michal18

Zetor 7245 czy Ursus 914 turbo

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
michal18    0

jakie są wasze opinie na temat tych dwóch ciągników ponieważ zamierzam kupić ciągnik w zastępstwo zetora 7211 i zastanawiam się nad zetorem 7245 lub ursus 914 z turbo oba ciągniki są z 1988roku i ursus jest tylko o 3000 droższy od zetora. proszę o wasze opinie i doświadczenia. ciągnik będzie pracował na 35ha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
artur21    0
jakie są wasze opinie na temat tych dwóch ciągników ponieważ zamierzam kupić ciągnik w zastępstwo zetora 7211 i zastanawiam się nad zetorem 7245 lub ursus 914 z turbo oba ciągniki są z 1988roku i ursus jest tylko o 3000 droższy od zetora. proszę o wasze opinie i doświadczenia. ciągnik będzie pracował na 35ha.

 

914 na pewno jest cięższy od zetora i ma więcej KM, zetor ma gdzieś z 63 KM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Miki7211    8

Powiec czy to bedzie główny ciagnik w gospodarstwie ?? Bo jesli tak to raczej kup 914 tylko jesli kupisz 914 to bedziesz musiał kupic równiez inne maszyny jesli narazie ten 7211 byl głównym ciagnikiem. Ale jesli ma to byc ciągnik pomocniczy to zetorek 7245 bedzie idealny :rolleyes:


Moje Filmiki

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    315
jakie są wasze opinie na temat tych dwóch ciągników ponieważ zamierzam kupić ciągnik w zastępstwo zetora 7211 i zastanawiam się nad zetorem 7245 lub ursus 914 z turbo oba ciągniki są z 1988roku i ursus jest tylko o 3000 droższy od zetora. proszę o wasze opinie i doświadczenia. ciągnik będzie pracował na 35ha.

 

Przy takich rocznikach patrz na stan a nie na rocznik.

Czy w 914 sa dodatkowe silowniki TUZ'u?? Czy ma komplet obciąznikow na przód i kola tylne, komplet zaczepów??

Czy oba są kompletne - zeby pozniej nie wyszlo ze cos zostalo zdemontowane i trzeba dokupic

 

Piszesz ze 914 ma turbinę więc powinien to być 1014. Od nowości jest w PL czy pochodzi z zachodu??

Zajrzyj tutaj: http://www.konedata.net/Traktorit/Ursus912.htm Niektore mają tzw "male turbo" - kiedyś mi mechanik cos na ten temat mówil.

 

Jeśli idzie o wygodę to obstawiam zetorka.

Na ten areal oba są dobre ale nie piszesz co masz na tych 35 ha - orne czy orne+łąki/pastwiska.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal18    0

ciągnik będzie głównym w gospodarstwie 35ha to grunty orne oba są sprowadzone z zachodu i oba są kompletne wszystkie zaczepy i obciążniki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
artur21    0
ciągnik będzie głównym w gospodarstwie 35ha to grunty orne oba są sprowadzone z zachodu i oba są kompletne wszystkie zaczepy i obciążniki

 

ja bym wziął 914 na ten areał, tutaj trzeba coś większego, 7245- może mu brakować mocy, 914 będzie wydajniejszy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelJD    17

914 takiego mieliśmy, ale sprzedaliśmy(kupno nowego JD)

914 jak ma orbitrol to jest wygoda bo ze serwem to nigdy nic nie wiadomo.

914 turbo to chyba jakiś rolnik mu założył. Przy turbo rozpylacze są inne. 1014 ma 95 km, a 914 ma 78 km. Kupo 914 my na 15ha i w transporcie i bez problemu 12 lat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Powiem tyle ja mam ursusa 914 z 85r i kiedys była taka akcja cały pełny tir belek siana tirek ładnie siadł 914 sam go wyciągnął nawet niemiał co robić , ale pług czy agregat kosiarka rolka to jest ogień przy rolce my jeździł po wodzie szedł niegrzebał polecam!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daniel125d    2

ciągnik będzie głównym w gospodarstwie 35ha to grunty orne oba są sprowadzone z zachodu i oba są kompletne wszystkie zaczepy i obciążniki

 

odpuść sobie to 914 nic ciekawego kup zetora 7745 lub 7745 turbo

 

 

Gratulacje! Zdobywasz "Złoty szpadel" za odkop roku.

Marcin91

Edytowano przez Marcin91

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daniel125d    2

Kolego daniel , myślisz że ktoś czekał ponad 6 lat na Twoją odpowiedź???

 

wiesz dowc*pny jesteś chciałem tylko rozkręcić dyskusję a wy mi złote szpadle wręczacie no cóż dzięki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559

odpuść sobie to 914 nic ciekawego kup zetora 7745 lub 7745 turbo

 

 

Gratulacje! Zdobywasz "Złoty szpadel" za odkop roku.

Marcin91

Kolego piszesz wyraźnie, żeby ktoś tam nie kupował takiego traktora tylko inny , cytujesz do tego post opisujący konkretne traktory[sztuki nie modele] -napisany ponad 6 lat temu :lol: .

Dowc*pny może i jestem, ale Ty czytaj posty na które odpisujesz .

 

Aha i nie cytuj poprzedniego postu, bo znowu dostaniesz ostrzeżenie

Edytowano przez mariuszd93

;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oloolosz    2

no my tez cosszukamy do 30000 do rozrzutnika,rolki i prasy kostki forszmitt,bedzie to 4traktor na40 ha.albo 7711 albo u 912.co polecacie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Burn001    16

Mogę ci poradzić, przejedź się dwoma, przetestuj i zobaczysz który przypadnie ci do gustu. Jeżeli chodzi o ursusa to ja jako użytkownik polecam, jego plusami są: zwrotność, dobra widoczność bo wysoko się siedzi i bardzo lekka obsługa womu bo załączany jest hydraulicznie bez sprzęgła. Dużym minusem są części zamienne, tandeta jakich mało, co kolwiek wymieniam to się liczę już z tym że co 2-3 lata znowu będę musiał to zmienić:/ Jeżeli chodzi ci o w miarę komfortowy ciągnik to ursus tylko z grubym dachem. Jeżeli jest w miarę dobry silnik jest oszczędnym ciągnikiem, wiem co piszę bo mam kilka ursusików xD. O zetorze się nie wypowiadam bo nie posiadam tej serii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Assasin    502

Ja,bym na twoim miejscu kupił ursusa ale bez turba bo bd turbo jeszcze remontować.zetory one palą dużo mialem to wiem ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Assasin    502

Teraz czytałem więcej to spalanie jest gdzieś w tych samych parametrach ale i tak kup ursusa ale bez turba

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kobys    30

Lepiej ursus ma więcej koni jest cięższy przez co będzie lepiej pracował :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DobryxD    1

mam pytanie który ciągnik wybrać zetor 7045 albo 7245 czy ursus 904 czy 914, ciągnik mam być do ośnieżania.

wiem ze ursus gorzej pali w zime ale idzie zrobic na 24 instalacje a komfort gorszy to idzie wygłuszyć kabinę itp.

Chodzi mi który by mniej palił  na wolnych obrotach wiadomo czasem trzeba gazu dodać. który lepiej sie opłaca kopic do ośnieżania 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez FarmerPL6075
      Trochę ponad 3000 mth i 6 lat na naszym Gospodarstwie. FT Heritage 6075 DTn chodzi głównie z paszowozem




    • Przez jakubgor123
      Tak jak w tytule poszukuję ciągnika do 40 tysięcy może być 4x4 lecz nie jest to konieczność co polecacie ? Minimum 80KM
    • Przez Janusz_m
      Witam szanowne Grono.
       Doradżcie proszę , czy  ciągnik Kubota MU 5502 sprawi się dobrze na winnicy, czy ktoś ma i jest zadowolony? Czy lepiej szukać czegoś innego między 50 - 60 Km i jaki z ciągników byście polecili?
      Z góry dziękuję i pozdrawiam.
    • Przez TomZet
      Dzień dobry,
      posiadam Zetor 5245  4x4 z 1989 roku, chcialbym wymienić na cos nowego w budżecie 130-160k brutto.
      Chciałbym żeby był 4x4 w okolicach 50kM, Zatory Major chodzą w okolicach 200k, chciałbym cos 40-50k taniej.
      Co mi polecicie sprawdzonego? 
    • Przez MalyRolnik18
      Witam. Jest kilka różnych tematów o tych ciagnikach ale jasno określonego nie ma, dlatego zakładam nowy temat dla siebie i ludzi którzy będą zainteresowani tym ciągnikiem. Mianowicie. Pytanie kieruje do osób które użytkują lub użytkowali ciągnik Renault 103.14, chciałbym się wszystkiego o nim dowiedzieć tzn. jaki komfort, jakie prędkości w pracach polowych? Jakie spalanie? Jakie awarie najczęściej występują w tych modelach, jak z dostępnością części i trudnościami w naprawach? I przede wszystkim na co zwrócić szczególną uwagę przy oględzinach?  żeby nie wpaść na przysłowiową minę. Zapraszam serdecznie wszystkich którzy mieli lub mają doczynienia z takim ciągnikiem do dyskusji i pomocy, z góry dziękuję za odpowiedzi. Pozdrawiam. 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj