Skocz do zawartości
Marcinek178

Sipma Z-224 nie wiąze z jednej strony

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
Sipma
Kasia000    0

Hej! Rozwiązanie banalne! Odkręcona śruba do ustawiania wielkości snopków:) Prasy nie trzeba sprzedawać ;P Dzięki za pomoc! :)

michal1993    355

Chciałbym zobaczyć minę mechanika jak to diagnozował :D

Moje sprzęty:
- Władimirec T 25 A2
- MTZ 82
Jeżeli pomogłem kliknij na zieloną strzałkę w rogu mojego postu.

Tomasz78    416

Michał moja tez jest zdziwiona, nigdy bym na to nie wpadł ,to wręcz niemożliwe ,a jednak , hehe :) ,tylko koleżanka nie napisała że wcześniej cos się działo z wielkością balotów a to by pewnie nakierowało w stronę skutecznej pomocy .

Wiadomość z agroFakt.pl

Kasia000    0

Wypowiedziałabym się na temat wielkości kostek,gdyby było mi wiadome, że coś z nimi jest nie tak :)

A mechanik zawiedziony, że taka mała usterka. Wyregulował też prasę i dzisiaj działała bez zarzutu :D

Mi prasa nie wiaze z lewej strony, juz drugi rok sie mecze, nie zdejmuje sznurka z suplacza i rwie go jak popchnie nastepna kostka. Probowalem juz wszystkiego. Moze zna ktos dobrego fachowca z okolic Bialegostoku, Hajnowki lub Bielska Podlaskiego? Prosze o informacje!

zetorki12    2719

Napisał co się dzieje , teoretycznie popuszczenie palca powinno pomóc , ale napisał że próbował wszystkiego .

ZETOR TEAM

Karolas123, a byłaby taka opcja zebys mogł podjechac obejzec moja prase? Mozesz dac mi jakiś kontakt do siebie?
Jeśli zrzuci sznurek z supłacza to węzeł jest ok! Odpuszczałem już nakrętke tą od regulacji supłacza i nic! Zdjęcia postaram sie zrobić i wrzucić, narazie nie posiadam!

michal1993    355

A dźwignia nożowa ociera o palec?

Moje sprzęty:
- Władimirec T 25 A2
- MTZ 82

zetorki12    2719

Wymieniałeś palec ? Moim zdaniem winny jest palec , a głównie język supłacza , tzn nadmierne luzy na boki , delikatne oszlifowanie boków i czuba języka pomaga na takie bolączki .

Edytowano przez zetorki12

ZETOR TEAM

squah    0

Witam

co to moze być że prasa z224/1 czy jest cienki wałek i czy gruby siana to zostawia z jednej strony i z drugiej podbieracza Wyglada to tak że podbieracz czesc zabiera a reszta tak jakby odrzucał do przodu. I czasem zauwazyłem że palce podbieracza zatrzymuja sie tak na sekunde a potem znowu obracaja. Bo juz nie mam siły i nerwow do tej prasy. Co z tego ze ma szeroki podbieracz a gorzej zbiera niz ta stara niemiecka prasa k442

karolas123    86

Zatrzymywanie sie to albo pogięte blachy podbieracza i zęby sie blokują, albo przepuszczające sprzęgiełko podbieracza. Rozrzucanie wałka może wynikać z tego ze własnie podbieracz obraca sie zbyt wolno lub ze zbyt niskiej prędkości jazdy.

Tomasz78    416

Akurat tu kolega wyżej nie ma racji powodem tego sa zużyte rolki na podbieraczu ,zęby pewnie patrzą w dół ,zamiast lekko pod górę i zamiast podawać materiał do środka podrzucają go do przodu ,naprawa jest czasochłonna(podbieracz w drobny mak) i droga jeśli sworznie na listwach są wytarte (bo trzeba kupić 4 nowe),,pomorze troche przywiązanie jakiegoś drążka drewnianego do drabinki dociskającej ,ale to rozwiązanie jest na któtko .

michal1993    355

Ja akurat te listwy oddałem do tocznia i było taniej. A że podbieracz zatrzymuje się na chwilę to może oznaczać, że jest za nisko opuszczony i palce ryją w ziemi. A teraz siano ucieka bo taką ma naturę, drobne, suche. Jedynie czasami pomaga jazda pod wiatr albo niższe obroty prasy a szybsza jazda.

Moje sprzęty:
- Władimirec T 25 A2
- MTZ 82

squah    0

Fakt moze i haczyło wtedy o ziemie ale mi to wyglada tak jakby własnie ta drabinka dociskowa nie pozwalała zebrac siana tego co jest na wałku wszystkiego tylko czesc pojdzie w prase to co  zmiesci sie miedzy osłonami a ta drabinka z gory a reszte jest odrzucane na ziemie i zbiera sie tego coraz wiecej i zaczyna wypychac na boki prasy i zostaje wtedy. Musi byc ta drabinka czy mozna to sciagnac i bez niej prasowac?

Edytowano przez squah

squah    0

Mam pytanie bo jeden gosc ogladał u mnie te palce podbieracza i stwierdził ze sa wyrobone tulejki i za bardzo opadaja na dol palce ale to idzie ponoc podregulowac . Podobno z koku sa jakies 2 sruby po sciagnieciu osłony palców ktorymi to opadanie idzie wyregulowac prawda to czy jakas sciema? A gosc ma taka prase i tylko na usługi jezdzi juz lata i sam sobie naprawia. Tylko nie wiem czy czasem cos nie opowiada głupot o tej regulacji

zetorki12    2719

Ja nie kojarzę tam żadnej regulacji . Patrzyłeś np . u innej prasy czy jest aż taka różnica w palcach (dużo niżej są u Twojej) ?

ZETOR TEAM

michal1993    355

Regulacji kąta pracy palców na pewno nie ma, za to odpowiada prowadnica...

Moje sprzęty:
- Władimirec T 25 A2
- MTZ 82

mam problem z moją sipmą  z zbijanie snopków wychodzą one bardzo krzywe i niezbite jak skręcę na korbach to waga snopka jest, lecz kiedy na niego stanę to wpadam w niego nie wiem jak to wyregulować żeby zbijała lepiej napisze jeszcze że niema różnicy między sianem a słomą

rafff24    26

jak wychodzą nierówne to regulujesz nagarniaczem, albo opuszczasz/podnosisz zęby wideł, albo skręcasz-rozkręcasz  dźwignię prowadzącą nagarniacza,

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez zetorki12
      Prasowanie w moim wydaniu.
      video0003.3gp
    • Przez CLAAS-ROLLANT24H
      SKUP Pras Kostkujących.
      Wszystkie Modele.
      Welger AP:41,42,45,52,53,61,400,430
      Claas Markant:40,41,50,51,52,55,60,65;Constant
      John Deere:330,332,336,342,346,339,349,359,456,459
      Deutz Fahr HD:300,320,360,400,440,460,490,560
      Rivierre Casalis KR40TS,RC42,RC45,KR49
      MF 
      New Holland 
      i inne

również uszkodzone.

Płatne Gotówką.
      Szybki Odbiór na terenie całego kraju.

Proszę o przesyłanie ofert za pośrednictwem portalu Agrofoto oraz telefonicznie 500-575-887 

• Przez GBartek
      Witam.
      Mam problem jak w temacie.
      Wie ktoś jakie wymiary ma podajnik/drabinka/sanki do kostek do prasy Sipma z224 ?
      Chciałbym kupić jednak nie mam pewności czy dam radę przewieść do VW Transporterem T5
      Z góry dziękuję.
    • Przez vinterfugler
      Witam,
      Dawniej można było kupić takie maszyny jak np. McHale 995 LM. Obecnie można coś dostać, ale do małych balotów, nie do kostek. A ja właśnie małe kostki z lucerny potrzebuję produkować... Orientujecie się, którzy producenci produkują nadal/mają w ofercie prasowijarki lub owijarki do małych kostek? Szukam nawet używek.
      Pozdrawiam,
      Marcin
    • Przez MF675ursus
      Posiadam sipmę Z224/1, pracuje ona z podajnikiem na przyczepę przez co prędkość pracy nie jest oszałamiająca, co powoduje "wypluwanie" materiału z podbieraka. Z tego co wiem Sipma jest wzorowana na prasach Deutz Fahr serii HD, które wyposażone są w "blachę", przytrzymującą materiał na podbieraku- film poniżej, nagrywane kalkulatorem:

Sprawdzi się takie rozwiązanie w rodzimej konstrukcji, czy to pic na wodę, i tak materiał z podbieraka przy wolnej jeździe będzie uciekał?