Skocz do zawartości
Marcinek178

Sipma Z-224 nie wiąze z jednej strony

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
Sipma
Rychu332    1

Dużo roboty przy wymianie tych sprężyn? Wymieniać tylko sprężyny czy też też te palce oporowe?(jutro podesle zdj) bo trochę trudny dostęp jest do nich
Prasa codziennie potrzebna dlatego nie może być przestoju, kostki trochę krzywe no ale nic trzeba to zrobić

MichalP    12

witam. mam nastepujacy problem podczas wiazania supla na palcu sznurek ktory byl przetrzymywaczu wysuwa sie z petelki. problem wystepuje tylko wtedy gdy jest wiecej materialu. naciag sznurka skrecony, koncuwka sznurka jest krotkaa. czym tu jeszcze regulowac

Mocnyfend    22

Dla potomnych , na wilgnej slomie jechać wolniej. ,dziś zgubiła mnie rutyna i pośpiech. ,igly pogiete ,jutro maprawa i dalej na usługi

Robię prasą sporo lat i czy sucha słoma czy wilgotna czy mokra ,prawidłowo wyregulowana ,iglice zawsze muszą iść luzno ,praktycznie nie dotykając słomy cz siana

Wiadomość z agroFakt.pl

Tomasz78    346

Sporo?to co napisałeś nie jest wyznacznikiem wiedzy,iglica zawsze dotyka prasowanej masy,chyba że w twojej jest przestawiony zapłon.
Szkoda ze nie pomogles kolegom wyzej hehe

Rychu nie ma z tym dużo roboty , aparaty do góry wysuwasz sworzen i przekladasz,trochę siły aby to wcisnąć ,jak nie dasz rady to gumowe oboje zdemontuj to pojdzie gładko
Michał dokrec o 1 obrót suplacz , śruba fi 8 .jak to nie pomoże to trzeba dźwignię nozowa doginac

Tomasz78    346
Napisano (edytowany)

Fi 8 na klucz 13;-) to dokrecanie jest na wyczucie max 4 obroty wszystko zależy jak zmęczona jest sprężyna ,piszesz ze krotko obcina sznurek stąd mojepodejrzenie ze dzwignie trzeba dogiac

Edytowano przez Tomasz78

MichalP    12

dzwignie zamienialem pomiedzy aparatami. aparat z ktorym mam problem jest nowy :)..

zetorki12    2053

Tomasz - w którym momencie iglica dotyka prasowanego materiału ? :huh:

Miccał - jak regulacje nie pomagają , to podpiłuj (lekko zaokrąglając) język palca .

Tomasz78    346
Napisano (edytowany)

Na końcu cyklu wiązania,tłok już idzie do tyłu

Jak nie zwiaze to materiał ociera o igly

Edytowano przez Tomasz78

mirekfarma    2

Koledzy jakaś odpowiedz ,po kilku latach dobrego wiązania jeden aparat szwankuje ,objaw taki że wyskakuje balot bez sznurka a ten sznurek  zostaje u góry na palcu i wylatuje z następnym balotem z podwójnym węzłem ,kilka dobrych co piąty ósmy nie związany , na polu regulacja palca, docisku ,wyjścia sznurka z zasobników nic nie pomogło ,jakoś skończyłem pole ale to nie robota

miki89    0

panowie ja mam taki problem ze z lewej strony sznurek nie chce zejsc z z lewej strony z palca supłacza. na 50 kostek 4 sztuki rozwiazane mam zdjecia

lewa strona prasy  jaka moze byc przyczyna

post-34680-0-44607900-1503855024_thumb.jpg

post-34680-0-96664200-1503855037_thumb.jpg

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez vinterfugler
      Witam,
      Dawniej można było kupić takie maszyny jak np. McHale 995 LM. Obecnie można coś dostać, ale do małych balotów, nie do kostek. A ja właśnie małe kostki z lucerny potrzebuję produkować... Orientujecie się, którzy producenci produkują nadal/mają w ofercie prasowijarki lub owijarki do małych kostek? Szukam nawet używek.
      Pozdrawiam,
      Marcin
    • Przez MF675ursus
      Posiadam sipmę Z224/1, pracuje ona z podajnikiem na przyczepę przez co prędkość pracy nie jest oszałamiająca, co powoduje "wypluwanie" materiału z podbieraka. Z tego co wiem Sipma jest wzorowana na prasach Deutz Fahr serii HD, które wyposażone są w "blachę", przytrzymującą materiał na podbieraku- film poniżej, nagrywane kalkulatorem:

Sprawdzi się takie rozwiązanie w rodzimej konstrukcji, czy to pic na wodę, i tak materiał z podbieraka przy wolnej jeździe będzie uciekał?
    • Przez roki342
      Witam ! 
      Mam problem z moją prasą - mianowicie jest to prasa Welger AP 41, a problem polega na tym, że jedna strona nie wiąże kostek. Podczas pracy zauważyłem, że sznurek ześlizguje się z chwytaka. Co zrobić ? W czym tkwi problem ? 
      Załączam zdjęcie aparatu wiążącego i mam na myśli chwytak zaznaczony zieloną kreską (zdjęcie z internetu, u mnie jest problem na lewym chwytaku).
    • Przez pit17
      Witam
      Co moze byc przyczyna nie dzialania wlacznika aparatow wiazacych
    • Przez chrobi123
      tak jak w temacie prasa kostkująca sipma z 224/1 robi jeden długi balik, jak się weżmie popchnie ten płaskownik co jest regulacja balika to utnie i zwiaże a sama nie chce, co to może być, pomocy