza tym masz dostęp do krowy z każdej strony.pozdro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robertbara    75

Ja mam Auto Tandema ale Westfalii i jestem zadowolony, naprawde świetna, o De Laval niewiele wiem. Ale Tandem to jest Tandem, wypuszczasz którą chcesz, ma lepszą przepustowość. Myślę że z Tandemika będziesz zadowolony, nie wiem czy z firmy też, ale życz żeby spisywała sie tak jak moja :rolleyes:

 

http://www.agrofoto.pl/forum/index.php?aut...i&img=11361

 

<<<<100 post>>>>>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Raczo    20

Mam taka nadzieję, że się będzie dobrze sprawować:P. Na początku ojciec chciał wziąć rybia ość bo wiadomo - jest tańsza i to dużo, ale po namowach dał sie przekonać:D. Wie ktoś może co to jest Duovac (nie wiem jak to sie pisze ale chyba jakos tak) ?

robertbara czy w twojej hali jest automatyczne ściąganie aparatów udojowych? ale z tego co widzę to chyba nie. Jestem bardzo ciekaw jak to będzie sie sprawować:rolleyes:


Park: NH T6.155, NH TL100, Zetor Proxima 8441 + TL 220SL, Zetor 7211, Ursus 3512, Ursus C-330, Manitou MLT 633, Bizon Z056 Super, Bizon Z058 Rekord...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Raczo    20

Sorki:) nie zauważyłem. W Westfalii to trochę inaczej wygląda i to przez to :rolleyes: Jak ci sie to sprawuje? Zdejmuje w odpowiednim momencie?


Park: NH T6.155, NH TL100, Zetor Proxima 8441 + TL 220SL, Zetor 7211, Ursus 3512, Ursus C-330, Manitou MLT 633, Bizon Z056 Super, Bizon Z058 Rekord...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robertbara    75

No tak ale jakieś Metatrony bedziesz miał, tzn komputerki przy każdym stanowisku i czy halę do PC-ta będziesz miał podłaczoną razem ze stacja paszową, bo u mnie tak jest i polecam. Wszystko do jednego kompa może w przeanalizować wykresy itd. :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Raczo    20

Stacji paszowych i zarządzania stadem na razie nie będzie. A co do tych stanowisk to będzie tylko to co napisałem no i ten miernik mleka co wyświetla czas doju, przepływ mleka no i oczywiście ilość mleka:D. Nie wiem czy da sie to podłączyć potem do kompa ale miejmy nadzieje ze tak. Ile dałeś za swoja hale?


Park: NH T6.155, NH TL100, Zetor Proxima 8441 + TL 220SL, Zetor 7211, Ursus 3512, Ursus C-330, Manitou MLT 633, Bizon Z056 Super, Bizon Z058 Rekord...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W mojej okolicy dosyć prężnie działają przedstawiciele firmy Polanes ( chyba nie przekręciłem nazwy :rolleyes: ), nie wiem o niej za dużo, tylko tyle, że kilku gości prawdopodobnie już się na nią zdecydowało! Wiecie coś na temat tej firmy, jak się te hale sprawują???

 

Pozdro!!! :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Raczo    20

No niestety o Polanesie nie słyszałem nic dobrego oprócz tego że ceny są niskie :rolleyes: Z tego co wiem to najlepsze firmy to Westfalia i DeLaval. A czy ten DeLaval jest dobry to sie okaże :P


Park: NH T6.155, NH TL100, Zetor Proxima 8441 + TL 220SL, Zetor 7211, Ursus 3512, Ursus C-330, Manitou MLT 633, Bizon Z056 Super, Bizon Z058 Rekord...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Raczo    20

Z Piotrem Toberem z Sierpca, ja bliżej mam do Płocka niż do Sierpca ale nie wiem dlaczego rodzice podpisali z nim. W Płocku tez jest jakiś przedstawiciel. Jak dla mnie gość wydaje sie być porządny w tym co robi. Jak byłem z nim oglądać hale u innych rolników to widać było że się interesuje klientem nie tylko przed podpisaniem umowy. A zresztą mój tata nie wiedział co mu tam będzie do tej instalacji potrzebne w pomieszczeniu ze zbiornikiem na mleko tzn. ciepła woda, zimna itd. to tylko do niego zadzwonił i na drugi dzień był i wszystko powiedział co i jak. Mam nadzieje że nie będzie potem problemów z serwisem :rolleyes:


Park: NH T6.155, NH TL100, Zetor Proxima 8441 + TL 220SL, Zetor 7211, Ursus 3512, Ursus C-330, Manitou MLT 633, Bizon Z056 Super, Bizon Z058 Rekord...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pavel    12

jesli chodzi o podłoczenie produktów DeLawal to system komputerowy do tej pory (nie wiem moze sie cos zmieniło ale ) nazywał sie ALPRO-osobiscie myslałem ze kazda hala udojowa musi z komputerem pracowac a tu widocznie nie musi... :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Raczo    20

Zgadza się Pavel. System zarządzania stadem w DeLaval nazywa sie ALPRO. Dokładnie to nie wiem jak to będzie z tym podłączeniem do kompa ale wydaje mi sie że tonie wypali. Myślę że trzeba by było kupić coś takiego przynajmniej

http://www.delaval.com.pl/Products/Milking...MPC/default.htm

i dodatkowo jakiś czytnik transponderów czy coś żeby było wiadomo jaka krówka sie teraz doi.


Park: NH T6.155, NH TL100, Zetor Proxima 8441 + TL 220SL, Zetor 7211, Ursus 3512, Ursus C-330, Manitou MLT 633, Bizon Z056 Super, Bizon Z058 Rekord...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pavel    12

nic tam najważniejsza aby serwis był sprawny i w razie czego jakby coś sie stało żeby nie trzeba było tych krówek rekami doić :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Raczo    20

No właśnie. Ciekawe o jakiej mocy będę musiał agregat prądotwórczy kupić (znaczy nie ja tylko mój tata)? A co do tego ALPRO to poszukałem troszke wiadomości na ten temat i może uda sie podłączyć ta moją halę do PC-ta :rolleyes:


Park: NH T6.155, NH TL100, Zetor Proxima 8441 + TL 220SL, Zetor 7211, Ursus 3512, Ursus C-330, Manitou MLT 633, Bizon Z056 Super, Bizon Z058 Rekord...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtas    75

moim zdaniem to westfalia już dawno przegoniła delaval pod względem rozwiązań technicznych . w ostatnich latach poważnie spadła sprzedaż produktów delaval, ale u nas to jeszcze panuje przywiązanie do tej marki , która była można powiedzieć pierwsze na polskim rynku. znajomy przy budowie obory też miał dylemat , którą wybrać- wybrał delaval i jak mówi zrobił duży błąd. wynegocjował według dilera korzystną cenę ale jak się okazało później nie wliczony był montaż. zbiornik kupił już w westfalii. a sprawa która była w top agrar u gościa co założyli (de laval) system wentylacji w oborze tak że kilka krów padło to było w dawnym ciechanowskim.chłop to się z nimi nawet sądzi .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witek    2

nie jesli chodzi o rozwiazania udojowe to tylko WESTFALJIA nie mam na rynku lepszej lirmy !! i zradzam sie z przed mówca tez słyszałem o tym koles z pod ciechanowa, wkonicu to nie tak daleko odemnie


2-08-2007 3400gram 52cm to mój Kacperek

12-07-2008 2831gram 43cm to moja Oliwia

2008-04-01 Firma Wit-Rol rozpoczyna działalności

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Raczo    20

Tez chciałem najpierw założyć hale z Westfali ale bliżej było do DeLaval i ojciec wziął DeLaval. Byliśmy u znajomych i mówili że nie zawiodli sie na tej firmie i gdyby zakładali hale jeszcze raz to również wzieliby DeLaval. Co do zbiornika to na razie zostanie stary 1500 litrów z AlfaLaval.

 

@Robertbara ile dałeś za tą swoją halę jeżeli można wiedzieć oczywiście?


Park: NH T6.155, NH TL100, Zetor Proxima 8441 + TL 220SL, Zetor 7211, Ursus 3512, Ursus C-330, Manitou MLT 633, Bizon Z056 Super, Bizon Z058 Rekord...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek1961    2

Jeżeli umowa podpisana to po sprawie trzeba brać jednak sądzę że wybór był dobry. Ważne żeby z dealerem mocno się targować o cenę i o darmówki mają wiele rzeczy do zaproponowania np: wyposażeenie dodatkowe czy części zamienne. I cisnąć z serwisem wymiany gum i rurek. Co do podłączenia do kompa to jeżeli nie masz automatów paszowych i transponderów na szyję to opcja praktycznie nieprzydatna. Jeżeli pokazuje ilość mleka powinna być opcja zapisu?

Pilnujcie wykonania i serwisu!!!

 

A jeszcze jedno pełna płatność po wykonaniu i oddaniu do użytku. Generalnie kasa im później tym lepiej. Płacić w ratach za wykonane roboty ale nie więcej jak 75 % cenny ustalonej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bayer    16

ja mam westfalie rybią ość 2*5 i kosztowała mnie 80 tyś.2 lata temu,trochę droga ta twoja,osobiście wole bardziej westfalie od delaval

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez mariox
      Witam, mam pytanie czy ma ktoś namiary na producenta term do wody które idzie podłączyć pod schładzalnik do mleka, szukam w necie i nie mogę nigdzie znaleźć, być może źle szukam albo inaczej się to nazywa.
      Pozdrawiam.
    • Przez krystek44
      cześć, planuje przebudowę obory 8x26 na krowy mleczne jakie rozwiązanie by było najlepsze. Myślałem nad obora uwięziową. Ruszta czy ściółka ? Jakie rozmieszczenie stołu paszowego, stanowisk i ewentualnego kanału gnojowej.
       
    • Przez panmino
      Czołem, 
      podchodzę do tematu zbudowania systemu wprowadzania bydła (Highland) do poskromu. Na wiosnę mają być jakieś szczepienia i będę musiał jakoś to towarzystwo wyłapać. Krów jest 9.  Zanim zacznę kombinować, pomyślałem, że zapytam, jakie macie systemy, może wstawicie jakieś zdjęcia z opisem czy się sprawdza i inne przydatne informacje. Z góry dziękuję.
    • Przez koks
      Czy ma ktoś na oborze eurofale? Czy skrapla się pod nią para wodna?
    • Przez tupac12
      Witam ostatnio zrobiłem sobie wyciąg linowy do obornika i mam taki problem otóż na bębnie przekładni jeśli wyciąg chodzi to lina zachodzi na siebie wiecie może jak z tym sobie poradzić
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj