MartineZ

Zniwa 2009

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
johnybravo    2

pzy sprzyjajacej pogodzie zboza pojda pod kose na poczatku sierpnia najwiecej problemu stwarza zielona sloma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JD1052    206

6,5ha rzepaku skoszone, za ok. tydzień jęczmień jary powinien być <_<

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Kurde widzę że u was jakieś komfortowe warunki suszenia są <_< U mnie ziarnko żyta czy pszenżyta jest jeszcze na tyle miękkie że palcem zgniecie więc co tu o żniwach myśleć... A wczoraj już słyszałem Bizonka, koleś młócił jęczmień ozimy. A na wieczór tak burze dały że znowu wszystko pływa...


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wacek21    35

Ja juz pocichu liczylem na inauguracje zniw w przyszly piatek/sobote ale wczoraj wieczorem zaczal padac deszcz i padal do 10 rano <_< Musialoby w tym tygodniu niezle przypiec zebym wjechal do zboza <_<


Fendt 400tyś,John Deere 200tyś,Zetor 150 tyś,jazda 60tką, bezcenna!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mickas092    500

U mnie z kolei tak zaj******e ze mozna juz kosic pszenzytko ( jeszcze tak z tydzień) a zyto mięciutkie <_< Taki rok czy co??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grego    385

A u mnie już rzepaki koszą, ja wczoraj też kosiłem tylko trzy razy wyciągałem kombajn 2 ciągnikami i zanim luneło to nakosiłem pół przyczepy..., po takim deszczu jak był to aż się boję pomyśleć kiedy znowu wjadę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szczewko    33

U nas rzepaki tak za tydzien moze wiecej bedziemy kosic. Cała reszta dopiero w sierpniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ralfMTX140    3

Wujek dzisiaj chciał młócić rzepak bo pryskał go dwa tygodnie temu pryskał na dosuszanie ale w nocy przeszły ulewy i zaczeka jeszcze ze żniwami <_<


New Holland TM175 i McCormick MTX140 = dwa główne konie pociągowe w gospodarstwie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ralfMTX140    3

My za ponad tydzień wjedziemy w rzepak bo go dosuszaliśmy <_<


New Holland TM175 i McCormick MTX140 = dwa główne konie pociągowe w gospodarstwie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
turtojs    436

ja w przyszłym tygodniu tak koło czwartku wejezdzam w pszenice bo mam wczesna odmiane a potem zyto przenzyto na słabych glebach a powinno byc na odwrot <_<

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
360P    4

Rzepaki już zaczęli, ale to przypadki które szybko desykowały. U mnie licze że za ponad tydzień ruszymy rzepak. A jesli bedzie tak popadywać to wszystko dojrzeje w jednym czasie, i dopiero będzie gonitwa...


"(...) Idź wyprostowany wśród tych co na kolanach, wśród odwróconych plecami i obalonych w proch.(...) Bądź wierny. Idź" Z.Herbert

Rolnictwo - w służbie ludzkości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszmtz    70

jeczmien ozimy skoszony spresoweane tez za 1 5 tygodnia mysle pszenzyto kosic


zima trwa juz za dlugo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotruniu25    3164
Kurde widzę że u was jakieś komfortowe warunki suszenia są <_< U mnie ziarnko żyta czy pszenżyta jest jeszcze na tyle miękkie że palcem zgniecie więc co tu o żniwach myśleć... A wczoraj już słyszałem Bizonka, koleś młócił jęczmień ozimy. A na wieczór tak burze dały że znowu wszystko pływa...

 

 

Poprostu 2 tygodnie tem 38 stopni bez deszczu zrobiło swoje ale dziśaj popadało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek7G    1

Ja jestem po żniwach rzepakowych - jako ostatni kosiłem u nas, w sąsiednich miejscowościach wszystko stoi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mister    54

W moich okolicach jeszcze nic nie ruszane nawet jęczmień ozimy stoi. Pewnie jeszcze 1-2 tyg i żniwa się rozpoczną <_<

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Dziś gadałem z kolesiem co wczoraj młócił. Mówił że sypał mu ten jęczmień super bo 5t z ha co biorąc pod uwagę ze tam ma V, miejscami VI klasę i pamiętając jaki był kwiecień wydaje się być bardzo dobrym plonem. Znam kolesia i raczej nie ma tendencji do zawyżania.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
drzewis98    8

nom mimo że podczas wiosny była ostra susza to podratowały te długotrwałe opady deszczu, w tym roku raczej sypnie bo kłosy grube aż się uginają także ludzie nie będom narzekać, aby pogoda dopisała szczęśliwie zebrać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maresek2    0

O mamu juz 19. lipca, Dobrze ruszyły u mnie kombajny, jeczmień ozimy-juz po. No i żepak. kujawsko-pomorskie Park Krajeński, powiat Sępoleński

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BIZONEK90    0

ja pola niev mam ale ze wsi juz prawie wszyscy jeczmien ozimy kosili,przedwczoraj widzialem jak rzepak bizonkiem Z056 kosili ale Slabo syplo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmermf    80

Ja dziś zaczołem rzepak kosić ale wilgotność 14.7 i po hektarze zrezygnowałem , ale 4t wydajność to jakos ujdzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oFsik    138

Na jutro mam zamówienie na usługę tak więc rozpoczynam sezon 2009 z tego co mówił gościu pszenżyto i będziemy próbowali pszenice.




 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez sambao
      Jeżeli ktoś ma doświadczenia jakiekolwiek na temat uprawy uproszczonej zapraszam do podzielenia się uwagami i spostrzeżeniami.
    • Przez volvofh12
      Sprzedam podłoże popieczarkowe z dowozem do klienta lubelskie podkarpackie mazowieckie świętokrzyskie 
    • Przez Klakier125
      Witam!!! Panowie co poradzicie na zwiększenie białka w przenicy?
    • Przez Holder
      Ze wzgledu na mokre warunki dopiero teraz bede aplikowal n2 w postaci RSM. Obawiam sie o poparzenia , rosliny sa juz dość wysokie i rozkrzewione . jakies porady jak zminimalizować to zjawisko?
    • Przez yanek_113
      Zakupiłem dzisiaj kwalifikowane nasiona gryki cena 500zl za 100kg. Przywożę do domu otwieram worek a tam pełno chwastów i to nie byle jakich - rzodkiew świerzpa,  dosyć sporo w polu widzenia. Jest to chwast trudny do zwalczenia, wiem bo sam mam kilka kawałków zapapranych i ciężko to wytępić a z gryki prawie niemożliwe do odczyszczenia. Co byście zrobili na moim miejscu? Próbować zwrócić do centrali  czy kontaktować się z producentem? Gdyby nie to że potrzebuje papier do integrowanej produkcji to miałbym to w głębokim poważaniu i zasiałbym swoją idealnie czystą… boję się za***ac sobie kolejne pola tym gownem
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj