Ziomek1994

Jaka hodowla na 15 hektarowym gospodarstwie

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Dawid777    0

U mnie dziadek maił ok. 10 króli (taki białe i czerwone oczy) to one chlały jak 2 krowy :mellow: i w końcu dał se spokój, ale obiady były smaczne :lol:


“Sukces, to robienie tego, co chcesz robić, kiedy chcesz, gdzie chcesz, z kim chcesz, tak długo, jak tylko chcesz.” Anthony Robbins
Sprzedam: rozsiewacz rauch zs(a) komet, rozsiewacz kuhn zsa 450 hydr, rozrzutnik czarna białostocka, przyczepę 3.5t niską wywrotkę zarejestrowaną, agregat ścierniskowy kongskilde vibro-flex 9 łap, Prasę z224/1, alufelgi 18" BMW m3 styling 72

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojciechu    0

Jeśli chodzi o odbiorców na króliki to popytaj w okolicy osoby, które mają małe dzieci. Dla przykładu ja sprzedaję osobom w rodzinie, które kupują i karmią nimi dzieci. Dobrze byłoby jeszcze gdybyś sprzedawał zabite bo można więcej kasy wsiąść.

 

Życzę powodzenia w hodowli :mellow:


hoduję króliki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kkk2006    0

Tak tylko przez króliki ile jest szczurów ja kiedyś miałem 6 samic i je zlikwidowałem bo tyle szczurów miałem ze ho ho króli już nie było a szczury tak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ziomek1994    3

Z reszta ziem to chyba zaoram i zasieje lub z będę siano komuś sprzedawał i tez będzie zysk mały ale będzie :mellow:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojciechu    0

Co do tych szczurów to wcale tak nie jest że jak masz króliki to muszą być i szczury. Ja hoduję już trzeci rok i wcale nie mam szczurów (trzymam króle w klatkach)


hoduję króliki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmer102    0

Ja hodowałem króliki i na większą skale bym nie radził. Często było tak, że się dobrze chowały, były zaszczepione, zdrowe i w jeden dzień połowa zdechła, a na drugi następna połowa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mathieu92    122

Ja mam około 5 ha i myślę nad powiększeniem hodowli kur niosek. Obecnie mam ich około 60-70 kurnik który mam pozwala mi na pomieszczenie około 100-120 sztuk. Obecnie jajka mam dla siebie i kilku znajomych ale czasami jest duża kolejka za nimi ;). Mam też pomieszczenie w których dziadek hodował kiedyś krowy oraz świnie. 2 kojce w których pomieszczę po 2 świnie i ewentualnie tam gdzie były krowy mógłbym zrobić kojce dla świń. Myślę że spokojnie mógłbym teraz trzymać w tej chlewni 12-15 tuczników ;D


Sympatyczny facet z okolic Lublina który za wszelką cenę postanowił prowadzić gospodarstwo rolne i je rozwijać pomimo przeciwności losu oraz skromnego dobytku który odziedziczył :)

 

Zapraszam do mojej galerii którą ostatnio niestety zaniedbałem przez nawał pracy w gospodarstwie oraz poza nim ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ziomek1994    3

Ja ciągle zastanawiam się nad tymi owcami bo bym miał od kogoś kupić tylko nie wiem czy to jest opłacalne. Czekam na inne propozycje użytkowników

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukasz1987    61

Jakie masz budynki oraz sprzęt, bo jak ktoś Ci napisze np malinę to i tak nic Ci to nie da. Na 15ha to z 25 opasów powinieneś utrzymać, siejąc QQ, lucerną i zboża na kiszonki oraz paszę.


Nienawidzę Naszej Klasy, Fotki i Grona, strony dla osób szukających przyjaciół wśród ludzi, których nie znają

Nie będę dyskutował z idiotami, sprowadzą Mnie do swojego poziomu wykończą doświadczeniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ziomek1994    3

Sprzęt to Ursus c330 + maszyny do niego.Budynki to mam Chlew przystosowany do bydła i trzody oraz stodoła przystosowana do trzymania bydła

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukasz1987    61

Kosiarkę, przewracarkę/zgrabiarkę, przyczepę, rozrzutnik i beczkę zakładam, że masz? Przydał by się jakiś ciągnik około 60-80KM, do Orkana chyba, że ma ktoś w okolicy sieczkarnię do QQ. Jeśli miałbyś ten sprzęt to możesz trzymać bydło.


Nienawidzę Naszej Klasy, Fotki i Grona, strony dla osób szukających przyjaciół wśród ludzi, których nie znają

Nie będę dyskutował z idiotami, sprowadzą Mnie do swojego poziomu wykończą doświadczeniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukasz1987    61

Owce raz w życiu widziałem w Krynicy, więc nie wiem czy się opłacają.


Nienawidzę Naszej Klasy, Fotki i Grona, strony dla osób szukających przyjaciół wśród ludzi, których nie znają

Nie będę dyskutował z idiotami, sprowadzą Mnie do swojego poziomu wykończą doświadczeniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ziomek1994    3

Mój znajomy ma 20 stada podstawowego i 10 młodzieży no to chyba się opłaca.CZekam na inne propozycje

Edytowano przez Ziomek1994

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mszk8    123

A więc tak. Mnie też kiedyś "króle" ruszyły, ale już mi przeszło. Też jestem z podlaskiego. I ja znalazłem zbyt.

http://www.e-monki.pl/phpBB2/viewtopic.php?t=4360 i nie tylko ten. Kilka ogłoszeń w necie i prywatni ludzie do mnie pisali.

 

edit: nie chcę Ciebie zniechęcać ale jak sobie koszty podliczyłem to w takiej ilości jaką zaplanowałem marne grosze mi wyszły...


"...Życie jest za krótkie by tanie wino pić..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ziomek1994    3

mszk8 a czemu duże koszta? Pasze tak drogie są?A ten gosc z tego forum przyjezdzal po krole czy ty musialem mu dowozic?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mszk8    123

Nie tyle co pasze, ale ja z takiej ilości jaką sobie założyłem miałem nadzieję na więcej $ bardziej przy takiej samej ilości wg mnie opłacają się nioski.

 

PS: A do gościa dzwoniłeś?


"...Życie jest za krótkie by tanie wino pić..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ziomek1994    3

Moje plany uległy zmianie wiec szukam hodowli która byłaby opłacalna. Hodowla zajmowałbym się ja gdyż niedługo przejmuje gospodarstwo i zaczynam je rozwijać wiec proszę o inne propozycje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agro973    41

Albo hoduj świnie gdzieś że 100szt i może z 10 opasów. Pola ci by starczyło a QQ nie polecam już lepsza jest kiszonka z liści buraczanych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ziomek1994    3

Tylko nikt w okolicy nie sieje buraków. Centrali nasiennej nie ma w okolicy jedynie nasiona przez neta mogę zamówić ;/. A czemu kiszonka z liści buraczanych jest lepsza od qq?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzsiek1312    1

agro973 co za bzdury wypisujesz na forum jeszcze ktoś w to uwierzy!!! Liście buraczane lepsze od QQ

W sumie jak byś miał z 3ha to już ok by było, z 1 uchowasz z 10 byków + łąki które masz nawet 35-40 byków do 600kg możesz chować

Mój wuja na 19 ma 18 krów+30młodzierzy i wychowa i to na słabych ziemiach, ale słomę z 30ha od znajomych zbiera dodatkowo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez LukasSch
      Witam mam pytanie około 5 dni temu kupiłem kury nioski wszystko z nimi ok tylko niechcą wyjść z kurnika na wybieg i tu pytanie czy dać im czas czy wyciągnąć je samemu na zewnątrz ? 
    • Przez Szejmuś
      Ma ktoś namiary na handlarza końmi na mięso?
      I przy okazji ile za kilogram. Ogierki, klacze, ale dorosłe nie źrebaki.
    • Przez Lupek
      Czy ktoś zajmował się tym, co o tym sądzicie?
    • Przez elektrotech
      Ciekawe czy u kogoś pracuje jeszcze koń....tak tak u mnie dziadek ma i śmiga bronami ) takie drobne prace
    • Przez burtek
      Witam serdecznie,
      w swoim nabytym nie dawno gospodarstwie posiadam 3 duże psy (dwa bernardyny i jeden owczarek niemiecki). Psiaki karmie resztkami z jedzenia, chlebem oraz kupuje im kości z mięsem z masarni. Chciałbym jeszcze kupić im karmę, aby poprawić ich wygląd. Jaką dobrą i tanią karmę polecacie dla psiaków? Jak Wy karmicie swoje psy?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj