MartineZ

Zniwa 2009

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
Bizon
lukas17    0

wczoraj skosiłem 8ha żyta średni plon troche powyżej 6 ton więc na tej ziemi jest dobrze, a dziś musz spresować te 8ha i coś zaczą pszenżyta bo do skoszenia jeszcze ponad 40ha


sprzedam deutz fahr M36.40, Bizona Z056, oraz ursusa 360 bliższe informajce na pw lub tel

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Challenger    4

Ja zamierzam cos pod koniec tygodnia chapnac...zobaczymy jak bedzie pogoda,ale mam nadzeje ze zetne pszenzyto i troche zyta,a pszenica jeszcze niedojrzala do konca :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pynczor    15

My dziś wyjechalismy juz klijenci czekaja tak ok 4 pojedziemy jak narazie to czekamy bo przepalalismy w zimie i było dobrze a teraz zapililismy i wąz co idzie od filtra do chlodnicy szczelil i trzeba nowy hehe bracia pojechali..... a pozniej jak sie uda to kosimy pszenice na uslugach oczywiscie


mtz82, mtz82,mtz82,mtz80,wladymirec,pronar 1221A nie ma to jak miec cały wschód pod domem :)
21 November 09 rok wejście w AF

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bizonbs    4

U mnie w okolicy dopiero rzepaki z pnia idą i jęczmień ozimy. Jeden koleś tylko od nas się napalił i żyto kosił. Ale reszta stoi :D Na dodatek właśnie zaczęło padać, więc można narazie pomarzyć o koszeniu :/


Instalacje techniczne: monitoringi, alarmy / Obsługa sieci, serwerów polityk bezpieczeństwa.  :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Dziś kosiliśmy żyto, niestety grad je zbił i plon to tylko 3 tony z 2ha >link< Jeżeli będzie tak z pogodą to ciężko z zbiorami :D

 

Ludzie zaczęli w okolicy rzepaki z pnia i żyta :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rino    13

Ja dzis wyjechalem w przenżyto i jeszcze miekkie ziarno sie trafia, a tam gdzie sie połozyło to nawet calkiem zielone a w dodatku to znowu pada wieć zniwa to jeszcze ponad tydzien przy dobrej pogodzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz345    0

dzisiaj skosiłem morge zyta pól na pół z odmłódkami potem oczywiscie przypadało i nie wiadomo czy jutro bedzie młocka. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian1992    102

Niedaleko mnie młucili dzisiaj pszenżyto, mówili że polon słabszy niż rok temu


Nie zezwalam na korzystanie z zamieszczonych przeze mnie obrazków bez mojej wiedzy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukas17    0

skosiłem 5ha pszenżyta średnia 7ton z ha, a plon jest niższy niż w zeszłym roku ponieważ zboże mocno zaatakował grzyb i kto nie pryskał to ma cieńkie i niekształtne ziarko, jutro zobacz kolejne pszenżyto ale tam gdzie pryskałem


sprzedam deutz fahr M36.40, Bizona Z056, oraz ursusa 360 bliższe informajce na pw lub tel

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piochu    8

Wy już kosicie pszenżyta :D:) . U Nas dzisiaj spadło 15 mm deszczu, gdyby nie to spróbowaliśmy by młócić jęczmień jary chociaż wątpię by nadawał się do młócenia. Praktycznie codziennie pada, czasem jest to chwilowa mżawka a czasem popada jak dzisiaj. W mojej okolicy rozkręcają się żniwa rzepakowe, ale każdemu co wjedzie uda się pomłócić około 2-3 godziny i już pada :) :) :) .


http://www.youtube.com/user/Piochu2 - moje filmy na YT. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pablo21    29

U mnie dzis wilgotnosc pszenzyta i zyta była 10-11% po badaniu sasiada wiec juz do koszenia idealne. Jutro bede chciał cos kosic jak kombajn złapie bo z tym róznie moze byc :D

 

Ale ziarno w pszenzycie marne bedzie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
m11031993    3

my dzisiaj od 16 skosiliśmy 2ha było 5,5 tony żyta suchutkie jak pieprz jutro przenżyto idzie pod kose oby tylko pogoda dopisywała dwa tygodnie pogody i po żniwach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bizonbs    4

Mój sąsiad złapał dziś do południa 2 ha rzepaku i zebrał z niego 5t! wkurzył się i powiedział że już w życiu nie zasieje rzepaku. wyśmiałem go :D:) :) :)


Instalacje techniczne: monitoringi, alarmy / Obsługa sieci, serwerów polityk bezpieczeństwa.  :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzych2007    0

Ja dzisiaj zacząłemsezon żniwny od 14-tej, najpierw usługi a wieczorem swoje żyto (wilgotniść 7%) 3,2t z 80 arów, nie jest zle.


Ursus 1014, c-385, c-360, MTZ-82, DT-75, koparka Białoruś, Agregat Rabe Werk 250, Claas Mercator 60

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Vitasem    155

U mnie sąsiad z 10 ha rzepaku zebrał 20 ton, a cena w skupie spada, propaganda maklerów działa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TumeK    11

no my wczoraj Zaczelismy ;]


Pseudo rolnik...http://img60.imageshack.us/my.php?image=puchar056zu3.jpg 64 miliony zeta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
barthez96    3

Wczoraj wykosiliśmy 7,5 ha rzepaku, kosiliśmy do 17 potem zbrakło już przyczep aby pojechać na kolejne pole. Ojciec odstawił w nocy 13,5 ton rzepaku HL+Autosan.


D-358 DT-239 DT-436 IH

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szpeniek26    5

I znów polało w nocy, wczoraj skończyłem jęczmień u siebie kosić i troche u sąsiada skosiłem, teraz została mi sama pszenice do koszenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mickas092    500

U mnie nad ranem polało :):D:) Kurcze lipa z tymi zniwami :) A ta pogode długoterminową np na interii to sobie mozna w du.e włozyc :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin330    10

Ja dziś chodziłem na pole i tak myślę jeżeli dziś nie popada to może w piątek będę brał pszenicę ozimą


Sprzedam pług 2 skibowy stan bdb pisać na pw lub na gg 8458573

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez sambao
      Jeżeli ktoś ma doświadczenia jakiekolwiek na temat uprawy uproszczonej zapraszam do podzielenia się uwagami i spostrzeżeniami.
    • Przez volvofh12
      Sprzedam podłoże popieczarkowe z dowozem do klienta lubelskie podkarpackie mazowieckie świętokrzyskie 
    • Przez Klakier125
      Witam!!! Panowie co poradzicie na zwiększenie białka w przenicy?
    • Przez Holder
      Ze wzgledu na mokre warunki dopiero teraz bede aplikowal n2 w postaci RSM. Obawiam sie o poparzenia , rosliny sa juz dość wysokie i rozkrzewione . jakies porady jak zminimalizować to zjawisko?
    • Przez yanek_113
      Zakupiłem dzisiaj kwalifikowane nasiona gryki cena 500zl za 100kg. Przywożę do domu otwieram worek a tam pełno chwastów i to nie byle jakich - rzodkiew świerzpa,  dosyć sporo w polu widzenia. Jest to chwast trudny do zwalczenia, wiem bo sam mam kilka kawałków zapapranych i ciężko to wytępić a z gryki prawie niemożliwe do odczyszczenia. Co byście zrobili na moim miejscu? Próbować zwrócić do centrali  czy kontaktować się z producentem? Gdyby nie to że potrzebuje papier do integrowanej produkcji to miałbym to w głębokim poważaniu i zasiałbym swoją idealnie czystą… boję się za***ac sobie kolejne pola tym gownem
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj