Marcinek178

Sipma Z-224 nie wiąze z jednej strony

Polecane posty

janusz20    106

jest do dokupienia, ja mam przy swojej Z-224 taki znaczy miałem po połowie pierwszego sezonu przestał działać był zamontowany przy tym ramieniu od igieł każdy ruch tego ramienia poruszał dzwigną przy tym liczniku i się kostki liczyły, chciałem kupic drugi ale cena mnie przeraziła gdzies widzaiałem 120zł za to pudełko to za dużo.

http://www.sklep-grene.pl/product_info.php/products_id/17550

Edytowano przez janusz20

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

Moja tez ma licznik ale tez nie działa. to jest takie g*** ze szok. A cena nowego... Za to jakość licznika to cena powinna być 10 zł.

Co do cen usług to jest osobny temat. Ja biorę w tym roku 140. Sznurek klienta.


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DarekD    70

140 za godzinę ? w sianie bierzesz tyle samo co w słomie ?


nowy

 
 
 
 
 
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marian2011    113

Dzięki za konkretne odpowiedzi co do ceny na godzinę i kupna licznika kostek już chciałem zamówić ale dzisiaj poczytałem że psuje się i 150 zł z wysyłką trochę drogo jeszcze do żniw pomyślę ,nie mam instrukcji zawsze radziłem sobie sam na wyczucie niekiedy całe żniwa luzne kostki to kilka sztuk teraz jechałem siano 400 kostek jeden puścił niby ok tylko lewy pętelek nie jest taki jaki powinień być wystaje jeden koniec sznurka a drugi jest w pętelku i za mocno ścisnięty,kiedyś pamiętam pętelki były luzniejsze ,co powinienem dokręcić albo popuścić pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

140 za godzinę ? w sianie bierzesz tyle samo co w słomie ?

Tak


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafal88    13

Jesli chodzi o licznik to faktycznie kilku znajomych narzekalo na jego "dlugi zywot" ;) ja zalozylem do swojej licznik, ktory kolega odkrecil od swojej prasy john deere przed sprzedaza, bodajze trzeci rok dziala bez zarzutu :rolleyes:

Wracajac do ceny prasowania siana to 160zl/godz. w slomie tez pewnie tyle samo bedzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pasiu66    18

Co może być przyczyną urwanych igieł? Urwało obie na raz po ok. 3 minutach prasowania. Na sucho ją sprawdzaliśmy i było ok ale jak dostała trochę materiału to się urwały...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bobytempelton    161

Przestawiony łańcuch, zepsuty zużyty włącznik aparatów i zapadki, brak cofaczy słomy, to co niektórzy mówia że mokra słoma to jest bujda, gdy jest wszystko dobrze ustawione nie ma możliwości połamania igieł, to zamiast słomy by musiał by nie wiem co być totalny zbity gnój albo kotyły ziemi żeby zaklinował te szpary w tłoku.


Ze względu na poziom niektórych użytkowników odpisuje na konkretne posty lub na pw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pasiu66    18

Co masz na myśli mówiąc przestawiony łańcuch? Że jest za luźny i mógł przeskoczyć? Czy zbyt duże zbicie bali mogło doprowadzić do złamania? Jutro jadę po nowe igły i nie chce ich zepsuć. Był u mnie mechanik przed prasowaniem i kręciliśmy kilka razy na sucho i niby wszystko ok a tu igły urwało. Dodam, że były oryginalne z 85 roku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
UrsusCzesio    310

Może po prostu ścięło ci bezpiecznik na cięgle od igieł i igły nie cofnęły sie i tłok zrobił łup. Niestety to się zdarza mi raz na jednej łące 3 bezpieczniki ścięło :o ale zauważyłem w porę także nie było połamania igieł. Od teraz to 2 razy w sezonie wymieniam bezpiecznik tak dla pewności. kiedys ojciec wpadł w dołek po psie i od wstrząsu ucięło go


Mój Wladimirec podbija świat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bobytempelton    161

to też prawda nie wziołem tego pod uwagę, pasiu ściety masz bezpiecznik?


Ze względu na poziom niektórych użytkowników odpisuje na konkretne posty lub na pw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izydor6280    1154

mokra sloma to nic :blink: to sprobuj ja sprasowac

u nas to glowna przyczyna giecia igiel

jesli lancuch przeskoczylby o jedno ogniwo to nic sie nie stanie


Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

Ciekawe bo ja chyba zawsze połamałem igły na suchej słomie. A prasowałem i mokro i to nie raz...


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bobytempelton    161

Dokładnie andrzeju ja też tak mam, najczęstszą przyna to tak jak wyżej napisałem, a z nich największą jest zepsuty włącznik czyli pościerane zapadki i wytarte progi, ja ich nadspawuje i ładnie wyszlifuje tak aby były kanty, ale teraz muszę go kupić bo tryby te z zewnątrz są zjedzone


Ze względu na poziom niektórych użytkowników odpisuje na konkretne posty lub na pw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JANCZAK1176    43

Tulejke w korpusie masz wydartom co jest sworzeń noża nowy komplet dzwigni tulejke tylko sprawdz na sucho ocieranie noża nowego o palec

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
UrsusCzesio    310

mokra sloma to nic :blink: to sprobuj ja sprasowac

u nas to glowna przyczyna giecia igiel

jesli lancuch przeskoczylby o jedno ogniwo to nic sie nie stanie

Jeśli łańcuch jest stary to jedno ogniwo i igły pójdą się kochać. A po za tym suche czy mokre na igły wpływu nie może mieć bo igły idą we wnękach tłoka gdy tłok zaczyna ściskać mase wtedy igły ruszaja w specjalnych wnękach tłoka. Dużo ludzi u nas ze ździwieniem stawierdza. Czemu igły mi się zgięły suche prasowałem bo nie wiedzą że igły idą w ściśle określonym czasie w ściśle określonym miejscu tłoka tylko myśla że jak zapadka spadnie to igły idą przez prasowana masę.


Mój Wladimirec podbija świat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marian2011    113

Witam jeszcze raz zapytam się widzę tutaj dużo speców od prasy co muszę popuścić albo dokręcić aby pętelki były prawidłowe u mnie są mocno ściągnięte a w lewym aparacie jedna końcówka sznurka jest wyciągnięta prawidłowo a druga zawsze zostaje w pętelku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pasiu66    18

Dzięki chłopaki za rady. Przyczyną był przestawiony łańcuch a co za tym idzie rozrząd. Na znakach było ok ale tłok był w złym położeniu. Ustawiliśmy wszystko tak jak należy i naciągnęliśmy łańcuch mam nadzieje że już będzie ok :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
UrsusCzesio    310

Tylko nie skracaj nigdy łańcucha bo nie będzie zgadzać się liczba ogniw i rozwalisz prase :)


Mój Wladimirec podbija świat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
UrsusCzesio    310

Tak naciąg wystarczy. Napinacz od korpusu prasy powinien być tak 0,5cm. Jak zabraknie dizurek to dwa wyjścia są takie domowe to cos podspawać a drugie profesjonalniejsze nowy łańcuch


Mój Wladimirec podbija świat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bobytempelton    161

Witam jeszcze raz zapytam się widzę tutaj dużo speców od prasy co muszę popuścić albo dokręcić aby pętelki były prawidłowe u mnie są mocno ściągnięte a w lewym aparacie jedna końcówka sznurka jest wyciągnięta prawidłowo a druga zawsze zostaje w pętelku

żeby supły były luźniejsze to odkręcić lekko śrubę 13stke , ale z któtej strony masz przewleczony ten sznurek przez supełek, z przodu czy z tyłu beli, bo to 2 różne błędy.

@grzegorz2507 (to data urodzenia bo mam taką samą) nie da się przedłużyć końcówek sznurka, choć domyślam się że możesz mieć za luźne supełki a bela wychodząc sciąga supeł i skraca końcówki jednocześnie

@kamil221 z prawej strony aparatów trzeba zdjąc zabezpieczenie zegera z wału, pozdejmować talerz włącznika, następnie tryb włącznika(zwróć uwagę na znak) i są tam 3 śruby chyba na imbus 8 o ile pamietam i trzeba ich odkręcić, a z lewej strony tylko demontujesz klocki hamulca i też 3 śrubki 13 i wyjmujesz i zsuwasz z wału po kolei elementy. Zwróć uwagę na podkładki i dystanse między aparatami a talerzami.


Ze względu na poziom niektórych użytkowników odpisuje na konkretne posty lub na pw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez bastek2210
      Witam mam problem z prasa sipma z224/1 po zerwaniu zabezpieczenia które pociąga iglice i zmianie tej sruby przestała wiązać i wydaje mi się że podgarniacz spotkal się z tłokiem bo ten pierwszy od tłoka został przygiety . Jest ktoś kto ma mozliwosc pokazać zdj jak jest prawidłowo ustawiony rozrząd czy inaczej zapłon w tej prasie? 
       
    • Przez ursus3600
      Witam. Poszukuję mechanika do prasy sipmy z 224 z Małopolski.
    • Przez farmer1999
      Witam. Stoję przed wyborem prasy kostkującej do współ pracy z c-360... do prasowania około 7-10 hektarów rocznie razem z łąkami. Po prostu kostki dla mnie wygodniejsze. Do wyboru nasza polska sipma z224 lub niemka Fortschritt k442. Cenowo jest różnica bo nasza droższa ale po przepytaniu kilku starych operatorów z SKR to stali bardziej za niemką tylko wiadomo części coraz trudniej zdobyć. A na forum co mogą rolnicy doradzić? Za zbędne komentarze typu że nikt już kostek nie robi z góry podziękuje. teraz wiadomo części.
    • Przez Szymonx
      Witam mam problem z prasa kostkująca New Holland 376 robi krzywe kostki są one skręcone w lewą stronę jak mogę to naprawiać bo to przeszkadza w układaniu na przyczepie
    • Przez evolution93
      Witam wszystkich.
      Niestety jak ktoś się nie zna na prasach to musi coś się zepsuć.2 lata temu kupili prasę Welger AP 12.Na początku było z nią w porządku dopóki nie został ruszony mechanizm długości kostki kiedy nie pracowała.Od tej pory prasa prasuje jedną kostkę 0,5m a nie które zdarzały się do 2m.Czasami zawiąże a czasami nie .Robi czasami po 5 słupłów na jednym sznurku.Wiem że ta prasa jest już wiekowa ponad 25 lat .Czy ktoś ma jakieś materiały dotyczące tej prasy lub o jakieś podpowiedzi bo w takim stanie to na pewno jej nie sprzedam bo kto to już kupi tak więc albo będzie mogła służyć albo zrobią z niej nową w hucie.
      Pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj