Marcinek178

Sipma Z-224 nie wiąze z jednej strony

Polecane posty

marian2011    113

Po nabiciu nowej nakładki na iglicę aby nie rwało sznurka zawsze zaklejam te boki klejem szybkoschnącym distal albo podobnymi i mam pewność że nigdy nie zerwie sznurka .Sianokosy zrobiłem 1 klocek puściła na ok 150 związanych nie sprawdzałem niestety który aparat puszczał aby dojść co jeszcze jest nie doregulowane, miałem sezony gdzie na kilka tyś klocków nie puściła żadnego a prasa już ma ponad 20 lat właściwie bardzo mało wymioniono części odpowiednia regulacja to podstawa docisk palca ,przytrzymywacz ,półksiężyce ustawione i docisk odpowiedni wyjścia sznurka z kłębków jak to zgrasz to prasowanie sama przyjemność

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
illart    0

Witam.

Posiadam prasę JD 224T, i ostatnio coś zaczęła się robić problemy.

W lewym aparacie przestał byś związywany sznurek. Supełek jest na dalszej części kostki, natomiast od strony bliższej aparatowi sznurek jest przeciągany przez supełek, ale nie zawiązywany.

Wygląda to tak jakby z palca zsuwał się jeden sznurek, i tylko drugi był związywany. Ustanawianie sprasowania, hamulca, docisku palca (13'stka), docisk sznurka, suchy materiał, wilgotny, duże/małe kostki, nie zmieniają niczego. Cały czas występuje ten sam problem.

Tutaj zdjęcia aparatu, mam nadzieję że dosyć dokładne:

http://tinypic.com/a/36l49/1

Z góry dzięki za uwagę :]

Edytowano przez illart

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rexkap    0

Nie sznurek jest dobrze podawany, ślimak się nie ślizga. Dodam, że prasa wiąże, ąle przy dużym naporze masy nie wiąże.Dopiero jak małe porcje idą to wiąże, czyżby wyrywało sznurek z chwytacza, ale jak podkręciłem śrubę to rwało oba końce. A czy dźwignia nożowa może mieć luz i latać sobie lekko, czy ma być na sztywno?

spróbuj obniżyć chwytacz to znaczy młotkiem pukaj w ośkę z tym trybem tylko nie za mocno jak to pomoże na krótko to spróbuj podłożyć podkłatkę międz chwytacz a korpus aparatu tak żeby obniżyć chwytacz mi to pomogło

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

a ja mam problem z tym iż kiedy włączą się aparaty i igły są ciągnięte do aparatów potrafią się zatrzymać w połowie i już dalej nic i po igłach, zapłon jest prawidłowy i młot też prawidłowo też jest ustawiony

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DrakeR    0

Witam.Mam problem z prasą Sipma z224\1.Puszcza belkiz lewej strony aparatu(sznurek jest praktycznie cały poszarpany) możliwe,że zrobiło się to przez zmianę sznurka niby taki sam, ale możliwe że trochę inny.Zdarza się, że nie zwiąże do końca belki i pod nożykiem nie przeskoczy supeł i zaczyna się ciągnąć 2 szurki ,a nawet 3.te kolejne zrywa i możliwe, że przez to jest poszarpany sznurek bo palec nie puszcza kolejnych sznurków, a był poluzowywany.Dodam, że sznurek był zmieniany na inny i tociągle to samo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
balcerek1    92

Jak masz poszarpany cały sznurek to obróć te porcelanowe prowadnice sznurka na dole albo wymień na nowe a co do ciągnących się 2 lub 3 sznurków to podegnij prowadnicę noża tak żeby ciasno obcierała się o palec

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcus72    1

Witam,

mam problem z sipmą, prawy aparat nie wiąże co kilka-kilkanaście kostek, brak w ogóle węzła na sznurku, sznurek obejmuje całą kostkę. Końcówki sznurka chyba nieco postrzępione. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Na każdej 224 jest na klapie instrukcja . Przyjrzyj się i reguluj .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
squah    0

Kolego nic nie szukaj dognij dzwignie nozowa zeby obcierała o palec i pomoze ja tak miałem i tez nie wiedziałem co jest i nozyk podostrz najlepiej na osełce tylko czasem nie na szlifierce

Edytowano przez squah

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz78    1029

Kolego racji nie masz, jeśli nie robi w ogóle węzła to jest luźny lub pęknięty ślimak na aparacie ,jest on na stożku i sie co jakiś czas ślizgnie a pękniecie jest niezauważalne .Co do postrzępionego sznurka to racja tępe noże .

Edytowano przez Tomasz78

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
squah    0

Kolego racji nie masz, jeśli nie robi w ogóle węzła to jest luźny lub pęknięty ślimak na aparacie ,jest on na stożku i sie co jakiś czas ślizgnie a pękniecie jest niezauważalne .Co do postrzępionego sznurka to racja tępe noże .

 

 

Witam

 

Nie chce sie  przezbywac z Toba, ale ja to samo miałem rok temu na prawym aparacie w tym roku na lewym

Wystarczyło podgiac dzwignie nozowa zeby zaczeła obcierac o palec, Inne rady na rorum były nie przydatne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrews1987    3

Panowie w mojej z224 jeden aparat wiąże tak że ten sznurek co idzie od tyłu do supła przechodzi przez supeł i za supeł wystaje końcówka 5-10 cm i po pociągnięciu za sznurek koniec ten wychodzi rozwiązuje się belka. dzieje się chyba tak przez to że sznurek czasem zaczepia za dźwignie nożową i widać go jak jest na tych śrubkach od nożyka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz78    1029

Czyli masz luz na dzwigni zgarniacza ,sprawdz rolkę prowadzącą ,może sie nie kręcić i jest wytarta ,przez co nie podaje sznurka dokładnie

sqłah zgadzam się z tym co piszesz ,bo zgarniacz musi obcierac lekko o supłacz ,ale to co pisze kolega to brak supła czyli trzymacz nie obraca ,lub sznurek się z niego wyślizguje  i trzeba dokręcić lub popuścić  śrubę 10tkę tą z boku aparatu  w zależniści od grubości sznurka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

koledzy czego może być wina wyrwania mocowania korpusu supłacza i pękniecia tarczy krzywkowej podczas prasowania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz78    1029

Winą jest zużyty tryb napędzający ,w pozycji spczynku powinien idealnie przylegać do gładzi tarczy cala powierzchnią ,a na pewno jest wytarty z jednej strony ,wymień go, bo po naprawie uszkodzisz ponownie korpus.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karolsz34    6

Witam! Mam problem taki jak na stonie 8 MłodyZO ma w prawym aparacie. Regulacja docisku ugniatacza nie skutkuje. Gdy utnę sznurki. przekręce kołem aby oczyścić aparaty ze sznurka i ponownie założę sznurek to wtedy są pierwsze supełki prawidłowe. Potem sznurek się wetnie między ugniatacz przed rowkiem chwytacza. Wydaje mi się, że igły idą za późno względem aparatów. próbowałem skrócić na cięgnie wahacza, żeby szły wyżej ale wtedy tłok je popchnie zbieraną masą. Może mi ktoś powiedzieć jaka powinna być odległość między wkładką igły a górną częścią chwytacza sznurka w górnym położeniu zwrotnym? Synchronizacja ustawiona prawidłowo wedle instrukcji. 

Edytowano przez karolsz34

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebastian84    5

Witam chciałbym wymienić tulejke dźwigni nozowej ale nigdzie nie mogę takiej kupić nawet w katalogu części zamienne jej nie ma. Jeśli wiece gdzie mogę taką kupić Proszę o namiary .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ja kupiłem w zwykłym , lokalnym sklepie z częściami do maszyn rolniczych . Nie wydaje Mi się żeby to była jakaś część nie do kupienia .Wpisz hasło rolka dźwigni nożowej.

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Sorry , chyba nie wiem o co chodzi . Może pokaż na jakimś zdjęciu . A tak na marginesie - jak nie można kupić to trzeba dorobić np. u tokarza .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebastian84    5

Chodzi mi o ta tulejke w którą wchodzi sworzen dźwigni nozowej .A u tokarza już byłem nie da rady tego dorobić ponieważ ścianka ma około pół milimetra.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

To niech najpierw rozwierci . Aż taki duży masz tam luz ? Jesteś pewien że trzeba go kasować , czy tylko tak Ci się wydaje ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebastian84    5

Ehhh luz jest bardzo duży podkładki pod seger już nie pomagają . Puszcza mi jedną kostkę na sto muszę coś z tym zrobić. Rozwiercic hmmm nie bardzo nawet nie na tam zbyt wiele miejsca na to .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz78    1029

Jak ma tak duży luz jak piszesz to sama tulejka nie pomoze ,przynajmniej nie na długo ,,trzeba i tak rozwiercić ,aby wyrównac ścianki korpusu ,a jeśli nie możesz dostac tej tulejki to dorób u tokarza sworzeń nadwymiarowy a gwint zrobi taki sam i po kłopocie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez bastek2210
      Witam mam problem z prasa sipma z224/1 po zerwaniu zabezpieczenia które pociąga iglice i zmianie tej sruby przestała wiązać i wydaje mi się że podgarniacz spotkal się z tłokiem bo ten pierwszy od tłoka został przygiety . Jest ktoś kto ma mozliwosc pokazać zdj jak jest prawidłowo ustawiony rozrząd czy inaczej zapłon w tej prasie? 
       
    • Przez ursus3600
      Witam. Poszukuję mechanika do prasy sipmy z 224 z Małopolski.
    • Przez farmer1999
      Witam. Stoję przed wyborem prasy kostkującej do współ pracy z c-360... do prasowania około 7-10 hektarów rocznie razem z łąkami. Po prostu kostki dla mnie wygodniejsze. Do wyboru nasza polska sipma z224 lub niemka Fortschritt k442. Cenowo jest różnica bo nasza droższa ale po przepytaniu kilku starych operatorów z SKR to stali bardziej za niemką tylko wiadomo części coraz trudniej zdobyć. A na forum co mogą rolnicy doradzić? Za zbędne komentarze typu że nikt już kostek nie robi z góry podziękuje. teraz wiadomo części.
    • Przez Szymonx
      Witam mam problem z prasa kostkująca New Holland 376 robi krzywe kostki są one skręcone w lewą stronę jak mogę to naprawiać bo to przeszkadza w układaniu na przyczepie
    • Przez evolution93
      Witam wszystkich.
      Niestety jak ktoś się nie zna na prasach to musi coś się zepsuć.2 lata temu kupili prasę Welger AP 12.Na początku było z nią w porządku dopóki nie został ruszony mechanizm długości kostki kiedy nie pracowała.Od tej pory prasa prasuje jedną kostkę 0,5m a nie które zdarzały się do 2m.Czasami zawiąże a czasami nie .Robi czasami po 5 słupłów na jednym sznurku.Wiem że ta prasa jest już wiekowa ponad 25 lat .Czy ktoś ma jakieś materiały dotyczące tej prasy lub o jakieś podpowiedzi bo w takim stanie to na pewno jej nie sprzedam bo kto to już kupi tak więc albo będzie mogła służyć albo zrobią z niej nową w hucie.
      Pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj