bolton13

Przyczepa samozbierająca na 50ha (nowa)

Polecane posty

bolton13    0

witam.chce zakupic przyczepe samozbierajaca tylko nie wiem jeszcze jakiej marki i jakiej wielkosci.przyczepa pracowala by na 50 ha (40 ha trawa,10ha lucerna)laki najdalej znajduja sie w promieniu 2 km od mojego gospodarstwa.Posiadam silosy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Belarusik    2

Siema:) No to jak ty sam nie wiesz jeszcze jakiej marki to kto ma ci pomóc. :mellow: Nawet nie przybliżałeś sobie jakiś marek??Opisz coś więcej:Czy ta przyczepa ma być nowa czy używka.Jakim ciągnikiem zamierzasz ją ciągnąć.


Wyznaje jedna zasade taką że nie ma zasad

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bolton13    0

mysle ze chyba postawie na poettingera.przyczepa ma byc nowa.tylko nie wiem jakiej wielkosci;/.ciagnik ma byc do niej dokupinoy tez nowy.chce uwzglednic ze jeszcze bede robil tym sprzetem uslugowo. ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamlupus    2

U mnie na 30ha jest LAW360 z Belarusem820. Spisuje się.

 

Na 50 ha potrzebujesz coś znacznie większego. Z jakim ciągnikiem, o jakiej mocy, ma pracować?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bolton13    0

wlasnie chce sie dowiedziec jakiej ona ma byc wielkosci zeby wszystko poszlo szybko i sprawnie ;]a pozniej bede rozwazal jakiej marki ciagnik i jakiej mocy;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pioter    46

jeżeli masz już zrobione silosy to przyczepa powinna być dostosowana do ich wielkość.jakie masz wymiary silosu???


Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pioter    46

50 długi, 2 wysoki??? jaka szerokość???


Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pioter    46

przy takim silosie to spokojnie coś powyżej 30m3 w/g DIN.

 

 

co do marki to coś z lepszej firmy pochodzi wystarczająco długo... :mellow:


Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bodzio1108    181

Ja na 20ha łąk + usługi mam zestaw Pottinger Siloprofi 2 z Proximą plus 90KM i jest to wystarczający zestaw na taki areał. Jak na 50ha ta myśle że np. Pottinger Torro5700 z ciągnikiem ok.min.150KM bedzie idealnie. Pottinger dobra firma, solidna, nikt u nas nie narzeka. Ja mam tylko dwie maszyny Pottingera i na nie nienarzekam. Jedynym mankamentem jest cena, no i później cena części zamiennych. Mój znajomy ma już drugi rok zestaw Torro5700 z JD6620S też chyba na coś ok50ha i baardzo sobie chwali.


Sprzedam:
Schładzalnik na mleko Alfa-Laval 650l

kontakt na pw lub gg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gryfel    5

Ja również polecam ci markę Pottinger, gdyż sam posiadam przyczepę z tej firmy tylko że moja to Faro, a dla ciebie to poleciłbym Torro. Przyczepę tą użytkuje 2 sezon i jestem z niej bardzo zadowolony, jak dla mnie to jest najlepsza i najszybsza metoda zbioru trawy. Znam osobę która również użytkuje przyczepę Pottingera Torro i pracuje razem z Lamborghini R6 150 na około 50ha łąk i jest z niej zadowolona.


moje filmy na YouTube http://www.youtube.com/user/gryfel15

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
look19    30

Ile minimum powinna mieć przyczepa samozbierająca noży tnących, aby bardzo krótko pocięła zielonkę i le walców dozujących 2, czy 3?


Jeśli chcesz poznać prawdę na temat Agromy pisz na PW. Na pewno odpowiem. Miałem z nimi do czynienia.

Nie polecam zgrabiarki firmy METAL-TECHNIK z powodu wad konstrukcyjnych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
look19    30

To dlaczego np. claas ma 35 noży? Jaki to ma cel? Czy liczba noży zależy od szerokości podbieracza? Jakie są szerokości(od do) podbieracza?


Jeśli chcesz poznać prawdę na temat Agromy pisz na PW. Na pewno odpowiem. Miałem z nimi do czynienia.

Nie polecam zgrabiarki firmy METAL-TECHNIK z powodu wad konstrukcyjnych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

im więcej noży tym drobniej potnie bo są gęściej. Ja bym chciał przyczepę co ma tak z 15 noży chociaż


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gryfel    5

Liczba noży zależy od odstępu między nimi, co wpływa na długość cięcie trawy. W Pottingerze w Faro masz 27 noży i odstęp noży 5cm, Europrofi 31 noży i odstęp 4,5cm, Torro liczba noży 39 i odstęp noży 3,5cm.


moje filmy na YouTube http://www.youtube.com/user/gryfel15

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
look19    30

Moj znajomy ma jakąś starą df (jeszcze ta czerwona) bez wałków z tyłu, a le z 14 nożami i mówi, że dł. cięcia wynosi ok,5cm. Dał za nią 5tys. zł. ona ma taśmę z tyłu i można zielonkę bezpośrednio po zebraniu zadawać w koryto bydłu.


Jeśli chcesz poznać prawdę na temat Agromy pisz na PW. Na pewno odpowiem. Miałem z nimi do czynienia.

Nie polecam zgrabiarki firmy METAL-TECHNIK z powodu wad konstrukcyjnych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

.

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Moscov
      Witam. Mam problem z przyczepą Claas CARGOS 9400, przy ciągniku fendt 936.Przyczepa jest sterowana z isobusa. Po podłączeniu kabla, coś się jakby wyświetla, ale w ustawieniach ciągnika, w opcjach isobusa, pole Pobierania programu przyczepy jest puste i stoi na 0%. Iso-messages na poziomie 185-195.Jakies pomysły gdzie w ogóle zacząć szukać? 
    • Przez Type255
      Witam,
      To mój pierwszy post i witam wszystkich.
      Czytałem nieco zanim napisałem ale mam wątpliwości i proszę tych co wiedzą coś na ten temat o poradę.
      Przyczepy potrzebuję w cenie powiedzmy do ok.5000 PLN ale widzę ze można i za 3-4 tys. kupić. Zamierzam zbierać tylko siano na powierzchni do 2ha.
      Celuję raczej w polskiej produkcji przyczepy z racji większej dostępności części z podbierakiem hydraulicznym. Nie wiem do końca jak to jest z wielkościami ale dla mnie to jak najmniejsza bo pole mam blisko i nie ma problemu zwozić siano na kilka razy. Dmuchawę mam.
      Przeglądając sieć natrafiam najczęściej na modele z Mirosławca T-010, T-050, T-072 i każda ma jeszcze dodatkowy numerek po ukośniku np. T-010/5. Czy ktoś może mi powiedzieć co to oznacza i który typ będzie dla mnie najlepszy?
    • Przez bamber14
      Wujek chce kupic przyczepe samozbierajaca class sprint 4000 s ale chcialby wiedziec jakie jest zapotrzebowanie mocy i jaka jest minimalna szybkosc walka ?. Bo na przyczepie cos tam pisalo ale nie wiadomo o co chodzi a na necie nie umiem znalezc
       
      Z góry dzieki
    • Przez ŻakowskiSławomir
      witam, ma ktoś taką przyczepę lub był oglądać tą z ogłoszenia? jak się sprawują te przyczepy? jak z dostępnością części? na co uważać przy zakupie? jaki jest koszt wymiany podłogi w takiej przyczepie? pozdrawiam  https://www.olx.pl/d/oferta/przyczepa-samozbierajaca-CID757-IDV3Hv3.html?isPreviewActive=0&reason=observed_ad&sliderIndex=2
    • Przez sebastian1224
      Witam mam problem z posuwem w swojej przyczepie Claas sprint 445s 
      Mianowicie chodzi o to że nie mogę cofnąć taśmy 
      Chodzi tylko do przodu i to tylko z jednego guzika a z guzika który jest do cofania nie chodzi 
      Ktoś miał z was taki przypadek i wie na czym polega usterka?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj