Gość JohnDeere6030

Zetory dawniej, a dziś

Polecane posty

Gość JohnDeere6030   
Gość JohnDeere6030
Skoro teraz zetor nie sprzedaje najwięcej traktorów to jaki koncern sprzedaje najwięcej??, bo ja czytałem że Zetor w dalszym ciągu jest w czołówce sprzedawanych ciągników w POLSCE!

Odpowiedź jest prosta? - Pewnie dlatego że są takie awaryjne? Najwięcej na ten temat mają ci do powiedzenia na ten temat mają ci co nic niewiedzą a tym ciągniku, nie stać na nowy ciągnik, albo po prostu żal ich ściska i zazdrość bo mają ciągnik z 199X r. Przecież to bez sensu albo ktoś przyjdzie przeczyta 20 minut wcześniej że u kogoś coś się zepsuło i pisze że już w nowych zetorach to się psuje, i to jest pewien że we wszystkich.

@JohnDeere6030 -- Skąd bierzesz dane na temat sprzedaży Zetora podaj linka ;)

 

Kurde chłopie bronisz nowe Zetory bo sam masz nowego. Akurat mam dużo styczności z tym ciągnikiem.

A ty się weź zastanów trochę, gdzie ja napisałem że wszystkie nowe Zetory są awaryjne ? ? ? Po a tym ty nie rozumiesz jednej podstawowej rzeczy, ja porównuje nowe Zetory w stosunku do starych, i twierdze że starsze Zetory są lepiej dopracowane. A ty wyjeżdzasz tutaj, że Ci zazdroszcze tego ciągnika, zastanów się troche zanim coś napiszesz ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mister    54

1, Bronie zetora bo nie mogę jak ktoś takie głupoty wypisuje.

2, Pokaż mi miejsce w moim poście gdzie napisałem ,,kolega @JohnDeere6030 zazdrości sprzętu''

3,Daj tego linka o sprzedaży chce sprawdzić jakimi danymi sie posługujesz czy to tylko jest twój wymysł ot tak.

4, Pytasz się gdzie napisałeś że zetory są awaryjne -,,dochodzę do wniosku że Zetory należa do awaryjnych ciągników''-twój 1 post

5,<również twój cytat> Nie ma nic przyjemniejszego dla ucha jak równa praca pracującego silnika w polu. A silniki w nowych Zetorach moim zdaniem nie są zbytnio dopracowane.-- wystarczy dać większe obroty silnika i już masz tę równa prace silnika. Po za tym Euro3 więc o czym tu mowa ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tommy66692    2254
Po a tym ty nie rozumiesz jednej podstawowej rzeczy, ja porównuje nowe Zetory w stosunku do starych, i twierdze że starsze Zetory są lepiej dopracowane. A ty wyjeżdzasz tutaj, że Ci zazdroszcze tego ciągnika, zastanów się troche zanim coś napiszesz

wiem do czego pijesz ale to samo mozna powiedziec o JD, ze strasze są lepsze od nowych, nie zaprzeczysz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gago    0

Panowie nie ma się co oszukiwać kiedyś wszyskie maszyny były lepiej składane niż teraz te nowe taka jest prawda.


Zetor Team
Posiadacze i sympatycy Zetorów zapisujcie się do klubu: www.agrofoto.pl/forum/topic/50791-klub-posiadaczy-zetorow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość JohnDeere6030   
Gość JohnDeere6030
wiem do czego pijesz ale to samo mozna powiedziec o JD, ze strasze są lepsze od nowych, nie zaprzeczysz.

 

Co do JD to nie wiem jak sprawują te starsze (nie miałem styczności) a co do tych nowych, to silniki świetnie pracują, i o awariach nie słyszałem.

 

1, Bronie zetora bo nie mogę jak ktoś takie głupoty wypisuje.

2, Pokaż mi miejsce w moim poście gdzie napisałem ,,kolega @JohnDeere6030 zazdrości sprzętu''

3,Daj tego linka o sprzedaży chce sprawdzić jakimi danymi sie posługujesz czy to tylko jest twój wymysł ot tak.

4, Pytasz się gdzie napisałeś że zetory są awaryjne -,,dochodzę do wniosku że Zetory należa do awaryjnych ciągników''-twój 1 post

5,<również twój cytat> Nie ma nic przyjemniejszego dla ucha jak równa praca pracującego silnika w polu. A silniki w nowych Zetorach moim zdaniem nie są zbytnio dopracowane.-- wystarczy dać większe obroty silnika i już masz tę równa prace silnika. Po za tym Euro3 więc o czym tu mowa ;)

 

Chłopcze, czepiasz się poprostu wszystkiego, nie sądzisz. Chyba sam widzisz ile jest tematów w "8540 - 10540 / Proxima / Forterra" w których użytkownicy opisują jakie mają problemy z nowymi Zetorkami.

I tak dla jasności to ja nie jestem przeciwny Zetorowi, jak dla mnie jest to fantastyczna marka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danielhaker    6890
Na 158 mth, to ten ciągnik jeszcze dużo nie przepracował. Także wiesz, nie życze Ci źle, niech się maszyna sprawuje ;)

A jeżeli chodzi o 2007 rok, to fakt koncern Zetora był liderem, jeżeli chodzi o sprzedaż tego ciągnika. Ale zauważ że teraz tak nie jest. A czemu, odpowiedź jest prosta ;)

 

Zetor dalej jest liderem (jak co roku), czytałem w wrp. Sprzedał mniej jak w 2007 ale z winy kryzysu. Podobnie było z innymi markami. O tym, że stare jd są lepsze od nowych to gdzieś już słyszałem a co do pracy silnika to jest tak jak pisze @mister. Trzeba dać im większe obroty. Wtedy tylko słychać gwizd turbiny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rataj    3

nie ma to jak o glupote sie kłocic;] wiadomo ze stare inaczej byly składane i nowe inaczej składaja.. stare sa bardzo dobre i maja juz wyrobiona opinię a nowe musza na na to uznanie zapracowac;] proste;p wg mnie nowe zetory tez nie sa takie złe;) a to ze niektorzy krzywo na nie patrza bo cos od kogos komu sasiad powiedział cos tam usłyszeli... no cóż... maja do tego prawo. kazdy ma swoje preferencje. wiadomo zetor to nie jest szczyt techniki ale jest to nowy ciagnik zawsze o nieeeebo lepszy niz stary ursus jd czy jakis tam inny. jak juz pisalem srednia połka wg mnie i mysle ze jest to racjonalny poglad i wiekszosc sie z nim zgodzi. pozdrawiam;)


Claas Dominator 98sl classic, Zetor Forterra 12441, Zetor Proxima 85 plus, Zetor 7211, Ursus c330


AgroFoto -----> najlepsza stronka w sieci;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel6485    242

Ja w 100% zgadzam sie z Wypowiedzia kolegi @rataj . Uważam ,ze te starsze zetory sa lepiej dopracowane elementy bardziej dopasowane a w tych nowych juz tak niejest .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość JohnDeere6030   
Gość JohnDeere6030

Więc widzę że poruszyłem fajny temat ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość JohnDeere6030   
Gość JohnDeere6030
Bo kiedyś patrzono na jakość i składano rękoma, tak jak wszystkie ciągniki w tamtych czasach a teraz wszystkie firmy produkują taśmowo.

 

No ja to już poruszałem w swoich postach ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
es8    0

a m. in. dlaczego tak?

zapotrzebowanie rynku na ilość ciągników + współczesna technika + ograniczenie zatrudnienia w celu obniżenia kosztów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rataj    3

a kolego @johndeere6030 czym obrabia i jakie gospodarstwo??


Claas Dominator 98sl classic, Zetor Forterra 12441, Zetor Proxima 85 plus, Zetor 7211, Ursus c330


AgroFoto -----> najlepsza stronka w sieci;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość JohnDeere6030   
Gość JohnDeere6030
a kolego @johndeere6030 czym obrabia i jakie gospodarstwo??

 

25 ha gruntów ornych i obrabiam Zetorem 7211 i Ursusem c360, jak narazie ;) przy produkcjii trzody chlewnej ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danielhaker    6890

Nie obraź się ale więc co ty możesz wiedzieć o nowych zetorach. Trzeba go mieć żeby komentować, bo widząc sąsiada pracującego na polu obok nie wydawałbym opinii o jego ciągniku widząc go a nie pracując nim. On sam najlepiej oceni swój sprzęt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rataj    3

własnie... bez urazy ale skoro nie masz nowego zetora to na jakiej podstawie wystawiasz taka ocene?? rozumiem ze na temat 7211 mozesz sie wypowiedziec bo go uzytkujesz a na temat nowych?? pewnie cos slyszales albo czytales ze ktos slyszal czy cos takiego. ja mam 12441 i 7211 jak juz pisalem 7211 to wiadomo-klasyka. a jak bedzie z nowym to sie zobaczy, mysle ze nie bedzie tak zle. radzilbym nie sprzedawac skóry na niedzwiedziu. a Ty piszesz tak jakbys miał jakies porownanie wielkie. bez urazy ale chyba mało wiesz o nowych ciagnikach zetora skoro zadnego nie uzytkujesz. pozdrawiam


Claas Dominator 98sl classic, Zetor Forterra 12441, Zetor Proxima 85 plus, Zetor 7211, Ursus c330


AgroFoto -----> najlepsza stronka w sieci;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mister    54

Również panowie mam to samo zdanie... jak ktoś może pisać o awariach ciągnika którego nie ma, a co lepsze twierdzić że wie lepiej od użytkowników tego sprzętu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość JohnDeere6030   
Gość JohnDeere6030

Wy mnie wogule nie rozumiecie ;) przeczytałem to forum o Zetorach kilka razy, i jakoś ludzie użytkujący Zetory piszą że nowe Zetorki są awaryjne, nawet jest kilka takich tematów, w którym są opisane awarie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rataj    3

kazda maszyna ma prawo sie popsuc <nawet tak idealna jak John deere>. no ale skoro przeczytałeś to rzeczywiscie zmieniam zdanie. bo przeciez przeczytales jakies 20 tematow moze no to faktycznie jest duzo podczas gdy zetor sprzedaje tak na oko z 1000 ciagnikow rocznie w Polsce. no ale coz... skoro tak mowisz to pewnie nas nie klamiesz;PP a ja wypowiem sie czy to awaryjne ciagniki za jakies 10 lat.


Claas Dominator 98sl classic, Zetor Forterra 12441, Zetor Proxima 85 plus, Zetor 7211, Ursus c330


AgroFoto -----> najlepsza stronka w sieci;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dawid777    0

Czy to możliwe żeby forterra w agregacie 5m paliła 22l na mth :D ?


“Sukces, to robienie tego, co chcesz robić, kiedy chcesz, gdzie chcesz, z kim chcesz, tak długo, jak tylko chcesz.” Anthony Robbins
Sprzedam: rozsiewacz rauch zs(a) komet, rozsiewacz kuhn zsa 450 hydr, rozrzutnik czarna białostocka, przyczepę 3.5t niską wywrotkę zarejestrowaną, agregat ścierniskowy kongskilde vibro-flex 9 łap, Prasę z224/1, alufelgi 18" BMW m3 styling 72

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dawid777    0

Uprawowy z uni składany hydraulicznie :D


“Sukces, to robienie tego, co chcesz robić, kiedy chcesz, gdzie chcesz, z kim chcesz, tak długo, jak tylko chcesz.” Anthony Robbins
Sprzedam: rozsiewacz rauch zs(a) komet, rozsiewacz kuhn zsa 450 hydr, rozrzutnik czarna białostocka, przyczepę 3.5t niską wywrotkę zarejestrowaną, agregat ścierniskowy kongskilde vibro-flex 9 łap, Prasę z224/1, alufelgi 18" BMW m3 styling 72

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
es8    0

myślę że taka maszyna jest lekko za duża, jeżeli było złe przełożenie, ciężkie ziemie etc. to nawet do 25 mógłbyś dobić. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez SPECO
      WITAM !
       
      Mozna powiedzieć że jesli chodzi o ciagniki to jestem "zielony" zakupiłem w ostatnich 5latach 2szt. pierwszy to zetor 5320 2002rok w tym roku zakupiłem model POKAZOWY od zetora z KALISZ-a jest to 2006 z przebigiem 5 Mth - a jeśli chodzi o jego obsługę to jestem ciemny ! Ale powoli sie uczę ! Będą mi słuzyć do odśnieżania zimą no i jakiś lekkich prac leśnych w innych porach - zwożenie dębiny itd. . .
       
       
      Zwracam się z prośbą o jakąś podpowiedz jakich oleji i płynów uzuwacie ?! Czy tylko te podane w książce serwisowej czy może jakiś inne ?? ?? ??
       
       
      Pozdrawiam Radek
    • Przez Marco007
      Witam, zwracam się z zapytaniem do znawców silnika jaki znajduje się w mojej Forterze 11441. Mianowicie postanowiłem zamontować zegar doładowania turbo (chciałem zobaczyć kiedy turbo wstaje bo na niskich obrotach ciężko się rusza - choć ten model tak ma,wiadomo) i mu mojemu zaskoczeniu podczas pracy w pełnym obciążeniu zegar wychyla się na 1,5 bar - co moim zdaniem jest za dużą wartością na ten silnik. I teraz pytanie do was czy to jest norma czy coś szukać A jeżeli tak to gdzie? Dodam że podczas pracy gruszka od zwrotu odpowiedzialnego za ograniczanie ciśnienia nie pracuje a gdy wydłużę sztange tego zaworu to turbo wstaje duuuzo później więc to rozwiązanie odpada. 


    • Przez pudło
      Bardzo wolno opadają ramiona podnośnika (z obciążeniem 500 kg.trwa to ok 20 sekund ) ,Czy jest możliwość jakoś to wyregulować , jeśli tak to podpowiedzcie jak to zrobić ? (przestawianie dźwigienki w kabinie od regulacji szybkości nic nie daje - żadnej reakcji) Gdzie szukać przyczyny?
       
    • Przez klocek1231
      Witam. Od jakiegoś czasu zauważyłem spadek mocy przy mojej forterra 11441. Widzę ze jak np siałem na dwójce na dwóch polbiegach i zawsze szedł sobie leciutko z dużym zapasem mocy, teraz czuję jakbym nie wiadomo jaki wielki siewnik ciągnął za sobą. Jadę na 1800obr i jak dodam gazu to praktycznie juz te obroty ledwo co sie wkręcają... Bardzo wolno... To samo w orce. Orałem zawsze na jedynce z jednym polbiegiem. Teraz w zasadzie musiałem albo z dwoma polbiegami albo na czwórce polowej....  Większość prac polowych wykonywałem zawsze w zakresie 1700-1800 obr Mam wrażenie ze do tych 1600 obr ciągnik  mniej więcej ma podobna moc co zawsze... Problem pojawia sie od 1700 wzwyz. 
       
       
      Ciągnik nie dymi ani nic 
       
       
      Z góry dziękuję za porady 
    • Przez Marcink10
      Witam. Potrzebuje pilnej pomocy z pacjentem zetor forterra 11441. A mianowicie problem polega na tym że podnośnik nie działa (jedynie czasami po odpaleniu chwile podnosi) oraz nie działa wgl wałek wom. Problem rozpoczął się po umyciu ciągnika. Sprawdzone kostki pod kabiną, wszystkie wyczyszczone i zapśikane contactem i nadal nic nie pomogło. Sprawdzone także kostki przy ehr. Proszę o pilną pomoc i z góry dziękuję.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj