MartineZ

Zniwa 2009

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Gość Luke16   
Gość Luke16
Znajomy, który jeździ do Proszowic na giełde, mówił że pszenice, można było juz kupić od 300zł :P To jest dramat

dla kogo drama to dramat ja się akurat z tego cieszę bo zawsze muszę dokupić 2t pszenicy i akurat cena jak dla mnie baaardzo pasowna bo dokupię więcej :D ... Na pocieszenie dodam że w Radiu Zet mówili że cena zbóż nie wzrośnie a jak już coś to bardzo mało.... bo w tym roku dobrze sypało

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartus16    10

ha ciekawe gdzie tak dobrze sypało bo na pewno nie w północnym Lubelskim


Jeżeli każdy pomysł wydaje Ci sie genialny to dopij wódkę i idz spać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mtz_820    0

No widzisz ze inni pisza ze im sypalo po 7-8t jak ktos juz tak napisze czy komus powie to juz rodza si plotki ze w Polsce dobrze sypało...


www.youtube.com/watch?v=h2Rj1KTcGdE

Zapraszam do oglądania oceniania i komentowania ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Luke16   
Gość Luke16

no w łódzkim nikt nie narzekał na sypanie zbóż każdy była zadowolony a żyto to już ogólnie super wypaliło :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ansu    392

Odpowiem tak: kiepsko sypało, kiepska jakość, niska cena, im większe nakłady tym większa stara.

Najlepiej chyba wyjdę na pszenicy jarej dałem: 200l RSM i jeden oprysk na chwasty. Mały plon jeszcze niższe koszty. Dopłaty bezpośrednie i RS na czysto :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
UrsusCzesio    310

Elegancki, plon, pszenzyto na lepszej ziemi 7 ton /ha :P reszta tak średnio ale i tak dobrze bylo zboza mi starczy i zostanie rok temu był dramat z jarym iw tym roku żadnego, kumpel narzekal bardzo na rzepak 2,5 tony/ha :D


Mój Wladimirec podbija świat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafffffff    9

no w łódzkim nikt nie narzekał na sypanie zbóż każdy była zadowolony a żyto to już ogólnie super wypaliło :P

[/quote

dokladnie u mnie rowniez sypalo wczoraj super, srednio 6 ton z hektara przenicy i przenzyta a sasiadowi 7 ton przenicy bez zadnej sciemy.tak jak kolega pisze w lodzkim sa dobre plony ale kiepskie ceny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szarut85    0

wszystko fajnie przyjaciele ale zebrac 5-6-7-8ton to dopiero polowa sukcesu a druga to cena a ceny sa jakie sa. mi przenica sypala 6 ton fakt cudow niedostala. ale jeczmien wtopa totalna 3 ton niebylo i jeszcze po 320 = vat placa. a prezenice cos lepiej bo 480 = vat idzie wyciagnac we mlynie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrek30    0

u mnie jeszcze tylko słoma została do zbelowania, zwieźć ją i zaczynam uprawę pożniwno :P


MTZ 80
URSUS C-330

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
johnylukas    0

U mnie zostało jeszcze tylko 4 ha słomy i żniwa zakończone. Ogólnie dobrze sypało mieszanka zbożowa jara owsa z jęczmieniem na V klasie wyszło 5,5 tony/ha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Donato    0

ZONK mam do Ciebie pytanie - nie zwiazane z dyskusja,ale jednak zwiazane z tematem zniw. Pod swoimi fotkami NH 5070 twierdzisz ze potrafisz nim skosic 2 ha/h pszenicy o wydajnosci 8t/ha i 4 ha/h o wydajnosci 4t/ha... Chciałbym sie dowiedziec jakim to czarnoksieskim sposobem kosisz 16 t/h czyms co ma 207 KM i 1,3 m szerokosci młocarni?? Tych wynikow nie powstydzilby sie Lexion mniejszych serii. Kosilem CWSem (1450) i Medionem (310), ktore sa gabarytowo zblizone, a w szegolnosci ten ostatni do twego NH i powiem Ci NO WAY zeby osiagac taka wydajnosc koszenia. 9-12 t/h to jest MAX. Podziel sie swoim doswiadczeniem, byc moze nie potrafie ustawic kombajnu... Zeby kosic 4 ha/h kombajnem wykorzystujac 5 metrow hederu trzeba jezdzic bez zatrzymywania na wysyp i bez zawracania (!!!!) 8 km/h (!!!). Kazdy przy zdrowych zmyslach wie ze to jest fizycznie nie mozliwe, no chyba ze kosisz jakies niedobite zboze, ale nie 4 tonowa pszenice.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pablo21    29

U mnie dzis skonczyłem zniwa bo tak sie przeciagneło przez deszcze i brak swojego kombajnu ale za to zostało jedynie 2ha do stalerzowania i oczekiwanie na orki :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wacek21    35

Ja wczoraj skonczylem zniwa, z ozimin jestem bardzo zadowlony: zboża duzo slomy jeszcze wiecej, ale z jarych kompletnie nic zloma jakas poskrecana, zboza malutko ale na przyszly rok bede madrzejszy i nie bede sial tyle jarych :P


Fendt 400tyś,John Deere 200tyś,Zetor 150 tyś,jazda 60tką, bezcenna!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian89    1

Wczoraj w nocy w telewizji w wiadomościach mówili że na świecie jest duzo zboża i że cena najprawdopodobniej podskoczy ale na początku nastepnego roku i mówlil że w polsce rolnicy nie mają szans dyktować ceny bo niesa zrzeszeni w grupy producenckie.Unas na dolnymśląsku zboże tragiczne jedynie 5-6t/h a w tamtym roku 8-9t/h ale na całe szczeście rzepak sypał bardzo dobrze 4-4.5t/h

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darek16    25

jak dla mnie tragedii nie ma nie zadowolony jestem tylko z jęczmieniu bo sypana 2-2.5t z ha ,a reszta w miarę chociaż mogło być lepiej


AF - to Jest To:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

I bardzo dobrze nie blokują ile się da...

Wczoraj u kumpla byłem słomę wozić. Niezły zapierdziel. A u siebie wszystko skończone z żniwami. Jutro kosze II pokos siana.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam do was pytanie wiem ze nie na temat ale nie chce zasmiecac forum nowym tematem. Wiec,mam taki kawałek pola ok 1,5 ha ztalezowane i zabronowane i chce rozwalic na nim wapno granulowane gleba jest dosc kwasna i teraz pytanie czy rozwalic to wapno teraz przed orka czy po orce na skibe i zabronowac?? bardzo prosze o jakas odpowiedz nawet na PW. POZDRAWIAM Krystian :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukas17    0

ja bym radził lepiej dać przed oraniem bo to ma zmieszać się z ziemią a nie leżeć na wierzcchu, a co do orania to masakra zaoorałem 25 ha pod rzepak na glinie sucho jak nic pług 0brotuwy nie chciał się wbiajć, ;/


sprzedam deutz fahr M36.40, Bizona Z056, oraz ursusa 360 bliższe informajce na pw lub tel

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oFsik    138

Ja dzisiaj osobiście skosiłem ostatnie pół ha pszenicy, jeszcze pozbierać słomę z 1ha i żniwa będzie można uznać za zakończone. Co do plonów to jestem zadowolony tylko z owsa ok 6t/ha reszta w okolicach 4ton.




 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek7G    1

Ja jestem po żniwach, słoma w stodole, wapno rozsiane, trochę kawałków zbronowane...

oFsik - na jutro deszcz zapowiadają, a i od wschodu się błyska..:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez sambao
      Jeżeli ktoś ma doświadczenia jakiekolwiek na temat uprawy uproszczonej zapraszam do podzielenia się uwagami i spostrzeżeniami.
    • Przez volvofh12
      Sprzedam podłoże popieczarkowe z dowozem do klienta lubelskie podkarpackie mazowieckie świętokrzyskie 
    • Przez Holder
      Ze wzgledu na mokre warunki dopiero teraz bede aplikowal n2 w postaci RSM. Obawiam sie o poparzenia , rosliny sa juz dość wysokie i rozkrzewione . jakies porady jak zminimalizować to zjawisko?
    • Przez yanek_113
      Zakupiłem dzisiaj kwalifikowane nasiona gryki cena 500zl za 100kg. Przywożę do domu otwieram worek a tam pełno chwastów i to nie byle jakich - rzodkiew świerzpa,  dosyć sporo w polu widzenia. Jest to chwast trudny do zwalczenia, wiem bo sam mam kilka kawałków zapapranych i ciężko to wytępić a z gryki prawie niemożliwe do odczyszczenia. Co byście zrobili na moim miejscu? Próbować zwrócić do centrali  czy kontaktować się z producentem? Gdyby nie to że potrzebuje papier do integrowanej produkcji to miałbym to w głębokim poważaniu i zasiałbym swoją idealnie czystą… boję się za***ac sobie kolejne pola tym gownem
    • Przez AlexH
      Witam,
      co zasiać dla bydła na bardzo słabej glebie, żółty piach dotąd siałem co drugi rok seradelę ale, że coraz droższa a ledwo powschodzi bo wody nie ma i co polecacie zasiać, myślałem o wyce albo czymś takim, chodzi mi o to żeby wypędzić krowy i miały co zjeść, albo skosić rotacyjna i zrobić kiszonkę w bele
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj