MartineZ

Zniwa 2009

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
Bizon
massey15    0

Wczoraj skosiłem żyto i jestem załamany :D. Plon to 2 tony z hektara a to wszystko przez susze kwietniową. Żyto na 6 klasie miejscami wygineło. Generalnie żyta w moim regionie są tragiczne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zorzyk2    56

Ja jeszcze nie zacząłem ale u niektórych kombajny chodzą szybko jak rakiety, a ziarna malutko. Przez tą suszę 2 tony żyta jest dobrym plonem.Moje suszę przetrwało nieźle, trochę się przerzedziło ale przeszło lekcję gradobicia i to mnie martwi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawel88    7

u mnie wygląda to tak na IV/V/VI kl. większość V kl.

jęczmień ozimy 3t/ha

pszenżyto ozime ponad 3,5t/ha

 

skutki kwietniowej suszy :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukas17    0

no ja narazie nie moge narzekać średni plon trzyma się powyżej 6 ton dziś skosiłem 11 ha pszenżyta wilgotność 13.4 odmaina grenado, rejon północ polski, klasa ziemi 2-5, teraz jade coś jeszcze słomy spresować tak do 22 :D


sprzedam deutz fahr M36.40, Bizona Z056, oraz ursusa 360 bliższe informajce na pw lub tel

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ursusik1634    1

a my narazie stoimy bo ośka na odrzutniku poszła a sam nie decyduję sie na naprawę bo to to troszkę grubsza sprawa :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
19Damian89    0
Śmiechu warte dzisiaj ojciec dzwonił do elewatora i cena pszenicy komsumkcyjnej 450zł szok Co to robic???? sprzedawać czy przechowywac???? Ryzyko jest bo będe miał ponad 400 ton pszenicy

 

 

Masz racje w tamtym roku wujek tez twierdzil ze za malo za przenice daja i zeby poczekac ze sprzedaza .. do dzis ma ja na spichrzu i teraz zniwa nie dlugo zaczna a tam pelno zboza i teraz cena przenicy jest smieszna a rok temu by sprzedal chociasz po 600-700zl

 

narazie tylko rzepak wymucilismy u wujka a co do zboz to jeszcze troche czasu jakis tydzien moze dwa nawet zeby ruszyc w przenzyto albo przenice.. bo mieszanka jeszcze troche czasu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Radek000111    2

co do poprzednika to jestem z okolic torunia i ten obszar jest już całkowicie zaangażowany w żniwa, większośc jęcznień młóci ale są i przypadki wymłóconego pszenżyta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Henius91    1540

narazie w moich okolicach nikt sie nie kwapi do ruszania w pole, no moze jeden ma skoszone jeczmie ozimy (bo tylko on ma jeczmien) ale on ma ok 1000 ha wiec musi sie streszczac. ja moze za tydzien rusze, najwczesniej, narazie sianokiszonke 2 pokos robie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DF24    28

Witam wszystkich jestem z okolic malborka jeczmienie ci którzy mieli juz dawno skosili teraz zaczynają sie rzepaki odwarzni juz w zeszłym tygodniu zaczeli i ci co mają suszarnie ja w srode wjechałem na próbe ale jeszcze było za wczesno niewymłacał za duzo zielonego (był desykowany plus sklejacz) jutro juz zaczynam na dobre młucic rzepak bo cena z dnia na dzien leci w duł elewar malbork 940zł na dzien dzisiejszy ale pewnie jutro bedzie tanszy a pszenica to jeszcze z tydzien moze dłuzej poczeka na omłot


Małorolny jestem. (106ha)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
19Damian89    0

@Radek000111 zalezy jaka okolic torunia bo jak jade do kuzyna pod brodnice albo wracam do domu to malo co kto mymucil ... jeczmien zimowy to tak rzepaki juz wiekszosc a inne zboza to nie liczni u mojeog wujka we wsi nikt nie ruszyl w cos innego niz jeczmien zimowy i rzepak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrek30    0

u mnie dziś położyłem 6 ha żyta na V-VI klasie , plon 4-4,5 t/ha więc jak na ten rok to przyzwoicie :D


MTZ 80
URSUS C-330

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rino    13

19Damian89 no w okolicy brodnicy to dzis sie troche ruszyło ele ogolnie jeszcze zbyt suche nie jest, chociarz sasiad cial dzis przenzyto i mialo 12% wilg. Ja jutro zobacze pszenice bo przenzyto to jeszcze kilka dni musi postać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

U mnie ścięte pszenżyto. Został jeszcze jęczmień.


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darek16    25

podlaskie- kombajny ruszyły do ataku dziś na dobre , ale jeszcze parę dni nie zaszkodzi poczekać tak ze my czekamy aby jeszcze doszło trochę te zboże , nie rozumiem jednego jak jeden zacznie kosić to zaraz kosi jeszcze 5 , chłopaki nie ma co sie śpieszyć! , żeby potem do lasu nie trzeba było wywozić;p


AF - to Jest To:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ralfMTX140    3

Dziś zakończyliśmy żniwa rzepaczane :D jutro pewnie wjeżdzamy w pszenice


New Holland TM175 i McCormick MTX140 = dwa główne konie pociągowe w gospodarstwie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Macius    60

Dzisiaj ruszyliśmy w pszenice tylko jeden kawałem 5 hektarów i musze powiedzieć że pszenica słabo sypie klasa ziemi 3b z nakosiłem +/- 25 ton ;/ gdzie w tamtym roku srednio sypneło mi 7 na tym kawałku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
turtojs    436

ja skonczyłem dzis pszenice i plon to ok. 5 ton z ha odmiana smuga klasa 4a 4b takze ja jestem zadowolnony z plonu chociaz zawsze mogło byc lepiej :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
endrius    9

Ja zaczełem wczoraj kosić pszenice i rzeczywiście plony są niższe niż w tamtym roku , też mam odmiane Smuga i sypnęła mi 5,5 t gdzie w tamtym roku prawie 8 ton.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
talek48    1

dzis bizonem Z056 i NH 5070 poszlo prawie 40 ton przenzyta.... ale ziarko male nie to co rok temu :D susza jak zboze sie klosilo no i deszcz kiedy trzeba bylo mlucic... nic nie tak jak powinno byc :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukas17    0

ja dziś planuje skosić10 ha pszenżyta ale df coś nawala;/, a tak o 10 jade słome presować :D


sprzedam deutz fahr M36.40, Bizona Z056, oraz ursusa 360 bliższe informajce na pw lub tel

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wacek21    35

Ja wczoraj zrobilem próbe w jeczmieniu jarym z efektu nie jestem zadowolony :D zboze sie grzeje fakt ze tam na tym półhektarowym kawalku bylo duzo chwastów ale jeszcze jare nie jest dojrzale u mnie :)

 

 

W poniedzialek jedziemy na uslugi i sobie zaczniemy pszenice :)


Fendt 400tyś,John Deere 200tyś,Zetor 150 tyś,jazda 60tką, bezcenna!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mickas092    499

Przed chwila 2 bizonki za koleja po szosie na pola :) Ruch w interesie jak nie wiem co :D:) Ludzie sie spiesza bo ma u nas padac w niedziele :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MartineZ    14

u mnie jeczmien jary i pszenica wykoszone .....plon zadowalajacy biora pod uwage zerowa dawke nawozow.....zostalo pszenzyto ktore jeszxcze nie dojrzalo i owies

 

 

ogolem sie kosi badzo nie dobrze......chwasty powoduja ze kombajn ledwo trawi to co dostal od podajnika

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
valtran111    1

my dzisiaj zaczelismy pszenzyto,z kosilismy 2ha z którego zawsze było około5 ton z ha a w tum roku niecale 4 tony

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez yanek_113
      Zakupiłem dzisiaj kwalifikowane nasiona gryki cena 500zl za 100kg. Przywożę do domu otwieram worek a tam pełno chwastów i to nie byle jakich - rzodkiew świerzpa,  dosyć sporo w polu widzenia. Jest to chwast trudny do zwalczenia, wiem bo sam mam kilka kawałków zapapranych i ciężko to wytępić a z gryki prawie niemożliwe do odczyszczenia. Co byście zrobili na moim miejscu? Próbować zwrócić do centrali  czy kontaktować się z producentem? Gdyby nie to że potrzebuje papier do integrowanej produkcji to miałbym to w głębokim poważaniu i zasiałbym swoją idealnie czystą… boję się za***ac sobie kolejne pola tym gownem
    • Przez AlexH
      Witam,
      co zasiać dla bydła na bardzo słabej glebie, żółty piach dotąd siałem co drugi rok seradelę ale, że coraz droższa a ledwo powschodzi bo wody nie ma i co polecacie zasiać, myślałem o wyce albo czymś takim, chodzi mi o to żeby wypędzić krowy i miały co zjeść, albo skosić rotacyjna i zrobić kiszonkę w bele
    • Przez koksilato
      Dzień dobry.
      Od dwóch lat uprawiam żyto Kszyca, pszenicę okrągłoziarnową i Kamut. Czy jest ktoś kto zajmuje się podobną uprawą?
    • Przez miturskir
      Żółknie mi pszenżyto czym podratować 
    • Przez Rad11
      Witam jak myślicie która odmiana będzie najlepsza rgt ritter, argument, buldozer jeżeli chodzi o parametry konsumpcyjne 
      Stanowisko będzie po rzepaku klasa 3a3b
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj