Skocz do zawartości
MartineZ

Zniwa 2009

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
Żniwa
Kuba87    5

Dzisiaj grzeję na uczelnię i w miejscowości Niewieścin (Kujawsko-Pomorskie droga Świecie Bydgoszcz) jęczmień szedł pod kose Claasa :D -czyli żniwa rozpoczęte :) -fotek nie mam bo przez te korki nie było czasu :)

pablo21    26

Wiec chyba mozna powiedziec ze przynajmniej w 2 miejscach w kraju ZNIWA 2009 ROZPOCZĘTE :D

Wiadomość z agroFakt.pl

mickas092    325

YEAH :D

A to co???

spam

+10%

Edytowano przez andrzej2110

Marcelo1414    5

Gadałem dziś z gościem z mojej wioski to mówił że jak jutro nic nie popada to w poniedziałek leci z jęczmieniem :D A ja do żniw mam jakieś 3 tygodnie :)

lukas17    0

ja już jutro napewno ruszam w jęczmień i minimum 5ha skosze, kombajn przygotowany, więc ruszamy, jutro napisze jaki plon i wilgotność:D woj. pomorskie

szczepek2    2

W podkarpackim też żniwa zaczęte. Kosiłem jęczmień u kolegi i poznałem na własnej skórze znaczenie określenia "zmulisko" czyli pole po powodzi z naniesionym mułem. Kurzyło się jak jasna cholera. Mówili mi, że kombajnu nie było widać w chmurze kurzu. Ja z kolei momentami nie widziałem kosy i nagarniacza. Dobrze, że kilka lat temu dorobiłem sobie kabinę, bo byłoby niewesoło. Inny kolega ma po niedzieli kosić swój jęczmień (też był zalany), a ma Consula bez kabiny - współczuję :D

west    45

Właśnie zjechałem z pola skosiłem 10 ha jęczmienia odmiana paszowa Traminer plon ok. 6,5 t/ha wilgotność między 13-14% jutro jak nie popada skończe reszte niema na co czekać! Zapowiadają przyszły tydzień deszczowo jutro idzie pod kosę Nikela browar.

MartineZ    14

w opolskim juz tez zaczeli ale tylko miejscami bo kolo mnie koles ma jakies 50 ha jeczmienia ozimego tyle ze praktycznie na calym polu sa odrosty.....niby ozimy a zielono jak w jarym.....nie wiem czy pryskal roundup'em czy nie ale efekt pryskania to dopiero za jakies 12 dni wiec szybko nie zacznie....moze byc ze pierwszy od niego skosze jeczmien jary niz on ten swoj ozimy...jak u was z odrostami??

lukas17    0

no to ruszam w pole, napisze wieczorem jaki plon i wilgotność "Dozobaczenia"

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

U nas jeszcze ze 5 dni pogody i trzeba ciąć

gigi    1

U mnie są duże odrosty więc jutro lecę glifosatem.

Dawid727    18

pomorskie w sąsiedniej wiosce jęczmień ozimy zgarnięty z pola :D wczoraj jak przejeżdżałem to widziałem ;p

mtz_820    0

Wioske obok mnie wczoraj kosili ja w tym tyg tez chyba wyjade o ile bedzie sucho bo dziss popadalo, a rzepak to tydzien dwa i śmiało wyjade przy takiej pogodzie

MartineZ    14

w mojej okolicy sie szykowali na dzisiaj do koszenia ale pogoda pokrzyzowala plany wiec nie skosza tego tak szybko jak im sie wydawalo...moze we wtorek jada po pozadnie nalalo

piotrek10    4

U mnie w okolicy wysokich plonów nie będzie, na pszenicy ozimej szaleje fuzarioza i septorioza, do tego nie ma odpowiedniej obsady kłosów :D

MartineZ    14

u mnie bardzo podobnie ale umnei pszenica nigdy dobrze nie plonowala...uprawe oparlem na pszenzycie i jeczmieniu

S-Piotr    48
klasa ziemi od 2 do 5 pszenżyto szacuje w granichać 7-8ton wygląda super pszenica podobnie, no i odziewo w porównaniu w zeszłym rokiem zboża jare są super a zwłaszcza mieszanki, więc jeśli nic pogoda nie popsuje to może być super rok, a co do jęczmienia zimowego to powiem wam w sobote-niedziele bo będe kosił

I jak kosiłeś ?

lukas17    0

wczoraj zdążyłem przed deszczem skosić 5 ha, plon to w zależności miejscami sięgał 4ton, a miejscami nawet do 8, więc średnia jest bardzo dobra, jęczmień był posiany na klasie ziemi 3-5, wilgotność 14-16 %, odmiana gregor, stosunkowo stara i znana odmiana ale bardzo plenna:)

farmermf    78

ja miałem dzisiaj kosić , ale zbrakło czasu , i myśle że jutro to napewno jak niepopada .

Wacek21    35

U nas juz paru jeczmien skosilo :D ale to chyba tak na "wariata" bo juz nioe mieli co dac swiniom. A tak na powaznie to jeczmien kolo czwartku juz moga kosic :D

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez sambao
      Jeżeli ktoś ma doświadczenia jakiekolwiek na temat uprawy uproszczonej zapraszam do podzielenia się uwagami i spostrzeżeniami.
    • Przez tomek2201
      Witam. Chciałbym abyście wypowiedzieli się na temat mierników pH gleby. Czy posiadacie takie urządzenia? Jeśli tak to jakie? Zakupiłem niedawno za niewielkie pieniądze takie urządzenie.  Jeszcze go nie testowałem ale jestem ciekaw czy ktoś ma taki miernik i czy według niego jest on wiarygodny?
      http://allegro.pl/miernik-ogrodniczy-kwasomierz-ph-gleby4-funkcyjne-i5013208473.html

• Przez mtz_820
      jakie zboze radzicie posiac na baaaardzo slabej ziemi normalnie piasek mialem tam juz jeczmien i owies i nakosilem tyle co na swoim z 3ha (tamto ma powierzchnie 5ha) z jednej strony jest ok ale na srodku i pod lasem niema nic normalnie jakby ktos powyrywal na wiosne bylo ok ladnie sie zapowiadalo przyszlo lato zniwa niema nic

wujek chce tam posiac żyto jak myslicie dobry wybor na takie zimie? tam jarego nie bedzie za chiny
    • Przez zielu781
      Witam wraz z tatą posiadamy gospodarstwo o powierzchni 20 ha plus okołu 4 ha nieużytków jest to pole na którym tata kiedyś próbował uprawiać zboże ale niestety z marnym skutkiem bo pole to jest podmokłe i nie posiada melioracji  i nie ma możliwości  jej zrobienia. Jako ze w niedługim czasie przejmę to gospodarstwo chciałbym coś zrobić aby ta ziemia przynosiła dochody. Wpadłem na pomysł wykopania dość dużego rowu o głębokości 2 metrów jednak problem w tym ze woda z tego rowu nie miała by żadnego ujścia bo po prostu  nie ma gdzie dodam ze pole jest dość krótkie ale za to bardzo szerokie i raczej równe rów miałby długość około 200 metrów czy myślicie ze ten rów zdałby egzamin  i umożliwił mi normalną uprawę woda stoi tam tylko na wiosnę po roztopach i posiane rośliny nie dają sobie rady jest to ziemia IVa i  IVb klasy czyli przepuszczalne.
      Rów miałby znajdować się na środku długości pola. Proszę o jak najwięcej odpowiedzi może ktoś ma coś podobnego napiszcie czy takie rozwiązanie przynosi jakieś efekty z góry dzięki
    • Przez Sqowron
      Witam, co posiać wiosną na hektarze pola? Nie chce siać kukurydzy klasa ziemi 4-5 teraz dwa lata z rzędu była posiana pszenica ozima co można posiać oprócz zboża? a jak już zborze to jakie ? Myślałem na pszenżytem jary?