MartineZ

Zniwa 2009

Polecane posty

lukas17    0

mi już tylko pozostało 12 ha i potem słomy 30 ha do zebrania


sprzedam deutz fahr M36.40, Bizona Z056, oraz ursusa 360 bliższe informajce na pw lub tel

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Macius    60

Kolego Sharp22 7-8ton pszenicy z hektara raczej nie w tym roku w życiu Ci nie u wierze że w tym roku tak Ci pszenica sypnęła. Kolejny bajkopisarz się rodzi na AF. JA właśnie wruciłem z pola bo mi skrzynia nawaliła a dokładnie to wsteczny ten tryb ostatni stracił wszystkie żeby a wymienialiśmy cały wsteczny przed żniwami ;/ I Znowu 1000zł pójdzie ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmerak    0

Ja dzisiaj omłóciłem jęczmień i pszenżyto i został tylko 1 ha grochu i owies, bo jeszcze nie dojrzał :)


Green power ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319
Zostało 30 a miałem dziśaj skończyć i kombajn nawalił i kicha chyba na dziśaj.

Kiszonkę robiłeś :) <joke>

 

Ja dziś sprasowałem, trochę zwiozłem ale jutro cały dzień mi zajmie zwiezienie reszty. Mówię tak orientacyjnie i wg prognoz ojca. A wg mnie jutro dam spokojnie rade bo słomy mało jest. Kumpel co prasował 3p to ciągle 2 lub 3 bieg. A były lata że nawet na polowych prasował... :)


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin974    30

Dziś zaczeliśmy... od 14'stej do 20'stej okolo 10ha pszenicy wymłóciliśmy, w siedmiu kawałkach była, ale wydajność kiepściutka, 3,5-4t/ha

 

Jutro 11ha żyta i 1,2ha pszenżyta -tez tak od południa i po żniwach :)


Czujniki (nowe zamienniki) do kombajnu buraczanego stoll sprzedam
Kontakt 661995047

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
west    46

Ja właśnie wróciłem z dożynek sory że tak późno ale świętowałem koniec sezonu 2009 plony znośne ale ceny do d*py pozdrawiam tych co jeszcze w polu trzymam za was kciuki oby pogoda dopisała i wszyscy zebrali swoje plony :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PrzemoO    29

A ja ledwo zacząłem,kolejka do młócenia mi się zrobiła i nawet nie ma kiedy u siebie wjechać.

Wczoraj udało mi się obalić 2 ha jęczmienia u siebie :)

Jutro nim ruszę kombajnem pojadę sprasować jęczmionkę ok 4,5 ha bo znowu zapowiadają pogorszenie pogody :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
beata12596    298
A ja ledwo zacząłem,kolejka do młócenia mi się zrobiła i nawet nie ma kiedy u siebie wjechać.

Wczoraj udało mi się obalić 2 ha jęczmienia u siebie ^^

Jutro nim ruszę kombajnem pojadę sprasować jęczmionkę ok 4,5 ha bo znowu zapowiadają pogorszenie pogody ;[

To dobrze, że możecie młócić, bo u nas dwa dni już młóci, ąle z nieba ( dawne woj. zamojskie ), została jeszcze połowa do końca żniw,potem zrobienie ok 600 bel ze słomą, drugie sianokosy ok. 25 ha łąki, oby tylko pogoda nie kaprysiła tak jak ostatnio. Wydajność u nas ok. 6.5 tony z ha pszenicy i o dziwo wytrzymuje sita. Cena to całkowita klęska, u nas w młynie za konsumpcyjną płaci 400 za tonę termin płatności na 30 dni + VAT, 460 + VAT na 90 dni, paranoja jakaś. Ale coś się będzie działo z ceną, bo w jednym skupie już poszła do góry o 20 zł na tonie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MartineZ    14

popieram Macius...taki plon pszenicy w tym roku raczej nie jest mozliwy gdyz wszyscy mowia ze sypnelo ok 4 ton czasami nawet nizej sporadycznie w granicach 5.....8 ton jest nie do uzyskania....chyba ze to hybryda to moze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lysyrolnik    17

Sezon żniwny 2009 zakończony :)

 

 

Mały raporcik :

 

Jęczmień 4,5t z ha

 

Zyto 3t(słabiutko):)

 

Pszenżyto 4t z ha.

 

Gleba klasa 5 i przeważająca 6:(

 

Sprzęt biorący udział w akcji:

Bizon Super Z056

MTZ 82TS + HL8010+Autosan

Zetor 5211 + 2x Autosan

Ursus C330 +Tur

Sperry New Holland 841.

 

Ilość wymłóconych ha: 60

Ilość nabitych mtg w kombajnie: 70

 

Ilość awarii podczas pracy:0

Ilość awarii przed/po pracy: 0

Ilość awarii ogółem: 0

 

Ilość sprasowanej słomy prasą rolującą, baloty 120x120cm szt.150 szt (dużo słomy zostało z tamtego roku)

Paliwa niestety nie miałem jak policzyć :)

 

Osoby pracujące w tej akcji:

Ja - operator kombajnu, i prasy

Brat - transport słomy, rozładunek

Wuja - transport zboża, rozładunek

Mama z siostrami - zaplecze gastronomiczne :)

Dziadek - "główny dowodzący" :)

 

 

 

To by było chyba na tyle, jak coś mi się przypomni to dopiszę:)


Honda - The Power of Dreams :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arni    1

Heh pełny raporcik. U mnie jeszcze nic nie ścięte :)


17 lutego 2007r - 17 lutego 2012 pięć lata na af!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sharp22    9

A jak tam z jakością tego ziarna które zebraliście??

Edytowano przez sharp22

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mickas092    500

Ja juz dzis zakończyłem sezon 2009 :) Pomimo długiej suszy , chorób grzybowych i skąpego nawozenia jestem pod wrazeniem plonow zbórz jarych :) Z 1ha jarych wyszło mi srednio 3.5 tony a nawozenie było tylko dolistne w postaci mocznika :)

Zimowe lepiej ale "nawozenie" :) zrobiło swoje :) srednio z pszenzyta 4.2 z ha :)

Gdyby tylko ceny były lepsze :) Ehh...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rozal22    19

Teraz ceny są heheh "lux" a za 4-6miesięcy dotknie to naszych tuczników oby tylko nie do 2zł :/ za kg.

Każdy ponapełniał i teraz będzie rozmnażał

Apropo tematu,

U mnie już po cięciu. Została tylko jara słoma. Tylko do jutra bo jutro zwózka. No i uprawka jarych gleb

a potem sianokosy....

pozdrowionka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
S-Piotr    58

Ja już świętuje ,zastało sąsiadom pokosić z 7ha i przygotowania do siewu rzepaku roboty co nie miara. :)


Wszystko należy robić w sposób tak prosty, jak to tylko możliwe,i ani trochę prościej.
.......... [Albert Einstein]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
turtojs    436

ja dzisiaj z moim kombajnem naliczyłem 8 ktorzy kosili w mojej okolicy takze zniwa na całego a i 2 presowało

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Z rana wymłóciłem ost ha żyta. Na IV klasie plon zadowalający trochę ponad 3,5t/ha. Jutro tam sprasuje a dziś powoziłem resztę słomy. Jutro zwiozę ten ost kawałek żyta i czekać na mieszankę. Miejscami jeszcze pszenica zielona, trzeba poczekać. Ale odpoczynku wiele po żniwach nie będzie bo już dziś II trawa nadaje się do ścięcia.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wacek21    35

Ja w tym roku z ozimego zboza jestem zadowolony pszenica sypala ok4 t/ha przy nawozeniu 200kg/ha :) A jare :) szkoda gadac :) plon z 3 ha ok 4t wiosna sucha byla a jare nie mialy nic dawane pod korzen dolistnie juz bylo za pozno i potem te chwasty :) Ale coz człowiek uczy sie na bledach na przyszly rok bede madrzejszy zasieje wiecej ozimin


Fendt 400tyś,John Deere 200tyś,Zetor 150 tyś,jazda 60tką, bezcenna!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukas17    0

48ha obalone pozostało tylko 13 i po żniwach :)


sprzedam deutz fahr M36.40, Bizona Z056, oraz ursusa 360 bliższe informajce na pw lub tel

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez sambao
      Jeżeli ktoś ma doświadczenia jakiekolwiek na temat uprawy uproszczonej zapraszam do podzielenia się uwagami i spostrzeżeniami.
    • Przez volvofh12
      Sprzedam podłoże popieczarkowe z dowozem do klienta lubelskie podkarpackie mazowieckie świętokrzyskie 
    • Przez Klakier125
      Witam!!! Panowie co poradzicie na zwiększenie białka w przenicy?
    • Przez Holder
      Ze wzgledu na mokre warunki dopiero teraz bede aplikowal n2 w postaci RSM. Obawiam sie o poparzenia , rosliny sa juz dość wysokie i rozkrzewione . jakies porady jak zminimalizować to zjawisko?
    • Przez yanek_113
      Zakupiłem dzisiaj kwalifikowane nasiona gryki cena 500zl za 100kg. Przywożę do domu otwieram worek a tam pełno chwastów i to nie byle jakich - rzodkiew świerzpa,  dosyć sporo w polu widzenia. Jest to chwast trudny do zwalczenia, wiem bo sam mam kilka kawałków zapapranych i ciężko to wytępić a z gryki prawie niemożliwe do odczyszczenia. Co byście zrobili na moim miejscu? Próbować zwrócić do centrali  czy kontaktować się z producentem? Gdyby nie to że potrzebuje papier do integrowanej produkcji to miałbym to w głębokim poważaniu i zasiałbym swoją idealnie czystą… boję się za***ac sobie kolejne pola tym gownem
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj