czeq

Claas SF

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
czeq    0

Przede wszystkim witam wszystkich użytkowników forum, ponieważ piszę pierwszy raz. Interesują mnie wszelkie opinie na temat kombajnu Claas SF. Na forum nie spotkałem się z informacjami na jego temat. Planuję zakup takiej maszyny ponieważ jest stosunkowo tania, wiem że nie jest to szczyt techniki ale na 10ha powinna wystarczyć. Za wszelkie opinie z góry dziękuję. :mellow:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czeq    0

Nie tyle chce co jestem zmuszony :mellow: na okolice jest mało osób do cięcia a wlaściwie to dwie bo reszta to tylko na wlasne potrzeby. Są kolejki, nie ma czasu w odpowiednich terminach a to zawsze byla by pewnego rodzaju niezależnosc i bylbym wtedy 'Samowystarczlny';D wiec rozgladam sie za czyms tanim czym bylbym w stanie obskoczyc to co mam :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gangster    7

A bieżesz pod uwagę gdzie szukać części jak by co, ja osobiście bym nie kupił, tylko jak mówisz z usługodawcami jest problem z przyjazdem na omłot :mellow:


Wypadek trwa sekundy, leczenie miesiące!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafff24    27

to zabytek, jeden z pierwszych modeli claasa, przed matadorem chyba go robili, podzwoń, czy części będą do niego,

jest jeden na allegro do sprzedania i cenę to powinien co najniej przez 2 podzielić, za kombaj półwieczny 7tysi?? może muzeum założyć?? moim zdaniem to za cenę wistuli to jeszcze

 

http://www.konedata.net/claas_sf.htm

są prametry, lata produkcji i ogólnie jak tani i dobry to czemu nie, tylko ciekawi mnie jak z częściami bo sprzęt wiekowy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czeq    0

Z czesciami podobno nie ma az tak duzych problemow, no i technicznie to on nie jest az taki złożony :mellow: rozwazalem jeszcze zakup Internationala 321 lub MF tylko nie pamietam juz czy to byl 886 czy 866 :D z tym, że przy 321 podobno ciężko cokolwiek zrobić jak już wystąpi jakas awaria a nad MF mysle do tej pory :lol: a Wy co polecacie zakupic w moim przypadku jezeli 'licze sie z kosztami' dzieki za odp :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafff24    27

no ogólnie to ciężka sprawa, na allegro jest matador z 85 roku :mellow: :lol: to przegięcie przecież robiono je chyba go 69

patrz sprzedawcy na ręce

masey to chyba jakiś 186 lub 187 wujek ma i chwali sobie, przy czym podstawa to stan techniczny jak kupisz coś co już swoje zrobiłło to będziesz miał problemy, nie ma sprzętów bezawaryjnych zwłaszcza jaki już mają ponad 20 lat, cudów nie ma

szukaj a znajdziesz, jaką kwotę możesz wydać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość maciek08   
Gość maciek08

ja miałem Internationala 321. I jakbym miał kupowac jeszcze taki mały kombajn to bym sie niezastanawiał. Wcale niejest skomplikowany!!!!!!!! Miałem go chyba przez 9 lat i niemogłem narzekać. Na twoim miejscu to lepiej włożyć kase w cos nowszego niż ten claas

 

jak chcesz się cos dowiedzieć na temat 321 to pisz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czeq    0

Z kwotą jest tak, ze za duzej nie mam :mellow: chcialbym sie wyrobic w granicach do 10 tyś włącznie z transportem za który też trzeba troszke wyłożyć. Na allegro jes MF za 5tys no i International 321 za 8 z tym, że nie wiem co o nich sądzic bo szczerze to w temacie kombajnów to nie moge za dużo powiedziec :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość maciek08   
Gość maciek08

mój poszedł za 10.5tysia. miał sieczkarnie ale niestety pękł mu podsiewacz, a klient nawet tego niezauważył....

 

właśnie jak byś oglądał jakiegoś Internationala to na początku patrz na podsiewacz bo robione były z dość cienkiej blachy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jd3    0

Albo kup sobie John Deera 330 lub 430. Mój znajomy takiego kupił za 10 tys ( tego 330). Ma go już 2 sezony ten bedzie 3 i kosi beż zadnej awari. A Claas SF to maszyna troche stara i może byc duzy klopot z cześciami. Szczerze mowiac to wolałbym Matadora :mellow:


Jest jedna rzecz czym Polska moze sie pochwalic - to ciagniki marki Ursus

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czeq    0

Ostatecznie zakupię chyba Claas-a Matadora ;) trafił mi się stosunkowo tani a reszta funduszy zostanie w przypadku remontu no i jakąś wiate trzeba postawić do niego. Myslalem nad tym Internationalem ale facet który go mial już sprzedał i został drugi ale z uszkodzonym silnikiem a w to juz nie chcę się mieszać ;) Za wszystkie opinie dziekuję ponieważ były pomocne. Gdyby nie one kupił bym SF xD No i ta stronka z danymi technicznymi bardzo pomocna :) Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ralfMTX140    3

Napewno zrobisz lepszy interes kupując Matadora a nie SF-a ;)


New Holland TM175 i McCormick MTX140 = dwa główne konie pociągowe w gospodarstwie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daniel215    1

czeq@ A przeglądałeś ten temat i inne z działu "jaki kombajn wybrać" które pasowały by do Twoich "wymagań"???

Ja osobiście proponowałbym się jeszcze zastanowić nad wyborem... może jakiś bizon 40 by się tanio trafił w okolicy lub coś innego byś poszukał...

A czy patrzyłeś na kombajny volvo??? za niewiele ponad 10tyś zł masz 830 w bardzo dobym stanie, a te twoje 10 ha będzie kosił w jakieś dwa dni... ;) Z ewentualnymi częściami nie ma problemu, ale na takiej powierzchni to szczerze wątpie że będą Ci potrzebne, bo to są kombajny bardzo mało awaryjne ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jd3    0

Kolego Daniel 215 masz racje. Napewno by sie trafiłem jakis fajny mały Bizonek. A do kolegi co chciał kupowac Sf-a nie lepiej troche poczekac dolozyc troche funduszy i kupic cos nowszego wiekszzego. Mówiłeś ze na wiosce sa dwa kombajny to napewno by ci sie trafil jakis zarobek. Przemyśl jeszcze raz. Ja gdy kupowałem pierwszy kombajn miałem kupic europe albo matadora ale kupilem compacta 30 i w roku kosilem zarobkowo jakies 15 ha


Jest jedna rzecz czym Polska moze sie pochwalic - to ciagniki marki Ursus

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przemcioo    0

A możę popatrz za Volvo BM 830s tez jest to maszynka stosunkowa mała heder 2,7 silnik Perkins oszczedny 6l na godzinke. łatwy w obsludze. Można go kipic za 12 tyś. Pracowalem na takim kilka lat to przez ten okres miał tylko jedna awarie poszlo jedno łozysko. A tak pozatym tylko lać paliwo i jazda w pole

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czeq    0

Przywiozlem juz Matadora ;) i przyznam, ze wyglada nawet lepiej niz sie spodziewałem xD zobaczymy jak sie spisze w sezonie ;d zastanawiam sie teraz czy mozna skądś sciągnać instrukcje napraw czy cos podobnego czy bd zmuszony kupowac. Przeszukałem forum ale do matadora niczego nie znalazłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafff24    27

poszukaj po różnych forach, mi do prasy forszaja zkserował za 10zł, a z różnych sklepów śpiewali sobie 30zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil16251290    381

Ja mam katalog części po niemiecku do mercatora a matador jest prawie identycznym kombajnem jak mercator więc jak coś to służę pomocą.


Moje posty wyrażają moje zdanie i jeśli ktoś się z nimi nie zgadza to jego problem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ferdek1    8

Katalog części do Matadora możesz ściągnąć ze strony Korbanków ,z linku"Katalogi"musisz się tylko zalogować


wniosek o płatność złożony,kontrola przeprowadzona-czekam na kasę...no i kasa wpłynęła na konto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil16251290    381

Taa??? No to ja się męczyłem 3 lata bez katalogu a tu był na wyciągnięcie reki ;)


Moje posty wyrażają moje zdanie i jeśli ktoś się z nimi nie zgadza to jego problem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
:( jesli jeszcze nie zakupiłes to bierz sf ja mam takiego sf2 kosa 2.60m cztery wytrząsacze, jest przy nim sieczkarnia a silnik 4 chłodzona powietrzem, pracuje na 30ha zboża oprócz tego 20-30ha zarobkowo i daje rade nie powiem że bez awari ale nie jest tak żle a części są wszystkie bez problemu dostępne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Szymi195
      Mam pytanie do posiadaczy megi, ile realnie hektarow w godzine wykosi zakladajac plon ok 6-9t
      Rozgladam sie za takim kombajnem i zalezy mi na rzetelnych informacjach
    • Przez romanwiatr
      Chcę przesiąść się BIZONA na CLASSA w cenie do 130 tys. Pracował będzie na około 100 ha na na ziemi z wydajnością pszenicy 6 t/ha oraz na słabych.
      Rozważam Dominatora 98 sl heder 4,5m, ale znalazłem też 108 sl z hederem 4,5m z takim hederem ponieważ mam dużo przejazdów (jeżdżę droga z hedrem), a następnie dokupić sam heder 6m i na większe kawałki.
      Biorę pod uwagę też Commandera 114 CS ale on ma heder 5,1m  i obawiam się czy dam rade poruszać się nim po drodze, czy będę musiał za każdym razem zdejmować heder i zastanawia mnie jego dość duża pojemność .
      Wszelkie uwagi i sugestie mile widziane.
       
    • Przez m_i_c_h_a_l
      Cześć,
      Czy ma ktoś jakiś patent na wyjęcie łożyska z rozdrabniacza słomy?
      Nie da rady podejśc ściągaczem a od środka jest zbyt mało miejsca aby czymkolwiek je wybić.
       
       


    • Przez adiksutil16
      Witam. Parę dni temu kupiłem Dominatora(jak w temacie) Jest to mój pierwszy Claas i nie wiem za bardzo co do czego służy. Mam prośbę, prześlę zdjęcia i jakby ktoś z was mógłby mi napisać co do czego służy.
       


       
      Jakbyście mogli pisać np.
      1. wajha od tego i tego
      2....
       
      A tak samo z kontrolkami np.
      L1 kontrolka od tego i tego
       
      Z góry dzięki za pomoc!
    • Przez krowazie
      Wkupię heder do kombajnu class dominator 88 sl o szerokości 3.90 lub 4.5 metra. Wesołych świąt 
      I jeszcze jedno pytanie czy to jest prawda że dominatory miały różne szerokości gardzieli ? Gadałem z mechanikiem i tak powiedział 
      nowy nabytek 

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj