Marcinek178

Sipma Z-224 nie wiąze z jednej strony

Polecane posty

Gość   
Gość

Zwróć uwagę czy sznurek dzobrze jest podawany do chwytacza ,czy przed związaniem dokładnie leży w rowku wzdłuż blaszek ,kiedyś miałem podobny problem regulacja nie pomagała ,a przyczyną był pęknięty ślimak ten na wierzchu aparatu ,on jest na stożku więc może się ślizga i nie ustawia chwytaka w prawidłowej pozycji.

Nie sznurek jest dobrze podawany, ślimak się nie ślizga. Dodam, że prasa wiąże, ąle przy dużym naporze masy nie wiąże.Dopiero jak małe porcje idą to wiąże, czyżby wyrywało sznurek z chwytacza, ale jak podkręciłem śrubę to rwało oba końce. A czy dźwignia nożowa może mieć luz i latać sobie lekko, czy ma być na sztywno?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz78    1029

.Dzwignia powinna być sztywna ,jeżeli ma luzy to stosuje się rozwiercanie i komplet naprawczy ,lub jak wyżej pisałem podkładki dystansowe pod seegr ,ale to rozwiązanie na krótko ,(choć nie zawsze ja wiążę już dwa sezony na podkładkach i robię ok,60ha) a wracając do ślimaka to jesteś pewien na 100% ,bo u mnie kilka wiązało a puszczała właśnie jak dostała dużo masy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
xabi32    6

A co zrobic jezeli mi na aparacie tam gdzie odcina sznurek ida mi po dwa albo po trzy sznurki i robi sie kulka jak usunac ta awarie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mtracz    76

Ale te sznurki dodatkowe skąd się biorą? To sznurek z niezwiązanej belki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SipmaZ224    81

Popuścić śrubę napinająca palec supłacza, lub dogiąć ściągacz tak by z lekkim!! oporem śłizgał się po supłaczu, lub zmniejszyć prędkość jazdy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
klama    13

Witam, mam taką prase http://www.agrofoto.pl/forum/gallery/image/325411-mtz-82/ Garnier 340 i mam z nią problem. Otóż na jednym aparacie, nie może zrzucić pętelki z palca. Dźwignia nozowa ociera cię o palec i śruba która dociska palec popuszczona a dalej pętelka zostaje na palcu. Nie zawsze bo pare jej się uda zawiązać dobrze ale to nie robota. Najpierw drugi aparat tak robił, ale z nim jakos sie udało. Co to moze być ?


KPK - Ochrona

Zapraszam na moje konto YT /user/klama958

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
klama    13

Nie ma on żadnych rowków ani nic podobnego.


KPK - Ochrona

Zapraszam na moje konto YT /user/klama958

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Proponuję lekko podpiłować (zaokrąglić)ten wystający język na palcu.Mi pomagało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mtracz    76

Tak na obydwu sznurkach czy tylko jednym? Później niezwiązany sznurek jest jeden czy obydwa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radek199321    11

monox4 po pierwsze sprawdź ustawienie igieł, najlepiej jest to robić na pusto jak jedna osoba powoli kręci za koło zamachowe a druga stoi z tyłu i uważnie obserwuje co się dzieje wtedy dobrze widać co dolega i co brak poprawić


Jeśli pomogłem kliknij w strzałkę na zielonym tle w moim poście. Wszystkim dziękuję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
manox4    0

Niewiazacy jest normalnie jeden i tak siew dzeje na jednym i nie za kazdym razem tylko co jakies 5 kostek i to jest tak ze wyjdzie wlasnie taka kostka z dwoma wezłami na jedny sznurku a na nastapnej kostce nie ma wogole sznurka z tej prawej strony wlasnie

Edytowano przez manox4

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Misiaul    16

Panowie którą śrubkę muszę podkręcić lub odkręcić żeby robiło dłuższe końcówki na kostce ? Tą na dociskaczy palca ?

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bobytempelton    161

Coraz krótsze końcówki robi w miarę zużywania się sznorkotrzymacza, niczym tego nie zrobisz, wymiana dociskacza, przy okazji miną fochy prasy na gatunki sznurka.


Ze względu na poziom niektórych użytkowników odpisuje na konkretne posty lub na pw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
siewnik123    0

posiadam prasę sipma 224/1 97r. w tym roku miałem poważną awarie a dokładniej 1 z aparatow wraz z tarczą która go napędzała sie połamały

 

wszystkie potrzebne rzeczy wymienilem (jakość części pozostawia wiele do życzenia, nawet te orginalne z sipmy) w tym 1 z igieł ponieważ stara była zbyt pokrzywiona i nie dało sie jej ustawić i prasa znowu zaczęła pracować, ale od tej awarii mam problem z krzywymi kostkami (czasem coś puści ale tragedii nie ma)

przestawiałem zęby na nagarniaczu (tego cięgna na nagarniaczu nie ruszałem bo jest ustawione tak jak w fabryce) niestety nie pomogło

próbowałem z regulacją zgniotu, też nic

próbowałem szybciej jechać lub wolniej w czasie pracy, też nic

 

z prawej strony od tyłu patrząc sznurek jest dłuższy (na oko jakieś 10-15 cm) od tego z lewej

wiadomo że nie wymagam zeby byly dokładnie takiej samej długości ale chodzi głownie o to zeby nie rozwalały się w czasie ich przenoszenia czy też rzucania

 

dodam na koniec że największy problem jest ze słomą (sznurki sie z niej wyślizgują) z sianem da sie przeżyć bo sznurki sie wrzynają i nie ma z nimi takiego problemu (ale też różnica w długości sznurków jest)

 

 

P.S wiem że temat dotyczy o problemie wiązania sznurka aczkolwiek w jakimś stopniu mój problem tez dotyczy sznurka a nie chciałem zakładać nowego tematu

 

 

 

2 P.S kilkanaście minut temu oglądałem kostki słomy i zauważyłem ze zawsze nie równy jest początek kostki (gdy zaczyna tłok ubijać następną) a koniec po wejściu iglic jest o dziwo raczej prosty

Edytowano przez siewnik123

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal1993    459

Pewności nie mam ale wydaje mi się że jest to wina źle ustawionego chwytaka sznurka, jak coś źle piszę to mnie poprawcie. Spójrz jak to jest ustawione w drugim aparacie.


Moje sprzęty:
- Władimirec T 25 A2
- MTZ 82
Jeżeli pomogłem kliknij na zieloną strzałkę w rogu mojego postu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz78    1029

Chwytak nie ma tu nic do rzeczy,wina tkwi w docisku sznurka przy wyjściu ze skrzyni od kłębków jest w nim rowek wycięty przez sznurek co powoduje że jest slabo napięty i przez to różnica w długości,dokręć motylek lub wstaw nową blaszkę dociskową ,albo wspawaj zużyte powierzchnie tak aby były gładkie a problem zniknie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
squah    0

Witam

Nie zakładam nowego tematu wiec wybaczcie jezeli cos zle robie.

 

Mam problem ze swoja zakupiona prasa Z224/1 tzn wczesniej owa prasa wiazała na cienkim sznurku takim 2000metrów cokolwiek to znaczy a abecnie sprzedawca powiedział żebym kupił sobie tytan 400 taki grubszy ponoc miała pewniej wiazac na tym sznurku. I jest problem z prawym aparatem(od tyłu patrzac)bo wiaze ze 4 snopki i przepuści jednego i znowu 4 i przepusci 1. Na sznurku nie ma w ogole guza , jest równo z dwóch końców. Co to moze być , czy moze trzeba popuścić ta srube na klucz 17? czy co innego. Zaznaczam ze wymagam łopatologicznego wytłumaczenia a bo dopiero zaczołem przygody z ta prasa. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karol210    12
Napisano (edytowany)

Jesli jest problem z grybym sznurkiem,to musisz trzymacz sznurka poluzowac.(oczywiscie minimalnie)

Z mojego doswiadczenia powiem Ci ze wystarczy minimalne cwierć obrotu srubki a to moze byc za duzo zeby cos elegancko wyregulowac w aparatach. dobrze gdybys mial instrukcje obslugi i regulacji, sa opisy nazwy dane, skopiuj od sasiada lub kogos kto ma prase ;) ,sam tak zrobilem

 

Tej prasie jesli swiezy akup zrob przeglad, takiego wes co sie zna, bo 10 lat temu tez kupilismy,i w pole a to igla zgiela sie, a to aparat pekl,wogule od tamtej pory jedyna rzecza ktora nie rozebralem to pobierak :lol: i tak duzo nie prasowala.Przedewszystkim musisz wykasowac luzy i wyregulowac

 

U siebie tylko TYTAN, z tymi cienkimi to sznurek nieraz peka po calosci

Edytowano przez karol210

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
squah    0

witam ponownie

Dzisiaj probowałem wlaczyc z tym problemem ale dalej prasuje 5,6 kostek i pusci jedna i tak w koło, kreciłem sta sruba na 17 klucz i kicha, na sznurku nie ma zadnego supełka ani z jednej strony ani z drugiej poprostu jest uciety dzwignia nozowa lekko ociera o palec i odległośc wynosi cos koło 11mm Co jeszce mam posprawdzac, a i jeszcze zauwazyłem ze na tej iglicy co nie wiaze jest ta tulejka do prowadzenia sznurka troche wytarta i szczelina miedzy tulejka a iglica co powoduje ze jak sznurek wejdzie miedzy to go urwie Mozna jakos wymienic ta sama tulejke w oczku iglicy \*zeliwna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
squah    0

Ok iglica dobra wiem ale z tym obcinaniem sznurka co moge jeszcze podregulowac i na co zwrócić uwagę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karol210    12

Prztrzymywacz... i chwytacz.Ogolnie musisz ja wyregulowac. Prase kostkujaca ustawia sie wzgledem predkosci prasowania. w zaleznosci ustawien u siebie musze zmieniac ustawienia aparatow pod wzgledem siana czy slomy jesli chce zeby dobrze wiazalo.Wes kogos kto to zobaczy i sie zna...Jak pisales po zmianie sznurka zaczelo rwac przy grubszym musisz poluzowac17.Te talerzyki chwytacza tez moga byc wina je tez sie reguluje.

 

Ps: jak cos zepsujesz to sie nauczysz :D

 

Dobra regulacja to nie krecenie srub tylko delikatne minimalne nastawy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez bastek2210
      Witam mam problem z prasa sipma z224/1 po zerwaniu zabezpieczenia które pociąga iglice i zmianie tej sruby przestała wiązać i wydaje mi się że podgarniacz spotkal się z tłokiem bo ten pierwszy od tłoka został przygiety . Jest ktoś kto ma mozliwosc pokazać zdj jak jest prawidłowo ustawiony rozrząd czy inaczej zapłon w tej prasie? 
       
    • Przez ursus3600
      Witam. Poszukuję mechanika do prasy sipmy z 224 z Małopolski.
    • Przez farmer1999
      Witam. Stoję przed wyborem prasy kostkującej do współ pracy z c-360... do prasowania około 7-10 hektarów rocznie razem z łąkami. Po prostu kostki dla mnie wygodniejsze. Do wyboru nasza polska sipma z224 lub niemka Fortschritt k442. Cenowo jest różnica bo nasza droższa ale po przepytaniu kilku starych operatorów z SKR to stali bardziej za niemką tylko wiadomo części coraz trudniej zdobyć. A na forum co mogą rolnicy doradzić? Za zbędne komentarze typu że nikt już kostek nie robi z góry podziękuje. teraz wiadomo części.
    • Przez Szymonx
      Witam mam problem z prasa kostkująca New Holland 376 robi krzywe kostki są one skręcone w lewą stronę jak mogę to naprawiać bo to przeszkadza w układaniu na przyczepie
    • Przez evolution93
      Witam wszystkich.
      Niestety jak ktoś się nie zna na prasach to musi coś się zepsuć.2 lata temu kupili prasę Welger AP 12.Na początku było z nią w porządku dopóki nie został ruszony mechanizm długości kostki kiedy nie pracowała.Od tej pory prasa prasuje jedną kostkę 0,5m a nie które zdarzały się do 2m.Czasami zawiąże a czasami nie .Robi czasami po 5 słupłów na jednym sznurku.Wiem że ta prasa jest już wiekowa ponad 25 lat .Czy ktoś ma jakieś materiały dotyczące tej prasy lub o jakieś podpowiedzi bo w takim stanie to na pewno jej nie sprzedam bo kto to już kupi tak więc albo będzie mogła służyć albo zrobią z niej nową w hucie.
      Pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj