Marcinek178

Sipma Z-224 nie wiąze z jednej strony

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
marian2011    113

Dzięki boby jeszcze raz wytłumaczę klocek jest związany puści może jeden na 100 ale coś jest nie tak po wyjściu z palca supeł jedną końcówkę odciętą ma prawidłową i jest luzna a druga koncówka jest w suple według mnie palca nie będę dociągać bo supeł jest za mocno ściągnięty i tak już

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bobytempelton    161

chodzi ci o to że jedna końcówka wystaje normalnie a druga jest spowrotem wpleciona w supeł tj. przysłowiowa kokartka?


Ze względu na poziom niektórych użytkowników odpisuje na konkretne posty lub na pw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bobytempelton    161

Jeżeli wpuszcza końcówki sznurka z powrotem w supełek i wygląda to właśnie jak supełek z małymi kokardkami , to znaczy że dźwignia nożowa nie wychyla się 10-12 mm za czubek palca supłacza, tzn. gdy aparat włączy się i na końcu pracy dźwignia zaczyna się przesuwać to ma się wychylić o 10-12mmza czubek końcówkę palca, czyli może tylko są wytarte te rolki na dżwigni nożowej, może bieżnia na talerzu ta co po niej toczy się rolka i ntrzeba wyjąć dźwignię i rozkrzywić ją trochę tzn. tę odnogę co jest na niej rolka. Ale to jest nieszkodliwe wiąże z tym dobrze


Ze względu na poziom niektórych użytkowników odpisuje na konkretne posty lub na pw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
UrsusCzesio    310

bobytempelton nie do końca tak z aparatami jest bo łożysko wału supłacza ma taki kołnierz który z prawej strony jest wciśnięty w stół aparatów ;[ I ciężko przez to dziadostwo wyciagnać trzęba lekko rozszerzyc stół. Ja musze wyciagnać aparaty bo łozysko wału jest wyrobione i tarcz krzywkowa lata jak stara ku*wa a za nic nie idzie a nie pamiętam jak majster rok temu wyciągał je no ale jakoś musi iść


Mój Wladimirec podbija świat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bobytempelton    161

Rzeczywiście lekko to to góry nie wychodzi, trzeba szarpnąć , albo rozszeżyć


Ze względu na poziom niektórych użytkowników odpisuje na konkretne posty lub na pw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grzegorz2507    21

prasa wiaze niby normalnie (sloma, w sianie bylo wmiare ok) ale dosc czesto zdarza sie jej przepuscic w ten sposob ze puszcza odrazu 2 snopki. Sznurek ma po obu koncach supelki i dlugoscia odpowiada 2 normalnym. Co jest tego przyczyna? polksiezyc nie lapie sznurka czy jak?

Ogolnie mam ciagle problemy z lewym aparatem,aaaa koncowki sznurka sa bardzo krotkie? dokrecic doscisk palca moze czy co?

 

dobra, znowu inny problem. Prasa wiaze suply na koncu sznurkow, koncowki sa bardzo krotkie, suply zsuwaja sie. Srubke na klucz 13 dokrecalem i odkrecalem we wszystkie strony i nie bylo roznicy, co to moze byc? prawa aparat wiaze ok, koncowki sa odpowiedniej dlugosci, lewy zostawia te koncowki strasznie krotkie, sznurek jest jakos poprzekladany, przez supel, masakra...

Edytowano przez Grzegorz2507

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JANCZAK1176    43

Wymień kompletnom dzwignie nożowom ze sworzniem a potem zobacz na sucho oćieranie o palec nie doginaj tamtem nóz masz bardzo potkrzywiony do palca

ucina krutko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grzegorz2507    21

Wymień kompletnom dzwignie nożowom ze sworzniem a potem zobacz na sucho oćieranie o palec nie doginaj tamtem nóz masz bardzo potkrzywiony do palca

ucina krutko

 

wlasnie zmienilem dzwignie i tak na sucho krecac recznie i trzymajac sznurek w dloniach jest duzo lepiej, jak pogoda sie nie zmieni to jutro zobaczymy czy pomoze. Wielkie dzieki za porade.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KarolT25    41

Mieliśmy taki sam problem,ustawialiśmy przekręcaliśmy robiliśmy cuda nie widy,i pokosiliśmy pszenżyto i zadzwoniliśmy po faceta z agromy w której była kupiona prasa i prasowałem dotąd aż w końcu ją ustawił i teraz nic nie przepuszcza B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robo112    0

mam problem z sipma z-224/1 źle założyłem sznurek. nie przeżylem sznurka który przymocowalem do starego i rozlegolowala się. nie wiem co mam zrobic. nie wiąże mocno supel jest ale za szybko odcina i nie zdąży zawiązać. może być to wina tego palca.

 

6527295100_1312473658.jpg

Edytowano przez robo112

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Denzel16    1

Witam posiadam następujący problem z moja prasą. A mianowicie proces wiązania odbywa się niby poprawnie. Gdy słoma jest słaba lub jadę powoli. Lecz gdy słoma jest mocna zaczyna przepuszczać. To lewy raz a raz prawy aparat. Lecz nie dzieje się tak z każdym snopkiem. Sa to pojedyncze albo podwójne nie związania.Zdarza się to na tyle często że praca na większym biegu jest nie możliwa. Wielu mechaników ją oglądało wielu mówiło ze będzie wiązać a problem nadal jest bez zmian. Proszę o pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariush19    0

Mam pytanie do znawców tematu odnośnie błędu wiązania polegającego na tym że na jednym końcu jest tylko węzeł pojedynczy. Według instrukcji muszę wyregulować półksiężyc. I teraz moje pytanie czy mam go przysunąć bliżej igły bo być może nie zawsze ten księżyc zgarnie sznurek podawany przez igłę i tylko jeden trafia do chwytacza? Czy moze muszę go przysunąć bliżej aparatów bo może niewystarczająco blisko podaje do chwytacza i ten z kolei łapie tylko jeden sznurek. Błąd pojawia się raz na 100-200 kostek. Gdy grubszy pokos i duży stopień zgniotu to częściej. Wada występuje tylko na jednym aparacie mimo że obydwa półksiężyce są ta samo ustawione?

z góry dzięki za odpowiedź

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bobytempelton    161

A skąd mamy wiedziec , poprostu włącz aparaty ,gdy otwór igły będzie w tej luce zatrzymaj , i wtedy ustaw od 3-5mm przód tyl i 48-52 lewo-prawo, masz rysunek na klapie z tyłu, możliwe że juz masz duże luzy na cięgnach to lekko nadspawaj i przyszlifuj


Ze względu na poziom niektórych użytkowników odpisuje na konkretne posty lub na pw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mar56cin    8

Igły mają byc 3 mm od talezyka aparatu! To bardzo wazne.

Jezeli talezyk niełapie sznurka, to wydłuz te ramionko od talezyka sróbą regulacyjną. Jedz w pole i sprawdz jezeli bedzie poprawa, ale i tak czasem przepusci to wydłuz jeszcze troche. UWAZAJ zeby nie zamocno, bo talezyk udezy w igłe i bedzie lipa. Najlepiej niech ktos kręci za koło, załącz zapatke, i sprawdz odległosc taleza od igły, podczas wiązania :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
inginio    0

Panowie a umnie jest taki problem że po założeniu nowego kompletnego aparatu wiąże prawie idealnie czasami tylko coś przepuści tylko koło aparatu leżą strzępy sznurka tzn takie kawałki po 2-3cm poucinane i powiem szczerze że nie wiem od czego to może być :( Pomożecie???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    267

U mnie tak jest normalnie chyba też, dawno tam nie zaglądałem ;) Tymi kawałkami sznurka się nie przejmuj

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mar56cin    8

Te kawałki to jest normalna sprawa, kazda tak ma, i musi tak byc :)

To ze czasem ci przepusci, mają wine własnie te kawałki, chwytak poprostu czasem nie wypluje tego ucinka. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
inginio    0

Oki dzięki panowie za wyjaśnienie ;) Byłem przekonany że jest coś nie tak. W takim razie ten typ tak ma :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrek999    0

A skąd mamy wiedziec , poprostu włącz aparaty ,gdy otwór igły będzie w tej luce zatrzymaj , i wtedy ustaw od 3-5mm przód tyl i 48-52 lewo-prawo, masz rysunek na klapie z tyłu, możliwe że juz masz duże luzy na cięgnach to lekko nadspawaj i przyszlifuj

W którym miejscu cięgien nadspawać i oszlifować, bo mam podobny problem ? Z góry dziękuję. Pozdrawiam

Edytowano przez piotrek999

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bobytempelton    161

Tam gdzie jest zużyte piotrku999 , bedziesz widział gdzie jest wyciete


Ze względu na poziom niektórych użytkowników odpisuje na konkretne posty lub na pw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrek999    0

U mnie są luzy na cięgnach z przodu i z tyłu i sam przytrzymywacz jest bardzo luźno na śrubie, na której się obraca. Wszędzie tam można nadspawać i trochę zmniejszyć te luzy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bobytempelton    161

Cięgno tylko nadspawaj, i doszlifuj tak aby nie miały luzów w otworach i ma hulać


Ze względu na poziom niektórych użytkowników odpisuje na konkretne posty lub na pw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrek999    0

Sorry że tak pytam. Cięgno nadspawać tylko od strony wałka przytrzymywacza (tu, gdzie jest zagięte) a od strony oczka ( z gwintem ) luz zostawić? Dzięki za odpowiedzi Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez bastek2210
      Witam mam problem z prasa sipma z224/1 po zerwaniu zabezpieczenia które pociąga iglice i zmianie tej sruby przestała wiązać i wydaje mi się że podgarniacz spotkal się z tłokiem bo ten pierwszy od tłoka został przygiety . Jest ktoś kto ma mozliwosc pokazać zdj jak jest prawidłowo ustawiony rozrząd czy inaczej zapłon w tej prasie? 
       
    • Przez ursus3600
      Witam. Poszukuję mechanika do prasy sipmy z 224 z Małopolski.
    • Przez farmer1999
      Witam. Stoję przed wyborem prasy kostkującej do współ pracy z c-360... do prasowania około 7-10 hektarów rocznie razem z łąkami. Po prostu kostki dla mnie wygodniejsze. Do wyboru nasza polska sipma z224 lub niemka Fortschritt k442. Cenowo jest różnica bo nasza droższa ale po przepytaniu kilku starych operatorów z SKR to stali bardziej za niemką tylko wiadomo części coraz trudniej zdobyć. A na forum co mogą rolnicy doradzić? Za zbędne komentarze typu że nikt już kostek nie robi z góry podziękuje. teraz wiadomo części.
    • Przez Szymonx
      Witam mam problem z prasa kostkująca New Holland 376 robi krzywe kostki są one skręcone w lewą stronę jak mogę to naprawiać bo to przeszkadza w układaniu na przyczepie
    • Przez evolution93
      Witam wszystkich.
      Niestety jak ktoś się nie zna na prasach to musi coś się zepsuć.2 lata temu kupili prasę Welger AP 12.Na początku było z nią w porządku dopóki nie został ruszony mechanizm długości kostki kiedy nie pracowała.Od tej pory prasa prasuje jedną kostkę 0,5m a nie które zdarzały się do 2m.Czasami zawiąże a czasami nie .Robi czasami po 5 słupłów na jednym sznurku.Wiem że ta prasa jest już wiekowa ponad 25 lat .Czy ktoś ma jakieś materiały dotyczące tej prasy lub o jakieś podpowiedzi bo w takim stanie to na pewno jej nie sprzedam bo kto to już kupi tak więc albo będzie mogła służyć albo zrobią z niej nową w hucie.
      Pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj