begeningfarmer

Winda do worków ze zbożem

Polecane posty

Witam!

zboże mam na chlewni i żeby coś ześrutować trzeba to znosić wiadrami po drabinie na dół do śrutownika, co jest bardzo męczące i niewygodne, nie mówiąc tu już o zagrożeniu życia. :mellow:

A gdzieś słyszałem ze jakiś gospodarz ma taką właśnie jakby windę i to jakoś działa na silnik i może transportować zbożne w workach do góry i na dół.

u mnie wysokość to 3 metry, mam silnik 2,2kW od brukiewnika- może dało by się go wykorzystać?? trochę metalu tez się znajdzie a czego nie będzie to się kupi.

A może ktoś z was ma coś takiego?

 

pomóżcie mi coś takiego zaprojektować :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawidg2    31

a nie lepiej gdzieś jakąś tanio winde budowlaną kupić. A nie myślałeś żeby jakiś lej do góry zrobić a przez strop rure i do śrutownika żeby leciało?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

to jest tak ze zboże mam na chlewni a śrutownik w stodole,, i z tym lejem to raczej nie wypali.. a o tej budowlanej to nie myslałem jeszcze... pomyśle

piszcie co wam przychodzi do głowy.. albo jak to zrobić!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

zrób zsyp przez strop z zasuwą na dole i bedzie samo lecialo prosto do worków i sobie worki przeniesiesz z chlewu do stodoły. ja mam tak nad garażem i zsypuje tak juz pare lat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

zsyp według mnie jest lepszym rozwiązaniem bo do workowania zboża na górze potrzeba 2 osoby (chyba ze masz stojak jakis do czepiania worków), a ze zsypu sam szybko napełnisz. Jak Ci nie pasuje w środku chlewa to mozesz go wyprowadzić na zewnątrz i sypać nawet na jaką taczkę albo wózek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak nie wymyślicie czegoś innego to skłonie się raczej na ten zsyp. rury może od dmuchawy bym wziął, zamontował jakoś sztywno, ale żeby na żniwa móc to zdjąć i chyba będzie, jeszcze tylko muszę pomyśleć z czego i jak zrobić jakiś kosz zasypowy do tego i tą zasuwę na dole i wtedy spokojnie 1 osoba może sie tym posługiwać.

Ale jestem otwarty na nowe propozycje! :mellow:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zorzyk2    56

Kosz można zrobić na bazie leja z dmuchawy, zasuwę można zrobić wzorując się np: na zasuwie rozsiewacza lejkowego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojciechu    0

jeśli chodzi o zasuwę to można wykorzystać ze starej maszyny do młócenia zboża. jest ona w komplecie z workownicą - przyczepiasz worek, idziesz na góre wsypać 5 wiaderek zboża, schodzisz, zawiązujesz worek i gitara. możesz też zrobić duży kosz, zamykasz zasuwę, zasypujesz całą rurę i kosz zbożem, schodzisz na dół, i szyberkiem nasypujesz sobie worek, dwa albo ile ci potrzeba.


hoduję króliki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawidg2    31

masz jakieś blachy i trochę kątowników gdzieś to możesz sobie pospawać jak masz czym i umiesz. a rure to możesz też wziąść blache i gdzieś podjechać co mają giętarke do rur i Ci wygną za drobną opłatą myśle że 1 lub 1,5mm blacha starczy i na lej i na rure pod warunkiem że lej trochę wzmocnisz wspomnianymi kątownikami i stópki w narożnikach zrobisz z kształtownika 20x20 nawet kątownik też by mogł być bo przecież nie będziesz tam sypał niewidomo ile kg na raz ale te spokojnie 200-300 kg powinno wytrzymać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

Kurczę-takie coś to mój wujek ma już jakieś 30 lat-nie jesteś z podlaskiego może ?-to mógłbyś podjechać i obejrzeć-no chyba że znajdę chwilę czasu aby porobić fotki-ale z pewnością nie w najbliższym tygodniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jestem z Kujawsko-pomorskiego.. juz wiem na 90% jak to zrobić, a te 10 % to samo wpadnie podczas roboty- mam nadzieje..

jaro jak możesz to wstaw fotki w miare szybko jak to mozliwe.. dzieki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darek1972    126

Jaki masz śrutownik? Może zamast workowania z zsypu sypać na dole do wózka. Robią teraz takie z plastikową paką koło 180-200l pojemności bardzo lekko się takim jeździ. Jeśli na górze możesz usypać kupkę zboża to zsyp da się tanio i szybko zrobić z rur PCV a zatrzymywać zboże 70cm kawałkim elastycznego węża na dole rury, podnosisz koniec i już nie leci. Mam takie coś do śruty granulowanej do zbiornika na stropie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam śrutownik typu Bąk. na dole z zsypu chyba podstawię jakieś większe wiadro i tyle, potem do śrutownika i wiadro ładnie puste, a znowu z wózka trzeba by zmiatać itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ukasz    58

aleś kotleta wygrzebał...


sprzedam kabinę do 330 "Chojnów I" tak zwana rurkowa, z dachem z tworzywa, z szybami (poza jedną boczną) drzwi wymagają poprawek blacharskich. Cena 350 pln
Lokalizacja Zachodniopomorskie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Soczi87
      Witam wszystkich. 
      Mam problem ponieważ montuję do przyczepy samoróbki jednoosiowej siłownik hydrauliczny który zakupił mój wujek w latach 90. W załączniku przesyłam zdjęcie tabliczki. Siłownik ma kulę o średnicy 53mm 
      i mam problem z doborem gniazda pod ten wymiar. W ofercie
      na rynku dostępne są rozmiary gniazd 52 i 55 nic pośredniego. Chce założyć gniazdo z zabezpieczeniem na seger. Czy roztoczenie gniazda 52mm to dobry pomysł ? 
      Moze ma ktoś z Was gniazdo na 53mm 
      Dziękuje. 

    • Przez fliegl
      Jaki jest kod RAL lub nazwa tego koloru?
       



    • Przez luki987654321
      Witam, chce zamontować halogeny led na tyle beczkowozu forschrit. czy można je podłączyć pod złącze trzy pinowe w ciągniku lub ewentualnie pod co innego można podłączyć? dodam że mam zamiar w kabinie zrobić włącznik aby się cały czas nie świeciły tylko na czas pracy.
    • Gość
      Przez Gość
      Witam, 
      Koledzy poszukuje kogoś z użytkowników kombajnów Jarek lub Arek celem wsparcie wymiarowego.
      Buduje kombajn do porzeczek i potrzebuje informacji jaka powinna być odległość miedzy podajnikiem taśmowym szerokim a profilem podtrzymującym wał otrząsacza, będę wdzięczny za zdjęcie z przyłożoną metrówką. 
      Wymiary jakie poszukuje to te zaznaczone na jednym ze zdjęć,, nie chciałbym połamać  krzaków przy pierwszej próbie jeśli do niej dojdzie :) 
      Zdjęcia z budowy w załączniku, dziękuje za pomoc:) 











    • Przez wojciechowski89
      Cześć Panowie potrzebuje dojarkę pod traktor i znalazłem taką pompę u siebie. Ktoś może kojarzy bo ja nie mogę znaleźć nic na jej temat po wpisaniu nazwy wyskakuje land niemiecki. Z tego co się orientuje brakuje tutaj zbiornika od oleju który smaruje łopatki które są metalowe nie z tworzywa. I tutaj też mam pytanie ten czarny wężyk po zamontowaniu w zbiorniku z olejem nie będzie podawal oleju na łopatki tylko wylot powietrza ta jakby ,,satelita" a powinien być jak się nie mylę obieg powietrza, że powietrze jest wpychane do zbiornika z olejem i przy wyjściu z niego zabiera olej na łopatki i tak w kółko. A przy tej rurce którą jest wypychane zassne powietrze jest korek jakby do dolewania oleju z tyłu pompy jest rurka wychodząca i wziernik jak w kompresorze żeby widzieć poziom oleju. Dodam że sam ją postawilem na podstawkę wom więc proszę się nią nie sugerować.




×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj