Marcinek178

Sipma Z-224 nie wiąze z jednej strony

Polecane posty

Kasia000    0

Hej! Rozwiązanie banalne! Odkręcona śruba do ustawiania wielkości snopków:) Prasy nie trzeba sprzedawać ;P Dzięki za pomoc! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal1993    458

Chciałbym zobaczyć minę mechanika jak to diagnozował :D


Moje sprzęty:
- Władimirec T 25 A2
- MTZ 82
Jeżeli pomogłem kliknij na zieloną strzałkę w rogu mojego postu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz78    1029

Michał moja tez jest zdziwiona, nigdy bym na to nie wpadł ,to wręcz niemożliwe ,a jednak , hehe :) ,tylko koleżanka nie napisała że wcześniej cos się działo z wielkością balotów a to by pewnie nakierowało w stronę skutecznej pomocy .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kasia000    0

Wypowiedziałabym się na temat wielkości kostek,gdyby było mi wiadome, że coś z nimi jest nie tak :)

A mechanik zawiedziony, że taka mała usterka. Wyregulował też prasę i dzisiaj działała bez zarzutu :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mi prasa nie wiaze z lewej strony, juz drugi rok sie mecze, nie zdejmuje sznurka z suplacza i rwie go jak popchnie nastepna kostka. Probowalem juz wszystkiego. Moze zna ktos dobrego fachowca z okolic Bialegostoku, Hajnowki lub Bielska Podlaskiego? Prosze o informacje!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Napisał co się dzieje , teoretycznie popuszczenie palca powinno pomóc , ale napisał że próbował wszystkiego .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Karolas123, a byłaby taka opcja zebys mogł podjechac obejzec moja prase? Mozesz dac mi jakiś kontakt do siebie?
Jeśli zrzuci sznurek z supłacza to węzeł jest ok! Odpuszczałem już nakrętke tą od regulacji supłacza i nic! Zdjęcia postaram sie zrobić i wrzucić, narazie nie posiadam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal1993    458

A dźwignia nożowa ociera o palec?


Moje sprzęty:
- Władimirec T 25 A2
- MTZ 82
Jeżeli pomogłem kliknij na zieloną strzałkę w rogu mojego postu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Wymieniałeś palec ? Moim zdaniem winny jest palec , a głównie język supłacza , tzn nadmierne luzy na boki , delikatne oszlifowanie boków i czuba języka pomaga na takie bolączki .

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
squah    0

Witam

co to moze być że prasa z224/1 czy jest cienki wałek i czy gruby siana to zostawia z jednej strony i z drugiej podbieracza Wyglada to tak że podbieracz czesc zabiera a reszta tak jakby odrzucał do przodu. I czasem zauwazyłem że palce podbieracza zatrzymuja sie tak na sekunde a potem znowu obracaja. Bo juz nie mam siły i nerwow do tej prasy. Co z tego ze ma szeroki podbieracz a gorzej zbiera niz ta stara niemiecka prasa k442

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karolas123    88

Zatrzymywanie sie to albo pogięte blachy podbieracza i zęby sie blokują, albo przepuszczające sprzęgiełko podbieracza. Rozrzucanie wałka może wynikać z tego ze własnie podbieracz obraca sie zbyt wolno lub ze zbyt niskiej prędkości jazdy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz78    1029

Akurat tu kolega wyżej nie ma racji powodem tego sa zużyte rolki na podbieraczu ,zęby pewnie patrzą w dół ,zamiast lekko pod górę i zamiast podawać materiał do środka podrzucają go do przodu ,naprawa jest czasochłonna(podbieracz w drobny mak) i droga jeśli sworznie na listwach są wytarte (bo trzeba kupić 4 nowe),,pomorze troche przywiązanie jakiegoś drążka drewnianego do drabinki dociskającej ,ale to rozwiązanie jest na któtko .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal1993    458

Ja akurat te listwy oddałem do tocznia i było taniej. A że podbieracz zatrzymuje się na chwilę to może oznaczać, że jest za nisko opuszczony i palce ryją w ziemi. A teraz siano ucieka bo taką ma naturę, drobne, suche. Jedynie czasami pomaga jazda pod wiatr albo niższe obroty prasy a szybsza jazda.


Moje sprzęty:
- Władimirec T 25 A2
- MTZ 82
Jeżeli pomogłem kliknij na zieloną strzałkę w rogu mojego postu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
squah    0

Fakt moze i haczyło wtedy o ziemie ale mi to wyglada tak jakby własnie ta drabinka dociskowa nie pozwalała zebrac siana tego co jest na wałku wszystkiego tylko czesc pojdzie w prase to co  zmiesci sie miedzy osłonami a ta drabinka z gory a reszte jest odrzucane na ziemie i zbiera sie tego coraz wiecej i zaczyna wypychac na boki prasy i zostaje wtedy. Musi byc ta drabinka czy mozna to sciagnac i bez niej prasowac?

Edytowano przez squah

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Będzie jeszcze gorzej , zwiększ szybkość (wyższy bieg ) lub rób grubsze wałki .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
squah    0

Mam pytanie bo jeden gosc ogladał u mnie te palce podbieracza i stwierdził ze sa wyrobone tulejki i za bardzo opadaja na dol palce ale to idzie ponoc podregulowac . Podobno z koku sa jakies 2 sruby po sciagnieciu osłony palców ktorymi to opadanie idzie wyregulowac prawda to czy jakas sciema? A gosc ma taka prase i tylko na usługi jezdzi juz lata i sam sobie naprawia. Tylko nie wiem czy czasem cos nie opowiada głupot o tej regulacji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ja nie kojarzę tam żadnej regulacji . Patrzyłeś np . u innej prasy czy jest aż taka różnica w palcach (dużo niżej są u Twojej) ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal1993    458

Regulacji kąta pracy palców na pewno nie ma, za to odpowiada prowadnica...


Moje sprzęty:
- Władimirec T 25 A2
- MTZ 82
Jeżeli pomogłem kliknij na zieloną strzałkę w rogu mojego postu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

mam problem z moją sipmą  z zbijanie snopków wychodzą one bardzo krzywe i niezbite jak skręcę na korbach to waga snopka jest, lecz kiedy na niego stanę to wpadam w niego nie wiem jak to wyregulować żeby zbijała lepiej napisze jeszcze że niema różnicy między sianem a słomą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafff24    27

jak wychodzą nierówne to regulujesz nagarniaczem, albo opuszczasz/podnosisz zęby wideł, albo skręcasz-rozkręcasz  dźwignię prowadzącą nagarniacza,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez bastek2210
      Witam mam problem z prasa sipma z224/1 po zerwaniu zabezpieczenia które pociąga iglice i zmianie tej sruby przestała wiązać i wydaje mi się że podgarniacz spotkal się z tłokiem bo ten pierwszy od tłoka został przygiety . Jest ktoś kto ma mozliwosc pokazać zdj jak jest prawidłowo ustawiony rozrząd czy inaczej zapłon w tej prasie? 
       
    • Przez ursus3600
      Witam. Poszukuję mechanika do prasy sipmy z 224 z Małopolski.
    • Przez farmer1999
      Witam. Stoję przed wyborem prasy kostkującej do współ pracy z c-360... do prasowania około 7-10 hektarów rocznie razem z łąkami. Po prostu kostki dla mnie wygodniejsze. Do wyboru nasza polska sipma z224 lub niemka Fortschritt k442. Cenowo jest różnica bo nasza droższa ale po przepytaniu kilku starych operatorów z SKR to stali bardziej za niemką tylko wiadomo części coraz trudniej zdobyć. A na forum co mogą rolnicy doradzić? Za zbędne komentarze typu że nikt już kostek nie robi z góry podziękuje. teraz wiadomo części.
    • Przez Szymonx
      Witam mam problem z prasa kostkująca New Holland 376 robi krzywe kostki są one skręcone w lewą stronę jak mogę to naprawiać bo to przeszkadza w układaniu na przyczepie
    • Przez evolution93
      Witam wszystkich.
      Niestety jak ktoś się nie zna na prasach to musi coś się zepsuć.2 lata temu kupili prasę Welger AP 12.Na początku było z nią w porządku dopóki nie został ruszony mechanizm długości kostki kiedy nie pracowała.Od tej pory prasa prasuje jedną kostkę 0,5m a nie które zdarzały się do 2m.Czasami zawiąże a czasami nie .Robi czasami po 5 słupłów na jednym sznurku.Wiem że ta prasa jest już wiekowa ponad 25 lat .Czy ktoś ma jakieś materiały dotyczące tej prasy lub o jakieś podpowiedzi bo w takim stanie to na pewno jej nie sprzedam bo kto to już kupi tak więc albo będzie mogła służyć albo zrobią z niej nową w hucie.
      Pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj