MartineZ

Zniwa 2009

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Gość peres100   
Gość peres100

kosil ktos z was kiedys rzepak pokosowka?

czy mozna potem to zbierac kombajnem bez stolu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość peres100   
Gość peres100

chodzi o to ze duzo maku jest u mnie a jak skosze pokosowka to powinien uschnac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość peres100   
Gość peres100

duzo sie znisczy przy oprysku a pozatem makowki i tak zostana bo kombajn ich nie odwieje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmermf    80

jak tylko przestanie padać to wjeżdzam z randupem w jęczmień bo nierówno dojżewa i pszenżyto powyłaziło i wtedy 2tyg i kosim a normalnie to tak około 1 lipca sie kosiło

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535
tak ja to już z tydzień po żniwach :D

 

Ja mówię poważnie. W tygodniu talerzówka i poplon.


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
anto    14
jak tylko przestanie padać to wjeżdzam z randupem w jęczmień bo nierówno dojżewa i pszenżyto powyłaziło i wtedy 2tyg i kosim a normalnie to tak około 1 lipca sie kosiło

jaka dawke randapu dajesz i na ile wody?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmermf    80
jaka dawke randapu dajesz i na ile wody?

właśnie prysnołem rafosat 3l+7kgsiarczanu amonu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

Jest wpisane

 

 

 

 

 

 

 

 

<--------

 

Pszenica ścięta. Pszenżyto jednak zostawiłem. W poniedziałek trzeba talerzówkę przypiąć, uprawić i posiać poplon :D


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krypa    0

hehe u nas żyto jeszcze zielone a co dopiero pszenica ...

masz jakieś fotki czy coś?

a no i jak sypało :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel321654    0
Jest wpisane

 

 

 

 

 

 

 

 

<--------

 

Pszenica ścięta. Pszenżyto jednak zostawiłem. W poniedziałek trzeba talerzówkę przypiąć, uprawić i posiać poplon :D

i tak ci nie uwierzę wstaw fotki do galerii, nie sądze żebyś zielona.ą kosił, chyba że snopowiązłką :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarcinPykuS    68

Może robił kiszonkę :) .

 

Albo pomylił rzeczywistość z Landwirtschafts :D .

 

Mi się tam do żniw nie śpieszy, jeszcze sporo pracy przed nami...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MartineZ    14

tez jestem zdziwiony i troche mi sie wierzyc nie chce

chetnie bym foty chcial obejrzec...oczywiscie to tylko prosba

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miszka31    31

u nas plony zapowiadają się nie źle,ale jeszcze kilka tygodni takiej pogody i będzie po plonach (choroby grzybowe,podgniwanie korzeni, no i gradobicia które coraz częściej nawiedzają nasz region.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MartineZ    14

no niestety....jak to sie mowi...."jak nie urok to sraczka"u mnie tez powoli grzyby zaczynaja sie pojawiac...ale ja nie pryskam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamillo0    132

Ja tam jeszcze żadnej trawy w tym roku nie zebrałem a wy tu już mówicie,że kosicie zboże?

Ja 3 tygodnie temu skosiłem jakąś 1/3 łąk i leży w wodzie bo codziennie pada, dziś miałem jechać przekręcać, bo dopiekło ale pojechałem, patrzę a tu siano pływa to ja zakręcać i do domu, ale mi ciągnik stał, normalnie z pająkiem się zakopałem, ale kilka szarpnięć i pojechałem dalej i tak by to nic nie dało, bo zaraz zaczęło padać. Ach ta pogoda, niszczą rolnika, słaby rok, mleko tanieje, pogoda nie dopisuje a wręcz szkodzi, dziki niszczą ziemniaki, zboże wichury pokładło i kicha, nic w tym roku nie będzie, nawet krów nie mogę wypuścić, bo całe pastwisko wody.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535
wlasnie pochwal sie plonami bo twoje plony beda zapowiedza zniw.....

Plon ładny :) Było kilka rozrzutników z około 0.5 ha ile to nie wiem ale raz do okoła pola się nie mieściło :)

 

Może robił kiszonkę :D .

 

Albo pomylił rzeczywistość z Landwirtschafts :) .

 

Mi się tam do żniw nie śpieszy, jeszcze sporo pracy przed nami...

No jasne ze kiszonkę :) Przecież pisałem ze tnę a nie młócę :)

 

W gierki nie gram :)


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MartineZ    14

mogles wczesniej napisac ze na kiszonke bo chyba wszscy mysleli ze na ziarno.....byloby mniej zachodu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukas17    0

kombajn przygotowany więć tak do 10 lipca jęczmień zimowy będzie skoszony :D 12ha


sprzedam deutz fahr M36.40, Bizona Z056, oraz ursusa 360 bliższe informajce na pw lub tel

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wacek21    35

U nas kombajn stoi jeszcze pod wiata. Lepiej z nim sie teraz gniezdzic pod wiata niz mialoby na niego padac :) Jeczmien juz u nas dojzewa ale wciaz pada mysle ze po 10 lipca zimowe sie wymloci a reszta moze kolo 25 lipca ale zalezy to od pogody bo w deszczu nic nie da sie kosic :D


Fendt 400tyś,John Deere 200tyś,Zetor 150 tyś,jazda 60tką, bezcenna!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel321654    0
Plon ładny :) Było kilka rozrzutników z około 0.5 ha ile to nie wiem ale raz do okoła pola się nie mieściło :)

 

 

No jasne ze kiszonkę :) Przecież pisałem ze tnę a nie młócę :D

 

W gierki nie gram :)

 

pszenice i pszenżyto tniesz na kiszonkę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez sambao
      Jeżeli ktoś ma doświadczenia jakiekolwiek na temat uprawy uproszczonej zapraszam do podzielenia się uwagami i spostrzeżeniami.
    • Przez volvofh12
      Sprzedam podłoże popieczarkowe z dowozem do klienta lubelskie podkarpackie mazowieckie świętokrzyskie 
    • Przez Klakier125
      Witam!!! Panowie co poradzicie na zwiększenie białka w przenicy?
    • Przez Holder
      Ze wzgledu na mokre warunki dopiero teraz bede aplikowal n2 w postaci RSM. Obawiam sie o poparzenia , rosliny sa juz dość wysokie i rozkrzewione . jakies porady jak zminimalizować to zjawisko?
    • Przez yanek_113
      Zakupiłem dzisiaj kwalifikowane nasiona gryki cena 500zl za 100kg. Przywożę do domu otwieram worek a tam pełno chwastów i to nie byle jakich - rzodkiew świerzpa,  dosyć sporo w polu widzenia. Jest to chwast trudny do zwalczenia, wiem bo sam mam kilka kawałków zapapranych i ciężko to wytępić a z gryki prawie niemożliwe do odczyszczenia. Co byście zrobili na moim miejscu? Próbować zwrócić do centrali  czy kontaktować się z producentem? Gdyby nie to że potrzebuje papier do integrowanej produkcji to miałbym to w głębokim poważaniu i zasiałbym swoją idealnie czystą… boję się za***ac sobie kolejne pola tym gownem
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj