MartineZ

Zniwa 2009

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
lukas17    0

ja już mam jęczmień skoszony ponad tydzień, teraz czekam na pszenżyto <_<


sprzedam deutz fahr M36.40, Bizona Z056, oraz ursusa 360 bliższe informajce na pw lub tel

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Macius    60

W moich okolicach do tygodnia pszenice zaczynamy kosić jak się utrzyma taka pogoda

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bandi61    0

U mnie ludzie próbują kosić jęczmień ozimy ale jest za mokro(kombajn się topi) i każdy rezygnuje po przejechaniu poprzeczniaka. My będziemy próbować koło soboty w jęczmień wjechać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ralfMTX140    3

Ja dziś widziałem dwa Bizony jak młóciły właśnie jęczmień zimowy <_< troszke się kurzyło


New Holland TM175 i McCormick MTX140 = dwa główne konie pociągowe w gospodarstwie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Macius    60

w moich okolicach już jęczmienia zimowego nie ma na polach a co najgorsze to nie chcą skupować go ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lambogrand    52

u mnie we wsi gosciu skosil 3 ha rzepaku ale mial troch gorszy od wszystkich po niedzieli juz wiekszosc bedzie sprzatac ja tez <_<

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ralfMTX140    3

Zapytaj się jaka wilgotność <_<


New Holland TM175 i McCormick MTX140 = dwa główne konie pociągowe w gospodarstwie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
igorass    33

Ja po dzisiejszej kolejnej już nawałnicy mogę sobie spokojnie 1/4 pszenicy stalerzować, czekam tylko aż będzie można wjechać ciągnikiem na pole <_<

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wacek21    35

U nas juz zaczeli z rzepakiem, wczoraj widzialem Bizonka jak mykal po polu <_< Ja dopiero wczoraj postawilem kombajn na kola moze dzisiaj sie wyjedzie przejzec czy cos sie nie zepsuło i bedzie go trzeba umyc <_<


Fendt 400tyś,John Deere 200tyś,Zetor 150 tyś,jazda 60tką, bezcenna!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leniwy27    48

A może wiecie jakie są trgoroczne plony rzepaku bo u nas już sie zaczęło i kombajnują narazie z pokosu i z tego co tu słyszę plon 17 do 20q z 1ha. Mam nadzieje że z pnia będzie lepiej. <_<

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lambogrand    52
Zapytaj się jaka wilgotność <_<

 

 

bylem sie pytac i 8% ale zielone straki sa i dokladnie nie wymluci przed chwila class mega nowka wjechal w taki rzepak i zapierdzielil mlocarnie na amen 3 chlopa kluczem nie rusza zjechal do domu niema co swirowac pawiana jest czas jeszcze w mojej okolicy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mtz_820    0

My wczoraj skosilismy rzepak na dwa kombajny heh ale tak jak pisze @lambogrand od dolu zielone straki zwlaszcza pod drzewwami w glebi bylo ok ale nie bylo na co czekac cena spada pogoda sie psuje a teraqz skoszone i juz lzej na sercu podczas burzy. Stałęm od 22 do 12 cos i wilgotnosc 6,5% (mimo ze topiłem sie z jedna przyczepa D47 z podwojnymi burtami). Pszenica juz twarde ziarno ale nie na kazdym polu mysle ze pod koniec tyg w żyto pojedziemy


www.youtube.com/watch?v=h2Rj1KTcGdE

Zapraszam do oglądania oceniania i komentowania ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
19Damian89    0

Pod koniec nastepnego tygodnia moze z rzepkiem ruszymy .. wczoraj jeczmien zimowy mucili pgry i kilku gospodarzy .. a tak to jeszcze tydzien na rzepak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ralfMTX140    3

Jest oddzielny temat <_<


New Holland TM175 i McCormick MTX140 = dwa główne konie pociągowe w gospodarstwie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Macius    60
Po ile rzepak cenia??

No u mnie to po 1200zł Ale jest do tego jak kolega wyżej napisał inny temat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Miczu    15

U nas tylko ja myślę o żniwach <_<


"Ziemia człowieka wydała
i Ziemia człowieka zje,
ale za to trzeba ją wielbić..."
Piękne słowa ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krypa    0

U mnie we wsi kolo wczoraj młócił rzepak na 2 polach na 1 miał 7,1% wilgotności a na 2 7,5% Mój somsoad szykował się na jutro na młócenie ale chyba pogoda opkrzyżuje jego plany oto fotka chmury która nadciąga http://www.bankfotek.pl/view/294039

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kolejorz    3

Jęczmień skoszony


John Deere 6830 Premium | John Deere 6920 S - my dream's
Lech Poznań - Duma i tradycja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gago    0

Lubelskie okolice Biłgoraja. U nas jeszcze ze 2 tygodnie do żniw bo zboże jest jeszcze zielone <_< Ale jeńczmień ozimy będe kosił po niedzieli już <_<


Zetor Team
Posiadacze i sympatycy Zetorów zapisujcie się do klubu: www.agrofoto.pl/forum/topic/50791-klub-posiadaczy-zetorow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dukat2009    6

Wczoraj skończyłem kośić jęczmień ozimy a za tydzień dobrej pogody to pójdzie rzepak a zboże to jeszcze troszke postoi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez sambao
      Jeżeli ktoś ma doświadczenia jakiekolwiek na temat uprawy uproszczonej zapraszam do podzielenia się uwagami i spostrzeżeniami.
    • Przez volvofh12
      Sprzedam podłoże popieczarkowe z dowozem do klienta lubelskie podkarpackie mazowieckie świętokrzyskie 
    • Przez Klakier125
      Witam!!! Panowie co poradzicie na zwiększenie białka w przenicy?
    • Przez Holder
      Ze wzgledu na mokre warunki dopiero teraz bede aplikowal n2 w postaci RSM. Obawiam sie o poparzenia , rosliny sa juz dość wysokie i rozkrzewione . jakies porady jak zminimalizować to zjawisko?
    • Przez yanek_113
      Zakupiłem dzisiaj kwalifikowane nasiona gryki cena 500zl za 100kg. Przywożę do domu otwieram worek a tam pełno chwastów i to nie byle jakich - rzodkiew świerzpa,  dosyć sporo w polu widzenia. Jest to chwast trudny do zwalczenia, wiem bo sam mam kilka kawałków zapapranych i ciężko to wytępić a z gryki prawie niemożliwe do odczyszczenia. Co byście zrobili na moim miejscu? Próbować zwrócić do centrali  czy kontaktować się z producentem? Gdyby nie to że potrzebuje papier do integrowanej produkcji to miałbym to w głębokim poważaniu i zasiałbym swoją idealnie czystą… boję się za***ac sobie kolejne pola tym gownem
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj