MartineZ

Zniwa 2009

Polecane posty

zonk    2

do donato

możesz wierzyć lub nie ale w tym roku na usłudze w pszenicy która sypała 7,5 t z ha w godzinke dało się zrobic 2 ha

wcale nie uważam tego za jakiś fenomenalny wynik jak patrze na przepustowość megi 204 czy 208 sąsiada

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukash0    2

a my mieliśmy dzisiaj kosić ale kombajn się zepsuł :D i dopiero jutro jak będzie pogoda to zaczynamy :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Donato    0

Zonk nie kosilem TC 5070 ale dwa wspomnine przeze mnie kombajny, ktore sa niemal idenytczne jak Twoj w pszenicy plonujacej 7,5 t/ha nie daja rady jezdzic powyzej 4 km/ha. W twoim przypadku 2 ha/h wychodzi przy sredniej predkosci 4 km/h, doliczajac wysyp, a nawet jezeli jest w pelnej jezdzie i nawroty to musialbys jezdzic ok, albo i ponad 5 km/h. Takie predkosci przy takim plonie i wielkosci mlocarni i szerokosci hederu kombajnu rownaja sie zapchaniu kombajnu, a co najmniej mega stratom na sitach. Spróbuj powiedziec o tym uzytkownom wiekszych kobjanow niż Twoj, naprawde zadziwisz ich. 15-16/h ton to kosi Medion 340, ktory ma prawie 160 cm szerokosci mlocarni i 260 KM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukas17    0

u siebie już wszystko pokoszen jeszcze tylko na usługach zostało mi około 40ha ale to dobre dwa dni roboty, no ale w nocy popadało i czekamy pod koniec tygodnia


sprzedam deutz fahr M36.40, Bizona Z056, oraz ursusa 360 bliższe informajce na pw lub tel

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wolf19   
Gość wolf19

Kombajn przedmuchany, nasmarowany i wystawiony na sprzedaż..

 

Podsumowując tegoroczne zniwa:

 

plon nie najgorszy, cena... , no a z awarii to dwa paski w Bizonie i rozwalona maska w 60tce...

 

No i słoma jeszcze zostala, ale to juz nie żniwa :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian1992    102

U mnie jeszcze stoi z 4 ha mieszanki i do tego jeszcze słoma z około 15 więc jeszcze te żniwa potrwają :D


Nie zezwalam na korzystanie z zamieszczonych przeze mnie obrazków bez mojej wiedzy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darek16    25

kolego z góry weź popraw swojego posta bo twoja pisownia świadczy o tobie, ostatnio zobaczyłem ze użytkownicy AF piszą mniej dokładnie , a może pisali tak zawsze tylko teraz moderatorzy maja mało czasu na poprawianie.


AF - to Jest To:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Macius    60

Mo zostało jescze tylko 7 ha jęczmienia i 5 pszenicy Myśle jeszcze jutro cały dzien i po jutrze do południa i po żniwach :D A co do kolegi co pisał kiedy siać wapno to najlepiej jest po podorywce bo wtedy dobrze z ziemią się wymiesza jak zaorasz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
360P    4

Gdyby nie deszczowy lipiec koniec żniw mielibyśmy na początku sierpnia. W zeszłym roku rzepak kosiliśmy w drugim tygodniu lipca, a w tym - 26 lipca. Ale nie można nażekać, żniwa poszły dosyć sprawnie i szybko.

Ogólnie w okolicy w większości potalerzowane lub poorane.Jednakze do siewu rzepaku jeszcze jest troszke czasu.

Chciałabym Was zapytać ( i nie myślcie że chce tu sie chełpic czy licytować) jakie +/- plony uzyskaliście? Przede wszystkim interesuje mnie rzepak. Moi znajomi uzyskiwali średnią ponad 4t, 5 z haczykiem (kolega był szczególnie zadowolony z odmian galileo i nectar, smart też był niezły) . U nas na jednym polu wymokło wiec śr wyszła ponad 3t. Na drugim kawałku było znacznie lepiej - nawet 5t.


"(...) Idź wyprostowany wśród tych co na kolanach, wśród odwróconych plecami i obalonych w proch.(...) Bądź wierny. Idź" Z.Herbert

Rolnictwo - w służbie ludzkości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukas17    0

dzis jade dalej kosić na dwa kombajny pewnie 20ha obalimy i tylko na czwartek jeszcze 20, no i może coś łubinu siętrafi, a potem tylko słome zebrać, czyli koniec żniw będzie na sam koniec sierpnia :)


sprzedam deutz fahr M36.40, Bizona Z056, oraz ursusa 360 bliższe informajce na pw lub tel

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukash0    2

wczoraj nam kombajn wymłócił a dzisiaj morze będziemy wozić słomę a wiec będzie dzisiaj dożynka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

U mnie w okolicy jeszcze żniwa na całego. 2 dni temu gadałem z kumplem co kombajnem jeździ to gadał że u siebie mu zostało 8ha mieszanki a usług to ma nazamawiane na ok 1,5tyg. A wczoraj ojciec był ode mnie ok 40km we wsi, tam zaj..... ziemie i wszystko stoi. Bo pszenżyto do pasa, a do kolan wody :)


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bodzio1108    181

Mi zostało jeszcze skosić jutro ze 3ha bo wcześniej sie nie dało bo mokro było że dwa razy musiałem CWSa wyciągać. No i zebrać słome tą co jutro skosi i jeszcze troche zostało z tego wcześniejszego. Wczoraj wieczorem zebrałem 5,5ha słomy i w niedziele u siebie 2ha i od sąsiada brałem 3ha. Przedwczoraj wywiozłem gnój na 1,5ha i wczoraj podorałem . Dzisiaj 3 przyczepy siana zebrałem. Jak dobrze pójdzie to w sobote zbiore ostatnią słome, a w sobote zaczołem kosić. Jakby teraz jakoś nie padało któregoś dnia to bym pewnie miał po żniwach już, czyli poniżej tygodnia, ale co się dziwić bo tylko troche lepiej jak 16ha zboża miałem zasiane.


Sprzedam:
Schładzalnik na mleko Alfa-Laval 650l

kontakt na pw lub gg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawel20    49

U nas dziś ostatnie baloty ułożone w stóg i po żniwach, trochę się ciągnęły, ale pogoda, awarie kombajnu itd, ważne że już po.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rafal180    4

w okolicy już po zniwach :) zostało jeszcze tylko pole znajomego,pszenica która nie widziała grama nawozu i żadnego oprysku.Jest zarosnieta ale bardzo ładna :)

 

no i 30stego Dożynki :)


.

 

.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość maciek08   
Gość maciek08

Ja już po żniwach jestem, kombajn nastukał 107mtg. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stasiex    24

Dzisiaj jadę desykować proso, więc w zasadzie żniwa rozpoczynam na całego za 2 tygodnie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukas17    0

mi pozostało na usługach 12 ha owsa no i łubinu i bobiku szykuje się dość sporo na usługach, tak więc żniwa zakończe może w sierpniu a jeszcze słoma na polu i rzepak do pryskania czeka;/


sprzedam deutz fahr M36.40, Bizona Z056, oraz ursusa 360 bliższe informajce na pw lub tel

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez sambao
      Jeżeli ktoś ma doświadczenia jakiekolwiek na temat uprawy uproszczonej zapraszam do podzielenia się uwagami i spostrzeżeniami.
    • Przez volvofh12
      Sprzedam podłoże popieczarkowe z dowozem do klienta lubelskie podkarpackie mazowieckie świętokrzyskie 
    • Przez Klakier125
      Witam!!! Panowie co poradzicie na zwiększenie białka w przenicy?
    • Przez Holder
      Ze wzgledu na mokre warunki dopiero teraz bede aplikowal n2 w postaci RSM. Obawiam sie o poparzenia , rosliny sa juz dość wysokie i rozkrzewione . jakies porady jak zminimalizować to zjawisko?
    • Przez yanek_113
      Zakupiłem dzisiaj kwalifikowane nasiona gryki cena 500zl za 100kg. Przywożę do domu otwieram worek a tam pełno chwastów i to nie byle jakich - rzodkiew świerzpa,  dosyć sporo w polu widzenia. Jest to chwast trudny do zwalczenia, wiem bo sam mam kilka kawałków zapapranych i ciężko to wytępić a z gryki prawie niemożliwe do odczyszczenia. Co byście zrobili na moim miejscu? Próbować zwrócić do centrali  czy kontaktować się z producentem? Gdyby nie to że potrzebuje papier do integrowanej produkcji to miałbym to w głębokim poważaniu i zasiałbym swoją idealnie czystą… boję się za***ac sobie kolejne pola tym gownem
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj