Marcinek178

Sipma Z-224 nie wiąze z jednej strony

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
slawekl98    0

Tylko nie skracaj nigdy łańcucha bo nie będzie zgadzać się liczba ogniw i rozwalisz prase :)

to znaczy? bo musiałem skrócic o 2 oczka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
UrsusCzesio    310

Tego łancucha się nie skraca on ma wyliczoną liczbę ogniw bo musi się synchronizować tłok z tyłem tj aparaty i igły. Fabryka przewidziała tyle ogniw i tyle musi być możesz jedyne co dobrego zrobić to podspawać cos pod napinacz żeby mocniej naciągnąć albo wymienic łańcuch


Mój Wladimirec podbija świat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
awox    0

Witam.

Mam taki problem moja prasa sipma z224/1

raz na jakiś czas robi bale w kształcie księżyca jak by z jednej strony był bardziej ubity. Zaznaczam że nie rozwiązuje.

Co może być przyczyna?? dzięki za odpowiedz.

Edytowano przez awox

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
antonio86    39

To ustawiasz śrubą na widłach nagarniających w zaleznosci w ktorą stronę wygina kostki skracasz lub wydłużasz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil1988    0

witam mam taki problem z swoją sipma z224/1 gdy przyspieszę na prasowaniu to się zrywa się sznurek albo owija się na palcu taki kłębek co jest? chcę to poprawić teraz dopóki jest czas a może znacie jakiegoś mechesa z okolic płocka żeby zerknoł na to i poustawiał?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JANCZAK1176    43

Podnieś aparat do góry i puknij młotkiem w dźwignie nożowom tak aby ocierała się lekko o palec , jak masz duży luz na dźwigni to wymień sworzeń na nowy .Daleko do Ciebie ja z Bielaw Kiedyś był jakiś Gość na LWÓWKU

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil1988    0

który ten stworzeń bo z tego co ja wiem to tarcz supłacza prowadzi dżwignie nożową ona ociera o palec dosyć mocno a ten stworzeń w którym jest miejscy bo nie wiem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JANCZAK1176    43

Do niego przykręcony jest dźwignia nożowa na klucz 17 znajduje się w korpusie aparatu . Wyjmuje się go z góry po zdjęciu Sergiera Z .Jaki jest supełek na sznurku z długimi czy krótkimi końcówkami dwoma .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

Może naciąg sznurka jest zły.


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JANCZAK1176    43

Zobacz te ceramiczne przelotki w której prowadzony jest sznurek ,może masz wytarte bruzdy i zacina sznurek . Jak som to odwróć na gadkom powierzchnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
atomik    148

w tym temacie myślę że będzie to jeden z nielicznych postów :P otóż tę prasę posiadam od nowości od 1995 roku, wczesniej miałem dwie jeszcze, dla mało doświadczonego mechanika nie mówiąć o rolnikach prosta regulacja to jeszcze nie wyzwanie ale jak po pewnym czasie wyeksploatjują się elementy to musi byc naprawdę dobry mechanik żeby to naprawił, niestety mechanizmy wiążące są tu trudne i luz na poszczególnych emlementach powoduje że nie raz regulujemy błędnie. NIestety jakość nawet oryginalnych części do sipmy pozostawia wiele do życzenia to te elementy nawet po wymianie nie wytrzymują tyle co oryginał, ba wytrzumują niejednokrotnie smiesznie krótko. Aktulanie moja prasa jest na sprzedaż ponieważ kostek już nie robię, info na priv foto w galerii. Dla wielu kolegów zaznaczam że ceramiczne przelotki sznurka bez rowków to podstawa


wieśniactwo to stan umysłu a nie miejsce zamieszkania

dopiero kiedy wytniemy ostatnie drzewo zostanie wycięte, ostatnia ryba złowiona, zatruta zostanie ostatnie rzeka, zrozumiemy, że nie da się jeść pieniędzy

jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę obok postu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bobytempelton    161

@kamil to prawda wszystko się zużywa i na bierząco trzeba sipmę doregulowywać, regulacja dźwigni nożowej pisze ci na daszku aparatów, pokrywie schowka sznurków a szczegółowo w instrukcji.

Podpowiem Ci że wszystkie twoje te problemy rozwiąże doregulowanie dźwigni względem palca, krawęź ma się ocierać o palec, gdy podniesiemy aparat do góry i powoli opuszczamy na dół powinien zatrzymać się gdy dźwignia dotknie palca supłacza a po lekkim pchnięcio-dotknięciu powinien spaść na dół, jeżeli nie zatrzymuje się to dźwignia do dogięcia.

Następne pierdoły jakie u ciebie widze masz zbytnio dociśnięty dociskacz palca supłacza, zużywa się rolka itd. popuść nakrętkę 13mm o 1/3, 1/2 obrotu palec nie otwiera się dostatecznie i pozostaje na palcu, te twoje owinięte kłębki, powodem gubienia sznurka jest zbyt słabo naprężony sznurkotrzymacz długie 2 sznureczki od supła to potwierdzają śruba 17mm dokręć o 1/2obrotu lub sznurkotrzymacz do regulacji, ślimak trzeba przestawić.

Następny problem to sznurek, na prasie pisze "używać sznurka 2300-3000tex" sznurek 400m/kg ma 2000lub 2100 tex i ledwo normy spełnia i na nim chodzi, jest grubszy i krawędź łatwiej go zciąga z palca.

Sznurek 500m/kg nie jest do pras wysokiego zgniotu tylko rolujących, nie spełnia żadnych standardów, pracują dobrze tylko na nim sipmy czy inne fahrowskie prasy z nowym lub niewytartym dociskaczem hamulca sznurka, więc jeżeli wasze prasy robią fochy na sznurki ten element jest do wymiany.

W razie pytań pisać na pw odpisze kiedyś tam wieczorem lub tu na forum.

Edytowano przez bobytempelton

Ze względu na poziom niektórych użytkowników odpisuje na konkretne posty lub na pw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marian2011    113

Witam widzę że ostatni wpis to fachowo napisany pomoże może komuś ,też mam kostke sam sobie tam ustawiam reguluję coś wymienię i powiem tak jest to niby prosty mechanizm ale niekiedy potrafi popsuc nerwy dzisiaj presuję cały dzien puści kilka razy góra albo nic jutro jedziesz i nie wiadomo czemu są kłopoty puszcza co chwila regulujesz to tamto i uda sie i jest ok ,na ogół jest to regulacja bez wymiany częsci ,pamietam jakos pierwsze lata wstyd było jechac w pole co chwile puściła ale jakos potem mi sie dotarło ja doregulowałem i robiłem po całej okolicy u ludzi czysta przyjemność różne sznurki kazdy inne i powiązałem sobie kłębki i praktycznie nie puściło ani jednego mokra sucha słoma bez znaczenia ,ostatnio jeden aparat puszczał nie kiedy miałem kupiony nowy od dawna założyliśmu z mechanikiem i tez puszczał ,Jest kilka regulacji w niej według wygladu supełka co zna sie dojdzie co pokrecić odkrecic na forum koledzy juz to opisali przejrzeć napisac sobie na kartke i nie długo w sionokosy sprawdzić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil1988    0

dzięki za wasze porady na pewno z nich skorzystam. Mam jeszcze jedno prożbe w sprawie zapłonu próbowałem go sprawdzić władając w otwór z lewej strony co pracuje tłok i tłok dochodzi do śrubokręta a widły nagarniające nie są prosto i co z tym zrobić nie wiem jak to przestawić czy to tak zostawici.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JANCZAK1176    43

Wiadomo nim( grubszy ) sznurek tym lepiej prasa wiozę lepiej nawet na mokrym .Z własnej praktyki powiem że niekiedy som cyrki , wymieniasz nowe części i d...pa s..ra , klient patrzy na Ciebie i wymaga. Trzeba niekiedy tak kombinować ,żeby stare prasa więzła .Wszystkiego idzie się nauczyć. Jest na AF dużo fajnych ludzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamo91    7

witam kupiłem niedawno prase fahr ( praktycznie to samo co sipma) i nóż na tłoku nie docina dobrze czy wystarczy go tylko naoszczyć czy trzeba odrazu wymienić na nowy <_<


jutro to to samo co dzisiaj tyle, że jutro :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bobytempelton    161

Najlepiej gdybyś wykręcił oba noże i ich splanował, aby idealnie do siebie dolegały, przed ustawieniem ich należy zwrócić uwagę na stan rolek i prowadnic, jeżeli tłok lata jak chce nic nie da ustawienie czy ostrzenie. Jeżeli luz jest mały ustawia je się tak aby noże były od siebie ok 0.5mm.


Ze względu na poziom niektórych użytkowników odpisuje na konkretne posty lub na pw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mlodyZ0    6

Cześć chłopaki od dziś zaczełem przygode z prasa SIPMA z224/1. Otóż ma problem gdy rozmawiałem z facetem od którego kupiłem prase mówi że puszcza 5 ciuków na ha prasował u siebie i było wszysko ok byłęm tego swiadkiem. Przyprowadziłem prase do domu zrobiłem próbe na sucho tzn widłami wrzuciełm troche siana, zrobiła ładne ciuki. Dziś wyjechałem w łąke na początku wszystko cacy później gdy zaczęło sie mokrzejsze siano i gęste zaczeło mi nie wiązać z prawej strony patrząc od tyłu. Dodam że gość wymienił wczeniej igle z metalowej na żeliwną i mówił ze jest krzywa jakaś patrzyłem dzis i faktycznie koniec igly odchylony jest na prawą strone. Jak wjade w mal wałęk i suche siano jest ok a jak w geste i wilgotne puści 2 lub 3 złe i 1 dobry ciuk. wygląda to tak jak by ten sznurek był przecięty zmielony, lewa strona robi gruby supel a prawa taki ciasny drobny. czy przyczyna moze byc ta igla czy cos innego?? dziekuje za pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafff24    27

zmielony koniec wskazuje na zbyt silny zacisk z chwytaczu, popuść lekko 1/4 lub 1/8 obrotu tą śrubę na klucz 17, jeszcze napisz na którym końcu niezwiązanej beli jest pętelka, czy od tłoka czy od wylotu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

A moja z kolei zaczęła świrować w tym roku, a konkretnie jak prasowałem siano to aparat z prawej strony{od tyłu}puszcza mi belki. Dodam, żę koniec sznurka z niezwiązanej beli jest w węźle tej związanej. Dodam jeszcze, że sznurek ma zawiązany węzeł zaraz przy węźle tym związanym, a drugi koniec jest tak jakby urwany. Z kolei na związanych belkach węzeł jest na jednym związany a na drugim pętelka i sznurek taki po kłebiony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez bastek2210
      Witam mam problem z prasa sipma z224/1 po zerwaniu zabezpieczenia które pociąga iglice i zmianie tej sruby przestała wiązać i wydaje mi się że podgarniacz spotkal się z tłokiem bo ten pierwszy od tłoka został przygiety . Jest ktoś kto ma mozliwosc pokazać zdj jak jest prawidłowo ustawiony rozrząd czy inaczej zapłon w tej prasie? 
       
    • Przez ursus3600
      Witam. Poszukuję mechanika do prasy sipmy z 224 z Małopolski.
    • Przez farmer1999
      Witam. Stoję przed wyborem prasy kostkującej do współ pracy z c-360... do prasowania około 7-10 hektarów rocznie razem z łąkami. Po prostu kostki dla mnie wygodniejsze. Do wyboru nasza polska sipma z224 lub niemka Fortschritt k442. Cenowo jest różnica bo nasza droższa ale po przepytaniu kilku starych operatorów z SKR to stali bardziej za niemką tylko wiadomo części coraz trudniej zdobyć. A na forum co mogą rolnicy doradzić? Za zbędne komentarze typu że nikt już kostek nie robi z góry podziękuje. teraz wiadomo części.
    • Przez Szymonx
      Witam mam problem z prasa kostkująca New Holland 376 robi krzywe kostki są one skręcone w lewą stronę jak mogę to naprawiać bo to przeszkadza w układaniu na przyczepie
    • Przez evolution93
      Witam wszystkich.
      Niestety jak ktoś się nie zna na prasach to musi coś się zepsuć.2 lata temu kupili prasę Welger AP 12.Na początku było z nią w porządku dopóki nie został ruszony mechanizm długości kostki kiedy nie pracowała.Od tej pory prasa prasuje jedną kostkę 0,5m a nie które zdarzały się do 2m.Czasami zawiąże a czasami nie .Robi czasami po 5 słupłów na jednym sznurku.Wiem że ta prasa jest już wiekowa ponad 25 lat .Czy ktoś ma jakieś materiały dotyczące tej prasy lub o jakieś podpowiedzi bo w takim stanie to na pewno jej nie sprzedam bo kto to już kupi tak więc albo będzie mogła służyć albo zrobią z niej nową w hucie.
      Pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj