Gość JohnDeere6030

Zetory dawniej, a dziś

Polecane posty

yarecki12    2
Wcale się nie czuje lepszy od Zetorowców, sam mam Zetorka 7211 i wiem że jest to super maszyna, która jeszcze nigdy mnie nie zawiodła. JA NIE JESTEM PRZECIWNY ZETOROWI ! ! ! Wiem że jedyna elektronika w nowych Zetorach to rwers i EHR (bosch). I właśnie chodzi mi o ten rewers, w Zetorach lepiej by było gdyby on był mechaniczny ( z prawej strony). I nie dopieprzaj sie do mojego nicku, bo jest jaki jest i na poczekaniu nie zdołałem wymyślić lepszego. :)

 

 

 

Kolego o tym to możesz zapomnieć że Zetor ma większy uciąg od JD :D JD jest liderem na rynku ciągników jeżeli chodzi o uciąg, pojemność silnika i moment obrotowy. W tym wypadku nie ma sobie równych. To tak na przyszłość, nie odchodźmy od tematu jakim jest Zetor :)

 

No ale pare postów wyżej danielhaker pisał że on 11441 ciąga szerszy agregat niż gościu jd 6400, ja ciągam większe przyczepy niż gościu JD, jakbym mu zaczepił 32-35 ton netto to by na wiadukt musiał z 3 biegi zredukować, on na prostej z 20 tonami nie może się rozbujać.

 

Co do rewersu w proximie masz do wyboru mechaniczny lub elektrohydrauliczny, w forterze masz mechaniczny z prawej strony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mister    54

@JohnDeere6030 Właśnie ten rewers w forterze jest tak ja ci się marzy czyli mechaniczny i z prawej strony :D W proxie masz do wyboru w zwykłej mechaniczny i elektrohydrauliczny tak jak wyżej napisał @yarecki12. Albo się pomyliłeś pisząc albo twoja wiedza na temat nowego zetora jest ściśle okrojona, i próbujesz całe AF przekonać do swoich definicji natomiast sam nie potrafisz dojść do kompromisu i polemizować z innymi. Ja nie sądzę że jesteś przeciwny zetorowi ale jesteś zapatrzony w JD to po co się tutaj kłócić zapraszam do tematu z JD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość JohnDeere6030   
Gość JohnDeere6030

Nie jestem zapatrzony w JD, tylko twierdze iż ... albo dobra nie bede się wypowiadał, bo znowu mnie o coś oskarżysz :D A jeżeli chodzi o ten rewers to widocznie się pomyliłem, i dzięki za wskazanie mojego błędu. Pozdro :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yarecki12    2

z tym że rewers mechaniczny w proximie jest z lewej strony i pewnie dlatego myślałeś że tak jest w forterze a tam jest inaczej.

Powinni wprowadzić do forterry rewers elektrohydrauliczny jako opcja czy coś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość JohnDeere6030   
Gość JohnDeere6030

A nie wiecie może kiedy wyjdzie nowa Maxterra ? ? ? :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yarecki12    2

narazie nic zbytnio o tym nie słychać, podobno wstrzymali prace nad tym ciągnikiem z powodu kryzysu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość JohnDeere6030   
Gość JohnDeere6030

To wielka szkoda, bo w końcu do stajni Zetora dołączyłyby 6 - cylindrowe silniki :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mister    54

Właśnie jak tu porównać zetora do nowych zachodnich marek skoro sie oferta kończy na 120 kilku konikach...

Gdzieś jest na AF temat o Maxetrze ale tam też konkretów brak...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yarecki12    2

Co jak co ale zetor cały czas się rozwija, idzie do przodu, coraz nowsze rozwiązania techniczne stosują przy umiarkowanej cenie, oby tak dalej tylko żeby z ceną szaleć nie zaczęli. Nie to co ursus, zawsze z tyłu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gago    0

Panowie Maxtera początek 2010 roku wchodzi dopiero wtedy nowa Forterra pod koniec tego roku Proxa ma być zmieniona jeszcze pod koniec roku 2009 i ma wejść z obniżanym dachem też :D tak mi mówił taki gość w Sitnie co jest w Zetorze w Kaliszu.


Zetor Team
Posiadacze i sympatycy Zetorów zapisujcie się do klubu: www.agrofoto.pl/forum/topic/50791-klub-posiadaczy-zetorow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartus16    10

to jest jak już fotomontaż fendta :D

 

 

 

 

 

 

<-------- 1200 :D


Jeżeli każdy pomysł wydaje Ci sie genialny to dopij wódkę i idz spać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gago    0

No to jest przeróbka ktoś przerobił zdjęcie i wstawił do neta nawet mi tak mówił gość z Zetora co pracuje w Zetorze w Kaliszu że to przerobka zdjecia :D A bo czerwone wogóle ładniejsze jest i lepsze niż inne kolory :D:D


Zetor Team
Posiadacze i sympatycy Zetorów zapisujcie się do klubu: www.agrofoto.pl/forum/topic/50791-klub-posiadaczy-zetorow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yarecki12    2

jak nam kiedyś NH Tm175 się popsuł to sąsiad mówi - na polu musi być zielone- a ja mówię które a on że obojętnie które byle zielone hehe,,, ale ja wole niebieskie i czerwone

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomaszek21    32

wszystko co czerwone jest lepsze a ZETOR to juz najbardziej:) a co do porównania to co nowsze to zawsze lepsze


interesuje się rolnictwem i wszystkim tym co jest w jakikolwiek sposób z rolnictwem związane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gago    0

Sąsiad kiedyś pomalował 5245 na niebiesko bo mu się taki kolor podobał i nawet nieźe wyglądał ten ciągnik :huh: a na 2 wsi gość ma 5211 na zielono pomalowanego taki JD prawie :rolleyes: :(


Zetor Team
Posiadacze i sympatycy Zetorów zapisujcie się do klubu: www.agrofoto.pl/forum/topic/50791-klub-posiadaczy-zetorow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rataj    3

dla mnie to troche porazka co Ci twoi sasiedzi powyprawiali...;p


Claas Dominator 98sl classic, Zetor Forterra 12441, Zetor Proxima 85 plus, Zetor 7211, Ursus c330


AgroFoto -----> najlepsza stronka w sieci;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gago    0

'rataj' ja tez nie weim co im odbiło z tymi kolorami ale i tak najładniej wyglada w czerwonym koloże :D a ten siwy to nie jest głupi nawet ładnie też wygląda. A były zielone bo to był dokładnie JD dachy miały takie jak JD te Zetory i napisy JD takie mieszańce troche z nich były.


Zetor Team
Posiadacze i sympatycy Zetorów zapisujcie się do klubu: www.agrofoto.pl/forum/topic/50791-klub-posiadaczy-zetorow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adikpl1    257

Ja mówiłem o normalnych Zetorach w kolorze zielonym nie o tych dla JD. Te JD to już seria X340-X320 czyli model 92.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez SPECO
      WITAM !
       
      Mozna powiedzieć że jesli chodzi o ciagniki to jestem "zielony" zakupiłem w ostatnich 5latach 2szt. pierwszy to zetor 5320 2002rok w tym roku zakupiłem model POKAZOWY od zetora z KALISZ-a jest to 2006 z przebigiem 5 Mth - a jeśli chodzi o jego obsługę to jestem ciemny ! Ale powoli sie uczę ! Będą mi słuzyć do odśnieżania zimą no i jakiś lekkich prac leśnych w innych porach - zwożenie dębiny itd. . .
       
       
      Zwracam się z prośbą o jakąś podpowiedz jakich oleji i płynów uzuwacie ?! Czy tylko te podane w książce serwisowej czy może jakiś inne ?? ?? ??
       
       
      Pozdrawiam Radek
    • Przez Marco007
      Witam, zwracam się z zapytaniem do znawców silnika jaki znajduje się w mojej Forterze 11441. Mianowicie postanowiłem zamontować zegar doładowania turbo (chciałem zobaczyć kiedy turbo wstaje bo na niskich obrotach ciężko się rusza - choć ten model tak ma,wiadomo) i mu mojemu zaskoczeniu podczas pracy w pełnym obciążeniu zegar wychyla się na 1,5 bar - co moim zdaniem jest za dużą wartością na ten silnik. I teraz pytanie do was czy to jest norma czy coś szukać A jeżeli tak to gdzie? Dodam że podczas pracy gruszka od zwrotu odpowiedzialnego za ograniczanie ciśnienia nie pracuje a gdy wydłużę sztange tego zaworu to turbo wstaje duuuzo później więc to rozwiązanie odpada. 


    • Przez pudło
      Bardzo wolno opadają ramiona podnośnika (z obciążeniem 500 kg.trwa to ok 20 sekund ) ,Czy jest możliwość jakoś to wyregulować , jeśli tak to podpowiedzcie jak to zrobić ? (przestawianie dźwigienki w kabinie od regulacji szybkości nic nie daje - żadnej reakcji) Gdzie szukać przyczyny?
       
    • Przez klocek1231
      Witam. Od jakiegoś czasu zauważyłem spadek mocy przy mojej forterra 11441. Widzę ze jak np siałem na dwójce na dwóch polbiegach i zawsze szedł sobie leciutko z dużym zapasem mocy, teraz czuję jakbym nie wiadomo jaki wielki siewnik ciągnął za sobą. Jadę na 1800obr i jak dodam gazu to praktycznie juz te obroty ledwo co sie wkręcają... Bardzo wolno... To samo w orce. Orałem zawsze na jedynce z jednym polbiegiem. Teraz w zasadzie musiałem albo z dwoma polbiegami albo na czwórce polowej....  Większość prac polowych wykonywałem zawsze w zakresie 1700-1800 obr Mam wrażenie ze do tych 1600 obr ciągnik  mniej więcej ma podobna moc co zawsze... Problem pojawia sie od 1700 wzwyz. 
       
       
      Ciągnik nie dymi ani nic 
       
       
      Z góry dziękuję za porady 
    • Przez Marcink10
      Witam. Potrzebuje pilnej pomocy z pacjentem zetor forterra 11441. A mianowicie problem polega na tym że podnośnik nie działa (jedynie czasami po odpaleniu chwile podnosi) oraz nie działa wgl wałek wom. Problem rozpoczął się po umyciu ciągnika. Sprawdzone kostki pod kabiną, wszystkie wyczyszczone i zapśikane contactem i nadal nic nie pomogło. Sprawdzone także kostki przy ehr. Proszę o pilną pomoc i z góry dziękuję.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj