Zaloguj się, aby obserwować  
adamg

Mf 6485 vs Claas Arion 640

Polecane posty

adamg    0

Siema założyłem ten temat ponieważ chce zakupic ciągnik i chce sie was zapytac o zdanie. Mam oferte na MF 6485 albo ClaAS Arion 640 poradzcie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamg    0

50 ha ziemi i 20 łąk pług 5 skib + packomat agregat upr-siew talerzówka kosiarka czolowa i tylnia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamillo0    132

No powiem ci, że jak na 70 ha to niezłego byczka chcesz kupić.

Hmmm no ferdek o jakieś 10 KM więcej mocy ma , znaczy zależy według czego, czy mocy nominalnej, czy maksymalnej.

Ferdek droższy ale pewnie będzie lepszy, no i chyba większy dostęp do części, bo MF-ów jest w Polsce więcej niż Class-ów.

A czego akurat na te dwa modele się zdecydowałeś?

Nie chcesz nic z innej stajni, np: Fendt, John Deere, Case, New Holland, Deutz-Fahr???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

w tamtym roku korbankowo sprzedalo mniej wiecej tyle samo claasów co mfów :mellow:

moc w claasie jest podawana w bardziej wygorystycznej normie, wiec pomoce sa bardzo porownywalne (tzn te szczytowe wartosci)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GSX    0

To może napisz pełne wyposażenie a nie tylko przedni wom i tuz a rozmiar opon itp. rodzaj przekładni itd....


"...W życiu piękne są tylko chwile..." Dżem
"...Nie ma miejsca jak Dom..." PiH

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamg    0

we fergusonie dyna6 3 pary wyjsc hydrauliki, udzwig 9100kg, moc z power boost 190km Claas hexashift 24/24 udzwig 8000kg, 3 wyjscia hydrauliki moc z power boost 180 km a czemu nie inne bo tak JD zbyt niepewny do nich jestem,fendt za drogi a inyych nie bralem pod uwage a MF ma mój wuja tylko ze 6495 i sam mi go polecil ale tez Claas mnie kusi. Brzozak Claas jest porównywalny do MF wiec wiesz ludzie wola cos tanszego a z silnikiem JD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zonk    2

przejedź się obydwoma i weź tego który lepiej ci pasuje :mellow: skrzynie biegów oba ciągniki mają takie same, tylko inny jest software, wybór się tak naprawdę sprowadza do tego czy pod maską chcesz mieć silnik jd(claas) czy sisu(mf)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamillo0    132

No czyli jak jesteś zniechęcony do John Deer-ów to i do Class-a, bo jak kolega wyżej napisał, Classy mają silniki John Deer-a.

No i powiedz czego wymagasz od nowego ciągnika, bo najlepiej postawić sobie wymagania i szukać sprzętu, który tym wszystkim wymaganiom sprosta lub prawie wszystkim.

Mam rozumieć,ze na cenie ci nie zależy, że cena nie gra roli,że jak będzie trzeba to dopłacisz nawet te 3000 euro??

Udźwig podnośnika MF-a większy, bo ma więcej koni i zapewne mocniejsze siłowniki.

 

A nie zastanawiałeś się nad MF 7485 lub 7490 ?

 

Według porównania Classa i MF to:

- ferdek ma więcej koni

- udźwig podnośnika w MF to 9100 kg a udźwig podnośnika w arionie 8000 kg

- W ferdku są 3 wyjścia hydrauliczne a w arionie w standardzie 2, za dopłatą max 4wyjscia

- obie skrzynie 24/24, tyle,że w arionie Hexashift a w 6485 Dyna-6

- w ferdku jest większy rozstaw osi

- w classie siedzi silniczek JD a w ferdku sisu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamg    0

No te 3 tys euro to przezyje bo to inwestycja na kilkanascie lat wiec wiesz plug 5 skib + packomat kosiarak czolowa i tylnia claas zestaw upr-siew kuhn integra aktywny w przyszlosci prasa claas variant( za rok) talezowka czolowa kongskilde terra front 4,5 m no i w duzo w transporcie bedzie pomagał Mf 5435 a na serie 7400 nie mam az tyle kasy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamillo0    132

Aha oki no to jeśli wymagasz od tego ciągnika dużej mocy, bo przy takich pracach będzie ci potrzebna to lepiej kupić Masseya Fergusona.

Ferdek wydaje się masywniejszy, a według wymiarów claas jest dłuższy lecz to właśnie ferdek jest cięższy o 250 kg i wyższy o kilka cm.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamg    0

No fakt to przemawia za MF 6485 i też już przedstawiciel był i umowa podpisana

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez Patryszka
      Witam ma ktoś z was forda 6610? 
      Chciałbym coś kupić do 35k z napędem. I właśnie zastanawiam się nad tym fordem 80km turbo. 
      Ma ktoś z was ? Jakieś opinie ?
      Dzięki 
    • Przez FarmerPL6075
      Trochę ponad 3000 mth i 6 lat na naszym Gospodarstwie. FT Heritage 6075 DTn chodzi głównie z paszowozem




    • Przez jakubgor123
      Tak jak w tytule poszukuję ciągnika do 40 tysięcy może być 4x4 lecz nie jest to konieczność co polecacie ? Minimum 80KM
    • Przez Janusz_m
      Witam szanowne Grono.
       Doradżcie proszę , czy  ciągnik Kubota MU 5502 sprawi się dobrze na winnicy, czy ktoś ma i jest zadowolony? Czy lepiej szukać czegoś innego między 50 - 60 Km i jaki z ciągników byście polecili?
      Z góry dziękuję i pozdrawiam.
    • Przez TomZet
      Dzień dobry,
      posiadam Zetor 5245  4x4 z 1989 roku, chcialbym wymienić na cos nowego w budżecie 130-160k brutto.
      Chciałbym żeby był 4x4 w okolicach 50kM, Zatory Major chodzą w okolicach 200k, chciałbym cos 40-50k taniej.
      Co mi polecicie sprawdzonego? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj