Marcinek178

Sipma Z-224 nie wiąze z jednej strony

Polecane posty

Tomasz78    1029

Na sianie powinno byc lepiej ,bo to materiał który łatwo sie zbija ,wiec masz tępy nóż  i wytarte grzebienie na bokach komory ,ponadto sznurek powinien wychodzic z komory pod takim samym naprężeniem(Sprawdz czy miedzy blaszka docisku a podstawą nie ma wżeru )To co  koledzy wyżej pisza  ma wpływ ale wszystko zależy od rodzaju pokosu, jeśli tak sie zachowuje podczs pracy z pełnym podbieraczem to te regulacje jak najbardziej trzeba zastosować.natomiast jesli pokos jest lichy (mały ) to spróbuj jechać szybciej i zabieraj pokos zewnetrzną cześcia maszyny ,to pomoże wyrównać pobierana masę do komory.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Tak Mi się wydawało że chyba za duży luz podałem .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz78    1029

Luzu nie powinno byc wcale ,powinien od samego dołu obcierać jeden o drugi ,z reguły luzy sa i to dość spore ,przez wyrobione prowadnice i rolki ,a korygowanie tego śrubami od noża nic nie pomaga .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Rolki w prasie wymieniałem rok temu więc są dobre ależ nóż jest do wymiany kilka razy był ostrzony ale to niewiele dało gdyż i tak luz był którego niedało się skorygować i jeszcze iglice mam pękniętą która się trochę od krzywiła co może może być też problemem puszczania snopków

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
patryk165    0

Dlaczego urywa mi sznurek prawy prasa Simpa z224 jak jadę po woli i małe obroty to jest Ok a jak większy bieg i obroty to rwie każdą wiązkę jest tak ze zrobi guzek i urwie go za guzkiem dlaczego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ostrzenie nic nie da . Przytrzymuje na palcu . sprawdź czy dźwignia nożowa spycha sznurek , możesz też poluzować śrubę fi 8 .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Tak ta śruba .Grubszy sznurek to taki półśrodek , ale można spróbować .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MichalP    59

Przejrzałem ten temat dokładnie, ale niestety, problemu nie jestem w stanie rozwiązać. Pękł mi podczas pracy aparat  prawy(koło i supłacz) igły uległy uszkodzeniu. Po zakupie wszystkiego nowego, przełożeniu części z uszkodzonego aparatu, wyregulowaniu wszystkiego, prasa   nie wiązała. ale   przy pomocy instrukcji i forum, wyregulowałem ja do tego stopnia że na postoju wiązała wszystkie pęczki. Pojechałem na pole i nie mila nie niespodzianka. Co drugi pęczek nie związany. Sznurek który powinien znajdować się na pęczku, znajduje się w następnej kostce i sobie wisi . Dodam że palec zgarniający chodzi po palcu supłacza, jest  dogięty. Może jakieś rady ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Chciałem wysłać Ci wiadomość , ale coś nie mogę .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MichalP    59

Chciałem wysłać Ci wiadomość , ale coś nie mogę .

 

Ja  do Ciebie też nie moge wysłać. chyba masz pełna skrzynkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz78    1029

Ja usługowo 140 za godz.
Michał zacznij od regulacji scisku sznurka może sie wyslizguje
Zwruc uwagęna szczelinę w którą wprowadza igla sznurek musi idealnie pokrywać sie z korpusem aparatu,jesli nie to wyreguluj slimak na stozku ,dobrze go dokrec abysięnie przedstawiał

Edytowano przez Tomasz78

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MichalP    59

Po kolejnej regulacji  zaczęła dobrze   prasować sprasowałem okolo  50-60 kostek i znowu  supłacz uszkodzony. ręce mi opadły.  Igły oglądałem wyglądają dobrze, lewy  aparat  wszystko oki. Czy jest tam coś co może sie  uruchomić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

No , ale żeby aż supłacz rozpierdzielało . Dźwignia nożowa nie ma zbyt dużych luzów ? Czy problemy przez nawinięty sznurek na supłaczu ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz78    1029

luz może jest na sworzniu dzwigni nożowej ,lub problem tkwi w napędzie supłacza zuzyta ząbatka lub złe zdystansowanie tarczy napędu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukowiag    1

Koleżanki i koledzy, wtrące się, macie jakiegos mechanika do sipmy z224/1 okolice Łukowa/ Siedlec? Przy prasowaniu uslyszalem huk, łańcuch główny sie rozerwał, wykrzywił sie jeden zab nagarniacza i zauważyłem że pogiety jest ten wałek który idzie od korpusu przekładni do supłaczy. To widać gołym okiem, a czy jest cos bardziej uszkodzone to nie wiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez bastek2210
      Witam mam problem z prasa sipma z224/1 po zerwaniu zabezpieczenia które pociąga iglice i zmianie tej sruby przestała wiązać i wydaje mi się że podgarniacz spotkal się z tłokiem bo ten pierwszy od tłoka został przygiety . Jest ktoś kto ma mozliwosc pokazać zdj jak jest prawidłowo ustawiony rozrząd czy inaczej zapłon w tej prasie? 
       
    • Przez ursus3600
      Witam. Poszukuję mechanika do prasy sipmy z 224 z Małopolski.
    • Przez farmer1999
      Witam. Stoję przed wyborem prasy kostkującej do współ pracy z c-360... do prasowania około 7-10 hektarów rocznie razem z łąkami. Po prostu kostki dla mnie wygodniejsze. Do wyboru nasza polska sipma z224 lub niemka Fortschritt k442. Cenowo jest różnica bo nasza droższa ale po przepytaniu kilku starych operatorów z SKR to stali bardziej za niemką tylko wiadomo części coraz trudniej zdobyć. A na forum co mogą rolnicy doradzić? Za zbędne komentarze typu że nikt już kostek nie robi z góry podziękuje. teraz wiadomo części.
    • Przez Szymonx
      Witam mam problem z prasa kostkująca New Holland 376 robi krzywe kostki są one skręcone w lewą stronę jak mogę to naprawiać bo to przeszkadza w układaniu na przyczepie
    • Przez evolution93
      Witam wszystkich.
      Niestety jak ktoś się nie zna na prasach to musi coś się zepsuć.2 lata temu kupili prasę Welger AP 12.Na początku było z nią w porządku dopóki nie został ruszony mechanizm długości kostki kiedy nie pracowała.Od tej pory prasa prasuje jedną kostkę 0,5m a nie które zdarzały się do 2m.Czasami zawiąże a czasami nie .Robi czasami po 5 słupłów na jednym sznurku.Wiem że ta prasa jest już wiekowa ponad 25 lat .Czy ktoś ma jakieś materiały dotyczące tej prasy lub o jakieś podpowiedzi bo w takim stanie to na pewno jej nie sprzedam bo kto to już kupi tak więc albo będzie mogła służyć albo zrobią z niej nową w hucie.
      Pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj