Mateo13

Co sadzicie o VALTRZE T 190

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
lukas120    4

to zxależy co chcesz mieć w wyposarzeniu i ile chcesz wydać kasy zmakomy ma taki sprzęt przepracował nim ponad 5000mth i sobie chwali

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

mysle ze w wersji advanced i z takim wyposazeniem jak fendt roznica w cenie nie bylaby duza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    266

W mojej okolicy spódzielnia kupiła T190 i w pierwszym tygodniu musieli wymontować lodówkę :wacko: ! Wiadomo dlaczego- browarek, browarek i wódeczka. Szkoda by było gdyby nowy ciągnik uderzył w drodze z pola w drazewo, wpadł do rowu lub miał czołówkę. Ogólnie jest to ciągnik nie do zajechania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

w testach dlg valtra wypadla tragicznie notujac max. moc bez boost'u 166,7 kw, gdzie 818 zanotowala ponad 130 kw, nie wiem moze cos im sie pomylilo :wacko: , wiec nawet jesli zalozymy ze maja porownywalne parametry silnika i cena wypasionej valtry bedzie podobna (chociaz w jakims stopniu porownywalna) do ceny standardowego fendta, to pozostaja takie czynniki:

- wymiary: fendt jest 40 cm krotszy - dla mnie rzutuje to na wieksza uniwersalnosc, ewentualna prace z turem

jest tez o 800 kg ciezszy, valtra nie wazy nawet 6 ton!!!

- opinie pobliskich uzytkownikow fendta, oraz popularnosc marki w okolicy, w mojej gminie jest 1 t190, a fendtow bez liku najrozniejszych modeli

- sprawdzony serwis i dostep do czesci, zarowno od korbankow, innych sklepow, a takze czesci u innych uzytkownikow, ktore pochodza ze spalonych badz rozbitych fendtow

- przekladnie vario pewnie mozna porownac z bezstopniowka valtry, takze tutaj nie ma co debatowac, tak samo z wyposazeniem uzytecznym (przedni tuz, hydraulike, wom, resorowana os i kabine itd.), jedynie w wyposazeniu w bajery fendt moze odskoczyc valtrze, chociaz nie znam poszczegolnych funkcji variotronikow i innych systemow

- osobny obieg oleju w skrzyni

- przebieg wykresu mocy i momentu v vatrze przypomina bardziej ten z ursusa 1614 niz nowoczesnego silnika CR

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    266
w testach dlg valtra wypadla tragicznie notujac max. moc bez boost'u 166,7 kw, gdzie 818 zanotowala ponad 130 kw, nie wiem moze cos im sie pomylilo :wacko: , wiec nawet jesli zalozymy ze maja porownywalne parametry silnika i cena wypasionej valtry bedzie podobna (chociaz w jakims stopniu porownywalna) do ceny standardowego fendta, to pozostaja takie czynniki:

- wymiary: fendt jest 40 cm krotszy - dla mnie rzutuje to na wieksza uniwersalnosc, ewentualna prace z turem

jest tez o 800 kg ciezszy, valtra nie wazy nawet 6 ton!!!

- opinie pobliskich uzytkownikow fendta, oraz popularnosc marki w okolicy, w mojej gminie jest 1 t190, a fendtow bez liku najrozniejszych modeli

- sprawdzony serwis i dostep do czesci, zarowno od korbankow, innych sklepow, a takze czesci u innych uzytkownikow, ktore pochodza ze spalonych badz rozbitych fendtow

- przekladnie vario pewnie mozna porownac z bezstopniowka valtry, takze tutaj nie ma co debatowac, tak samo z wyposazeniem uzytecznym (przedni tuz, hydraulike, wom, resorowana os i kabine itd.), jedynie w wyposazeniu w bajery fendt moze odskoczyc valtrze, chociaz nie znam poszczegolnych funkcji variotronikow i innych systemow

- osobny obieg oleju w skrzyni

- przebieg wykresu mocy i momentu v vatrze przypomina bardziej ten z ursusa 1614 niz nowoczesnego silnika CR

Piszesz o częściach do Fendt'ów ze rozbitych lub SPALONYCH maszyn. Czyżby Fendt'y miały problemy z elektroniką lub czymś innym powodującym pożar?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pavel    12

moze poprostu nie ma gasnic w standardzie? uu strzeżcie sie korbanków :P :wacko: :P :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241
Piszesz o częściach do Fendt'ów ze rozbitych lub SPALONYCH maszyn. Czyżby Fendt'y miały problemy z elektroniką lub czymś innym powodującym pożar?

 

a moze istnieje cos takiego jak ubezpieczenie i niemcy chcac wyludzic kase jak nie moga dobrze sprzedac, albo wogole nie moga sprzedac to podpalaja fendty i inne maszyny rolnicze, badz samochody ciezarowe, a poza tym do wypadkow dochodzi ale czy koniecznie z powodu najnowszej technologii????? przeciez 1 wyswietlacz, ktory obsluguje wiele funkcji potrafi zaoszczedzic dziesiatki metrow kabla. Ten rozbity to w transporcie sie przewrocil i spadl w jakas przepasc

 

aha i nie napisalem ze jestem wiernym fanem fendta i ze fendt to ideal, tylko w porownaniu z ta valtra to nie mialbym dylematu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukas120    4

mówisz że valtra jest za lekka ale przecież ciągnik mozna dowolnie dociążć charakterystyka silnika niejest zła i przy tak zestopniowanej skrzyni jest wystarczajaca valtra nie posiada skrzyni beztopniowej a testowana prez DLG nie posiadała wtrysku CR obecnie już tak i w nich moment obrotowy jest przesunięty z 1400 na 1500obr/min ale widac taka moda bo w nowych JD to nawet maksymalny moment obrotowy występuje przy 1700obr/min ale taka moda silniki spełniające normy EURO III poprostu palą więcej i aby to w miarę zminimalizować zmienia się charakterystykę silnika co w zasadzie przy bobrze zestopniowanej skrzyni lub vario to niema znaczenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

aha no spoko, nie wiedzialem ze nie jest CR, a na niemiecki nie lubie patrzec, wiec nie czytalem, ale dlaczego moc taka slaba wyszla??? a skrzynie to nie wiem czemu napisalem bezstopniowka, widocznie nie skupilem sie dobrze :wacko:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    266

Podobno Valtra pracuje nad stworzeniem nowej bezstopniowej skrzyni do serri N-S.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukas120    4

też coś o tym słyszałem o vario

ale w valtrze T190 są trzy rózne moce i temu w tak to wygląda a raczej jest wszystko w porządku bo zużycie paliwa w przeliczeniu na moc przekazywaną jest dobre

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

no ale sigma power to tylko z walkiem, wiec do porownania najlepiej wybrac ta normalna moc bez boostu.

zostala jeszcze kwestia ceny ile kosztowalaby valtra z takim wyposazeniem:

- os resorowana

- kabina resorowana

- przedni TUZ

- wersja advanced

 

fendt 820 kosztuje 105 tys. euro, no a valtra musialaby byc tak wyposazona zeby moc porownac, ktos sie orientuje ile to by wyszlo???

chociaz nie wiem czy nie lepiej byloby wziasc do porownania 818 , bo byc moze parametrami bylyby bardziej zblizone wiec wtedy nalezy odjac mysle 5 - 7 tys. euro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukas120    4

nieznam ceny valtry t190 znajomi za valtre t180 pełna elektronika amortyzowana kabina i ładowacz czolowy płacili chyba 350tyś oni niesą watowcem więc tochyba cena brutto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dudi    0
Napisano (edytowany)

T 190 polecam z wlasnego doswiadczenia. nie do zajechania traktorek

Edytowano przez tomek
post za postem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adasko    0

Na pokazach w Zienkach k.Parczewa widziałem ten sprzęt w akcji z agregatem Horsch Tiger 3AS(3m) pracował na torfowej ziemi no i miał w sumie co robić ale zapier... jak zły, tyle że przy każdym nawrocie na końcu pola puszczał chmurke a silnik wyposażony był w CR. Mam filmiki z tego pokazu więc jak tylko bede mógł to wrzuce. Pozdro


Na zdjęciach nasze gospodarstwo i nie tylko...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukas120    4

bo te modele np 190 bardziej dymi niż np120 a jak byłem w Finlandii to jak patrzyłem na nowe modele z CR to właśnie miałem wrażenie że bardziej dymią od tych starszych:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Viper    6

Miałem okazje popracowac Valtrą tylką tą najnowszą T191 w wersji Adwance (nawet fajny podłokietnik z monitorkiem, można zobaczyc to w galerri) Pracująca, starałem się wypatrzec jak najwiecej pozytywów jak i negatywów, wiec moze wymienie co mi przypasowało a co nie:

na plus:

Opony Michlean MulitBib

guma nad tylnią szyba zapobiegająca wsypywaniu sie kurzu przy otwieraniu szyby

dosc dobry promień skretu

widocznosc

obsługa hydrauliki

automatyczna zmiana półbiegów

regulacja kierownicy

drzwi obramowane (to sie chwali, tylko teraz zrobili gieta szybę przedtem były dwie proste w drzwiach, moim zdaniem zrobili na gorsze, ktos powie ze lepsza widocznosc teraz, dla mnie osobiscie to nie robi różnicy, a przy jej stłuczeniu wiadomo...)

wentylacja, nad każdą szyba nawiew duzy plus

oświetlenie

hamulec reczny z reversem i przy tym obnizenie predkosci obrotowej (chociaz mógł by byc awaryjny reczny tradycyjny)

 

na minus:

nie ma mozliwosci zamówienia 3 predkosci obrotowych WOM;/ mozna 1000 i 540 lub 1000 i 540E

mała kierownica, i trzeba wykonac dużo obrotów zanim koła skrecą sie maksymalnie

w tym egzeplarzu brak jakich kolwiek wiekszych schowków

siedzenie pasażera, w tym wogule nie bylo, ale widzialem jak to wygloda

pedał gazu, strasznie ciezko jest utrzymac w jednej pozycji, używałem tempomatu na drodze i polu, wtredy mniej spalał

wąska kabina, nie uchylne boczne szyby

zmiana biegów (może gdyby dziwgnia byla blizej operatora zmienialo by je sie szybciej i lżej)

maska z tworzywa, strach sie jej dotknąc, nie mówiąc o stawaniu na niej

za mała tylnia wycieraczka

zwrotność

nie zbyt dokladne okreslanie spalania przez komputer

 

Wszysktiego cieżko mi spamietac, moze jak sobie cos przypopmne to wpisze, kabina w nich kazdy wie jaka jest taka klasyczna prosta, dla niektórych sie podoba dla innych nie.


Pawel

Z góry przepraszam za błędy ortograficzne i literowe... :) Nigdy nie bylem w tym dobry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arni    1

Co ciągnie na tym drugim zdjęciu ta valtra? W czarnym ładnie się prezentuje


17 lutego 2007r - 17 lutego 2012 pięć lata na af!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez robert1226
      Witam wszystkich użytkowników tego modelu , piszcie swoje uwagi  spostrzeżenia o opinie .
    • Przez Sławomir111
      Dzień dobry Mam problem z Valtrą 6850 hi wyświetla mi błąd h 118 i nie podnosi tylni podnośnik . Kable są całe i mają prąd. Nie moge znaleźć przyczyny,  proszę o pomoc 
       
       
    • Przez Adam35
      Witam, przychodzę z problem podczas postoju kontrolka temperatury oleju w skrzyni świeci się a podczas jazdy miga, oraz kontrolka stopu miga cały czas niezależnie czy na zaciągniętym ręczny czy nie przed tem migala tylko na pozycji P a po wrzucenie rewersem kierunku gasła. Obstawiam że oznacza to jakiś bład lecz nie mam dostępu do instrukcji. Pacjent valtra c110

    • Przez dominik96
      Witam, 
      podpowie ktoś, gdzie szukać przyczyny Valtra t174E, wywala dwa błędy 6010 02 03 i 6010 10 03. Nie można załączyć WOM.
    • Przez cslukasz
      Mam problem z ciągnikiem znajomego. Otóż w tamtym roku dwa razy przetarły się kable od przedniego TUR'a i wyleciał cały olej. Ostatnim razem przetarły się z prawej strony i zdążył zjechać z pola na podwórko (ok 100m), poprzednim razem wyleciało tyle oleju że skrzynia nie działała. Teraz problem taki że w garażu zanim zaczeliśmy wymieniac przewody, tylni podnośnik podnosił baaaardzo powoli (około 2 minut by podnósł do samej góry, gaz mało daje) pomyślałem że mało oleju więc bierzemy się do roboty, po wymianie przewodów podnośnik nadal bardzo powoli idzie do góry. Cała reszta hydrauliki działa wzorowo razem z wywrotem. Ale zauważyłem że jak ustawi się podnośnik w pozycji by podnosił i użyje się dzwigni od tura w którym kolwiek kierunku to ponosnik idzie jak szalony do góry, ale pod obciążeniem i tak słabo, na pusto w góre idzie. Przewody są na odpowienim miejscu więc to odpada. Średnica przewodów też odpowiednia. Przy podnoszeniu podnośnika przyciskiem na konsoli (recznie) zapala się dioda pod książką, a czasami miga. Pomóżcie, i czy obędzie się bez komputera ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj