yacenty

Klima a spadek efektywnej mocy ciągnika

Polecane posty

yacenty    3870

Hej,

chłopaki i dziewczyny.

Ile średnio mocy traci ciągnik po włączeniu klimatyzacji?

Ile trzeba sobie wziąść zapasu właśnie na klime i inne wynalazki elektroniczne w nowym sprzecie.

Nie piszcie tylko ze nic nie traci bo w to nie uwierze jeżdżąc swoim 105km autem jak włączam klime to auto ewidentnie staje się bardziej mułowate, przy malutkim gazie potrafi nawet zgasnąć.

Jeździłem troche służbowym mondeo z silnikiem 140km i jak włączyło się klimę to tez potrafił zagrac na zaworach lub całkiem zgasnąć.

Tak więc pytanie jest ile trzeba dołożyć mocy aby zrównoważyć tą stratę?

Czy ciagnik 115km bez klimy bedzie szedł tak jak 127 z załączoną klimą?

Różnica w cenie ciągnika niby 9tyś, ale może warto by się było skusić na owe 127 a nie na 116?


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241
Czy ciagnik 115km bez klimy bedzie szedł tak jak 127 z załączoną klimą?

jak straci 2 KM to wszystko :mellow:

 

szczerze jezdzac siostry megane ktory ma dieslowskie 80 KM nie czuje jakiejkolwiek roznicy przy jezdzie z wlaczana lub wylaczona klima. moim zdaniem sprawa nie warta uwagi, a w ciagniku to juz w ogole.

 

 

tyle udalo mi sie znalezc:

Klimatyzacje samochodowe mają moce rzędu 5-7KW

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ferdek1    8

MF 4455-101KM obroty wynoszą 800/min-bez klimy a po załączaniu klimy spadają do 750obr/min.

Słyszałem żę klima zżera 4KM no i spalanie wzrasta 1l/Mtg


wniosek o płatność złożony,kontrola przeprowadzona-czekam na kasę...no i kasa wpłynęła na konto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3870

ale za równo moje bravo jtd, jak i ten mondeo tdci 2.0 ewidentnie stają się mniej zwawe

w którejś z gazet - nie pamietam teraz której był artykuł ze kolo kupił claasa 78km czy jakoś tak i po włączeniu szmerów bajerów stał się słabszy od mtzta 82km


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wsk125ccm    11

W Nh nie odczuwam żadnego spadku mocy, tylko przy rozruchu na wysokich obrotach czasem pasek lubi zapiszczeć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

@yacenty moze warto by bylo u kogos sprawdzic organoleptycznie :mellow:

na pewno jakis znajomy ma ciagnik o mocy ok. 100 KM z klimatyzacja. klimatyzacja tylko przez 3-5 minut od wlaczenia pracuje na maxa, moze wtedy odczules jakis spadek mocy w wspomnianych autach, pozniej moim zdaniem to nieodczuwalne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tommy66692    2254
ale za równo moje bravo jtd, jak i ten mondeo tdci 2.0 ewidentnie stają się mniej zwawe

w którejś z gazet - nie pamietam teraz której był artykuł ze kolo kupił claasa 78km czy jakoś tak i po włączeniu szmerów bajerów stał się słabszy od mtzta 82km

wiesz 78km i 82km to juz jest róznica i claas jest słabszy :mellow:

 

w samochodzie moze i jest udczuwalny spadek mocy ale w ciagniku? pierwsze słyszę i raczej mało realne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3870

poczekam az sasiad przyprowadzi nh6070 to go podpytam, albo moze bardziej zainteresuję się ciagnikiem demo nh - co prawda jest to zupełnie inna baja niż to na czym mi zalezy no ale to ta sama seria, ale za to 30km wiecej i silnik już a CR, ale i klima by była do przetestowania i amortyzowana oś


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ferdek1    8

Po załączeniu klimy obroty ciągnika 100KM spadają o 50obr/min


wniosek o płatność złożony,kontrola przeprowadzona-czekam na kasę...no i kasa wpłynęła na konto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3870

brzozak2: ale przecież to zawsze jest jakaś sprężarka na pasku która wymaga ileś tam pracy, a skad się ta praca ma wziaść? musi ją dostarczyć główny motor ciągnika więc wtedy ma już mniej mocy na skrzyni


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

tak na pewno obroty nie wzrosną :mellow: chodzi mi tylko o to czy po wychlodzeniu wnetrza obroty sa nadal mniejsze o 50, czy np. o 20

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirasek    13

W ciągniku nie odczuwam różnicy ale spróbuje sie pobawić, z tym że może nie być to miarodajne bo sprężarka nie zawsze pracuje ciągle, jedynie przy pełnym wydatku, a tak sprzegiełko sie rozłącza co jakiś czas. U mnie włączenie klimy na jałowych nie powoduje spadku obrotów.

 

Wspomniane było o samochodach, auto z wtryskiem sterowanym elektronicznie nie powinno zgasnąć po włączeniu klimatyzacji. U mnie w małej benzynie na jałowych obrotach moge właczyć jednocześnie klime, ogrzewanie tylnej szyby i jeszcze przywalić po heblach żeby serwo pociągneło podciśnienie - motor nie zgaśnie, silniczek krokowy szybko podniesie spadające obroty do ustalonych. W dieslach też jest jakieś ustrojstwo za to odpowiedzialne. Jeśli gaśnie to chyba coś jest nie tak :mellow:

 

Pamiętam wykres z hamowni jakiejś hondy, zrobione dwa pomiary, jeden z klimą, drugi bez, różnica to bodajże 1,6 KM przy szczytowej mocy.

 

Kiedyś zrzuce pasek, włącze klime i obadam czy to sie ciężko kręci :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pioter    46

u mnie w MF wskazówka się cofa o jakieś 50 rpm po włączeniu się klimatyzacji, ale to tylko MF... :mellow:


Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Ja patrzyłem na sprężarce od klimy w DF to trzeba było sporej siły, żeby koło obrócić. :lol: Pracownik kiedyś orał i włączył klimę na maksa, ale otworzył drzwi. Fakt, że go trochę przeciążał, ale wtedy ciągnik dużo spalił. :D Następnego dnia jeździł już z normalnie ustawioną klimatyzacją i spalanie było w normie. :mellow:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jankris    12

Bawi mnie takie pieprzenie.

Użytkuję klimę w samochodzie, kombajnie i ciągniku. Kompresor od sprężarki pracuje okresowo. Jeśli się załączy to pobieraok 1kM mocy. Więcej bieże zwykły wentylator chłodnicy 3-5 kM- chyba że ktoś ma ciągnik z wentylatoerm załączanym sprzęgłem wiskotycznym (lepkościowym). Zużycie paliwa to ok. 0,1 -0,2 l/godz, sprawdzałem to w samochodzie w którym mam koputer pokazujący wszystkie parametry pracy.

Pozdr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dawid777    0

Jakby klimatyzacja pochłaniała jakieś ogromne ilości mocy, to nie motnowano by jej w ciągnikach 30KM.


“Sukces, to robienie tego, co chcesz robić, kiedy chcesz, gdzie chcesz, z kim chcesz, tak długo, jak tylko chcesz.” Anthony Robbins
Sprzedam: rozsiewacz rauch zs(a) komet, rozsiewacz kuhn zsa 450 hydr, rozrzutnik czarna białostocka, przyczepę 3.5t niską wywrotkę zarejestrowaną, agregat ścierniskowy kongskilde vibro-flex 9 łap, Prasę z224/1, alufelgi 18" BMW m3 styling 72

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darek1972    126
Nie piszcie tylko ze nic nie traci bo w to nie uwierze jeżdżąc swoim 105km autem jak włączam klime to auto ewidentnie staje się bardziej mułowate, przy malutkim gazie potrafi nawet zgasnąć.

Jeździłem troche służbowym mondeo z silnikiem 140km i jak włączyło się klimę to tez potrafił zagrac na zaworach lub całkiem zgasnąć.

 

Takie duszenie silnika występuje w samochodzie bo przy włączeniu sprężarki 1-1,5KM włącza się jeden lub dwa wentylatory 0,5-1KM i spadek napięcia włącza alternator na maxa. Jest wtedy chwilowe obciążenie które może spowodować przygaśnięcie silnika samochodu który na dodatek na biegu jałowym nie ma zbyt dużej mocy i momentu obrotowego w porównaniu do traktora. Climatronik natomiast włącza sprężarkę i wentylatory z pewnym poślizgiem czasowym aby uniknąć duszenia silnika. W aucie jadąc z pewną prędkością wentylatory już nie pracują a sama sprężarka nie spowoduje większego zużycia paliwa przy wychłodzonym wnętrzu niż otwarte okna czy szyberdach. W Forterze włączając klimę obroty nie spadają, tu i tak wentylator pracuje cały czas a sprężarka nie weźmie więcej jak 1KM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3870

moje auto mimo iż nie ma "komputera pokładowego" ma klimatronik i jeżdząc z klimą spala ok 0.5l na 100km wiecej - z 5.2 rośnie mi na jakies 5.7l/100


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pati    12

Jakiś czas temu w AgroMechanice pisało o Celtisie, któremu przez bogate wyposażenie uciekło koło 50KM. :mellow: Ale ciągnik miał wadę fabryczną, nawet Niemcy z Claasa nie mogli się nadziwić jak to możliwe, a jednak. :lol: I takim sposobem T25 okazał się silniejszy od nowego Celtisa.


Czy świeci słońce, czy leje deszcz, John Deere 7530 moja maszyną jest. :)
www.tractordata.com____www.konedata.net Ile koni, który rok, prędkości i pojemności.
Nie każda morda pasuje do Forda, nie każda menda pasuje do Fendta, nie każda ździra pasuje do John Deera. :-D
JOHN DEERE 7530 -----> my dream... super maszyna...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daniel215    1

Klimatyzacja w samochodzie zabiera moc w taki sam sposób jak alternator czy też jakiś wentylator (oczywiście każde urządzenie ma odpowiedni pobór mocy)... Kto ma klime ten widzi różnice przy włączonej i wyłączonej :mellow: Oczywiście w samochodach osobowych jest to do odczucia, natomast w ciągnikach rolniczych nie ma już takiej różnicy (zwłaszcza przy mocniejszych maszynach)... Np. co innego będzie w jakimś 60konnym "ciapku" a w Fendzie 936 :D

Przy działającej klimatyzacji ciagnik potrafi spalić do 10% więcej paliwa niż wtedy kiedy ona jest w stanie spoczynku... Ale przeważnie nie ma aż takiego obciązenia i rzadko dochodzi do takich granic spalania :lol: zwłaszcza w nowym sprzęcie, gdzie nawet na takie duperele zwraca się uwage :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241
Przy działającej klimatyzacji ciagnik potrafi spalić do 10% więcej paliwa niż wtedy kiedy ona jest w stanie spoczynku...

juz dawno wiekszego kretynizmu nie slyszalem - poproszę o jakis dowod

poza tym same teza w sobie jest durna bo wg niej ciagnik 300 KM palilby wiecej o 3-5 l/godz, a ciagnik 70 KM 0,5-1,5 l/h co za stek bzdur

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daniel215    1

Ja gorszego debilizmu u co niektórych też... :mellow: Popracuj sobie... hym.... z turem np??? wtedy ciągnik mało pali... aha i jeszcze tak dla wyjaśnienia, to podam przykład dla tych mniej jarzących :lol: Np. jak nam ciągnik pali 5l/mth (weźmy na przykład coś małego) to 10% z tego to 0,5l czyli będzie palił teoretycznie 5,5... Aha i jest napisane do 10%

I tak samo jest w przypadku samochodów... :D A tam nie jest napisane że 300km ciągnik będzie palił o 5l wiecej... Jakby ktoś dokąłdniej czytał, to chodzi o to że wieksze ciągniki nawet nie odczuwają właczonej klimy :)

Ps. klimatyzacja przeważnie stawia taki sam opór w małych jak i dużych ciągnikach (możliwe że w wiekszych jest wieksza kabina itd...) ale jaki wysiłek jest dla silnika o mocy 360km a 60km??? widać chyba różnice :D

a... i o co chodzi z tymi dowodami... archiwum X ktoś prowadzi czy jak??? :)

Kolego i bez takiego krytykowania, wyluzuj... :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez tmic
      Czy ktoś się już spotkał  z umową dzierżawy gruntu pod instalację wodorową ? Szukam informacji o problemach i opłacalności.
    • Przez Michle18
      Witam mam problem renault 90-34 zauważyłem że wałek od przedniego mostu jest uszkodzony (zjedzony frez) od strony skrzyni jest ok moje pytanie brzmi czy jeśli pominę tuleje która łączy wałek z przednim mostem i zespawam to na stałe czy pochodzi to trochę czy musi być jakiś luz na tej złączce wału? Chce zrobić coś na szybko bo robota w polu się szykuje z góry dziękuję za opinie
    • Przez michalsoft
      Witam,
      w sąsiedztwie mojej działki powstać ma turbina wiatrowa. Dziś był przedstawiciel firmy z zapytaniem o zgodę i propozycja dzierżawy  na to żeby nad moimi działkami kręciło się śmigło z wiatraka , ewentualnie może być na tej działce kawałek fundamentu. Ma być ro wiatrak o mocy około 3MW
      Na jakie zapisy w umowie dzierżawy zwrócić uwagę ? CO jest ważne w tym aspekcie ? 
      Czy macie jakieś doświadczenie z tego typu sprawami ?
      Jaki może być ewentualny czynsz dzierżawny?
    • Gość
      Przez Gość
      Czy ktoś wydzierżawił grunty pod fotowoltaike? Szukam informacji czy to opłacalne, jakie mogą być problemy i czy umowy są faktycznie takie piękne i przejrzyste. W tygodniu było już dwóch przedstawicieli chętnych na dzierżawę ziemi.
    • Przez AgroJacek
      Witam wszystkich miłośników ciężkiego sprzętu rolniczego!
      Zwracam się do Was z dość specyficznym zapytaniem – od dłuższego czasu rozglądam się za ciągnikiem Kirowiec K-700 i chciałbym dowiedzieć się, gdzie najlepiej poszukiwać ofert sprzedaży tego typu maszyny. Może ktoś z Was niedawno przechodził przez proces zakupu i może podzielić się doświadczeniem? Interesują mnie zarówno oferty z drugiej ręki, jak i możliwe źródła, gdzie można znaleźć sprawdzone egzemplarze w dobrym stanie technicznym.
      Szczególnie jestem ciekaw:
      Czy są jakieś strony internetowe, aukcje online lub fora, które specjalizują się w sprzedaży ciągników rolniczych i mogą mieć w swojej ofercie K-700?
      Jakie sklepy lub komisy rolnicze w Polsce mogą posiadać takie ciągniki?
      Czy istnieją grupy na portalach społecznościowych lub aplikacje dedykowane sprzedaży używanego sprzętu rolniczego, które mogłyby być pomocne w moich poszukiwaniach?
      Będę wdzięczny za wszelkie wskazówki i porady, które przybliżą mnie do zakupu tego legendarnego ciągnika.
      Z góry dziękuję i pozdrawiam!
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj