MartineZ

Zniwa 2009

Polecane posty

andrzej2110    535

Pszenice siołem. Pszenżyto zostawiłem bo plon pszenicy wystarczył :D


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krypa    0

Przeglądałem taki mój stary zeszyt i tam miałem napisane że 26 czerwca 2008r mój sąsiad kosił jęczmień zimowy a teraz ... ciągle pada

andrzej2110 ścinałeś pszenice na kiszonkę ale ja sie pytam czy to ma jakiś sens czy ta pszenica ma jakąś wartość bo to przecież już sama słoma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

Mylisz się. Jest ziarno tylko ze w fazie mlecznej (a raczej twarogowej :D). Słoma to by była jak bym ściął miesiąc temu.


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
juzio    0

ja jutro jade ponagac zbierac pszezyto a we wtorek kosze mieszanke w bele bede robił :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
turtojs    436

a ja pamietam jak u mnie w 2007 kosili jeczmien 22 czerwca a teraz to trzeba słońca bo jeczmieniowi juz niewiele brakuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krypa    0

Dzisiaj w płd Wielkopolsce jest super pogoda :D prognozy na najbliższe dni są optymistyczne mam nadzieje że w tym tygodniu ktoś w mojej okolicy rozpocznie żniwa 09

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pablo21    29

U mnie jakbym miał jeczmien ozimy i juz by dojrzał to dzis spokojnie mozna było by kosic bo pogoda jest ładna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krypa    0

Pochwaliłem dzień przed zachodem słońca było ładnie ciepło aż tu nagle przyszła chmurka i tak dopadało że na polach woda stoi a na podwórku było jezioro :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pablo21    29

U mnie z pszenzyta cudów nie bedzie bo jednak kwiecien bys suchy a potem te deszcze a ze nie było pryskane od grzyba to jest jak jest ale co poradzic.

Jare sa nawet nawet ale z ta pogoda to nie wiadomo jeszcze co do zniw sie zdarzy :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

Ja ledwie przed deszczem zdążyłem posiać poplon po pszenicy :D

 

Na polu twardą ze talerzówka nie chciała wchodzić :) Dopiero jak założyłem na nią 3 obciążniki od ferdka, kowadło i imadło z belko do rur był w miarę efekt. Musiałem robić po 2 razy..


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukotek    4

oglądałem dzisiaj jęczmień ozimy to z dwa tygodnie słońca i pewnie trzeba kosić


(")_(")_.----.,/)

;^ ^ '; -._ , ')_

( o_, )' __,) '-._)

 

GumiaKi 25 zl:> Widły 60zl:> .... aaaa Prerzucanie gnoju bezcenne !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krypa    0

lukotek dwa tygodnie trochę dużo. U nasz jęczmieniowi brakuje 3-4 dnie dobrego słońca

Dziś rano tak jak wczoraj świeci ładne słoneczko ale jest duszno i na pewno popołudniu jakaś burza przyjedzie :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grzesiek44    4

Jak dobrze pójdzie to w tym tygodniu Jęczmień Ozimy pójdzie pod kosę :) Zresztą dałem fotkę w galerii to widać że już pod kosę się nadaję ziarnko twarde a słoma tylko trzeszczy :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krypa    0

kur*a kur*a i jeszcze raz kur*a znowu popadało jak tak dalej będzie to ten jęczmień się sam wymłóci na polu :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MartineZ    14

ja patrzylem dzisiaj w jeczmien jary to 20 bedzie do koszenia.....i to juz jest taki w miare pewny termin...ciekawy jestem plonu bo nie sypnalem nawet grama nawozu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kolejorz    3

A tak było ładnie 2 dni nie padało a teraz znowu leje :D


John Deere 6830 Premium | John Deere 6920 S - my dream's
Lech Poznań - Duma i tradycja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wacek21    35

U nas jeczmienie juz zolte 2 tyg pogody i mozna wjezdzac oby tylko juz ta pogoda przestala kaprysic :D


Fendt 400tyś,John Deere 200tyś,Zetor 150 tyś,jazda 60tką, bezcenna!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcelo1414    5

Jak można przeczytać we moim profilu mam niewiele ziemi także pszenicę mam w kawałkach po 50 arów na jednym powinno być 3,5- 3,8 tony a na drugim może będzie 2,5 tony :) Owsa będzie koło 2,5 tony (90 arów), mam jeszcze jęczmień a ile go będzie to nie mam pojęcia bo siejemy go po raz pierwszy od chyba 12 lat :D


Forza JUVE!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krypa    0

Oglądałem przed chwilą prognozę pogody na polsacie i nie było ona zbyt optymistyczna do przyszłego wtorku ma padać ( w Wielkopolsce na dolnym śląsku i gdzieś tam jeszcze) i w dodatku kolo mówił, że taka "dynamiczna" pogoda ma się utrzymać do końca lipca

coś mi się zdaje że w tym roku będzie ciężko ze żniwami ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmermf    80

Ja mam zrandupowany jęczmień to po niedzieli mógłbym już kosić ALE pogoda tragiczna , burza za burzą , a wpole niema szans wleżć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukas17    0

ja już też rundapem tydzień temu zjechałem hehe, wczoraj lało ale dziś była super pogoda i tak ma być do niedzieli (pólnoc polski) więć myśle że kombajn odpale i chyba będe kosił


sprzedam deutz fahr M36.40, Bizona Z056, oraz ursusa 360 bliższe informajce na pw lub tel

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez sambao
      Jeżeli ktoś ma doświadczenia jakiekolwiek na temat uprawy uproszczonej zapraszam do podzielenia się uwagami i spostrzeżeniami.
    • Przez volvofh12
      Sprzedam podłoże popieczarkowe z dowozem do klienta lubelskie podkarpackie mazowieckie świętokrzyskie 
    • Przez Klakier125
      Witam!!! Panowie co poradzicie na zwiększenie białka w przenicy?
    • Przez Holder
      Ze wzgledu na mokre warunki dopiero teraz bede aplikowal n2 w postaci RSM. Obawiam sie o poparzenia , rosliny sa juz dość wysokie i rozkrzewione . jakies porady jak zminimalizować to zjawisko?
    • Przez yanek_113
      Zakupiłem dzisiaj kwalifikowane nasiona gryki cena 500zl za 100kg. Przywożę do domu otwieram worek a tam pełno chwastów i to nie byle jakich - rzodkiew świerzpa,  dosyć sporo w polu widzenia. Jest to chwast trudny do zwalczenia, wiem bo sam mam kilka kawałków zapapranych i ciężko to wytępić a z gryki prawie niemożliwe do odczyszczenia. Co byście zrobili na moim miejscu? Próbować zwrócić do centrali  czy kontaktować się z producentem? Gdyby nie to że potrzebuje papier do integrowanej produkcji to miałbym to w głębokim poważaniu i zasiałbym swoją idealnie czystą… boję się za***ac sobie kolejne pola tym gownem
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj