artur5544

bolko as anna

Polecane posty

artur5544    0

Witam. Słyszałem pare opinii że kombajny ziemniaczane Bolko źle odrzucają ziele. Ma ktoś morze ten kombajn i mógłby to potwierdzić lub też zaprzeczyć....

Czy URSUS C330 poradzi sobie z ANNA (jednorzędową),jak ten kombajn się spisuje w polu? Jaką ma wydajność?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
19Damian89    0

moj wujek ma anne i pracuje ona z MF255 przewaznie chyba ze jest wilgotno to podpina Zetora .. a co do jej wydajnosci to sie nie orientuje za bardzo ale chyba dzien moze poltorej jak dobrze idzie bez awari i tir jest .. ale nie jestem pewien.. najgorzej jest jak bryly zaczna leciec z ziemniakami na gornej tasmie ciezko jest w 3-4 to ogrnac .. ale nie wiem czy 330 by sobie poradzil z Anna ale pewnie jak by bylo sucho to by sobie radzil

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ferdek1    8

Miałem Anne i sprzedałem obecnie mam Bolko.Anne sprzedałem bo się nie sprawdzała ,natomiast Bolko spisuje się super ,tylko że ja go używam do wykopywania marchwi .Ma ten + że nie ma koła w którym mogła by zatrzymywać się marchew.Ale tobie pewnie chodzi o to jak spisują się przy kopaniu ziemniaków.No i podobny do Bolka jest jeszcze kombajn Karlik więc może weź go też pod uwagę.


wniosek o płatność złożony,kontrola przeprowadzona-czekam na kasę...no i kasa wpłynęła na konto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja posiadam kombajn BOLKO. Ogólnie dobrze sie sprawuje żadnych awarii ale jak jest durze zielsko to lubi się zapchać.


Sprzedam kolepkę od foliarki do stawiania bel

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dawid777    0

Ja mam anne i jeśli nie masz górek to c330 pójdzie. Najgorsze jest zakręcanie. U mnie chodziła z c360 a teraz idzie w 7211 ale też lubi się zapchac :mellow: :lol:


“Sukces, to robienie tego, co chcesz robić, kiedy chcesz, gdzie chcesz, z kim chcesz, tak długo, jak tylko chcesz.” Anthony Robbins
Sprzedam: rozsiewacz rauch zs(a) komet, rozsiewacz kuhn zsa 450 hydr, rozrzutnik czarna białostocka, przyczepę 3.5t niską wywrotkę zarejestrowaną, agregat ścierniskowy kongskilde vibro-flex 9 łap, Prasę z224/1, alufelgi 18" BMW m3 styling 72

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rafal180    4

Ja mam Anne i targam ją c330m bez problemów!! :mellow: nawet jak jest mokro to 30stka idze :lol:


.

 

.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel6485    242

Potwierdzam wypowiedz kolegi @ferdek1 małym minusem jest zbiornik., zbyt mały jeśli chodzi o marchew co kilkadziesiat metrów trzeba sypać.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nimar1999    0

miałem bolka teraz mam anne, jeśli chodzi o ziemniaki to tylko anna, bolko nie odrzuca łęcin poprostu wszystko się zapycha. Bolko przeznaczony jest głównie do ważyw cebuli, marchwi, pietruszki a nawet do buraków. Dużym plusem w bolku jest zbiornik na siłowniku który bardziej sprawdza się przy rozładunku niż zbiornik w annie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
artur5544    0

A jak Ania radzi sobie z zielem? I czy ania można kopć młode ziemniaki? Jeszcze z macina? Moze ktoś pokazać kilka filmików z pracy Ani byłbym bardzo wdzięczny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kombinator18    18

Musi radzic w koncu laski nie robi ma tylnia tasme ktora zbiera ziele i ta u gory gumowa ktora chyba tez cos tam kradnie zielonego :D


DROGIE HOBBY - ROLNICTWO

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rafal180    4

A jak Ania radzi sobie z zielem? I czy ania można kopć młode ziemniaki? Jeszcze z macina? Moze ktoś pokazać kilka filmików z pracy Ani byłbym bardzo wdzięczny

Anna świetnie sobie radzi nawet z wielkim zielskiem,a jeśli chodzi o młode ziemniaki to równiesz nie ma problemu.Zależy jak wcześnie kopiesz, ja z rególy zaczynam kopać w połowie maja więc niektóre ziemniaki jeszcze mocno trzymają się łęcin i lubią wylecieć za kombajnem.

  • Like 1

.

 

.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rzaremba    4

Kliknij w to pole, aby otworzyć szybką odpowiedź

 

 

?????????????

 

+10 % za spam

andrzej2110

Edytowano przez andrzej2110

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marco82    35

Odświeżę trochę ten temat. Plantatorzy ziemniaka wypowiadajcie się który kombajn jest lepszy na przechyłe  pola. Anna czy Bolko? Co sądzicie o nowych kombajnach takich jak Unia Bolko oraz Pyra lepsze są od swoich poprzedników? który kombajn najlepiej nadaję się do przeróbki pod selery (TAŚMA CZY ZBIORNIK) tak aby ze zbiornika kiprować prosto do skrzynio palet bez uszkadzania płodów. Słyszeliście o samo poziomowaniu w nowych kombajnach na przechyłościach? Z góry dzięki za odpp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez prometeusz
      witam :rolleyes:
      proszę o porady użytkowników sortowników, który sortownik będzie lepszy, wydajniejszy, oraz będzie miał mniejsze straty, tj będzie mniej kaleczył ziemniaki
      rolkowy, coś takiego
      http://www.iagro.pl/sortownik-do-okopowych,at-20993.html
      czy może sitowy, coś takiego
      http://www.krukowiak.com.pl/kfmr/index.php?option=com_content&view=article&id=69&Itemid=190&lang=pl
    • Przez BELLAAGRO
      Witam wszystkich
      czy posiada ktoś z was instrukcje obsługi do sadzarki s211 na taśmie? Potrzebuje zmienić szerokość na 75 i sprawdzić gęstość siewu i chciał bym to zrobić zgodnie z instrukcja.
    • Przez SanchoPansa24
      Witam, musze kupic kombajn do ziemniakow i chcialbym abyscie doradzili mi jaki wybrac, i wyjasnili kilka niewiadomych. A wiec tak posiadam 10ha ziemniakow pierwszy rok. Przed posadseniem zostaly wybrane kamienie odkamieniaczem stone system nastepnie uformowane redliny radlem oraz zasadzone ziemniaki sadzarka grimme 32b. Nastal czas wykopu wiec jaki kombajn kupic? Budzet w tym.roku to jakies.20/25 tys, kombajn raczej jednorzedowy ze zbiornikiem i separatorem kamieni zastanawialem.sie nad grimme sl 750 ? Drugie pytanie : czy wykopie normalnie rzadek tym Kombajnem ? najpierw chcialem kupic kombajn anne ale podobno rzadki po.sadzarkach grimme w tym.systemie uprawy sa zbyt szerokie aby je wykopac anna.
      Tak jak mowie nie mialem.nigdy stycznosci z uprawa ziemniaka i zbiorem wiec za.kazda cenna rade bede bardzo wdzieczny pozdrawiam.
    • Przez Tomek12
      Czekam na wskazówki
    • Przez MlodyRolnikWLKP
      Witam!!!
      Interesuje mnie czy są jeszcze produkowane gdzieś nowe Kombajny buraczane (tak jak kiedyś NEPTUN czy POSEJDON)
      Może wiecie coś na ten temat bo ja nic nie mogę znaleść. Pozdrowienia
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj