MartineZ

Zniwa 2009

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
oFsik    138

U mnie żyto wykoszone. Ludzie koszą pszenicę, może i sucha ale jeszcze nie do końca dojrzała i się nie czyści.




 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1piotr1    14

u nas w dolnośląkim trwają na całego żniwa rzepakowe a raczej ludzie wyścigują się z deszczem , a wczoraj wieczorem z jebitną nawałnica wiec pewnie kto nie zebrał to ma już wymłucony :rolleyes: zboża nikt niekosi niby ziarno dojrzale ale słoma zielona a w tych pożnym oziminach to i ziarno miękkie jeszcze , a ogólnie to prawie co dzień leje wiec nie zapowiada się to wszytko za wesoło , ale cena prognozowana zboż jest 440 tona wiec , jak ludzie nie zbiora to się ci na gorze czegos naucza :huh: :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oFsik    138

Słabiutko nie dość że na piachu to jeszcze sarny itp. ok 3,5t/ha ale to było na najgorszej ziemi jaką mam.

 

EDIT: u siebie kosiłem tylko żyto ale na usługach to w porównaniu do zeszłego roku jest 3/4 plonu.




 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mickas092    500

U mnie polało i zniwa sie odwlekaja :rolleyes: Patrząc na pogode gługoterminowa to nie ciekawie to wyglada jesli sie sprawdzi to w czwartek dopiero jak zborze wyschnie :( Mam nadzieje ze juz nie popada :huh:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pablo21    29

U mnie tez padało ostatnio i chyba jak tylko sie da to bede kosił zyto i pszenzyto bo ta pogoda jest strasznie niepewna w tym roku :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mickas092    500

Ja też :rolleyes: Choc mam tylko 1.54 ha :huh: Mam nadzieje ze pogoda w necie i tv sie NIE sprawdzi :( I nie popada :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian89    1

Wczoraj kiedy przechodziła ta nawałnica ja byłem na polu przed legnicą ale dobrze że przed deszczem skończyliśmy kosić ale nasz sąsiad nieskończył i niema już poco wjeżdzać na pole bo nic niezostało z rzepaku.

Jeszcze czegoś takiego niewidziałem jak to co przeszło wczoraj myśłełem że już będzie gdzieś trąba powietrzna ale naszczeście był tylko wiatr powyżej 150km/h w ciągniku dach wyrywało musiałem go trzymac rękoma bo by go wyrwało.U nas łanpol przechowywał rzepak w wiecie i wczoraj wyrwało im dach i przez całą noc wywozili rzepak i prosili o pomoc sąsiedni łanpol z innej miejscowości żeby im pomogli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Jeden dziadek rzepak młóci a drogi w poniedziałek wjedzie w pszenice.

Chociaz i tak zle jest z rzepakiem bo była nawałnicaa taka mini tzn dało deszczu.!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukas17    0

ja mam pszenice jeszcze zieloną :rolleyes:, ale pszenżyto i żyto to idzie już pod kose, a dokładnie dziś 8 ha żyta :huh:


sprzedam deutz fahr M36.40, Bizona Z056, oraz ursusa 360 bliższe informajce na pw lub tel

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zloty1984    10

w swiętokrzyskim pada od nocy i obecnie,wiec nie wiem keidy sie wkoncu wjedzie w pszenice i pszenzyto... co z tą pogoda ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PrzemoO    29

Na Kujawach też pada,rzepak stoi,jęczmień jary,pszenica ozima,pszenżyto już dochodzą a żyto puściło młode kłoski i będzie problem z omłotem :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pablo21    29

U mnie tez pada ale moze w nastepnym tygodniu sie wypogodzi to sie cos wykosi :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szczewko    33

Na pomorzu srodkowym w okolicach Koszalina pada tak co drugi dzien :rolleyes: Rzepaki juz gotowe do koszenia ale pogoda nie pozwala. pszenice i pszenżyta potrzebuja jakies dwa tygodnie bez deszczu i pod kose.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mtz_820    0

Ja kosze jak na razie rzepaki na uslugach jeszcze 14ha i kolegi tata ma cos jeszcze dla mnie ale nie wiem ile. Kazdy bije sie o kombajn u nas nawet nie patrzą ze nie mam stołu tylko sama kose boczna. Wczoraj kosilem do 23 mimo ze mial 9,8 wilgotnosci na testerze to gospodarz kazał kosic. Jest straszny problem z zebraniem rzepaku nawet jak w nocy pada to ludzie chca po ołudniu kosic. dzis pojechalem gruberowac wujek mial jechac kosic dalej ale tak sie rozpadalo ze jak objechalem raz w kolo to w dole po łapie stała juz woda. Nie dało sie robic traktor sie slizgał, buksował mial tak ciezko ze zjechałem do domu bo za płytko wychodziło. a co najsmieszniejsze po zjechaniu do domu po 30min wyszło sloneczko. Mysle ze jutro wujek pojedzie dalej kosic. Oby nie padało :rolleyes:


www.youtube.com/watch?v=h2Rj1KTcGdE

Zapraszam do oglądania oceniania i komentowania ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mickas092    500

U mnie rano deszcz , wieczorem burza :rolleyes: Na weekend ma byc podobnie - deszcz.... płakać sie chce.... :huh:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszmtz    70

jak pogoda będzie to w przyszlym tygodniu wykosze pszenzyto, a jeczmien zobaczymy


zima trwa juz za dlugo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarcinPykuS    68

My mieliśmy dzisiaj kosić jęczmień, a w poniedziałek pszenżyto, jednakże w nocy pokropiło, a w południe taka ulewa, że nie wiem kiedy w pole wjedziemy :huh: ...

 

Niby od jutra ma być pogoda (dobra :()-zobaczymy :rolleyes: .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MartineZ    14

u mnie nadal sie wszytsko opoznia bo codziennie pada i to czasami po kilka razy i to dosc mocno.....zapowiedzi optymistyczne ale im dalej tym bardziej watpie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bizonbs    4

Ciekawe jakie są ceny kombajnów i pras w SKRach. Bo jeśli komuś naprawde pogoda narobiła dużo szkody to chyba nawet nie ma sensu kosić. Cena zboża jest zbyt mała w porównaniu do tego co trzeba wydać na kombajn, prase, sznurek, paliwo, opryski i inne nawozy. :rolleyes:


Instalacje techniczne: monitoringi, alarmy / Obsługa sieci, serwerów polityk bezpieczeństwa.  :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ralfMTX140    3
u mnie nadal sie wszytsko opoznia bo codziennie pada i to czasami po kilka razy i to dosc mocno.....zapowiedzi optymistyczne ale im dalej tym bardziej watpie

U mnie dokładnie tak samo jest... :huh:

W tym tygodniu jak pogoda pozwoli to wjedziemy w rzepak :rolleyes:


New Holland TM175 i McCormick MTX140 = dwa główne konie pociągowe w gospodarstwie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez sambao
      Jeżeli ktoś ma doświadczenia jakiekolwiek na temat uprawy uproszczonej zapraszam do podzielenia się uwagami i spostrzeżeniami.
    • Przez volvofh12
      Sprzedam podłoże popieczarkowe z dowozem do klienta lubelskie podkarpackie mazowieckie świętokrzyskie 
    • Przez Klakier125
      Witam!!! Panowie co poradzicie na zwiększenie białka w przenicy?
    • Przez Holder
      Ze wzgledu na mokre warunki dopiero teraz bede aplikowal n2 w postaci RSM. Obawiam sie o poparzenia , rosliny sa juz dość wysokie i rozkrzewione . jakies porady jak zminimalizować to zjawisko?
    • Przez yanek_113
      Zakupiłem dzisiaj kwalifikowane nasiona gryki cena 500zl za 100kg. Przywożę do domu otwieram worek a tam pełno chwastów i to nie byle jakich - rzodkiew świerzpa,  dosyć sporo w polu widzenia. Jest to chwast trudny do zwalczenia, wiem bo sam mam kilka kawałków zapapranych i ciężko to wytępić a z gryki prawie niemożliwe do odczyszczenia. Co byście zrobili na moim miejscu? Próbować zwrócić do centrali  czy kontaktować się z producentem? Gdyby nie to że potrzebuje papier do integrowanej produkcji to miałbym to w głębokim poważaniu i zasiałbym swoją idealnie czystą… boję się za***ac sobie kolejne pola tym gownem
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj