Marcinek178

Sipma Z-224 nie wiąze z jednej strony

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
mlodyZ0    6

dziś zauważyłem jeszcze coś takiego podam Ci trzy zdjęcia

1: ten wiąże dobrze i sznurek przechodzi na samą górę przez te 2 rowki

post-40528-0-53519800-1338388312_thumb.jpg

2: ten wiąże źle i sznurek jest w 2 rowku nie tak jak 1 na samej górze

post-40528-0-62092900-1338388422_thumb.jpg

 

czy to ma jakieś znaczenie ze ten sznurek jest akurat tam a nie na górze?

 

3: a tak wyglądają supły, ten po prawej nie wiąże jak pisałem wczoraj.

post-40528-0-11230100-1338388577_thumb.jpg

 

Jeśli podaje jakieś głupoty proszę o wyrozumiałość i cierpliwość :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafff24    27

młody, ładnie poostrz nożyk, wyrównaj zadrę, nie boschem, bo przygrzejesz ostrze, tylko ręcznie, np osełką do kosy, robota jak przy brzytwie ;)

 

ten co nie wiąże.. popuść delikatnie nakrętkę 17 która jest koło ślimaka, następnie puknij trochę w ośkę, jest on mocowany na stożku na wcisk, następnie delikatnie obracając samym ślimakiem ustaw chwytacz tak jak w sprawnym aparacie, dokręć nakrętkę, i w pole na testy

 

within sprawdź na początek ostrość nożyka,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Raffi Nożyki mam nowe,

ale zauważyłem na palcu małą zadrę, a na szczęce palca wytarte miejsce od sznurka, ale nigdy to nei przeszkadzało i wiązało 100%. A może ktoś wie jak wymienić palec supłacza, czy trzeba ściągać aparat, a i czy można wymienić samą rolkę dźwigni nożowej czy całą dźwignię

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marian2011    113

Wymienić palec nie potrzeba zdejmowac aparatu, jak uda się kupic same rolki do dzwigni nożowej to spokojnie wymienisz ja wymieniałem całą i też trochę czasu zajmuje aby ją dopasowac tam i tam trzeba dobić młotkiem ,jeszcze powiem tak że najwięcej psikusów robią drobiazgi a nie duże awarie jak jesteś pewien że łancuch i zapłon jest ok to u mnie wyskakiwały np wytarte wkładki iglic albo sznurek dostawał się między wkładką a iglicę ,a myslałem że te oczka ceramiczne sa twarde i nie interesowałem się nimi a teraz zobaczyłem rowki i sznurek szarpało i jedna z ważniejszej regulacji według mnie odpowiedni docisk sznurka na wyjściu od kłębków ta blaszka dociskowa wytrze się i trafisz na kiepski sznurek nierówny cienszy i już problem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hektorch    0

Witam,

Mam rOwnież problem z prasa z-224 a mianowicie na koncu kazdego walu gdy wyłacza WOM przeciwwaga w prasie obraca sie do tylu i nastepnie wlaczam walek przy nastepnym wale prasa przepuszczami mi bala za kazdym razem, jaki jest powod takiej rzeczy prosze o pomoc

z gory dziekuje:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

A mogliibyście napisać jak go zdjąć????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
c360c330    0

witam nie będę zaśmiecał forum wiec spytam tu

mam pytanie czym sie różni prasa deutz fahr hd 360 od sipmy bo jest okazja tanio kupić i co lepsze fahr czy sipma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil1988    0

witam mam taki podobny problem jak kolega (mlodyZO) też mi wiąże sznurek z sznurkiem nie zrzuca supła z palca a co najlepesze to jaj jest dobrze to supełki wyglądają jak kokardki kombinowałem z tym co się da i nic nadal to samo co z tym jest

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

@kamil1988jesli nie zrzuca supła z palca supłacza,to znaczy że muśi być coś z dzwignią nożową.Wymień ją na nową,lub dognij taka aby lekko dotykała,palca supłacza,zobacz czy teeż ma odpowiednie wychylenie przy zrzucaniu sznurka,zwróć uwadę na ostrość noża,i rolkę prowadzocą czy nie jest wytarta.Po dogięciu dzwigni,przyjrzyj się,czy palec,obraca się swobodnie.jeśli nie,może rozerwać aparat którego nie kupisz za drobne Polecam nową dzwignię,bo z doginaniem jest róznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil1988    0

rolkię wymieniłe nożyk naostrzony to jedynie dzwignia do du...y a t5e kokardki na supełkach?

 

@kamil1988jesli nie zrzuca supła z palca supłacza,to znaczy że muśi być coś z dzwignią nożową.Wymień ją na nową,lub dognij taka aby lekko dotykała,palca supłacza,zobacz czy teeż ma odpowiednie wychylenie przy zrzucaniu sznurka,zwróć uwadę na ostrość noża,i rolkę prowadzocą czy nie jest wytarta.Po dogięciu dzwigni,przyjrzyj się,czy palec,obraca się swobodnie.jeśli nie,może rozerwać aparat którego nie kupisz za drobne Polecam nową dzwignię,bo z doginaniem jest róznie.

a teraz tak z ciekawości skod dziewczyna wie o takich rzeczach :blink:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Pierwsze zasadnicze pytanie,czy to jest kokardka czy supeł?

Jeśli kokardka:zmień dżwignię bo być może za mało się wychyla,sprawdż czy dotyka palca supłacza lekko,zobacz czy sznurek nie chodzi zbyt lużno,jeśli tak dokręć docisk sznurka

A jeśli supeł:trza popuścic lub dokręcić chwytak sznurka,ale najpierw sprawdż czy igła jest dobrze ustawiona,bo jeśli nie,to najpierw ją ustaw,a potem resztę,jeśli zrobisz odwrotnie,nic Ci nie da wcześniejsze ustawianie

 

PS,Twoją ciekawość zostawię nie zaspokojoną :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafff24    27

oj tam od razu nowe.. jak odbezpieczysz aparat i podnosisz do góry to ma dźwignia nożowa ocierać o palec supłacza, nie na tyle mocno, żebyś nie dał rady go podnieść, ale nie ma prawa nie otrzeć,

jesli nie ociera to aparat do samej góry, tak zeby czasem nie opierał się o palec supłacza, i młotkiem go dogiąć do aparatu, wg fabrycznej instrukcji serwisy miały do tego specjalny przyżąd, ale młotkiem też można, poza tym to jak Ania pisze

 

co do nowych nożyków, to w zeszłym roku przekonałem się , że nie zawsze "nowe" oznacza to że są wzorowo wyostrzone, musiałem je podostrzyć

Edytowano przez rafff24

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlus224    2624

Jakość nowych orginalnych części sipmy pozostawia wiele do życzenia ;)

Z doświadczenia mojego taty (prasa od 85 roku) i sąsiada przez miedzę który na swojej z-224 "zęby zjadł" wiem ,że ta część (np. dzwignia nożowa) która w jednej prasię będzie zupełnie do niczego , w drugiej może zachowywać się i spełniać swoją funkcję jak nowa .

 

Co do ustawienia dzwigni nożowej , lepiej doginać przez jakąś np. łyżkę do opon niż tłuc młotkiem ;) Zapadły mi w pamięć słowa pewnego mechanika (który kiedyś pracował w Agromecie) ,ze aparat wiążący podniesiony do góry ma opaść pod własnym ciężarem , ale ma się wyraźnie otrzeć dzwignia nożowa o supłacz .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ruktaf    0

Witam poszukuję kogoś kto zna się na prasie z małopolskiego najlepiej południe ok. Nowego Sącza Limanowej Rabki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BKarras    0

Witam wszystkich bardzo serdecznie.

Podłączę się pod temat bo widzę, że osoby które się trochę znają tu się wypowiadają. Mianowicie, mam prasę John Deere 342 i mam problem z rozwiązującymi się supełkami. Supełek jest zawiązany prawidłowo, ale nie zaciśnięty, a zanim kostka wyjdzie z prasy często zdarza się że supełek zdąży się rozwiązać. Jak temu zaradzić? Noże są naostrzone, dźwignia nożowa ociera się delikatnie o palec.

Macie jakieś pomysły?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mlodyZ0    6

Hej chłopaki mam problem w prasie z224 zgielo mi igly. tlok je zgial myslalem ze to lancuch przeskoczyl ale znajomy mowil ze to nie musi byc lancuch, co moze byc tego przyczyna zauwazylem ze gdy igly wracaja juz po zwiazaniu jest taki moment ze staja i dalej ida doslownie setne sekundy ... Poradzicie cos?? POZDRAWIAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LPD85    47

widze ze z pras ten temat jest nahczesciej odwiedzany wiec zapytam tutaj - czy ktos wie o prasie średniego zgniotu do sprzedania na terenie Małopolski - Podkarpacia????

 

Ogłoszenia to na giełdzie

Edytowano przez milanreal1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MichalP    60

Witam, mam taki problem moja 224/2 przecina sznurek zaraz za pętelką patrząc od tyłu prasy. . Musze wolno jeździć żeby tego często nie robiła, jak robię troszkę szybciej to od razu sznurek jest przecięty. Za uwarzyłem ze palec supłacza z tej strony co nie wiąże (lewa strona) strasznie ciężko chodzi praktycznie się nie odchyla, ale nie wiem czy tka ma być czy nie ponieważ prasę posiadam od niedawna.

Jakaś podpowiedz co morze być?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
c360c330    0

witam ja mam taki problem jesli jest mało słomy i jezdze powoli to wiaze idealnie a jak nabieze wiecwj to z jednej stronyprzepuszcza a ten sznurek co powinien byc w pierwszym to jest w tym cowychodzi przed nim co robic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MichalP    60

ja własnie wrociłem z testów w polu, ja podejrzewam igłe ze się wygina. Mam to samo jak kolega wyżej chociaż u mnie jest jeszcze tak jak zmieniam biegi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
c360c330    0

igla raczej nie ale chyba serduszka sa zle ustawione ja tak podejrzewam bo z drogiej strony jest ok a serduszka sa inaczej przykrecone i nie trzyma dobrze sznurka i jak pojdzie duzo slomy to on wylatuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil1988    0

witam mój problem polega na tym że na nowym aparacie przepuszcza mi sznurek wiąże supełek na jednej stronie sznurka od strony komory prasowania dodam że na starym aparacie było to samo a dzieje się to przy wyższych obrotach co może być ??????????? proszę o odpowiedz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez bastek2210
      Witam mam problem z prasa sipma z224/1 po zerwaniu zabezpieczenia które pociąga iglice i zmianie tej sruby przestała wiązać i wydaje mi się że podgarniacz spotkal się z tłokiem bo ten pierwszy od tłoka został przygiety . Jest ktoś kto ma mozliwosc pokazać zdj jak jest prawidłowo ustawiony rozrząd czy inaczej zapłon w tej prasie? 
       
    • Przez ursus3600
      Witam. Poszukuję mechanika do prasy sipmy z 224 z Małopolski.
    • Przez farmer1999
      Witam. Stoję przed wyborem prasy kostkującej do współ pracy z c-360... do prasowania około 7-10 hektarów rocznie razem z łąkami. Po prostu kostki dla mnie wygodniejsze. Do wyboru nasza polska sipma z224 lub niemka Fortschritt k442. Cenowo jest różnica bo nasza droższa ale po przepytaniu kilku starych operatorów z SKR to stali bardziej za niemką tylko wiadomo części coraz trudniej zdobyć. A na forum co mogą rolnicy doradzić? Za zbędne komentarze typu że nikt już kostek nie robi z góry podziękuje. teraz wiadomo części.
    • Przez Szymonx
      Witam mam problem z prasa kostkująca New Holland 376 robi krzywe kostki są one skręcone w lewą stronę jak mogę to naprawiać bo to przeszkadza w układaniu na przyczepie
    • Przez evolution93
      Witam wszystkich.
      Niestety jak ktoś się nie zna na prasach to musi coś się zepsuć.2 lata temu kupili prasę Welger AP 12.Na początku było z nią w porządku dopóki nie został ruszony mechanizm długości kostki kiedy nie pracowała.Od tej pory prasa prasuje jedną kostkę 0,5m a nie które zdarzały się do 2m.Czasami zawiąże a czasami nie .Robi czasami po 5 słupłów na jednym sznurku.Wiem że ta prasa jest już wiekowa ponad 25 lat .Czy ktoś ma jakieś materiały dotyczące tej prasy lub o jakieś podpowiedzi bo w takim stanie to na pewno jej nie sprzedam bo kto to już kupi tak więc albo będzie mogła służyć albo zrobią z niej nową w hucie.
      Pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj