Marcinek178

Sipma Z-224 nie wiąze z jednej strony

Polecane posty

MichalP    60

zamiast spiłować palec, zamieniłem palce   między supłaczami. Jest lepiej, ale niestety  co któryś   pęczek jest  bez  sznurka , bo ten został   w następnej belce. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

JA BIORĘ TO PO CHŁOPSKU . Nie wypuszcza z palca , to piłuję palec - i to nie papierem ściernym . W efekcie puszcza Mi 1 na kilka tysięcy . A że to jest druciarstwo to wiem , ... ale działa B) .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MichalP    60

JA BIORĘ TO PO CHŁOPSKU . Nie wypuszcza z palca , to piłuję palec - i to nie papierem ściernym . W efekcie puszcza Mi 1 na kilka tysięcy . A że to jest druciarstwo to wiem , ... ale działa B) .

 

jak by to była wina palca  to bym się zgodził. ale  jesli ja zamieniam pace miedzy aparatami, to juz  chyba nie koniecznie ,  bo  tylko przepuszcza jeden aparat, i czy to jest palec nowy czy   stary.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Rozumiem , że po zamianie palcapuszcza ciągle na ten sam aparat ? Jak tak to szukaj wszelkich zadr i też staraj się je wygładzić . Dalej to już niech Tomasz. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz78    1029

Zetorki to nie druciarstwo czasami i tak trzeba

 

Michal  regulowałeś ten przytrzymywacz tak jak pisałem?Wydłuż to cięgło minimalnie o 2 -3 mm powinno pomóc.

 

jeśli puszcza co któryś balot, to gdzieś moze być luz ,żle się ustawi i nie puści sznurka  ,ale to diagnoza do ustalenia obserwując maszynę w pracy ,,tu na forum to tylko gdybanie .porównaj oba aparaty spróbuj znależdz różnice między nimi ,pisałęs ze nie reaguje na regulacje  śruba na klucz 13 ,może ta blacha co dociska jest inaczej odgięta,choć jak by tak było to puszczał by każdy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

mam problem w sipmie z 224 z 88r ucieka mi jeden koniec sznurka podczas wiązania, wymieniłem już chwytak sznurka bo był zurzyty i docisk supłacza i nie wiem co dalej może jeszcze supłacz wymienić czy co, regulowanie nie pomaga problem powraca prasa rocznie prasuje dosyć sporo z 30 ha i sprzęt nie jest z 1 ręki  swoje przerobiła 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Skoro nie reaguje na regulację , to jest taka możliwość że supłacz do wymiany . Ale na odległość i bez widoku na sprzęt , to tylko powróżyć można .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz78    1029

Zobacz jak podaje sznurek igła ,może za wysoko i nie łapie

Lapacz po wymianie ustawiles dobrze?
Jeśli nie złapany sznurek jest od strony tłoka to trzeba przytrzymywacz wyregulowac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

chwytak łapie sznurek za każdym razem tylko podczas wiązania ucieka z supłacza jakby go w ogóle nie trzymał w szczękach tego końca strony wylotu snopka, zawiązuje tylko 1 koniec od strony tłoka jak iglica go poda

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz78    1029

Z tego co piszesz to szwankuje przytrzymywacz sznurka ustaw go naciegielku tak aby miał między czubkiem a prawą krawędzią otworu na igle 5cm +|_2mm
Sprawdź też odległość od igly powinna wynosić 3-4mmppdczas cyklu wiązania jeśli nie ma to trzeba igle wyregulowac
Ale te czynności wykonaj zwłaszcza regulacje igly jak będziesz miał pewność żepodawany sznurek przez igle jest dobrze lapany

Edytowano przez Tomasz78

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
patryk165    0

Witam 

Mam problem prawy sznurek nie wiąże robi guzek ale tylko na jednej końcówce a druga jest luźna ? 

proszę o szypą pomoc 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
patryk165    0

prubowałem z tymi naklejkami to zwiąże  7 na 10 ,,, a czasami to 4 na 10 

Edytowano przez patryk165

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
patryk165    0

jest sznurek ma dwa końce normalnie to prawa wiąże je razem, u mnie z lewej strony tak jest a z prawej jeden koniec na gruzełek a drugi nić, czasami uda sie że będzie wiązała ale rzadko  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz78    1029

Chłopie nie trybisz mnie nie chodzi który aparat , bo oba są takie same tylko czy wzel jest od strony tłoka czy od wylotu bo to ma znaczenie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rychu332    1

Witam, mój problem z prasą nie dotyczy wiązania ale myślę że tu pomożecie mi najszybciej.
Sipma z224 problem z nierównymi kostkami tzn. Z lewej strony prasy (stojąc od tyłu) kostka zawsze jest luźna a z prawej zbita.
Drążek od nagarniacza ustawiałem już na 10 innych sposobów, wymieniłem blachy od hamowania sznurka
Jeżeli chodzi o prasowanie to nie ma różnicy prędkość ani ilość materiału w prasie
Gdzie jeszcze szukać przyczyny?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MF675ursus    1448

Sprawdź stan blach oporowych tzw. tarek wewnątrz komory i ceramicznych oczek prowadzących sznurek

Edytowano przez MF675ursus

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz78    1029

Dla potomnych , na wilgnej slomie jechać wolniej. ,dziś zgubiła mnie rutyna i pośpiech. ,igly pogiete ,jutro maprawa i dalej na usługi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez bastek2210
      Witam mam problem z prasa sipma z224/1 po zerwaniu zabezpieczenia które pociąga iglice i zmianie tej sruby przestała wiązać i wydaje mi się że podgarniacz spotkal się z tłokiem bo ten pierwszy od tłoka został przygiety . Jest ktoś kto ma mozliwosc pokazać zdj jak jest prawidłowo ustawiony rozrząd czy inaczej zapłon w tej prasie? 
       
    • Przez ursus3600
      Witam. Poszukuję mechanika do prasy sipmy z 224 z Małopolski.
    • Przez farmer1999
      Witam. Stoję przed wyborem prasy kostkującej do współ pracy z c-360... do prasowania około 7-10 hektarów rocznie razem z łąkami. Po prostu kostki dla mnie wygodniejsze. Do wyboru nasza polska sipma z224 lub niemka Fortschritt k442. Cenowo jest różnica bo nasza droższa ale po przepytaniu kilku starych operatorów z SKR to stali bardziej za niemką tylko wiadomo części coraz trudniej zdobyć. A na forum co mogą rolnicy doradzić? Za zbędne komentarze typu że nikt już kostek nie robi z góry podziękuje. teraz wiadomo części.
    • Przez Szymonx
      Witam mam problem z prasa kostkująca New Holland 376 robi krzywe kostki są one skręcone w lewą stronę jak mogę to naprawiać bo to przeszkadza w układaniu na przyczepie
    • Przez evolution93
      Witam wszystkich.
      Niestety jak ktoś się nie zna na prasach to musi coś się zepsuć.2 lata temu kupili prasę Welger AP 12.Na początku było z nią w porządku dopóki nie został ruszony mechanizm długości kostki kiedy nie pracowała.Od tej pory prasa prasuje jedną kostkę 0,5m a nie które zdarzały się do 2m.Czasami zawiąże a czasami nie .Robi czasami po 5 słupłów na jednym sznurku.Wiem że ta prasa jest już wiekowa ponad 25 lat .Czy ktoś ma jakieś materiały dotyczące tej prasy lub o jakieś podpowiedzi bo w takim stanie to na pewno jej nie sprzedam bo kto to już kupi tak więc albo będzie mogła służyć albo zrobią z niej nową w hucie.
      Pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj