MartineZ

Zniwa 2009

Polecane posty

bandi61    0

U mnie w okolicy wszystko stoi na polu, jęczmienia ozimego nawet nikt nie ruszył tak samo jest z rzepakami. Codziennie pada i jest tak mokro ze raczej kombajny szybko nie wjadą w pole. :) :) :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pynczor    15

u mnie w czwartek pierwszy napalency kosili żyto a tak to jeszcze u mnie nie było chętnych, u mnei też pada już drugi dzien no ale co zrobisz jakby tak nie padało w tygodniu to może w środe ruszymy


mtz82, mtz82,mtz82,mtz80,wladymirec,pronar 1221A nie ma to jak miec cały wschód pod domem :)
21 November 09 rok wejście w AF

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mickas092    500

Pada prognozy takie sobie zborze nasiąkło i mięciutkie sie zrobiło - 4 dni upałów nic wiecej nie chce :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ralfMTX140    3

Tylko że z tym może być problem... :D


New Holland TM175 i McCormick MTX140 = dwa główne konie pociągowe w gospodarstwie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szczewko    33

Normalnie zniwa 3D-deszcz deszcz deszcz :D

U nas to samo codziennie pada. Rzepaki juz zaczynaja oblatywac. Jak nie bedzie padac to jutro wjezdzamy. Lepiej sprzedac wilgotniejszy niz ma mi go wytrzepac i nic nie bedzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bizonbs    4

U mnie jak nie popada to jutro się pakuje w rzepak. troche może późno ale tnę z pnia a nie po pokosówce. pszenica musi jeszcze postać. jęczmień jary mam już w miare ale może za tydzień


Instalacje techniczne: monitoringi, alarmy / Obsługa sieci, serwerów polityk bezpieczeństwa.  :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Boze!!

Mnie dobija ta pogoda jak dzien susza tzn przyswieci słońce ze wyschnie to w nocy deszcz;/

Kurde;/

Chyba trzeba bedzie pilnowac jak Pszenica bedzie miała nie wiecej niz 15%wilgotnosci to sie bedzie kosić;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kkk2006    0

U mnie jest tak jeden dzien slonce drugi deszcz i tak juz przez 2 tygodnie :D a na polu tak mokro ze ........

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
juchaf    0

czesc.u nas rozpadało sie dopiero wczoraj i dzis lez polewa. narazie było dobrze. jeczmien zimowy zebrany-korpiele juz na nim rosna:-) skoszone tez troche pszenicy i pszenzyta. ale wczoraj dolało ładnie wiec predko koszenia niebedzie-chyba ze u ludzi-bo oni nie patrza czy suche tylko kosic. a sobie nie bede kosiła mokrego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Stasiek84    2

u nas dopiero rzepak schodzi, dzień w dzień pada, jak zdąży owiać to kombajn wchodzi w rzepak i kosi, wszystko idzie przez suszarnie, aż tęskno chwilami za bizonami (łatwiej je się z błota wyciągało), pola są tak rozmięknięte że co chwila NH siada i zostają niedokoszone kawałki, strach pomyśleć jak będzie ze zbożami bo im 2 h słońca nie wystarczy na owianie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nasil90    97

U nas żyto nadaje się już do koszenia ale niestety pogoda nie pozwala na to padało ostatnie 2 dni pozostaje czekać


Massey Ferguson-Uniwersalność przede wszystkim.
mariusz(ZDUN) sprawdzony mechanik polecam.
mirek maszyny sprawdzony sprzedawca maszyn polecam.
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrek30    0

u nas myślę że przy sprzyjającej pogodzie pod koniec tygodnia tniemy żyto i pszenżyto


MTZ 80
URSUS C-330

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz20    710

A my wczoraj skosiliśmy żyto, pszenżyto i pszenicę i został tylko owies i mieszanka ale to jeszcze kilka dni musi postać :) nawet nieźle sypało tydzień pogody i będzie po żniwach :D


Ursus 360 3p
Władimiriec T-25
dają radę:)...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MartineZ    14

troche zboze z tematu....jak was z kupnem zboza(chodzi o niekontraktowane) bo u mnie nie skupuja....mysle ze nie bedzie to jakas dramatyczna zmiana tematu wkoncu dotyczy zniw :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rino    13

A u nas w okolicy to dopiero na dobre zaczynaja kosic rzepak, a o zbozach narazie nikt nie mysli. Moze w sobote u sasiada na slabszej ziemi sie ruszy, bo na lepszym zbożu to pewnie za jakies półtora tygodnia. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bizonbs    4

U nas zboże płaci kiepsko. Rzepak po 950zł. Doszły mnie słuchy, że nie chcą naszego rzepaku bo jest w nim zaraza(grzyb - po prostu była za wilgotna pora). Rzepak w sezonie ma spaść do 800zł. Pszenica po 47+VAT. Gadałem ze znajomym standaryzatorem i powiedział mi że rzepak i inne zboża idą do nas masowo z Ukrainy. Wschód zasypuje nas towarem, a za 3-4 lata nie będzie się nam opłacać nic siać zbóż bo nas obcokrajowcy zasypią. Mi i tak to lata bo ja mam tyle co do siebie na pasze. I tak nie sprzedaje.

Więc nasze klęski typu powódź i grad nie mają jednak wpływu na ceny zbóż.

Moje zdanie jest inne: Teraz jesteśmy zasypani ale lepiej nie sprzedawać i czekać na cene. Niech tylko się wiosna zacznie to i cena na nasze będzie.


Instalacje techniczne: monitoringi, alarmy / Obsługa sieci, serwerów polityk bezpieczeństwa.  :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukas17    0

ja dziś wyjeżdzam w żyto tak o 11 :D, zobaczymy jaki będzie plon i wilgotność, a pszenżyto to jutro :) i przy dobrej pogodzie w przyszłym tygodniu ozime skończymy


sprzedam deutz fahr M36.40, Bizona Z056, oraz ursusa 360 bliższe informajce na pw lub tel

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bizonbs    4

do mnie na 14-stą do rzepaku jedzie rekord ;]


Instalacje techniczne: monitoringi, alarmy / Obsługa sieci, serwerów polityk bezpieczeństwa.  :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pablo21    29
U nas zboże płaci kiepsko. Rzepak po 950zł. Doszły mnie słuchy, że nie chcą naszego rzepaku bo jest w nim zaraza(grzyb - po prostu była za wilgotna pora). Rzepak w sezonie ma spaść do 800zł. Pszenica po 47+VAT. Gadałem ze znajomym standaryzatorem i powiedział mi że rzepak i inne zboża idą do nas masowo z Ukrainy. Wschód zasypuje nas towarem, a za 3-4 lata nie będzie się nam opłacać nic siać zbóż bo nas obcokrajowcy zasypią. Mi i tak to lata bo ja mam tyle co do siebie na pasze. I tak nie sprzedaje.

Więc nasze klęski typu powódź i grad nie mają jednak wpływu na ceny zbóż.

Moje zdanie jest inne: Teraz jesteśmy zasypani ale lepiej nie sprzedawać i czekać na cene. Niech tylko się wiosna zacznie to i cena na nasze będzie.

Ciekawa teoria tylko ze jakos mi sie nie widzi ze inne zboza oprócz rzepaku ida do nas z Ukrainy bo raczej tam tez zniw jeszcze na dobre nie zaczeli wiec nie ma co isc do nas a po drugie jakosc tamtejszego ziarna to jest tez rzecz bardzo niewiadoma.

A co bedzie za 3-4 lata to jest wrózenie z fusów bo wiele rzeczy sie przez ten czas moze znienic i nikt nie wie w jakim kierunku. Ja mysle ze nawet w odwrotnym niz mówisz bo zapotrzebowanie rosnie a plony beda raczej na całym swiecie malec z roku na rok wiadomo ze czasem moze sie zdarzyc inaczej ale niezawsze...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kkk2006    0

Zgadzam sie z pablo21 a poza tym slyszalem ze na ukrainie pada gospodarka.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mati5720    44

Ja się szykuje na sobotę jeśli pogoda będzie dobra :D najpierw mam zamiar kosić jęczmień. a kombajn już prawie gotowy tylko wymienić przednie koło zapinać heder i można ruszać...


"John Deere bez kompromisów" :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bizonbs    4

Ja dziś z 1,08ha rzepaku miałem 4,2t więc chyba nie tak źle jak na ten rok. Sprzedałem po 920zł/t.

Panowie nie czarujmy się ale rolnictwo w Polsce upada. Mało młodych zostaje poza tym na gospodarstwie.

Unia Europejska nas niszczy wymogami. Mój tata był w Holandi na wyprawie integracyjnej z ODR-u to mówił, że tam krowy stoją po kolana w gównach a u nas...?? Błysk. Taka jest Unia. Nasze tanie ich drogie. Miejmy nadzieje że się jakoś podniesiemy z tego kryzysu... Zobaczcie tylko unijne kredyty dla młodych rolników. Najpierw dają, a później się czepiają - wniosek: mogli nie dawać. I właśnie tak chcą nas zniszczyć. Ja też chodzę do technikum informatycznego bo rodzice powiedzieli żebym nie rył w ziemi tak jak oni ryją. A zamiłowanie i chęci mam. Pojęcie o rolnictwie też. Do szkoły chciałem iść na technika rolnika-mechanika. Ale papier zdąże sobie wyrobić... Zawód w ręku będę miał. Rodzice mówią mi że w rolnictwie zawsez zdąrzę zostać więc lepiej niech mam inny zawód który zabezpieczy moją przyszłość. Dopłaty Unijne były też dobre do czasu. Teraz też już się rolników czepiają. NIE DAJMY SIĘ UNI!!!


Instalacje techniczne: monitoringi, alarmy / Obsługa sieci, serwerów polityk bezpieczeństwa.  :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thefarmer    180

dziś wymłuciłem 4 ha jeczmienia jarego i jest suchutki ,plonował przyzwoicie 6,5t/ha :D a jeczmien ozimy dał nieco ponad 7t/ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pablo21    29
Ja dziś z 1,08ha rzepaku miałem 4,2t więc chyba nie tak źle jak na ten rok. Sprzedałem po 920zł/t.

Panowie nie czarujmy się ale rolnictwo w Polsce upada. Mało młodych zostaje poza tym na gospodarstwie.

Unia Europejska nas niszczy wymogami. Mój tata był w Holandi na wyprawie integracyjnej z ODR-u to mówił, że tam krowy stoją po kolana w gównach a u nas...?? Błysk. Taka jest Unia. Nasze tanie ich drogie. Miejmy nadzieje że się jakoś podniesiemy z tego kryzysu... Zobaczcie tylko unijne kredyty dla młodych rolników. Najpierw dają, a później się czepiają - wniosek: mogli nie dawać. I właśnie tak chcą nas zniszczyć. Ja też chodzę do technikum informatycznego bo rodzice powiedzieli żebym nie rył w ziemi tak jak oni ryją. A zamiłowanie i chęci mam. Pojęcie o rolnictwie też. Do szkoły chciałem iść na technika rolnika-mechanika. Ale papier zdąże sobie wyrobić... Zawód w ręku będę miał. Rodzice mówią mi że w rolnictwie zawsez zdąrzę zostać więc lepiej niech mam inny zawód który zabezpieczy moją przyszłość. Dopłaty Unijne były też dobre do czasu. Teraz też już się rolników czepiają. NIE DAJMY SIĘ UNI!!!

To ze mało młodych zostaje na wsi to lepiej bo Ci co zostaja maja jakies plany i chca pracowac no i beda miec wiecej ziemi bo na 10ha to sie nie opłaca pracowac tylko duze gospodarstwa przetrwaja ale to dobrze moim zdaniem (duze oczywiscie bez przesady) Wymogi trzeba spełniac i tyle wtedy problemów nie bedziesz miał.

Zeby teraz pracowac w rolnictwie to trzeba to kochac przede wszystkim i miec ambitne plany na przyszłosc kto sie nie rozwija ten sie cofa i wierzyc ze za pare lat bedzie lepiej bo bedzie napewno :D

 

 

A co do zniw to ja chciałbym w srode lub czwartek zaczac ale to od pogody zalezy a nie ode mnie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danielhaker    6897

U nas w okolicy poza jęczmieniami to wszystko jeszcze stoi. Może pod koniec tygodnia skosimy pszenżyto a wiesz @bizonbs że z tą twoją szkołą to jest dokładnie tak samo jak u mnie? Też chcę zostać na gospodarstwie ale najpierw złożyłem papiery na mechanika a teraz idę na informatyka bo mnie rodzice przekonali a zawód konkretny już będzie. Potem tylko studia rolnicze 2 letnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez sambao
      Jeżeli ktoś ma doświadczenia jakiekolwiek na temat uprawy uproszczonej zapraszam do podzielenia się uwagami i spostrzeżeniami.
    • Przez volvofh12
      Sprzedam podłoże popieczarkowe z dowozem do klienta lubelskie podkarpackie mazowieckie świętokrzyskie 
    • Przez Klakier125
      Witam!!! Panowie co poradzicie na zwiększenie białka w przenicy?
    • Przez Holder
      Ze wzgledu na mokre warunki dopiero teraz bede aplikowal n2 w postaci RSM. Obawiam sie o poparzenia , rosliny sa juz dość wysokie i rozkrzewione . jakies porady jak zminimalizować to zjawisko?
    • Przez yanek_113
      Zakupiłem dzisiaj kwalifikowane nasiona gryki cena 500zl za 100kg. Przywożę do domu otwieram worek a tam pełno chwastów i to nie byle jakich - rzodkiew świerzpa,  dosyć sporo w polu widzenia. Jest to chwast trudny do zwalczenia, wiem bo sam mam kilka kawałków zapapranych i ciężko to wytępić a z gryki prawie niemożliwe do odczyszczenia. Co byście zrobili na moim miejscu? Próbować zwrócić do centrali  czy kontaktować się z producentem? Gdyby nie to że potrzebuje papier do integrowanej produkcji to miałbym to w głębokim poważaniu i zasiałbym swoją idealnie czystą… boję się za***ac sobie kolejne pola tym gownem
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj