MartineZ

Zniwa 2009

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
zuczek015    3

W piątek wjechałem tak na wypróbowanie bizona w rzepak nawet szło dobrze ale jeszcze dużo jest zielonego więc zjechałem . Za to dzisiaj wjechał bardzo szybki kombajn o nazwie ------ GRAD---------- i niestety ok 40 % wymłóciło , aż strach patrzeć na pole . Teraz się zacznie przepychanka z PZU !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemek11441    133

Ja jęczmień ozimy mam wymłócony, ale inni wogóle wjechać niemogą wczoraj gościu próbował wjechać Bizonem Z056 na wąskich kołach to mu sie nieudało nawet raz w koło objechać a dzisiaj mój wuja Bizonkiem na szerokich laczkach wjechał i wymłucił połowe pola :rolleyes: .Jak nie będzie padać do końca tygodnia to może wyjade w sobote w pszenżyto :huh:.


Zetor zawsze i wszędzie NAJLEPSZY będzie !!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Avendrion    40

My dzisiaj wykosiliśmy 5ha jęczmienia jarego, jutro następne hektary polecą :rolleyes:


Za tym co mówię! Zawsze stanę
Za tym co myślę! Zawsze stanę
Za tym w co wierzę! Zawsze stanę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian89    1

U nas na dolnymślasku żniwa rzepaku juz wpełni już prawie koniec.Rzepak nawet niezle sypie tylko łodygi są zielone i sieczkarnia niedaje rady i musieliśmy ją odłączyć ale większośc rolników terz odłącza sieczkarnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yarecki12    2

U mnie ( też dolny śląsk) w okolicy nikt widzę nie wyłącza sieczkarni mimo zielonych łodyg, dają radę. Rzepak prawie skoszony właśnie wróciłem z agroasu, jeszcze zostało 3 ha ale mokro tam i kombajn nie wjedzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian89    1

Żeby pogoda dopisywała to by już skończył ten rzepak i brał sie za pszenice a tak ciągle leje i nawet kombajn na pole niemoże wjechać bo tak mokro.A jaka wilgotność rzepaku jest u was bo umnie było pomiędzy 5,4 a 9,3?A i jescze chciałbym się dowiedzieć jaka wydajnoćś rzepaku bo umnie tak między 3,5 do 4ton

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wacek21    35

Wczoraj jezdzilem ze znajomym na Drogomyslu, mówił ze rzepak niezle sypal tak ok 4t/ha :rolleyes: U mnie w okolicy wczoraj dopiero zaczeli kosic rzepaki :huh:


Fendt 400tyś,John Deere 200tyś,Zetor 150 tyś,jazda 60tką, bezcenna!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

U mnie już żniwa w pełni. :rolleyes:

Ja jeszcze nic nie kosiłem (nie mam jęczmienia ozimego)

Ale od poniedziałku inni koszą żyta, pszenżyta i zaczynają pszenica :huh:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

dziś będę kosił żyto a patrzyłem to mieszanka dojrzała tylko jeszcze pszenica musi dojść :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Kurde fajnie macie. U mnie żyta ziarnko jeszcze paznokciem przetnie więc jeszcze trochę czasu potrzeba. Na dołkach to ziarnko palcami da się zgnieść. Najgorzej jest na 1 polu. Jest tam spora górka i tam w kwietniu susza kompletnie spaliła, a teraz odżyło, jest kompletnie zielone... :rolleyes:


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mati5720    44

Żniwa 2009 to będzie straszna porażka :rolleyes: pszenica w połowie to lega.Deszcz praktycznie cały czas pada. myślę że jeśli będzie jakaś w miarę pogoda to może za dwa tygodnie coś ukosimy.Dobrze zostały zapasy... :huh:


"John Deere bez kompromisów" :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yarecki12    2

u mnie między Wrocławiem a Opolem jeszcze nie zaczęli - widocznie koło legnicy szybciej dojrzała

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wacek21    35

No i rzepaki juz sa pokoszone, jeczmien zimowy - to samo musze wkoncu zapiac ten heder. moze kolo poniedzialku sie cos ruszy :rolleyes:


Fendt 400tyś,John Deere 200tyś,Zetor 150 tyś,jazda 60tką, bezcenna!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

A u nas Wczoraj gościu zaczął kosić jęczmień jary ale ja nie widziałem bo byłem z ojcem na usługach w rzepaku a później przeszła duża burza. Ale o dziw 2 już kosi :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

U nas dziś pierwszy odważny wyjechał w jęczmień jary( jutro foty ) ale po wczorajszej mini trąbie powietrznej i gradobiciu plon jest marny :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Teddy    0

u mnie jeszcze nic nie ruszone ale w promieniu 10 km to co niektórzy już kosili :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Kur.... ludzie!! Niby w polsce byla susza, niby byly za***iste ulewy a wy piszecie ze rzepak sypie ponad 4 t!! U nas nie bylo wiosna dotkliwej suszy , ulew tez nie bylo az tak duzo...warunki niemalze idealne , a plon rzepaku nieco ponad 3,2 Klasa ziemie to 3-4. I dodam ze kosze ze stolem do rzepaku! Waga wazy mi z dokladnoscia do 10kg wiec nic nie zanize ani zawyze.Nawozony przedsiewnie, 2 razy na wiosne w dawkach poand 300kg N. Pryskany 2x grzyb, 2x chwasty :/ ... Ile wy dajecie na tace co niedzieel ze takie plony??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez sambao
      Jeżeli ktoś ma doświadczenia jakiekolwiek na temat uprawy uproszczonej zapraszam do podzielenia się uwagami i spostrzeżeniami.
    • Przez volvofh12
      Sprzedam podłoże popieczarkowe z dowozem do klienta lubelskie podkarpackie mazowieckie świętokrzyskie 
    • Przez Klakier125
      Witam!!! Panowie co poradzicie na zwiększenie białka w przenicy?
    • Przez Holder
      Ze wzgledu na mokre warunki dopiero teraz bede aplikowal n2 w postaci RSM. Obawiam sie o poparzenia , rosliny sa juz dość wysokie i rozkrzewione . jakies porady jak zminimalizować to zjawisko?
    • Przez yanek_113
      Zakupiłem dzisiaj kwalifikowane nasiona gryki cena 500zl za 100kg. Przywożę do domu otwieram worek a tam pełno chwastów i to nie byle jakich - rzodkiew świerzpa,  dosyć sporo w polu widzenia. Jest to chwast trudny do zwalczenia, wiem bo sam mam kilka kawałków zapapranych i ciężko to wytępić a z gryki prawie niemożliwe do odczyszczenia. Co byście zrobili na moim miejscu? Próbować zwrócić do centrali  czy kontaktować się z producentem? Gdyby nie to że potrzebuje papier do integrowanej produkcji to miałbym to w głębokim poważaniu i zasiałbym swoją idealnie czystą… boję się za***ac sobie kolejne pola tym gownem
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj