yacenty

Klima a spadek efektywnej mocy ciągnika

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
lukas120    4

z własnej obserwacji w Valtrze w gorący dzień załączenie klimy spowodowało na początek 0,4l/h i póżniej jak się ochłodziło to i tak komputer pokazał 0,2l więcek Passat na załaczenie klimy reaguje jęknięciem, ojca Meganka nie wykazuje żadnej reakcji natomiast załączenie ogrzewania przednie szyby słychać na silniku poczym obroty wzraztają (nie mylę się) o 50obr/min

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirasek    13
u mnie w MF wskazówka się cofa o jakieś 50 rpm po włączeniu się klimatyzacji, ale to tylko MF... :mellow:

Może Ty masz tam agregat chłodniczy? :lol: U mnie obroty ani drgną, jedynie silnik minimalnie zmienia ton pracy przy włączeniu na full, czyli coś tam czuje ale nie aż tak żeby obroty jałowe spadały :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3883

kurde ale debate wywołałem


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daniel215    1
fakt nie zauwazylem istotnego slowa "do" - przepraszam

Spoko brzozak2@ ja pierwszy się nie uniosłem :mellow: ale ok :lol:

Nawet patrząc na to co pisał yacenty@ to jego fiacik pali o ok 10% wiecej z klimą, ale w ciągnikach przyznam racje że do takich granic nie dochodzi, jeżeli juz to rzadko, albo w takich przypadkach co opisała pati@ :D

 

 

 

 

 

 

900

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawidg2    31

a co to jest ten minimalny spadek mocy i troszkę wieksze spalanie dla wygody podczas pracy, zmęczenia się tak nie odczuwa i człowieka przynajmniej kurz nie wkurza jak gryzie. mam w audi klimatronic to prawda jak włacze sprężarkę na jałowym to obroty w pierwszym momencie spadają ale po chwili wracają no może ciut mniejsze są. (tak apropo auto ma juz 13lat i silnik mam 90 KM) no spalanie jest odczuwalne jakieś 0,5l\100km z racji też tego że robie krótkie odcinki. teoretycznie słuchanie muzyki w ciągniku też minimalnie zwiększa zużycie paliwa i inne różne szmery bajery

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vvojtas1    26

Koleś z serwisu mówił mi że sprężarka przy moim ciągniku zabiera 7 KM wg danych fabrycznych. Powiedział mi bo pewien czas pracowałem bez sprężarki (pasek się wylatał) i czułem sporo większą moc - Agroplus 100. chciałem się dowiedzieć czy ma jakieś dane fabryczne. Odnośnie klimy to ponoć trochę więcej niż 7 KM ale nie pamiętał dokładnie. Co do spalania w aucie to Fabia 1,4 pli mi prawie litr więcej na 100km, różnice w spalaniu widać też na postoju jeśli ktoś ma komputerek który wyświetla mu aktualne spalanie. DF w polu z klimą w upały potrafi spalić prawie 1 litr więcej ropy czyli jakieś 3-4%.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wsk1993    0
ale za równo moje bravo jtd, jak i ten mondeo tdci 2.0 ewidentnie stają się mniej zwawe

w którejś z gazet - nie pamietam teraz której był artykuł ze kolo kupił claasa 78km czy jakoś tak i po włączeniu szmerów bajerów stał się słabszy od mtzta 82km

 

Zdaje się że Agromechanika


powered by DEERE

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
coolman111    56

Nie wiem jak to jest w maszynach rolniczych, bo nie posiadam żadnej maszyny z klimatyzacją, ale co do samochodów to użytkuje 2 identyczne auta o takich samych silnikach i jeden ma klime a drugi nie. Nie zauważam różnicy aby jeden był słabszy od drugiego, oba ciągną równo (nawet ten co jest z klimą- czy ma włączoną czy nie to jakby lepiej się zbierał od tego bez klimy). Spalanie na biegu jałowym tylko wzrasta przy włączonej klimie o 0,2l na godz., a w jeździe to komputer pokazuje zaledwie o 0,1 l więcej na 100km.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jankris    12
Koleś z serwisu mówił mi że sprężarka przy moim ciągniku zabiera 7 KM wg danych fabrycznych. Powiedział mi bo pewien czas pracowałem bez sprężarki (pasek się wylatał) i czułem sporo większą moc - Agroplus 100. chciałem się dowiedzieć czy ma jakieś dane fabryczne. Odnośnie klimy to ponoć trochę więcej niż 7 KM ale nie pamiętał dokładnie. Co do spalania w aucie to Fabia 1,4 pli mi prawie litr więcej na 100km, różnice w spalaniu widać też na postoju jeśli ktoś ma komputerek który wyświetla mu aktualne spalanie. DF w polu z klimą w upały potrafi spalić prawie 1 litr więcej ropy czyli jakieś 3-4%.

 

Bzdury piszesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3883

a ty sie kolego napisałes ze o ja cie nie moge

jak juz piszesz ze ktos pisze bzdury to pokaz gdzie te bzdury wg ciebie sa - pokaz swoje "bzdury" albo tą jedyną słuszną prawde :-)


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KAROL4    5
a co to jest ten minimalny spadek mocy i troszkę wieksze spalanie dla wygody podczas pracy, zmęczenia się tak nie odczuwa i człowieka przynajmniej kurz nie wkurza jak gryzie. mam w audi klimatronic to prawda jak włacze sprężarkę na jałowym to obroty w pierwszym momencie spadają ale po chwili wracają no może ciut mniejsze są. (tak apropo auto ma juz 13lat i silnik mam 90 KM) no spalanie jest odczuwalne jakieś 0,5l\100 km z racji też tego że robie krótkie odcinki. teoretycznie słuchanie muzyki w ciągniku też minimalnie zwiększa zużycie paliwa i inne różne szmery bajery

Za to wyrównywanie obrotów odpowiadają czujniki, bo jak nie klima, to przy pokręcaniu kierownicą (ze wspomaganiem) mógłby zgasnąć. Spadek mocy czuć, ale wolę pić chłodne piwko na polu, albo nie usypiać w upał na trasie. Myślę,że to koszt ok 0,5l /h albo nawet nie. Z klimką nie przesadzam (wentylator na 1,w klimatroniku min.) bo zaraz katarek albo gardło i nie do zniesienia smród z papierosów. W czasie palenia nie używajcie klimy!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

Mam dwa samochody z klimą i w obu da się odczuć włączenie klimy, spalanie wzrasta ok ok 0,5l w największe upały o max 1l. Włączenie na biegu jałowym powoduje lekkie zmniejszenie obrotów ale napewno nie zaduszenie silnika. W agrotronie silnik nawet na jałowym nie odczuwa włączenia klimy a różnica w spalaniu jest na tyle mała, że jej nie widzę ;) Bodajże w agromechanice pisali, że klima może zabrać 1 kW ale myślę, że może być to troszkę więcej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

jak pracuje na maxa to wezmie wiecej mocy, ale jak juz pomieszczenie jest wychlodzone to bedzie tak jak w agromechanice pisali, wiec jesli ktos ma 100 kW i wyczuje brak jednego to nie wiem w jaki sposob on to robi ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jankris    12
Nie wiem jak to jest w maszynach rolniczych, bo nie posiadam żadnej maszyny z klimatyzacją, ale co do samochodów to użytkuje 2 identyczne auta o takich samych silnikach i jeden ma klime a drugi nie. Nie zauważam różnicy aby jeden był słabszy od drugiego, oba ciągną równo (nawet ten co jest z klimą- czy ma włączoną czy nie to jakby lepiej się zbierał od tego bez klimy). Spalanie na biegu jałowym tylko wzrasta przy włączonej klimie o 0,2l na godz., a w jeździe to komputer pokazuje zaledwie o 0,1 l więcej na 100km.

 

Święta prawda. A w maszynach rolniczych jest tak samo, albo naweti mniej bo z reguły jedzie jedna osoba i wytwarza mniej ciepła, a kabiny są mniejsze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale jest większa powierzchnia szyb. A pozatym ciepło wytwrazane przez człowieka moim zdaniem jest pomijalnie małe.


sprzedam

Opryskiwacz Pilmet 

www.olx.pl/oferta/opryskiwacz-pilmet-2018-18-m-2000l-nie-hardi-rau-evrard-CID757-IDxqwma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jankris    12
a ty sie kolego napisałes ze o ja cie nie moge

jak juz piszesz ze ktos pisze bzdury to pokaz gdzie te bzdury wg ciebie sa - pokaz swoje "bzdury" albo tą jedyną słuszną prawde :-)

 

Zajżyj na poprzednią stronę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez dariusz86
      Cześć,
      Stoję przed małym dylematem w kwestii doboru haków sprzęgających. Chcę zamontować coś takiego do ciągnika o mocy 70KM. Nie wykonuje on nie wiadomo jak ciężkich prac ale jednak hak to wygoda o czym już się przekonałem nie raz. I teraz biję się z myślami, czy inwestować prawie 500zł za sztukę, za oryginał CBM'a, kat 2S, czy może pójść w coś tańszego i wziąć waryńskiego. Generalnie waryński chyba robi nie najgorsze te części ale nie wiem jak jest z hakami. Szukam opinii i ciężko cokolwiek znaleźć. CBM to wiadomo, marka sama w sobie. Ale różnica w cenie dość znaczna bo na 2 sztukach około 400zł. Bardzo bym Was prosił o pomoc w dokonaniu wyboru. Może są na forum osoby które mają haki waryńskiego już jakiś czas i z perspektywy tego czasu, są w stanie wydać jakąś opinię. O opinię CBM'a nie pytam bo wiadomo że to górna półka. 
    • Gość
      Przez Gość
      Czy ktoś wydzierżawił grunty pod fotowoltaike? Szukam informacji czy to opłacalne, jakie mogą być problemy i czy umowy są faktycznie takie piękne i przejrzyste. W tygodniu było już dwóch przedstawicieli chętnych na dzierżawę ziemi.
    • Przez tmic
      Czy ktoś się już spotkał  z umową dzierżawy gruntu pod instalację wodorową ? Szukam informacji o problemach i opłacalności.
    • Przez Michle18
      Witam mam problem renault 90-34 zauważyłem że wałek od przedniego mostu jest uszkodzony (zjedzony frez) od strony skrzyni jest ok moje pytanie brzmi czy jeśli pominę tuleje która łączy wałek z przednim mostem i zespawam to na stałe czy pochodzi to trochę czy musi być jakiś luz na tej złączce wału? Chce zrobić coś na szybko bo robota w polu się szykuje z góry dziękuję za opinie
    • Przez michalsoft
      Witam,
      w sąsiedztwie mojej działki powstać ma turbina wiatrowa. Dziś był przedstawiciel firmy z zapytaniem o zgodę i propozycja dzierżawy  na to żeby nad moimi działkami kręciło się śmigło z wiatraka , ewentualnie może być na tej działce kawałek fundamentu. Ma być ro wiatrak o mocy około 3MW
      Na jakie zapisy w umowie dzierżawy zwrócić uwagę ? CO jest ważne w tym aspekcie ? 
      Czy macie jakieś doświadczenie z tego typu sprawami ?
      Jaki może być ewentualny czynsz dzierżawny?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj