feiled

Greenland Vicon RV 187

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
feiled    0

Potrzebna jest instrukcja obsługi prasy Greenland Vicon RV 187 oraz sterownika G9701BCR w języku polskim.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
binek    374

mam instrukcje dla RV 136(L)/156(L)/186(L) niestety w języku angielskim, jest opis sterownika i schemat instalacji elektrycznej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
feiled    0

W jezyku angielskim to nie chce. Mam w domu w jezyku niemieckim. Ale potrzebuje po polsku bo trudno jest tłumaczyc cala instrukcje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ariss    25

ja tłumaczyłem całą instrukcje pytaj co byś chciał wiedzieć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
feiled    0

Chciałbym znać opisy funkcji przycisków sterujących. Szczególnie potrzebne jest przetłumaczenie całej instrukcji dotyczącej sterownika. Żeby wiedzieć jak zmieniać parametry itd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ariss    25

a zrób fote kompa bo nie wiem czy masz ten sam bo to zależy od rocznika

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
feiled    0

Sterownik zamieszczony różni się nieznacznie od mojego, mnie interesuje przetłumaczenie na j.polski dokumentacji dotyczącej jego działania oraz obsługi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zielaz    67

ja do swojego sterownika ( tego na zdjęciu ) też szukałem jakiejs instrukcji obsługi-ale się nie udało, natomiast już w pracy metodą prób i błendów jakos opanowałem podstawowe jego funkcje i jesli tylko cały sterownik działa prawidłowo to praca jest wcale łatwa i przyjemna


Jest ciężko ale robię to co kocham i jestem szczęśliwy 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zielaz    67

a więc pierwszy od góry z lewej to włanczanie i wyłanczanie elektrozaworu od noży, kolejny w prawo to elektrozawór od podbieracza - podczas pracy powinna swiecic się kontrolka u góry, trzeci w prawo to prawdopodobnie ustawienie ilosci owinięc sznurkiem - u mnie on niedziała bo prasa jest tylko na siatkę, następny w prawo to włanczanie siatki a dioda u góry sygnalizuje kiedy trzeba je włonczyc, kolejny to prawdopodobnie włanczanie sznurka, kolejny to wybor trybu sterowania:ręczny lub automat, kolejny to reset, a teraz pierwszy z lewej na dole to licznik bel : dzienny i ogulny, kolejny słuzy do ustawienia ilosci owinięc siatką ( sznurka pewnie też ), na tyle zdążyłem poznac zasadę działania tego sterownika pracuje na nim dopiero pierwszy sezon więc jesli cos ominołem lub niedokładnie objasniłem to przepraszam. Pozdrawiam.


Jest ciężko ale robię to co kocham i jestem szczęśliwy 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
feiled    0

Dziękuje za odpowiedz. Wprawdzie mam nowszy model sterownika, ktory ma wiecej przyciskow ale twoj opis sie przydał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Leo    0

Ja mam podobny problem. Kupiłem prasę Deutz-Fahr MP130 z sterownikiem takim jaki jest przedstawiony na zdjęciu. Instrukcji oczywiście nie było. Kupiłem ją u pewnego dziadka, którego syn jest w Norwegi i ściąga do Polski te prasy. Dziadek nie bardzo potrafił wyjaśnić co do czego służyło. Czy może ktoś opisać jak zmienia się ilość owinięcia siatką i jak ściszyć buzer. Wiem, że można ilość owinięć przedstawić w ułamku. Jaką najmniejsza liczbą owinięć siatki należy owijać kiszonkę, a jaką słomę, żeby się belka nie rozpadła. Drugim ważniejszym problemem jest wyjaśnienie istoty działania zamka hydraulicznego klapy. Na forum jest niezbyt jasno wytłumaczone jego działanie.

Problem wygląda następująco. Mam trzy przewody. Pierwszy od sterownia podbieraczem i wysuwaniem noży. Sterowne siłowniki są jednostronne więc podłączam ten przewód pod gniazdo z pozycją float(czyli swobodnym powrotem). Dwa pozostałe przewody podłączam pod parę gniazd obustronnego działania.

Gdy podnoszę klapę na manometrze mam zero, gdy opuszczam, wskazówka powoli idzie w górę,a gdy klapa się zamknie to idzie na maksa(ponad 250 bar). Czy wszystko jest ok? Czy po zamknięciu klapy zegar powinien wskazywać zero, a w miarę formowania beli ciśnienie powinno rosnąć? Jak ustawia się stopień zgniotu pokrętłem na rozdzielaczu. Czy trzeba nabijać ciśnienie oleju w tą bańkę przy rozdzielaczu? Sory za taki natłok pytań, ale myślę, że odpowiedzi na te pytania pomogą nie tylko mi, lecz również innym osobą, które nabyły lub chcą nabyć prasę z zamkami hydraulicznymi.

Za odpowiedzi z góry dziękuję. Jeżeli ktoś ma w pdf-ie instrukcję do prasy mp lub rf130, 121, 122 po angielsku lub niemiecku to mogę ja przetłumaczyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zielaz    67

no to może ja opisze jak to jest u mnie, zeby zmienic ilosc owinięc siatką należy wcisnąc przycisk na dole panelu ten od prawej strony (PROG) wtedy pokaze się aktualne ustawienie, następnie wciskasz w górnej czesci panelu piąty od lewej (PROG) kazde kolejne wcisnięcie tego przycisku zwiększa ilosc owinięc, jesli kturas wartosc odpowiada juz tobie to wtedy znowu wciskasz ten na dole (PROG) i zatwierdzasz te ustawienie, u mnie po zamknięciu klapy manometr wskazuje lekko ponad 150 ale podczas pracy lekko spada ponizej 150 ( to raczej wina rozdzielacza w ciągniku ) natomiast podczas dobijania beli cisnienie znowu podnosi się do ponad 150, następnie są sygnały : 90% a za moment STOP wtedy włanczam siatke , jesli u ciebie jest na maksa to może tylko trzeba ustawic zawór, według mojej tabeli przekręcająć zawór zgodnie z ruchem wskazówek zegara zwiększa się cisnienie a w przeciwną zmniejsza - tyle teori a jak wyglonda praktyka w ustawianiu tego zaworu to niestety niewiem bo w mojej te pokrętło jest ukręcone. Skąd wziołes swoją prase ? Pytam się poniewaz swoją też brałem od pewnego starszego pana niezbyt bendącego w temacie, i kturego synek własnie z norwegi sciągał te prasy, może od tego samego je bralismy ?


Jest ciężko ale robię to co kocham i jestem szczęśliwy 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Leo    0

Prasę brałem z Stympułek koło Jeżewa woj. podlaskie. Dzisiaj wieczorem w końcu rozgryzłem o co chłodzi w tej prasie.

Głośność buzera ustawia się następująco: nacisnąć przycisk z trzema belami, potem przycisk ,,C" ,następnie klikać przyciskiem z trzema belami do momentu ustawienia żądanej głośności buzera, zatwierdzić przyciskiem prog.

Problem z podłączeniem przewodów i ciśnieniem na manometrze wynikał z specyfikacji gniazd w ciągniku. Pierwszy przewód od zaczepu oznaczony na rozdzielaczu jako A3 podłączyłem pod gniazdo z float. Dwa pozostałe, cienki oznaczony P i grubszy A2 podłączyłem pod parę gniazd z stałym obiegiem oleju to znaczy służących do zasilania ,,silnika olejowego" lub innych rozdzielaczy ze stałym obiegiem oleju. W takiej parze gniazd musi być możliwość swobodnego powrotu oleju( nie mylić z pozycja pływającą float). U mnie na trzy pary gniazd tylko pod jedną parą działa owijarka. Pod tą parę podpięte miałem przewody od ładowacza czołowego, więc kombinowałem z pozostałymi gniazdami i stąd te problemy.

Teraz gdy otwieram klapę zegar wskazuje zero. Podczas zamykania ciśnienie rośnie. Po zamknięciu klapy trzymam jeszcze wajchę sterowania,aż wskazówka wskaże ustawioną wartość ( u mnie 190 bar) i olej będzie powracał przez rozdzielacz do ciągnika. Tu jest potrzebny swobodny powrót bo inaczej ciśnienie będzie ciągle rosło.

Jutro zrobię parę belek to zobaczę jak to wszystko wygląda w pracy. Ciekawy jestem czy 190 bar będzie wystarczające do dobrego zbicia beli. Przydała by się jeszcze instrukcja obsługi do tej prasy. Dzięki Zielaz za pomoc w rozkminieniu problemu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zielaz    67

he he to w tym samym miejscu bralismy swoje prasy :D , mam do niej taką tabele i katalo częsci , na tabeli akurat jest pokazane jakie powinno byc cisnienie do siana, sianokiszonki i słomy, jak chcesz to moge ją zeskanowac i tobie podesłac


Jest ciężko ale robię to co kocham i jestem szczęśliwy 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zielaz    67

taak moge umiescic niema problemu, mam je już zeskanowane, tylko jak niby mam to zrobic ? :D


Jest ciężko ale robię to co kocham i jestem szczęśliwy 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawidg2    31

wrzuć na fotosik albo inna podobną stronkę i wklej potem linka tutaj

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Leo    0

Z tabel wynika, że prasownie odbywać się powinno z ciśnieniem z przedziału 140-170bar. U mnie ustawione jest na 190bar i z siedmioma nożami 80-cio konny agroplus nie miał większych problemów. Środek belki był zbity jak po pasówce. Pewnie prasa wcześniej w słomie pracowała. Będę musiał zmniejszyć ciśnienie według tabeli bo można w ten sposób w kiszonce prasę zepsuć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zielaz    67

a w jaki stanie jest w twojej prasie podbierak ? bo w mojej to był w opłakanym - raczej napewno pracowała wczesniej z aplikatorem do konserwantów (pozatym własciciel komisu ten młody mówił ze prasy w norwegi w większosci są w niego wyposazone), ale ze miałem ją juz od grudnia wienc miałem troche czasu aby doprowadzic go do przyzwoitego stanu, twoja ma aparat do sznurka czy tak jak u mnie tylko na siatkę jest ?


Jest ciężko ale robię to co kocham i jestem szczęśliwy 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Leo    0

Moja owija tylko siatką. Też miałem aplikator do zakiszacza ale zaraz go zdemontowałem. Podbierak jest zdrowy tylko te żeberka są jakoś tak poprzeginane. Ogólnie to prasa jest w bardzo dobrym stanie. Na walcach mam jeszcze tu i ówdzie ślady oryginalnej farby.

Widziałem dzisiaj na składnicy folie o szerokości 1230mm do owijania balotów zamiast siatki.

Czy ktoś już używał takiej foli? Jak to się sprawuje w praktyce?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zielaz    67

ta twoja jest z przegętym stopniem do wchodzenia i pomaranczowym zbiornikem czy to nie ta ?


Jest ciężko ale robię to co kocham i jestem szczęśliwy 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Spoldriver
      Witam, poszukuje zaworu ciśnieniowego napinacza pasów do prasy Vicon rv 187, lub zestawu uszczelek do tego zaworu, lub jakiegoś specjalisty od hydrauliki który by mi ten zawór zrobił. Okolice Kościana (woj. Wielkopolskie). Jeśli ktoś ma takowy na sprzedaż, albo jakieś namiary na kogoś to proszę o info, pozdrawiam
    • Przez luki987654321
      Witam, proszę użytkowników prasy o napisanie na co zwrócić uwagę podczas oglądania prasy tak aby nie nadziać się na jakiegoś gruza z góry dziękuję za odpowiedzi.
    • Przez Goldenj
      Witam.
      Nie wiem czy to normalne, ale przy prasowaniu słomy część przedostaje się nad pasy i w momencie zamykania klapy tylnej słoma podchodzi tam gdzie jest czujnik i nie widzi, że klapa jest zamknięta. A czasem nawet tak podejdzie, że klapa rzeczywiście się nie domknie. Czy da się wyeliminować to zjawisko? Może problemem jest różna siła naciągu pasów? Zauważyłem, że jeden jest mocniej naciągnięty od innych. Czy może o co innego chodzi?
       

    • Przez luki987654321
      witam, rozglądam się za prasą pasową i interesuje mnie prasa vicon rv1601 i rv1901 proszę o opinie użytków. z góry dziękuję za opinie.
    • Przez piotr820
      Witam
      Nie znalazłem takiego tematu więc zakładam nowy.
      Tak jak w tytule, interesuję mnie opinia na temat pras zmiennokomorowych Vicon. Jakie awarie w nich mieliście??? ile bel itp...
      Z tego co wyczytałem to ta firma, to jest połączanie Kvernelanda z Viconem.
      Na co zwrócić uwagę przy zakupie??? Jak stwierdzić przebieg po stanie pasów (czy są jakieś ząbki/schodki które się ścierają po jakimś tam przebiegu tak jaki w JD)???
      Czy wszystkie Vicony mają wiązanie na 2 sznurki??
      A te Vicony to to samo co Greenland??? Jakie jeszcze są prasy tej samej budowy??? Bo np. dziś oglądałem Riviere, Greenlanda i DF i to jest jedno i to samo...
       
      Co myślicie o tejhttp://allegro.pl/prasa-zwijajaca-rolujaca-vicon-rv-157-grenland-i3894313237.html ??? Cena bardzo przystępna, choć w ten przebieg to nie wierzę...
      A gdzie sprawdzić rok produkcji, bo na tabliczce znamionowej nie znalazłem?? No na felgach jest, ale felgi można zmienić...
      Sorki za tyle pytań.
      Pozdrawiam: piotr820
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj