Zaloguj się, aby obserwować  
bolton13

Ciagnik 180KM ale jakiej marki?

Polecane posty

bolton13    0

Witam.Mysle nad zakumpnem nowego ciagnika.Sluzyl by do transportu moze i w plugi bym go uczepil.Miedzy innymi

-Beczkowóz z tworzywa sztucznego[15-20000ts L]

-Rozrzutnik[12-14 T]

-Przyczepa samozbierająca [Torrro 5700]

-Plugi [4 skibowy obracalny + wal cambella]

Ciagnik musi zmiescic sie w 400tysNETTO.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartus16    10

a co myślisz o fendzie 718 vario?? bezstopniowa skrzynia bardzo dobrze by sie sprawowała w transporcie


Jeżeli każdy pomysł wydaje Ci sie genialny to dopij wódkę i idz spać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian1992    102

Ja bym stawiał na john deere 6830 lub 6930 to niezawodny sprzęt, solidne wykonanie i komfort pracy nie mały :mellow:


Nie zezwalam na korzystanie z zamieszczonych przeze mnie obrazków bez mojej wiedzy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bolton13    0

zgadzam sie z toba damian1992,poniewaz posiadam juz jednego jd 6420.moze ktos posiada cennik fendta lub jd,valtry tez b sie przydal;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartus16    10

do @ damian1992 dał byś jaki konkret bo to co napisałeś o JD to sa stereotypy i tyle... i co do tego dochodzi 6930 ma 160 km a nie 180 i zeby jd dorównał mocy Fendtowi to trzeba sie zdecydować na model 7530 ...


Jeżeli każdy pomysł wydaje Ci sie genialny to dopij wódkę i idz spać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomu    5

Jeśli ma robić w transporcie to ja bym pomyślał nad JCB Fastrac. Maszyna ma szybką skrzynię, sporo mocy i taki ze 180-200 KM powinien kosztować poniżej 400tys zł.

Napisz kolego na jakim areale ma pracować, i jakie masz jeszcze ciągniki bo raczej to nie będzie główny koń pociągowy.


Kopiowanie, używanie i rozpowszechnianie zdjęć jedynie za zgodą autora!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian1992    102

To co ty napisałeś @bartus16 to jest jakiś konkret? również stereotypy i ty też mógł byś dać jakiś konkret.

 

A co do JD to pisze tak ponieważ w mojej okolicy jest pełno ciągników tej marki i trudno by było znaleźć rolnika który był by z niego niezadowolony, może jego spalanie jest wyższe niż u konkurentów ale coś za coś


Nie zezwalam na korzystanie z zamieszczonych przeze mnie obrazków bez mojej wiedzy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartus16    10

no nie wiem czy skrzynie VARIO można nazwać stereotypem ... ;)


Jeżeli każdy pomysł wydaje Ci sie genialny to dopij wódkę i idz spać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bolton13    0

@tomu posiadam jeszcze johna deera 6420 (110KM) z turem,MTZ 82 tez z turem,posiadam 93 ha ziemi,najbardziej bedzie mi potrzebn do przyczepy samozbierajacej (50ha traw) + uslugi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian1992    102

Skrzynie VARIO nie ale twoją ''wyczerpującą'' wypowiedz jak najbardziej ;)


Nie zezwalam na korzystanie z zamieszczonych przeze mnie obrazków bez mojej wiedzy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel6485    242

Kolego A Mógłbys napisac nad jakim Ty sie zastanawiałes ich cene wyposazenie wtedy postaramy sie pomuc......

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomu    5
@tomu posiadam jeszcze johna deera 6420 (110KM) z turem,MTZ 82 tez z turem,posiadam 93 ha ziemi,najbardziej bedzie mi potrzebn do przyczepy samozbierajacej (50ha traw) + uslugi.

 

OK, skoro masz już JD to może zastanów się nad następnym ciągnikiem z tej marki, pomyśl o 7530 albo 7730. 7730 będzie droższy bo to inna klasa niż 7530, ale jest cięższy od niego. Myślę że jesli zgłosisz się do dilera u którego kupowałeś 6420 napewno da ci jakiś upust.


Kopiowanie, używanie i rozpowszechnianie zdjęć jedynie za zgodą autora!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawidg2    31
Jeśli ma robić w transporcie to ja bym pomyślał nad JCB Fastrac. Maszyna ma szybką skrzynię, sporo mocy i taki ze 180-200 KM powinien kosztować poniżej 400tys zł.

Napisz kolego na jakim areale ma pracować, i jakie masz jeszcze ciągniki bo raczej to nie będzie główny koń pociągowy.

niestety ale Fastraca w tej cenie nie kupi nowego.

 

a tak pozatym jak masz już jednego JD to bierz drugiego takie moje zdanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qqq    19

kolego fendt 718 nowego za 400 tys zł nie kupisz ,tyle to 2 letni kosztuje średnio, a może Case CVX 190 w tej kasie by się zmięścił ja mam 3 szt i jestem bardzo zadowolony z każdego...


Jeżeli masz wszystko pod kontrolą to znaczy ,że jedziesz zbyt wolno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matey    895

Skoro "masz" trzy sztuki to może powiedz coś o tym modelu więcej? Napewno możesz sie podzielic z nami twoimi uwagami ;)


KS Falubaz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qqq    19

tzn.dokładnie CVX nie mam tylko JX-U i MX135 i MX170 najmniejszy ma około 4 tys.mtg zadnej awarii a MX 170 ma ponad 8 tys.mtg no i ten miał tylko jedną awarie ale on miał ciężkie "życie",w tym roku MX 135 o sierpnia do listopada cos niecałe 900 mtg zrobił, co do CVX to nasz taki znajomy niemiec ma ich chyba 4 szt. i bardzo chwalił sobie ,mało awaryjne i mocne konstrucje tak więc przeciążenia im nie grozne i twierdził ,że nie zamienił by tych maszyn na JD na pewno...A i na Ukrainie kopiemy buraki to jest tam taki gość to ma tez CVX 195 ,maksymalnie 216 koni chyba , to naliczyłem ich 11 szt ,chwalił je za skrzynie bezstopniowe , a tak na marginesie to ma on 200 tys. hektarów ładne poletko ;)


Jeżeli masz wszystko pod kontrolą to znaczy ,że jedziesz zbyt wolno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
13091993    0

Ja poleciłbym JohnDeere 7730 Waterloo , albo tańszą wersję 7530 Premium .


Wiosna nadchodzi !!! Mówisz masz ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartus16    10
tzn.dokładnie CVX nie mam tylko JX-U i MX135 i MX170 najmniejszy ma około 4 tys.mtg zadnej awarii a MX 170 ma ponad 8 tys.mtg no i ten miał tylko jedną awarie ale on miał ciężkie "życie",w tym roku MX 135 o sierpnia do listopada cos niecałe 900 mtg zrobił, co do CVX to nasz taki znajomy niemiec ma ich chyba 4 szt. i bardzo chwalił sobie ,mało awaryjne i mocne konstrucje tak więc przeciążenia im nie grozne i twierdził ,że nie zamienił by tych maszyn na JD na pewno...A i na Ukrainie kopiemy buraki to jest tam taki gość to ma tez CVX 195 ,maksymalnie 216 koni chyba , to naliczyłem ich 11 szt ,chwalił je za skrzynie bezstopniowe , a tak na marginesie to ma on 200 tys. hektarów ładne poletko ;)

200 tys ha ;) dokładne te wiadomości są ???


Jeżeli każdy pomysł wydaje Ci sie genialny to dopij wódkę i idz spać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomu    5
Ja poleciłbym JohnDeere 7730 Waterloo , albo tańszą wersję 7530 Premium .

 

Masz przecież Case'a i aż tak sie źle sprawuje że polecasz JD?? Nie rozumiem tego.


Kopiowanie, używanie i rozpowszechnianie zdjęć jedynie za zgodą autora!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qqq    19
200 tys ha ;) dokładne te wiadomości są ???

 

 

tak kolego cięzko uwiezyc ,200tys ha sam nie mogłem tego pojąć ,najdalsze pole od domu ma 200 km, gość sprzęt poprostu ma bajeczny ,samych lexionów 600 to ze 30 ma, i holmerów ostatnio jak byłem to mu 8 przywiezli nówek wsumie ma ich 20 i widziałem jak wszystkie kopią na jednym polu widok bajka a i sam ma 3 cukrownie ,moj kolega jakies tam zdjęcia robił to może będę miał od niego ,ja nie robiłem bo mnie zatkało ;)


Jeżeli masz wszystko pod kontrolą to znaczy ,że jedziesz zbyt wolno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Avendrion    40

Haha. Koleś bajkopisarzy na AF nie potrzebujemy... 30 lexów i 20 holmerów powiadasz. To pewnie ma z 100 Xerionów . Dobry jesteś, uśmiałem się jak nigdy ;)


Za tym co mówię! Zawsze stanę
Za tym co myślę! Zawsze stanę
Za tym w co wierzę! Zawsze stanę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez FarmerPL6075
      Trochę ponad 3000 mth i 6 lat na naszym Gospodarstwie. FT Heritage 6075 DTn chodzi głównie z paszowozem




    • Przez jakubgor123
      Tak jak w tytule poszukuję ciągnika do 40 tysięcy może być 4x4 lecz nie jest to konieczność co polecacie ? Minimum 80KM
    • Przez Janusz_m
      Witam szanowne Grono.
       Doradżcie proszę , czy  ciągnik Kubota MU 5502 sprawi się dobrze na winnicy, czy ktoś ma i jest zadowolony? Czy lepiej szukać czegoś innego między 50 - 60 Km i jaki z ciągników byście polecili?
      Z góry dziękuję i pozdrawiam.
    • Przez TomZet
      Dzień dobry,
      posiadam Zetor 5245  4x4 z 1989 roku, chcialbym wymienić na cos nowego w budżecie 130-160k brutto.
      Chciałbym żeby był 4x4 w okolicach 50kM, Zatory Major chodzą w okolicach 200k, chciałbym cos 40-50k taniej.
      Co mi polecicie sprawdzonego? 
    • Przez MalyRolnik18
      Witam. Jest kilka różnych tematów o tych ciagnikach ale jasno określonego nie ma, dlatego zakładam nowy temat dla siebie i ludzi którzy będą zainteresowani tym ciągnikiem. Mianowicie. Pytanie kieruje do osób które użytkują lub użytkowali ciągnik Renault 103.14, chciałbym się wszystkiego o nim dowiedzieć tzn. jaki komfort, jakie prędkości w pracach polowych? Jakie spalanie? Jakie awarie najczęściej występują w tych modelach, jak z dostępnością części i trudnościami w naprawach? I przede wszystkim na co zwrócić szczególną uwagę przy oględzinach?  żeby nie wpaść na przysłowiową minę. Zapraszam serdecznie wszystkich którzy mieli lub mają doczynienia z takim ciągnikiem do dyskusji i pomocy, z góry dziękuję za odpowiedzi. Pozdrawiam. 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj