MartineZ

Zniwa 2009

Polecane posty

Kuba87    5

Dzisiaj grzeję na uczelnię i w miejscowości Niewieścin (Kujawsko-Pomorskie droga Świecie Bydgoszcz) jęczmień szedł pod kose Claasa :D -czyli żniwa rozpoczęte :) -fotek nie mam bo przez te korki nie było czasu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pablo21    29

Wiec chyba mozna powiedziec ze przynajmniej w 2 miejscach w kraju ZNIWA 2009 ROZPOCZĘTE :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mickas092    499

YEAH :D

 

 

A to co???

spam

+10%

Edytowano przez andrzej2110

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcelo1414    5

Gadałem dziś z gościem z mojej wioski to mówił że jak jutro nic nie popada to w poniedziałek leci z jęczmieniem :D A ja do żniw mam jakieś 3 tygodnie :)


Forza JUVE!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukas17    0

ja już jutro napewno ruszam w jęczmień i minimum 5ha skosze, kombajn przygotowany, więc ruszamy, jutro napisze jaki plon i wilgotność:D woj. pomorskie


sprzedam deutz fahr M36.40, Bizona Z056, oraz ursusa 360 bliższe informajce na pw lub tel

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szczepek2    11

W podkarpackim też żniwa zaczęte. Kosiłem jęczmień u kolegi i poznałem na własnej skórze znaczenie określenia "zmulisko" czyli pole po powodzi z naniesionym mułem. Kurzyło się jak jasna cholera. Mówili mi, że kombajnu nie było widać w chmurze kurzu. Ja z kolei momentami nie widziałem kosy i nagarniacza. Dobrze, że kilka lat temu dorobiłem sobie kabinę, bo byłoby niewesoło. Inny kolega ma po niedzieli kosić swój jęczmień (też był zalany), a ma Consula bez kabiny - współczuję :D


Brak roboty, nadmiar kasy = popieprzone w głowie. Rolnictwo ratuje mnie przed jednym i drugim.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
west    46

Właśnie zjechałem z pola skosiłem 10 ha jęczmienia odmiana paszowa Traminer plon ok. 6,5 t/ha wilgotność między 13-14% jutro jak nie popada skończe reszte niema na co czekać! Zapowiadają przyszły tydzień deszczowo jutro idzie pod kosę Nikela browar.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MartineZ    14

w opolskim juz tez zaczeli ale tylko miejscami bo kolo mnie koles ma jakies 50 ha jeczmienia ozimego tyle ze praktycznie na calym polu sa odrosty.....niby ozimy a zielono jak w jarym.....nie wiem czy pryskal roundup'em czy nie ale efekt pryskania to dopiero za jakies 12 dni wiec szybko nie zacznie....moze byc ze pierwszy od niego skosze jeczmien jary niz on ten swoj ozimy...jak u was z odrostami??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukas17    0

no to ruszam w pole, napisze wieczorem jaki plon i wilgotność "Dozobaczenia"


sprzedam deutz fahr M36.40, Bizona Z056, oraz ursusa 360 bliższe informajce na pw lub tel

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

U nas jeszcze ze 5 dni pogody i trzeba ciąć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gigi    1

U mnie są duże odrosty więc jutro lecę glifosatem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dawid727    153

pomorskie w sąsiedniej wiosce jęczmień ozimy zgarnięty z pola :D wczoraj jak przejeżdżałem to widziałem ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mtz_820    0

Wioske obok mnie wczoraj kosili ja w tym tyg tez chyba wyjade o ile bedzie sucho bo dziss popadalo, a rzepak to tydzien dwa i śmiało wyjade przy takiej pogodzie


www.youtube.com/watch?v=h2Rj1KTcGdE

Zapraszam do oglądania oceniania i komentowania ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MartineZ    14

w mojej okolicy sie szykowali na dzisiaj do koszenia ale pogoda pokrzyzowala plany wiec nie skosza tego tak szybko jak im sie wydawalo...moze we wtorek jada po pozadnie nalalo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrek10    4

U mnie w okolicy wysokich plonów nie będzie, na pszenicy ozimej szaleje fuzarioza i septorioza, do tego nie ma odpowiedniej obsady kłosów :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MartineZ    14

u mnie bardzo podobnie ale umnei pszenica nigdy dobrze nie plonowala...uprawe oparlem na pszenzycie i jeczmieniu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
S-Piotr    58
klasa ziemi od 2 do 5 pszenżyto szacuje w granichać 7-8ton wygląda super pszenica podobnie, no i odziewo w porównaniu w zeszłym rokiem zboża jare są super a zwłaszcza mieszanki, więc jeśli nic pogoda nie popsuje to może być super rok, a co do jęczmienia zimowego to powiem wam w sobote-niedziele bo będe kosił

I jak kosiłeś ?


Wszystko należy robić w sposób tak prosty, jak to tylko możliwe,i ani trochę prościej.
.......... [Albert Einstein]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukas17    0

wczoraj zdążyłem przed deszczem skosić 5 ha, plon to w zależności miejscami sięgał 4ton, a miejscami nawet do 8, więc średnia jest bardzo dobra, jęczmień był posiany na klasie ziemi 3-5, wilgotność 14-16 %, odmiana gregor, stosunkowo stara i znana odmiana ale bardzo plenna:)


sprzedam deutz fahr M36.40, Bizona Z056, oraz ursusa 360 bliższe informajce na pw lub tel

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmermf    80

ja miałem dzisiaj kosić , ale zbrakło czasu , i myśle że jutro to napewno jak niepopada .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wacek21    35

U nas juz paru jeczmien skosilo :D ale to chyba tak na "wariata" bo juz nioe mieli co dac swiniom. A tak na powaznie to jeczmien kolo czwartku juz moga kosic :D


Fendt 400tyś,John Deere 200tyś,Zetor 150 tyś,jazda 60tką, bezcenna!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez yanek_113
      Zakupiłem dzisiaj kwalifikowane nasiona gryki cena 500zl za 100kg. Przywożę do domu otwieram worek a tam pełno chwastów i to nie byle jakich - rzodkiew świerzpa,  dosyć sporo w polu widzenia. Jest to chwast trudny do zwalczenia, wiem bo sam mam kilka kawałków zapapranych i ciężko to wytępić a z gryki prawie niemożliwe do odczyszczenia. Co byście zrobili na moim miejscu? Próbować zwrócić do centrali  czy kontaktować się z producentem? Gdyby nie to że potrzebuje papier do integrowanej produkcji to miałbym to w głębokim poważaniu i zasiałbym swoją idealnie czystą… boję się za***ac sobie kolejne pola tym gownem
    • Przez AlexH
      Witam,
      co zasiać dla bydła na bardzo słabej glebie, żółty piach dotąd siałem co drugi rok seradelę ale, że coraz droższa a ledwo powschodzi bo wody nie ma i co polecacie zasiać, myślałem o wyce albo czymś takim, chodzi mi o to żeby wypędzić krowy i miały co zjeść, albo skosić rotacyjna i zrobić kiszonkę w bele
    • Przez koksilato
      Dzień dobry.
      Od dwóch lat uprawiam żyto Kszyca, pszenicę okrągłoziarnową i Kamut. Czy jest ktoś kto zajmuje się podobną uprawą?
    • Przez miturskir
      Żółknie mi pszenżyto czym podratować 
    • Przez Rad11
      Witam jak myślicie która odmiana będzie najlepsza rgt ritter, argument, buldozer jeżeli chodzi o parametry konsumpcyjne 
      Stanowisko będzie po rzepaku klasa 3a3b
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj