MartineZ

Zniwa 2009

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
Bizon
talek48    1

ja sprzedalem przenzyto (tez po smiesznie niskiej cenie) jak je mlucilem prosto z pola bo nie mialem gdzie magazynowac a zreszta szybko kasa byla potrzebna jak u kazdego i gdybym poczekal te 2 tygodnie sprzedalbym juz po nizszej cenie :)

Jestem tylko ciekaw ceny kukurydzy w tym roku... pewnie cena bedzie wahać sie 280-330zł napewno nie wiecej :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukas17    0

dziś sprasowałem 12 ha słomy pozostało już tylko 8 u siebie i to co inni mi dadzą jutro ruszam na zarobek dwoma najprawdopodobniej dwoma kombajnami bo df już złożony a cały remont wyniósł 16 tysięcy 1/4 jego wartości ;/


sprzedam deutz fahr M36.40, Bizona Z056, oraz ursusa 360 bliższe informajce na pw lub tel

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bodzio1108    181

Ja jeszcze nic mam nie młócone i niewiem kiedy będzie :D Miał wczoraj do mnie przyjechać od rana kosić cały dzień to by wszystko wymłócił te 17ha. Ale wczoraj padało i dzisiaj tak samo :D


Sprzedam:
Schładzalnik na mleko Alfa-Laval 650l

kontakt na pw lub gg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Donato    0

Wypowiedzi niektorych z Was wolaja o pomste do nieba! Sory ze moj pierwszy post jest w takim tonie, ale te przechwalanie sie sprawilo ze musialem sie zarejestrowac. Panowie skoro wam sypie srednio powyzej 7 t/ha, w co nie bardzo mi sie che wierzyc, gdyz takie plony w tym roku na niektorych stanowiskach graniczyly z cudem, nie mowiac juz o srednich, to trzymajcie te wspaniale informacje dla siebie. Swoim przechwalaniem wyrabiacie przeswiadczenie u dystrybutorow srodkow produkcji i podmiotow skupujacych, ze rolnik to moze; i tanio sprzedac i drogo kupic. Oni tez tu wchodza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

To akurat to jest nic. Wczoraj kupiłem gazetę powiatową i czytam artykuł że rolnicy chwalą te żniwa z powodu rekordowych plonów.... Tylko na pogodę narzekali. A tak i plony i jakość ziarna są świetne. Sam już nie wiedziałem czy płakać czy śmiać się na ten artykuł.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Donato    0

To juz jest szczyt wszystkiego. Ciekawe kto placi pismakom za wypisywanie takich bzdur. Nikogo tu chyba nie trzeba przekonywac ze tegoroczne plony sa kaatastrofalne w porownaniu do cen. Sa nieliczne wyjatki ktorym lokalnie dopasowala pogoda. Co do jakosci zboz to jeszcze wieksze klamstwo. Np. pszenica; bialko jest wtsokie, gluten wysoko, liczba opadania wysoka, ale niestety nie ma GESTOSCI. Zapraszamy do sprzedania jako paszowke.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
beata12596    298

Zgadzam się w 100%. W naszym rejonie są dobre ziemie pszenno-buraczane, a plon jest niższy o ok 1-2t na ha. Niektórzy gospodarze, co mieli średni plon co roku ok 6 -7 t w tym roku 4,5t a nawe mniej. Problemem też jest gęstość.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukas17    0

no oczywiście żę macie racje bo zboża ozime o wiele gorzej sypały mieszkam niedaleko zuław, kto był to wie jakie tam są ziemie i mam też bardzo dobre ziemie ale plon jest niższy min. o tone no ale szło to nadrobić zbożami letnimi, a co do swocih żniw to mam koniec dziś zrolowałem ostatnie 8ha słomy i poorałem 4 pod rzepak jeszcze tylko 21ha :D a na jutro planujemy ruszyć dwoma kombajnami na zarobek, df złożony:)


sprzedam deutz fahr M36.40, Bizona Z056, oraz ursusa 360 bliższe informajce na pw lub tel

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszmtz    70

mi w tym roku zboze sypalo bardzo dobrze w porowaniu z zeszlym , chodzi mi o zimowe i wiosenne , ale cena mleka to smiech uwarte 90 gr za litr :D ,


zima trwa juz za dlugo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
turtojs    436

lukas17 w ktoryms z ostatnich postow pisałes ze wlozyles do df 16 tys. mozna wiedziec co sie takiego zepsuło za tyle kasy ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukas17    0

w skrócie powiem że zatarł sięsilnik do wymiany:wał, tłoki, pierścienie tłokowe, różnego rodzaju uszczelki, panewki itp, ponadto poszedł rozrusznik (24)cena 980zł), zrobiliśmy odrazu przegląd skrzyni , powymienialiśmy filtry oleju i paliwa, wymiana pasków klinowych i opłacenie dwóch mechaników :/


sprzedam deutz fahr M36.40, Bizona Z056, oraz ursusa 360 bliższe informajce na pw lub tel

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam was to moj pierwszy post :D a w sprawie zniw to u mnie juz jakis czas po plon nie jest najgorszy słoma zebrana. Ostatnio popadało wiec juz talezuje i podorywki ido :D Powodzenia tym któzy jeszcze kosza :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukas17    0

od 11 dziś kosimy na zarobku na dwa kombajny idzie nieźle, teraz zjechaliśmy do domu na obiad no i na nakarmienie głównie bydła bo świnie mają jeszcze w karmiku, jak dobrze pójdzie to do 23 będziemy kosić to 25 ha obalimy


sprzedam deutz fahr M36.40, Bizona Z056, oraz ursusa 360 bliższe informajce na pw lub tel

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Luke16   
Gość Luke16

ja po żniwach od poniedziałku... Sprzęty spisały się znakomicie :D ... Zboże ładnie sypnęło... Słoma pod dachem :D podorane pobronowane teraz się leniuchuje ale teraz mi się nudzi nie miłosiernie i jeszcze raz bym sobie zrobił żniwa :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukas17    0
ja po żniwach od poniedziałku... Sprzęty spisały się znakomicie :D ... Zboże ładnie sypnęło... Słoma pod dachem :D podorane pobronowane teraz się leniuchuje ale teraz mi się nudzi nie miłosiernie i jeszcze raz bym sobie zrobił żniwa :D

Jak ci się nudzi to przyjedź mi pomóc mam jeszcze ponad 20 ha pod rzepak do zaorania i gdzieś 40 ha słomy do zebrania u tych co zboża kosze


sprzedam deutz fahr M36.40, Bizona Z056, oraz ursusa 360 bliższe informajce na pw lub tel

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Luke16   
Gość Luke16

oj lukas17 z miłą chęcią bym przyjechał gdybyś bliżej mieszkał bo serio się idzie zanudzić już u mnie na chacie teraz 24h przed kompem będę siedział :/ za szybki jestem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zonk    2

no to u mnie tak

pszenica 6,5 t z ha

jęczmien 4,5

rzepak 4 t

zostało jeszcze 80 ha żyta ale plon nędzny bo to samosiew, jakieś 2 t z ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Dziś wykosiłem mieszankę no i plon zadowalający 5t/ha na IV klasie. Mogło by być jeszcze lepiej ale wiosna sucha na górce na glinie ziarno nie mogło się przebić.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bodzio1108    181

Ja dzisiaj zaczołem żniwa :P Gdyby nie to że mokro to mało by zostało. Na jednym polu kopał sie dookoła ale wyjeżdżał sam ale całego nie skosił bo sie bał żeby nie usiąść. Na drugim kawałku pierwszym przejazdem jechał i w momencie usiadł, na wsteczny ale już za późno. Po dłuuuugiej walce jakoś go wytargałem, ale było ciężko. Dopiero długa linka, płytki chodnikowe pod koła i jakoś poszedł. Wisiał już na hederze. No ale udało sie 3ha przenżyta skosić i 4ha mieszanki. Wątpie że ktoś uwierzy ale przenżyto 8t z ha i mieszanka 6t z ha średnio wyszło. Kombajnista mówił że w tym roku takich zbóż jeszcze nie kosił.


Sprzedam:
Schładzalnik na mleko Alfa-Laval 650l

kontakt na pw lub gg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek32    0

W małopolsce, już prawie po żniwach. Znajomy, który jeździ do Proszowic na giełde, mówił że pszenice, można było juz kupić od 300zł :P To jest dramat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez sambao
      Jeżeli ktoś ma doświadczenia jakiekolwiek na temat uprawy uproszczonej zapraszam do podzielenia się uwagami i spostrzeżeniami.
    • Przez volvofh12
      Sprzedam podłoże popieczarkowe z dowozem do klienta lubelskie podkarpackie mazowieckie świętokrzyskie 
    • Przez Holder
      Ze wzgledu na mokre warunki dopiero teraz bede aplikowal n2 w postaci RSM. Obawiam sie o poparzenia , rosliny sa juz dość wysokie i rozkrzewione . jakies porady jak zminimalizować to zjawisko?
    • Przez yanek_113
      Zakupiłem dzisiaj kwalifikowane nasiona gryki cena 500zl za 100kg. Przywożę do domu otwieram worek a tam pełno chwastów i to nie byle jakich - rzodkiew świerzpa,  dosyć sporo w polu widzenia. Jest to chwast trudny do zwalczenia, wiem bo sam mam kilka kawałków zapapranych i ciężko to wytępić a z gryki prawie niemożliwe do odczyszczenia. Co byście zrobili na moim miejscu? Próbować zwrócić do centrali  czy kontaktować się z producentem? Gdyby nie to że potrzebuje papier do integrowanej produkcji to miałbym to w głębokim poważaniu i zasiałbym swoją idealnie czystą… boję się za***ac sobie kolejne pola tym gownem
    • Przez AlexH
      Witam,
      co zasiać dla bydła na bardzo słabej glebie, żółty piach dotąd siałem co drugi rok seradelę ale, że coraz droższa a ledwo powschodzi bo wody nie ma i co polecacie zasiać, myślałem o wyce albo czymś takim, chodzi mi o to żeby wypędzić krowy i miały co zjeść, albo skosić rotacyjna i zrobić kiszonkę w bele
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj