Marcinek178

Sipma Z-224 nie wiąze z jednej strony

Polecane posty

Rychu332    1

Dużo roboty przy wymianie tych sprężyn? Wymieniać tylko sprężyny czy też też te palce oporowe?(jutro podesle zdj) bo trochę trudny dostęp jest do nich
Prasa codziennie potrzebna dlatego nie może być przestoju, kostki trochę krzywe no ale nic trzeba to zrobić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MichalP    59

witam. mam nastepujacy problem podczas wiazania supla na palcu sznurek ktory byl przetrzymywaczu wysuwa sie z petelki. problem wystepuje tylko wtedy gdy jest wiecej materialu. naciag sznurka skrecony, koncuwka sznurka jest krotkaa. czym tu jeszcze regulowac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mocnyfend    22

Dla potomnych , na wilgnej slomie jechać wolniej. ,dziś zgubiła mnie rutyna i pośpiech. ,igly pogiete ,jutro maprawa i dalej na usługi

 

Robię prasą sporo lat i czy sucha słoma czy wilgotna czy mokra ,prawidłowo wyregulowana ,iglice zawsze muszą iść luzno ,praktycznie nie dotykając słomy cz siana

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz78    1029

Sporo?to co napisałeś nie jest wyznacznikiem wiedzy,iglica zawsze dotyka prasowanej masy,chyba że w twojej jest przestawiony zapłon.
Szkoda ze nie pomogles kolegom wyzej hehe

Rychu nie ma z tym dużo roboty , aparaty do góry wysuwasz sworzen i przekladasz,trochę siły aby to wcisnąć ,jak nie dasz rady to gumowe oboje zdemontuj to pojdzie gładko
Michał dokrec o 1 obrót suplacz , śruba fi 8 .jak to nie pomoże to trzeba dźwignię nozowa doginac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz78    1029

Fi 8 na klucz 13;-) to dokrecanie jest na wyczucie max 4 obroty wszystko zależy jak zmęczona jest sprężyna ,piszesz ze krotko obcina sznurek stąd mojepodejrzenie ze dzwignie trzeba dogiac

Edytowano przez Tomasz78

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Tomasz - w którym momencie iglica dotyka prasowanego materiału ? :huh:

Miccał - jak regulacje nie pomagają , to podpiłuj (lekko zaokrąglając) język palca .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz78    1029

Na końcu cyklu wiązania,tłok już idzie do tyłu

Jak nie zwiaze to materiał ociera o igly

Edytowano przez Tomasz78

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirekfarma    2

Koledzy jakaś odpowiedz ,po kilku latach dobrego wiązania jeden aparat szwankuje ,objaw taki że wyskakuje balot bez sznurka a ten sznurek  zostaje u góry na palcu i wylatuje z następnym balotem z podwójnym węzłem ,kilka dobrych co piąty ósmy nie związany , na polu regulacja palca, docisku ,wyjścia sznurka z zasobników nic nie pomogło ,jakoś skończyłem pole ale to nie robota

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miki89    0

panowie ja mam taki problem ze z lewej strony sznurek nie chce zejsc z z lewej strony z palca supłacza. na 50 kostek 4 sztuki rozwiazane mam zdjecia

 


lewa strona prasy  jaka moze byc przyczyna

 

post-34680-0-44607900-1503855024_thumb.jpg

post-34680-0-96664200-1503855037_thumb.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
patryk165    0
Dnia 19.08.2017 o 07:10, mirekfarma napisał:

Koledzy jakaś odpowiedz ,po kilku latach dobrego wiązania jeden aparat szwankuje ,objaw taki że wyskakuje balot bez sznurka a ten sznurek  zostaje u góry na palcu i wylatuje z następnym balotem z podwójnym węzłem ,kilka dobrych co piąty ósmy nie związany , na polu regulacja palca, docisku ,wyjścia sznurka z zasobników nic nie pomogło ,jakoś skończyłem pole ale to nie robota

i jak udało ci się to naprawić, co było przyczyną u mnie jest to samo :) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz78    1029

opisz dokładniej jak jest u ciebie ,,

balot bez sznurka to niemożliwe aby związała kolejny ,chwytak nie łapie, sznurek sie wyślizguje z igly i po temacie

chyba ze sznurek jest złapany,związany i urwany lub wyciągnięty z supła ,,to wtedy zrobi podwójny węzeł ,

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mateo1234    0
Dnia 19.08.2017 o 07:10, mirekfarma napisał:

Koledzy jakaś odpowiedz ,po kilku latach dobrego wiązania jeden aparat szwankuje ,objaw taki że wyskakuje balot bez sznurka a ten sznurek  zostaje u góry na palcu i wylatuje z następnym balotem z podwójnym węzłem ,kilka dobrych co piąty ósmy nie związany , na polu regulacja palca, docisku ,wyjścia sznurka z zasobników nic nie pomogło ,jakoś skończyłem pole ale to nie robota

Umnie to samo jest i co to może być za przyczyna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafff24    27

Nożyk ostry? dzwignia nożowa się o palec ociera? sugeruje zerwany sznurek bo nie zrzuciło pętli, albo bardziej prawdopodobne nie obcięło dobrze końców
lub na chama dokręcony chwytacz i mieli końcówkę, i sznurek z chwytacza ucieka, zdarza się jak ktoś próbuje dokrecać do skutku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kubamako66    545

witam mam takie pytanie pękła mi obudowa aparatu kupić obudowę czy cały aparat u mnie są jeszcze oryginalne i już na palcach są luzy i nie wiem czy nie kupić nowego całego aparatu ? 

20190605_151958.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Czemu pękł ? Bo może właśnie przez te luzy ?

Czemu pękł ? Bo może właśnie przez te luzy ? Gdzie te luzy ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kubamako66    545

ten co jest od spodu w kształcie litery y i już tam jest luz i też znajomy mówił że już są luzy i nie ma jak ich zlikwidować?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich. Przepuszcza mi lewy aparat (stojąc z tyłu) w z224. Dzieje się tak tylko wtedy gdy dostanie dużo materiału tuż przed związaniem (dużo materiału to nie problem, puszcza kostkę gdy przy końcu robienia kostki tuż przed związaniem dostanie większą partię słomy) gdy jeździ się w małych pokosach to nie ma problemu ale jest to męczące jeździć tak powoli gdy widać że mogła by przerobić spokojnie normalną ilość. Na co zwrócić uwagę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Przejrzeć trybiki czy luzu nadmiernego niema . Może palec wyrobiony , może regulacja pomoże . Może coś pomoże podpiłowanie języka palca ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
smertin    80

Mam problem z prasa - prawy aparat robi węzły ale jakby za luźne. Co 5/6-ty balot jest z tej strony niezwiązany. Co może być przyczyną? Jak szedłem za prasą w trakcie pracy to widać, że węzeł jest robiony jakby prawidłowo ale nie do końca zaciąniety, za luźny i sznurek się rozjeżdża.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MF675ursus    1438

W jakim stanie jest blacha od naciągu sznurka? Jest na wyjściu z pojemnika na sznurek, zakręcana na motylka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dokręć śrubę regulacyjną palca supłacza. Tylko reguluj po trochu. Najpierw przykręć 1 obr i patrz czy dobrze. Nie przesadzaj bo będzie rwać sznurek. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rexx123    36

Wyjmij palec . Zobacz co trzyma sznurek . Szlifierka lub pilnik i wiąże 1000 na 100 . Te śróbki to se można .... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez bastek2210
      Witam mam problem z prasa sipma z224/1 po zerwaniu zabezpieczenia które pociąga iglice i zmianie tej sruby przestała wiązać i wydaje mi się że podgarniacz spotkal się z tłokiem bo ten pierwszy od tłoka został przygiety . Jest ktoś kto ma mozliwosc pokazać zdj jak jest prawidłowo ustawiony rozrząd czy inaczej zapłon w tej prasie? 
       
    • Przez ursus3600
      Witam. Poszukuję mechanika do prasy sipmy z 224 z Małopolski.
    • Przez farmer1999
      Witam. Stoję przed wyborem prasy kostkującej do współ pracy z c-360... do prasowania około 7-10 hektarów rocznie razem z łąkami. Po prostu kostki dla mnie wygodniejsze. Do wyboru nasza polska sipma z224 lub niemka Fortschritt k442. Cenowo jest różnica bo nasza droższa ale po przepytaniu kilku starych operatorów z SKR to stali bardziej za niemką tylko wiadomo części coraz trudniej zdobyć. A na forum co mogą rolnicy doradzić? Za zbędne komentarze typu że nikt już kostek nie robi z góry podziękuje. teraz wiadomo części.
    • Przez Szymonx
      Witam mam problem z prasa kostkująca New Holland 376 robi krzywe kostki są one skręcone w lewą stronę jak mogę to naprawiać bo to przeszkadza w układaniu na przyczepie
    • Przez evolution93
      Witam wszystkich.
      Niestety jak ktoś się nie zna na prasach to musi coś się zepsuć.2 lata temu kupili prasę Welger AP 12.Na początku było z nią w porządku dopóki nie został ruszony mechanizm długości kostki kiedy nie pracowała.Od tej pory prasa prasuje jedną kostkę 0,5m a nie które zdarzały się do 2m.Czasami zawiąże a czasami nie .Robi czasami po 5 słupłów na jednym sznurku.Wiem że ta prasa jest już wiekowa ponad 25 lat .Czy ktoś ma jakieś materiały dotyczące tej prasy lub o jakieś podpowiedzi bo w takim stanie to na pewno jej nie sprzedam bo kto to już kupi tak więc albo będzie mogła służyć albo zrobią z niej nową w hucie.
      Pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj