tomaszek767

Seria 300 i seria 400 który??

Polecane posty

tomaszek767    11

Mam prośbe panowie szczególnie od uzytkowników tych maszyn bo nosze sie z zamiarem kupna i niewiem dokładnie która serie wybrac 300 czy 400 pomóżcie i wyraźcie swoje opinie :mellow:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomaszek767    11

Praca z rozwsiewaczem nawozu zawieszanym 2 tonowym opryskiwaczem 2600 litrów siewnik do kukurydzy i w zniwa transport... róznica w cenie z pełnbym wyposażeniu nie tak duza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pioter    46

większy lub mniejszy, tańszy lub droższy, oba zielone...nie widzę tu żadnego dylematu...


Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartus16    10

masz kasę to bierz 412 masz trochę mniej kasy bierz 312 nad czym tu polemizować to ja nie wiem :mellow:


Jeżeli każdy pomysł wydaje Ci sie genialny to dopij wódkę i idz spać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

dokladnie tutaj nie ma az takiego dylematu. jak cie stac to dla wlasnej przyjemnosci wez serie 400 i po sprawie, na pewno nie bedziesz żałował ze wziales 400, no chyba ze bank go zabierze jak nie bedziesz mogl splacic :mellow:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
luk1512    0

a mógłbyś podać jakie są ceny za te modele bo ja też mam zamiar wziąść ciągnik o mocy około 120 km no i najbardziej mnie interesuje Fendt... :D:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

ja mialem takie ceny:

312 vario z dodatkowym wyposazeniem - 68 000 euro netto

412 z dodatkowym wyposazeniem - ok. 80 000 euro netto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomaszek767    11

Głównie piszecie o cenie. Wiadomo że to ważna kwestia ale chciałbym jeszcze żebyście napisali czym przeważa seria 300 nad 400 i odwrotnie. Plusy i minusy obu serii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak masz dużo użytków zielonych to bierz 300 bo jest trochę lżejsza,zwrotniejsza niż 400-setka.Jak masz więcej pól,to bierz 400 bo ma silnik na ramię,jest cięższa,i ma mocniejszy podnośnik.

W dokładnych cenach się nie orientuję ale 312-ok.60 000 euro

412-ok.75 000 euro czy coś takiego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomaszek767    11

Użytków zielonych nie mam wogóle. ciągnik bedzie pracowaz przy nawożeniu ochronie roslin transporcie i jakichs pracach pomocniczych wiec bedzie dużo pracować w gospodarstwie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
statek    140

312 jest bardziej prosta, sterowanie hydraulika jest na dzwigni krzyzowej ktora jest bazawaryjna jednak mniej wygodna w porownaniu do TI. 412 ma tak samo w kabinie jak seria 700.

Skrzynie sa bezstopniowe jednak w 312 skrzynia oparta jest na jednym silniku hydraulicznym a w 412 na dwoch.

W 312 masz 2 zakresy 0-40 i 0-25 a w 412 masz 4.

 

W 412 masz sterowanie na uwrociach (czyli TI) wyswietlacz i podlokietnik z variostick,

W 412 w standardzie masz TUZ i miekką oś, kabine mechanicznie.


Fendt 412 TUZ WOM TI TMS, MF 5435 z ładowaczem Stoll 15, NH T5060, JCB 527-58, Zetor 7211, wóz sano 10m3 agregat ares l/z siewnik famarol i gaspardo SP4, Joskin Modulo2 8400l, gruber Rolmako 3m, sieczkarnia Claas Jaguar 840 + kemper 3000, pług kverneland AB 100. 130ha i 200 krówek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chyba Ti jest w opcji.No 400setka ma więcej bajerów ale też cena nie ta co za 300.Gdzieś czytałem że żeby zredukować koszty zrobili 300 w słabszym wyposażeniu i ze słabszych materiałów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Fed334
      Witam!
      podczas rozłączenia przedniego napędu, występuje szarpnięcie, rzucenie przednimi kołami w ciągniku.
      Także podczas hamowania, kiedy po zakończeniu hamowania i puszczeniu pedału hamulca(wtedy rozłącza się przedni napęd automatycznie) występuje szarpnięcie.
      załączenie napędu wygląda bez zarzutów.
      Co może być przyczyną?
    • Przez Mycek5120
      Panowie kto mi wyjasni do czego służą te dwa klawisze w załączniku pomarańczowy i niebieski ani jednego jeszcze nie wciskałem


    • Przez rzeznik13
      Witam serdecznie. Chciałbym się coś dowiedzieć na temat nowej serii 300 Vario S4. Czy ktoś już posiada takowy ciągnik ? Jak cenowo klasują się te modele ?
      Zapraszam do dyskusji.
    • Przez LukaszBONQ
      witam,
      mam fendta 312 vario 900 mth, tydzień temu po dłuższej przerwie podpięty został do beczki i okzazało się że pod obciążeniem nie ma mocy oraz dymi tak że wczorajsza chmura nad Łodzią to pikuś... Ja nie chcialem sam kopać, wiedzy też zbytnio nie mam i autoryzowanego mechnika zaprosiłem z Lipin. Jako przyczynę awarii zawór recyrkulacji spalin wykluczył, zdemontował turbosprężarkę - oddalem do sprawdzenia i okazalo się że ok. Potem wykręcił wstryski (to jest comon rail), dziś okazało się że też nie są przyczyną awarii. No i widzę że facet już nie wie gdzie szukać, a traktor potrzebny... Spotkał się ktoś kiedyś z takim przypadkiem? Może jakieś sugestie? Z góry dziękuję
    • Przez F1traktors
      Witam.Mam w planach kupienie Fendta 312. Do tego przyjdzie również stoll fz30.Mamy u korbanka napisane za 63 tyś Euro z tuzem i obciążnikiem 870kg. Powiedzieli też że mają również z amortyzowaną ośką.Pytanie czy jak bym nie wziął będe żałował czy wydusić ostatnie grosze i kupić amortyzowaną oś bez załowania??
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj