Zaloguj się, aby obserwować  
merkator50

Co wybrać krone czy carraro

Polecane posty

merkator50    1

Mam zamiar kupywać prase ale nie moge sie zdecydować między krone a carraro.Powiedzcie co myślicie i jake są wady a zalety.Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
binek    374

obydwie łańcuchowe z tym że krone solidniejsze ale droższe w razie jakiejś usterki. Carraro mało znana firma, z tego co się orientuje masa części pasuje od sipmy więc tu w razie usterki powinno być w miarę tanio. Gdybym ja miał wybierać wstawiałbym na Krone

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mój sąsiad ma Carraro sprawuję się dobrze . A kolega ma krone również sprawuję się dobrze . Ale ja bym wybrał krone lepsze wykonanie i bardziej mi się podoba :mellow: .


Sprzedam kolepkę od foliarki do stawiania bel

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
endrju00711    11

Hmm, myśląc ogólnie Krone to niewiele mi mówi, moge soie od razu skojarzyć np. comprime, itp. Jak można określ bardziej swoje kryteria, modele i cenowo jak by to się kształtowało u ciebie, bo tak to można sobie wyliczać która lepsza, a każdy by myślał o innej prasie :mellow:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
merkator50    1

Cena do 22000. Będzie pracowała tak 300-400 bel rocznie. Zależy mi na belarce łańcuchowej. Słyszałem, że carraro jest bardzo lekka dla ciągnika ale czy to prawda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian1992    102

Ja bym wzioł KRONE , są to jedne z najlepszych pras jakie weszły do produkcji, solidna marka i solidne wykonanie :mellow:


Nie zezwalam na korzystanie z zamieszczonych przeze mnie obrazków bez mojej wiedzy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
endrju00711    11

A czemuż to tak ci zalerzy na belarce łańcuchowej, moim skromym zdaniem pasowa zmiennokomorowa duuużo lepsza i lepiej rozkłada sobie moc ciągnika na uformowanie beli i takie tam atuty, mam dalej pisać ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz20    710

Ja tez bym polecał zmiennokomorową pasówkę wczoraj braciak prasował siano JD 550+3603p i szło elegancko bele ładnie dobite a ciągnik tak ciężko nie miał. Ale nie odbiegając od tematu to jeśli miałbym te dwie prasy do wyboru to zdecydowanie Krone. Już od dawna eksploatowane w Polsce solidne wykonanie i konstrukcja :mellow:


Ursus 360 3p
Władimiriec T-25
dają radę:)...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcint19    3

przede wszystkim Krone bardziej znana solidnie wykonana w razie usterki lepszy dostęp do części zamiennych ja bym się w ogóle nie zastanawiał

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
merkator50    1

endrju00711 zależy mi na belarce łańcuchowej bo mam duzo słomy do belowania a pasowej nie chce bo mi się nie podobajo.A twoim zdaniem belarko łańcuchowo nie uformujesz beli to zależy od mocy ciągnika. :mellow:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bolton13    0

jesli ci zalezy na wygladzie belownicy to nie ma o czym tutaj rozmawiac,jesli masz duzo slomy to zdecydowanie zmiennokomorowa.Sam posiadam taka belowniece z frirmy Vicon.Ursusem 4512 (66KM) w ciagu 1.20 min zrobilem 90 bel,wiec se uwzglednij jaka to jest wydajnosc.moj sasiad ma taka sama belownice jak ja ma juz na niej 9 ty bel i tylko pyka ;].a co do krone czy carraro,zdecydowanie krone to jest jakos wykonania oraz bardzo dobrze zageszcza baloty;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
endrju00711    11

Kolego ja nigdzie nie napisałem że ztałokomorowa nie uformuje beli, bo ją uformuje, lecz jej jakośc nie ma porównania do beli po prasie zmiennokomorowej pasowej. :mellow:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Henius91    1543

podstawowe pytanie, czy za 22k dostaniesz jakas porzadna prase Krone?? raczej nie bo tych KR 125 (czerwonych) bym nie proponowal, jakos mnie nie przekonuje ich wykonanie. polecam taka ale ta ma waski podbieracz http://www.allegro.pl/item661887289_krone_130.html no i stan techniczny nie najlepszy. ta jest w idealnym stanie http://www.allegro.pl/item660050056_krone_...nne_zobacz.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcint19    3

zmienno komorowa jest oczywiście lepsza ale i droższa zależy ile kto ma kasy ja osobiście wolałbym stało komorową w lepszym stanie niż za tyle samo kasy ale w gorszym stanie zmienno komorową

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bamboocha    7

Ja mam carraro i aż tak mocno nie narzekam na wykonanie,materiały są dośc dobre a awarie w używanym sprzęcie zawsze sie mogą zdarzyć. pras a teraz współpracuje z zetorem 7245 wcześniej z c360 i był to już dość zgrany duet , nie miała aż tak ciężko no ale i lekko też nie ogólnie prasa do c360. Wiadomo krone to sama nazwa w sobie nie byle co. A co do zmiennokomorówek to nie ma co dyskutować zostawiają stałokomorowe daleko w tyle.

 

Co do carraro to jestem zadowolony ogólnie lecz największą wadą tych pras jest wąski podbieracz.


http://www.youtube.com/user/michalqaz123 <------ Moje dzieła :)Polecam!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bolton13    0

Jaki typ chcesz tej belownicy?[krone] moi znajomi stawiają na jakość beli a nie na ilość. Jesli chcesz lepsza to bez noży bo inaczej nie pójdzie twój zeotrek. Jak coś to jakiś komplecik[ciągnik +belownica] mój znajomy ma zetora jak twojego i ma belownice z krone pod jego moc. Moim zdaniem te bele wyglądają jak szmaty;]. Chyba ze umiesz dobrze ubijać bele ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mati5457    1

ja kupiłem nowa krone 160 w 2001r i jestem z niej zadowolony ten sezon przeszła awaryjnie jak wiele innych:) zamierzam ja sprzedacz ale jeszcze nie jestem pewiem jak cos to na pw B) pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
voyteknet    0

odpowiedz jest dość prosta - z carraro w razie potrzeby na części będziesz szukał i niekoniecznie znajdziesz - krone - pewna marka i części za te czy inne pieniądze - przędzej czy później ale do załatwienia w przeciwieństwie do włoszczyzny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez skarbek15
      Jak w temacie kupię sterownik lub komputer do Krone Combi Pack 1250 lub 1500 mogą być nie działające i nie sprawne lub po nieudanych naprawach innych serwisów Kontakt 508537293. Oferujemy również naprawę tych sterowników i komputerów pokładowych jeśli ktoś ma problem z tymi sterownikami zapraszamy do kontaktu.



    • Przez nowyrolniks
      Witam,
      mam problem ze sterownikiem w tej belarce. Wyświetla się taki błąd. Co on oznacza?
      Pozdrawiam.

    • Przez RockAndRolnik
      Decyzja zapadła kupujję 1250 MC Fortimę. Rozważałem 1500 MC i Mchale 5400c lub 5500, ale zdecydowałem się na Krone Fortima 1250 MC ... po roku napisze o doświadczeniu swoim Może ktoś ma i podzieli się swoimi odczuciami   ?
    • Przez Grzegorz08
      Mam problem (Belownica Krone 1250) z owijaniem siatką gdyż po uruchomieniu pobierania siatki nie cofa się siłownik na ciągu paska i nie załącza aparatu ucięcia siatki.
    • Przez Marcin157
      Witam, mam problem z prasa rolującą krone KR 155 podczas dobijania belki otwiera się tylna klapa. Na zamkniętej komorze wygląda tak jakby siłownik nie podnosił tego uchwytu do końca co blokuje klapę. Proszę o jakieś porady co zrobić!
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj