Gość JohnDeere6030

Zetory dawniej, a dziś

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Gość JohnDeere6030   
Gość JohnDeere6030

Witam, moim zdaniem tym nowym Zetorom takim jak Forterra czy Proxima, daleko do tych wcześniejszych. Nie pod względem techniki ale pod względem, klasyki. Nie ma nic przyjemniejszego dla ucha jak równa praca pracującego silnika w polu. A silniki w nowych Zetorach moim zdaniem nie są zbytnio dopracowane. Dając ponad 100tys. złotych za ciągnik, powinniśmy mieć pewność że ta maszyna w najbliższym czasie nas nie zawiedzie, a tym czasem czytając opinie użytkowników dochodzę do wniosku że Zetory należa do awaryjnych ciągników. Nie wiem od czego to zależy, od dealera, czy od taśmy produkcyjnej. Dawniej ludzie składali maszyny rękami, były one bardzo dopracowane, dziś ludzi zastępują maszyny. W dzisiejszych czasach nie liczy się jakość produktu, a tylko jego wyprodukowana ilość. Nie wiem jak wy, ale ja wole te starsze Zetory. Kiedyś Zetor był jednym z najlepszych producentów ciągników, a dziś niestety tak nie jest. Pozdro ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość JohnDeere6030   
Gość JohnDeere6030

Ten temat jest o porównaniu starszych Zetorów do nowych ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel6485    242

Nie wiem jak pracuja nowe zetory i jak z ich awaryjnoscia ale jestem uzytkownikiem Starszego zetora 10540 ma na zegarku 5.700mt i naprawde az miło posłuchac tego silnika .Zetorek ma 10lat najpowazniejsza awaria było to ,iz odkreciła sie jakaś śróbka i wpadła miedzy tryby w skrzyni biegów.

A tak pozatym To naprawde Pozadna maszyna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mister    54

Ale mogłeś zapytać w temacie co napisał @mickas092

a powracając do tematu kolego @JohnDeere6030 w nowych zetorach trzeba dać większe obroty niż w tych starych aby silnik zaczął lepiej pracować... Nie można powiedzieć że są złe to sie okaże za 10 lat a nie po roku użytkowania ktoś pisze że myślał że będzie lepiej. Ja sądzę że Zetor jak na swoją cenę jest bardzo dobry. A i jeszcze jedno piszesz że wolisz zetory starsze... czemu pisałeś że masz zamiar kupować forterrę? Może kup jakiegoś starszego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość JohnDeere6030   
Gość JohnDeere6030

To znaczy jeżeli chodzi o zakup forterry to się wycofałem z tego, zawsze tak pisze jeżeli chce uzyskać opinie użytkowników ;d a zetorka 12145 to i tak i tak kupie, nie bede się bawił w nowego Zetora, bo albo kupie starszy ciągnik (zetor, ursus) albo JD. Najprawdopodobniej kupie starszego Zetorka lub Ursusa, a JD bedzie w planach, jak powiększe gospodarstwo. ;) Mówisz że okaże sie po 10 latach czy śa to dobre ciągniki, ale otóż kolego jesteś w błędzie, jak w nich po kilkunastu mth występują wycieki, słabe wysprzęglanie sprzęgła, cięzko wchodzące biegi, stukanie w silniku (wymieniłem te z którymi się spotkałem) wię co tu mówić co bedzię po 10 latach ich użytkowania. Na żyletki z nim i do huty, tak właśnie zrobią użytkownicy nowych zetorów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja swojego Zetorka mam sześć lat miał parę awarii z mojej winy.Ogólnie w mojej okolicy chwalą zetory. A czy pójdą na żyletki to nie sądzę. I uważam że zetor jest wart swojej cenny.Komfortem pracy przewyższa ursusa.Masz rację stare ZETORY były dopracowane jakościowo.

Edytowano przez marcin974
Cytowanie poprzedniego posta

Sprzedam kolepkę od foliarki do stawiania bel

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
valtran111    1

u mnie w okolicy sa 3 nowe zetory 2 ta chodza narazie a 3 chodzi tez tam jakos ale jak go facet przywiózł to od razu skrzynia draczała a te starsze zetory to dostaja po garach i jakby te nowe dostawały by tak po garach to moim zdaniem kazdy nowy by sie j*b*ł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość JohnDeere6030   
Gość JohnDeere6030
I uważam że zetor jest wart swojej cenny.Komfortem pracy przewyższa ursusa.

 

 

Co do tego stwierdzenia również się zgadzam, tylko zapomniałem dopisać w temacie ;p ehh zdarza się ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adik_ziel    3

Nasz przepracował 15tyś mth może więcej i żadnych poważniejszych awarii nie było. Teraz dostał nowy serce, ale na pewno nie wytrzyma tyle co orginał. Mamy 7211

 

Te nowe zetory na pewno nie są najlepsze, ale nie są najgorsze. Dziś się liczy aby sprzedać jak najwięcej. Kiedyś to robili porządnie dziś nie jest najgorzej, ale może być lepiej.


«Adik_ziel will do anything for you.»

Jeżeli, ktoś, komuś, coś ewentualnie nikt nikomu nic... To z punktu widzenia masz ode mnie pzdr...... xD

Kocham to co robię, robię to co kocham, choć czasem muszę robić to, co tylko lubię, ale wtedy za to mi płacą. I znowu mogę robić to co kocham...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mister    54
To znaczy jeżeli chodzi o zakup forterry to się wycofałem z tego, zawsze tak pisze jeżeli chce uzyskać opinie użytkowników ;d a zetorka 12145 to i tak i tak kupie, nie bede się bawił w nowego Zetora, bo albo kupie starszy ciągnik (zetor, ursus) albo JD. Najprawdopodobniej kupie starszego Zetorka lub Ursusa, a JD bedzie w planach, jak powiększe gospodarstwo. ;) Mówisz że okaże sie po 10 latach czy śa to dobre ciągniki, ale otóż kolego jesteś w błędzie, jak w nich po kilkunastu mth występują wycieki, słabe wysprzęglanie sprzęgła, cięzko wchodzące biegi, stukanie w silniku (wymieniłem te z którymi się spotkałem) wię co tu mówić co bedzię po 10 latach ich użytkowania. Na żyletki z nim i do huty, tak właśnie zrobią użytkownicy nowych zetorów.

 

 

hmm , biegi ciężko wchodzą tylko w zwykłych proximach jak już, Czy pójdzie na żyletki to wątpię... a co z nimi zrobią użytkownicy to ich sprawa nikt z nas im za ciągniki nie płaci.

Ale tak na serio to po co zakładałeś ten temat skoro wiesz że te nowe zetory to taka lipa i po co się pytasz innych skoro jesteś tak wpatrzony w awaryjność zetora ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danielhaker    6890

A ja mam 5211 i 11441 i jestem z obu zadowolony. Jeszcze żadna awaria mi się nie przydarzyła. Zauważyłem że najgorsze opinie o zetorze mają ci, którzy go nie mają. Jak będziemy kupować jeszcze jeden ciągnik to też będę chciał zetora, bo największą ich zaletą są tanie części, nie tak jak w m.in. JD, MF, Fendt, czy inny zachodni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość JohnDeere6030   
Gość JohnDeere6030
hmm , biegi ciężko wchodzą tylko w zwykłych proximach jak już, Czy pójdzie na żyletki to wątpię... a co z nimi zrobią użytkownicy to ich sprawa nikt z nas im za ciągniki nie płaci.

Ale tak na serio to po co zakładałeś ten temat skoro wiesz że te nowe zetory to taka lipa i po co się pytasz innych skoro jesteś tak wpatrzony w awaryjność zetora ?

 

Uwież mi kolego że w Proximach ciężko wchodzą, a w Forterrach słabo wysprzęgla. A z tymi żyletkami to nie bierz tego tak do słownie, bo to metafora była. Co do założenia tematu, to nie jestem wpatrzony w awaryjność Zetora ogólnie, tylko nowych Zetorów. Czytałem na tym forum wiele tematów dotyczących opini Zetorów i wież mi że więcej jest negatywnych niż pozytywnych opiń. Teorią i zrozumieniem tego tematu jest to co pisało już to wielu użytkowników, a mianowicie to że starsze Zetory są o wiele dokładniej dopracowane niż nowe Zetorki ;)

 

A ja mam 5211 i 11441 i jestem z obu zadowolony. Jeszcze żadna awaria mi się nie przydarzyła. Zauważyłem że najgorsze opinie o zetorze mają ci, którzy go nie mają. Jak będziemy kupować jeszcze jeden ciągnik to też będę chciał zetora, bo największą ich zaletą są tanie części, nie tak jak w m.in. JD, MF, Fendt, czy inny zachodni.

 

Otóż powiem Ci że ja jestem posiadaczem Zetora 7211, maszyna nie do zajechania. Ile masz w 11441 mth ? ? ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mister    54

Też gdzieś na forum czytałem że w proximach ciężko wchodzą biegi ale też czytałem że w proximach plus jest lepiej. U mnie jest porządku. Ja jestem pewien że w zetorach jest więcej pozytywnych opinii. Miejmy również na uwadze to że zetor jest ciągnikiem dobrej klasy za odpowiednie pieniądze. Każdy sprzęt ma zalety i wady.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość JohnDeere6030   
Gość JohnDeere6030

Jest więcej pozytywnych opinii ??? ok, niech Ci bedzie. Posiedź jeden dzień przed kompem i przeczytaj wszystkie tematy o Zetorze, i wtedy się możesz wypowiadać ;) No ale racje CI przyznam że w Proximach Plus jest lepiej, ale całkowicie ten problem nie został wyeliminowany ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gago    0

Ja powiem tak mam 9540 i nowego 10641 Forterre i w 9540 silnik lepiej pracuje chodzi jak dzwon jednym słowem a w tych nowych Zetorach nie ma już takiego głosu tylko takie ''bulgotanie " ;) w 9540 najpowarzniejszą awarią było (od kąd go mam 7 lat już ) przeciekanie wałka bo uszczelka puściła już i wymiana elektrowłącznika i tyle nie psuje się wogóle a co moge narazie powiedzieć o nowym to to że ta skrzynia w nowych jest lepiej dopracowana pod względem zsynchronizowania i dopasowania biegu. a tak to narazie nic bo mam go za jeszcze za krótki okres żeby coś o nim powiedzieć więcej. Ale w moich stronach jest bardzo dużo Zetorów nowych i są chwalone jak narazie, czyli nie są jeszcze takie złe ;)


Zetor Team
Posiadacze i sympatycy Zetorów zapisujcie się do klubu: www.agrofoto.pl/forum/topic/50791-klub-posiadaczy-zetorow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rataj    3

a moim zdaniem zetor to srednia polka wsrod ciagnikow i tak w miare na kieszeń polskiego rolnika. a co do tego ze zetory ganią ci ktorzy nie mieli z nim do czynienia to sie zgadzam no i oczywiscie ci ktorzy chcieliby miec taki ciagnik a z jakichs wzgledów miec go nie moga czyli poprostu zazdroszcza... pozdrawiam


Claas Dominator 98sl classic, Zetor Forterra 12441, Zetor Proxima 85 plus, Zetor 7211, Ursus c330


AgroFoto -----> najlepsza stronka w sieci;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danielhaker    6890
Otóż powiem Ci że ja jestem posiadaczem Zetora 7211, maszyna nie do zajechania. Ile masz w 11441 mth ? ? ?

158mth

 

W 2007 roku Zetor sprzedał 3000 maszyn i był liderem wśród ciągników najczęściej kupowanych. Rok 2008 także był udany, ciekawe jak skończy się ten rok... W takim razie dlaczego Polacy tak chętnie go biorą?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
valtran111    1

ja do zetorów nic nie mam ale zeby w 2 letnim zetorze biegi juz niechciały wchodzic to cos jest nie tak wszyscy tak ganiaja ursusa bo niby niby niema elektryki tyle nie jest tak wygodny.

z tego co czytam to nowe ursusy to nie sa złe ciągniki a fabryka nie chce elektryki bo ona lubi sie psuc np.u mojego chrzesnego jest podnosnik na pokretło a u innego co kupił 1,5 roku póżniej taki jak u mnie w deutz'u

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dawid777    0

Ja mam 7500 mtg na 7211 i jest to super ciągnik. Nie wiem jak z tymi nowszymi, ale starsze serie są nie do zajechania ;) Podobno te nowe zetorki mają duuuużo większe spalanie od tych starszych ;)


“Sukces, to robienie tego, co chcesz robić, kiedy chcesz, gdzie chcesz, z kim chcesz, tak długo, jak tylko chcesz.” Anthony Robbins
Sprzedam: rozsiewacz rauch zs(a) komet, rozsiewacz kuhn zsa 450 hydr, rozrzutnik czarna białostocka, przyczepę 3.5t niską wywrotkę zarejestrowaną, agregat ścierniskowy kongskilde vibro-flex 9 łap, Prasę z224/1, alufelgi 18" BMW m3 styling 72

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość JohnDeere6030   
Gość JohnDeere6030
158mth

 

W 2007 roku Zetor sprzedał 3000 maszyn i był liderem wśród ciągników najczęściej kupowanych. Rok 2008 także był udany, ciekawe jak skończy się ten rok... W takim razie dlaczego Polacy tak chętnie go biorą?

 

Na 158 mth, to ten ciągnik jeszcze dużo nie przepracował. Także wiesz, nie życze Ci źle, niech się maszyna sprawuje ;)

A jeżeli chodzi o 2007 rok, to fakt koncern Zetora był liderem, jeżeli chodzi o sprzedaż tego ciągnika. Ale zauważ że teraz tak nie jest. A czemu, odpowiedź jest prosta ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mister    54

Skoro teraz zetor nie sprzedaje najwięcej traktorów to jaki koncern sprzedaje najwięcej??, bo ja czytałem że Zetor w dalszym ciągu jest w czołówce sprzedawanych ciągników w POLSCE!

Odpowiedź jest prosta? - Pewnie dlatego że są takie awaryjne? Najwięcej na ten temat mają ci do powiedzenia na ten temat mają ci co nic niewiedzą a tym ciągniku, nie stać na nowy ciągnik, albo po prostu żal ich ściska i zazdrość bo mają ciągnik z 199X r. Przecież to bez sensu albo ktoś przyjdzie przeczyta 20 minut wcześniej że u kogoś coś się zepsuło i pisze że już w nowych zetorach to się psuje, i to jest pewien że we wszystkich.

@JohnDeere6030 -- Skąd bierzesz dane na temat sprzedaży Zetora podaj linka ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kolejorz    3

Kiedyś były dobre i teraz są dobre, jeszcze nie widziałem popsutego Zetora


John Deere 6830 Premium | John Deere 6920 S - my dream's
Lech Poznań - Duma i tradycja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gago    0

'Kolejorz' masz racje . Zetor jest bardzo mało awaryjny (wiem z doświadczenia miałem Zetory 7745, 6245, i mam 9540 i 10641 Forterre) i u nas jesu duzo Zetorow w moich stronach i jeszcze nikt nie miał powarznej awarii w tym ciągniku wszyscy je chwalo i tem starsze i te nowe.


Zetor Team
Posiadacze i sympatycy Zetorów zapisujcie się do klubu: www.agrofoto.pl/forum/topic/50791-klub-posiadaczy-zetorow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez SPECO
      WITAM !
       
      Mozna powiedzieć że jesli chodzi o ciagniki to jestem "zielony" zakupiłem w ostatnich 5latach 2szt. pierwszy to zetor 5320 2002rok w tym roku zakupiłem model POKAZOWY od zetora z KALISZ-a jest to 2006 z przebigiem 5 Mth - a jeśli chodzi o jego obsługę to jestem ciemny ! Ale powoli sie uczę ! Będą mi słuzyć do odśnieżania zimą no i jakiś lekkich prac leśnych w innych porach - zwożenie dębiny itd. . .
       
       
      Zwracam się z prośbą o jakąś podpowiedz jakich oleji i płynów uzuwacie ?! Czy tylko te podane w książce serwisowej czy może jakiś inne ?? ?? ??
       
       
      Pozdrawiam Radek
    • Przez Marco007
      Witam, zwracam się z zapytaniem do znawców silnika jaki znajduje się w mojej Forterze 11441. Mianowicie postanowiłem zamontować zegar doładowania turbo (chciałem zobaczyć kiedy turbo wstaje bo na niskich obrotach ciężko się rusza - choć ten model tak ma,wiadomo) i mu mojemu zaskoczeniu podczas pracy w pełnym obciążeniu zegar wychyla się na 1,5 bar - co moim zdaniem jest za dużą wartością na ten silnik. I teraz pytanie do was czy to jest norma czy coś szukać A jeżeli tak to gdzie? Dodam że podczas pracy gruszka od zwrotu odpowiedzialnego za ograniczanie ciśnienia nie pracuje a gdy wydłużę sztange tego zaworu to turbo wstaje duuuzo później więc to rozwiązanie odpada. 


    • Przez pudło
      Bardzo wolno opadają ramiona podnośnika (z obciążeniem 500 kg.trwa to ok 20 sekund ) ,Czy jest możliwość jakoś to wyregulować , jeśli tak to podpowiedzcie jak to zrobić ? (przestawianie dźwigienki w kabinie od regulacji szybkości nic nie daje - żadnej reakcji) Gdzie szukać przyczyny?
       
    • Przez klocek1231
      Witam. Od jakiegoś czasu zauważyłem spadek mocy przy mojej forterra 11441. Widzę ze jak np siałem na dwójce na dwóch polbiegach i zawsze szedł sobie leciutko z dużym zapasem mocy, teraz czuję jakbym nie wiadomo jaki wielki siewnik ciągnął za sobą. Jadę na 1800obr i jak dodam gazu to praktycznie juz te obroty ledwo co sie wkręcają... Bardzo wolno... To samo w orce. Orałem zawsze na jedynce z jednym polbiegiem. Teraz w zasadzie musiałem albo z dwoma polbiegami albo na czwórce polowej....  Większość prac polowych wykonywałem zawsze w zakresie 1700-1800 obr Mam wrażenie ze do tych 1600 obr ciągnik  mniej więcej ma podobna moc co zawsze... Problem pojawia sie od 1700 wzwyz. 
       
       
      Ciągnik nie dymi ani nic 
       
       
      Z góry dziękuję za porady 
    • Przez Marcink10
      Witam. Potrzebuje pilnej pomocy z pacjentem zetor forterra 11441. A mianowicie problem polega na tym że podnośnik nie działa (jedynie czasami po odpaleniu chwile podnosi) oraz nie działa wgl wałek wom. Problem rozpoczął się po umyciu ciągnika. Sprawdzone kostki pod kabiną, wszystkie wyczyszczone i zapśikane contactem i nadal nic nie pomogło. Sprawdzone także kostki przy ehr. Proszę o pilną pomoc i z góry dziękuję.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj