Marcinek178

Sipma Z-224 nie wiąze z jednej strony

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
MichalP    60

Co do mojej prasy, już po dokładnych oględzinach. Korpus supłacza jest   pęknięty    od strony  palca supłacza. Uszkodzone jest  tarcza napędzająca supłacz (male wykruszenie). Spadło zabezpieczenie blokujące tarcze sterującą.  Cos czuje że  albo    supłacz    miał  gdzieś luz i po prostu  źle zeszły się tryby. Czy pomiędzy supłaczami może być delikatny luz? tzn, supłacz może delikatnie poruszać się   prawo lewo?

Juz zamówiłem  kpl. nowy supłacz, nową tarcze sterującą. Ale muszę namierzyć przyczynę, bo nie chce być znowu    w plecy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Renault85-15TX    190

Panowie, a co zrobić jeśli puszcza sznurek albo z jednej albo z drugiej strony gdy jest dużo siana/słomy? Jak jest mało wiąże idealnie a jak juz więcej złapie to puści albo z jednej strony albo z drugiej ale najczęściej puszcza prawa strona. 


Vixa balet :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Sugerować się np instrukcją na klapie sznurka i próbować wyregulować . B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz78    1029

Michał powodem awarii jest wyrobiony tryb od suplacza , jak teraz wymienisz na nowy komplet bedzie ok , przy okazji wymień ten drugi bo pewnie też podtarty .a slizg jego powinien przylegac całą powierzchnią do tarczy. To było pewnie powodem pierwszej awarii przy okazji zobacz czy rolka od zgarniacza jest bez uszkodzeń i czy sie dobrze kręci na sworzniu ,jeśli zgarniacz ma duży luz to podluz dystans pod seger to sporo pomoże
Renault tylko regulacja palca suplacza,lub chwytaka sznurka ,możebyć pakiety ślimak napędu i się przestawi ,ale to raczej nie możliwe w obu aparatach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz78    1029

Wszystko zależyod objawów czy nie jest supel związany czy odwrotnie zerwany .nie jestem w stanie tego ocenić ,na żywo spojrze i wiem reguluj ale delikatnie max pół obrotu śruba

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Renault85-15TX    190

Te śrubki są już tak pokręcone że może tak niewielkie ruchy śrubką nie dać rezultatu ale będę dzisiaj próbował. Dzięki kolego za pomoc ;)


Vixa balet :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MichalP    60

Ja u Siebie przycznę  uszkodzenia aparatu znalazłem. Był luz,  źle ustawił się tryb i niestety stało się. W kolejnym zestawie który  uległ  awarii winna była   tarcza supłacza. Tarcza ta niestety ma błędny odlew. Cześć jest w zmieniku, sklep oczywiście się nie poczuwa a ja sporo gotówki w plecy.    

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Nie ma to jak gwarancja - by się wstydzili .

O jakim trybie mowa i jak się ustawił ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz78    1029

Ten o którym pisałem wyżej jak jest zużyty to nachodzi zab na zab i rozsadza korpus

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mocnyfend    22

po kilkunastu latach pękła mi iglica ,przyczyny nie znalazłem, ale jutro muszę to rozpracować ,albo poluzowały śię śruby na wachaczu albo inna przyczyna,do wczoraj zrobiłem ok 2000 kl i w tym sezonie i może 1 niezwiązany dzisiaj wyjazd i 10 klocków i kicha ,miałem iglice żeliwne ,teraz za 110 zł na szybko kupiłem blaszane ale na szybko nie założyłem bo nie pasowały ,komuś się udało założyć bez ingerencji młota

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Skoro pękła jedna , to po co zmieniałeś dwie ? Ingerencja młota na nowe iglice ? Ty dobrze się czujesz ? Sprawdź czy wahacz iglic nie uległ uszkodzeniu .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mocnyfend    22

Na spokojnie wziąłem się za sprawdzanie ,wachacz prosty bez luzów ,aparaty sztywne ,po kilkakrotnym przymierzaniu iglicy ,nigdzie nie obciera teraz ,młotka użyłem inaczej nie udało by jej dobrze założyć ,co do młota widziałem jak zakładał kiedyś mechanik niby powinny być tak samo wyprofilowane ale odchyły się zdarzają ,kupiłem jedną za110 zł ,. pękła ok 25 cm od czubka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MichalP    60

mam jeszcze maly problem ktorego instrukcja z tylu nie rozwiazuje. na nowym aparacie co ktoras kostke mam bez sznurka. wynika to z tego ze supel zostaje w palcu. Proces wyglada nastepujaco: supel jest wiazany, nastepuje jego zsuniecie z palca, ale sam palec go nie puszcza i dochodzi do zerwania sznurka. Proces wiazania trwa dalej i wiadomo do momentu w ktorym recznie nie usune sznurka prasa nie wiaze. Luzowalem srube 13, skrecalem i ciagle to samo. jakas podpowiedz co moge jeszcze poprawic?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Tę na 17 dokręć z pół obrotu . Czasami lekkie podszlifowanie czubka na języku palca pomaga .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz78    1029

Chwytaka nie reguluj ,papierem sciernym możesz czubek szlifnac ale najpierw zobacz jsk zachowuje się przytrzymywacz na dole ,rozkręc lekko ciegielko aby bardziej szedł w pracę,jak to nie pomoże to dopiero szlifuj

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Tomasz , tak przy okazji - Cy łańcuch główny można skrócić ? Czy w taki sposób zapłon pójdzie w ... ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz78    1029

Możesz, od góry.luzujesz napinacz,wiazesz sznurkiem oczka dalej aby się nie przedstawił i następnie rozkuwasz łańcuch pomiędzy zawiazanym sznurkiem,to skuteczny sposób aby nic nie przedstawiło się.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

No tak się zastanawiam . Ale co da wiązanie , jak ilość ogniw się zmniejszy ? No chyba że któryś tryb od któregoś musi być w określonej liczbie ogniw od drugiego (no ale w którym miejscu?) . No nic , na razie nie skracam , ale niewiele życia mu pozostało . Będę musiał się dokładnie przyjrzeć i wybadać co i jak .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz78    1029

zetorki ,łańcuch jak każdy sie wyciaga i kiedy nie ma juz możliwości napiąć go, jest opcja skrócenia ,tylko trzeba zachować ustawienie ,podobnie jak w rozrządzie ,dwa koła są ścisle zespolone względem siebie na ciągu ,natomiast na napinaczu możesz robic co chcesz i nie wpływa to na nic ,a sposób z wiązaniem sznurkiem po prostu ułatwia prace ,nie stresujesz się ze któres koło się cofnie lub łańcuch przeskoczy ,

co innego jak go wymieniasz to trtzeba cechy wyznaczyć i liczbe oczek na ciągu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Właśnie kapuję że ustawienie kół musi , czy też powinno być takie samo , Tylko tak sobie myślę , że jak skrócę , to ilość oczek się zmniejszy i jedno koło zacznie doganiać drugie ... , czy jednak coś popierdzieliłem i źle to sobie wyobrażam ? Muszę to sobie "unaocznić" , bo coś mi nie świta .

Edytowano przez zetorki12

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz78    1029

hehe no nie świta ;) nie mozesz zmienić liczby oczek na ciagu ,reszta nie ma znaczenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

No tak - bo przecież liczba oczek tu się nijak nie zmieni , tylko "z tyłu" będzie mniej ... Coś chyba łapię . B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez bastek2210
      Witam mam problem z prasa sipma z224/1 po zerwaniu zabezpieczenia które pociąga iglice i zmianie tej sruby przestała wiązać i wydaje mi się że podgarniacz spotkal się z tłokiem bo ten pierwszy od tłoka został przygiety . Jest ktoś kto ma mozliwosc pokazać zdj jak jest prawidłowo ustawiony rozrząd czy inaczej zapłon w tej prasie? 
       
    • Przez ursus3600
      Witam. Poszukuję mechanika do prasy sipmy z 224 z Małopolski.
    • Przez farmer1999
      Witam. Stoję przed wyborem prasy kostkującej do współ pracy z c-360... do prasowania około 7-10 hektarów rocznie razem z łąkami. Po prostu kostki dla mnie wygodniejsze. Do wyboru nasza polska sipma z224 lub niemka Fortschritt k442. Cenowo jest różnica bo nasza droższa ale po przepytaniu kilku starych operatorów z SKR to stali bardziej za niemką tylko wiadomo części coraz trudniej zdobyć. A na forum co mogą rolnicy doradzić? Za zbędne komentarze typu że nikt już kostek nie robi z góry podziękuje. teraz wiadomo części.
    • Przez Szymonx
      Witam mam problem z prasa kostkująca New Holland 376 robi krzywe kostki są one skręcone w lewą stronę jak mogę to naprawiać bo to przeszkadza w układaniu na przyczepie
    • Przez evolution93
      Witam wszystkich.
      Niestety jak ktoś się nie zna na prasach to musi coś się zepsuć.2 lata temu kupili prasę Welger AP 12.Na początku było z nią w porządku dopóki nie został ruszony mechanizm długości kostki kiedy nie pracowała.Od tej pory prasa prasuje jedną kostkę 0,5m a nie które zdarzały się do 2m.Czasami zawiąże a czasami nie .Robi czasami po 5 słupłów na jednym sznurku.Wiem że ta prasa jest już wiekowa ponad 25 lat .Czy ktoś ma jakieś materiały dotyczące tej prasy lub o jakieś podpowiedzi bo w takim stanie to na pewno jej nie sprzedam bo kto to już kupi tak więc albo będzie mogła służyć albo zrobią z niej nową w hucie.
      Pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj